14:59:47
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Bankfelügyelet, PSZÁF
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. január 29. 12:13 | Sorszám: 331
Én nem értem ezt a "jegybanki függetlenség"-et.
Kitől független és miért ?
Tőlünk ?
Az államunktól ?
A nemzeti bank nem a "miénk" ?
Állam az államban ?
Persze, tudom a választ: igen.
(Azt hallottam, Londonban ez annyira így van, hogy a pénzügyi központnak valóban saját államigazgatása, rendőrsége, hadserege van ...)
Igazándiból a "miért"-re volnék kíváncsi.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. május 10. 13:49 | Sorszám: 330
Isten hozott, kedves sajtosl !
sajtosl
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. május 10. 11:23 | Sorszám: 329
Ja az összefüggés bizonyítéka , hogy felhívtam a bankfelügyelet figyemét bizonyos dolgokra és , néhány hét mulva eredménye is lett,detalán az ehez kötődő irataim felrakom a hétvégén, mely bizonyítéka lehet a közvélemény számára is .
sajtosl
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. május 10. 11:18 | Sorszám: 328
Üdvözlök mindenkit !

Talán tényleg van a jelen kormány a bankok és a felügyelet között ami nem a hitelezők felé billenti a mérleg nyelvét , holott a tartozásaink , busás haszna mellett még különféle segítsgeket kaptak az adófizetők terhére .
Három családom van és a jövedemem 10 éve folyamatosan csökken.
Segítség amit reklámoznak nos az előbb a Hódmezővásárhelyi fiókban voltam , miszerint nem kaphatok segítséget ,az akadozó befizetéseim miadt , vagyis fizessem ki az elmaradt részletet és kaphatok moratóriumi kedvezményt.Dehát ha lenne pénzem akkor nem kérnék segítséget , vagyis már háromszor próbáltam segítséget kérni és kiderült hogy csak etetnek bennünket !
Laci
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. február 15. 17:50 | Sorszám: 327
A bankszövetség kiérleltebb pénzügyfelügyeleti törvényt vár


A bankok nem kifogásolják, ha a pénzügyi hatóságok több és hatékonyabb eszközzel rendelkeznek a korai válságmegelőzéshez, ám a parlamentnek benyújtott, a pénzügyi felügyelet megerősítését célzó törvényjavaslat szerintük nem kellően kiérlelt. A kormány az Országgyűlésnek pénteken benyújtott törvényjavaslat szerint erősebb jogosítványokat adna a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) annak érdekében, hogy valamely nehéz helyzetbe került, de a pénzügyi rendszer stabilitása szempontjából fontos hitelintézet felszámolása ne okozzon elhúzódó válságot a pénzügyi közvetítőrendszerben. Nyers Rezső, a Magyar Bankszövetség főtitkára hétfőn elmondta: a törvényjavaslattal kapcsolatban, amelyet a Pénzügyminisztérium előzetesen egyeztetett a bankszövetséggel is, alapvető tartalmi és technikai kifogásaik vannak, amelyeket jeleztek az előterjesztőnek ... http://gondola.hu/hirek/124834
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2009. december 14. 14:52 | Sorszám: 326
Az államfő normakontrollt kért a PSZÁF átalakításáról szóló törvény miatt


... http://gondola.hu/hirek/119359
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2009. december 08. 16:21 | Sorszám: 325
Az utóbbi hetekben nagy port kavart a ScienNet vásárlói közösség elleni vizsgálat: előbb a PSZÁF, majd a VPOP kezdett kutakodni a cégnél. Most kiderült, hogy egy hónapja a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) is eljárást kezdett a fogyasztói döntések tisztességtelen befolyásolása és a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmának megszegése miatt. Ők azonban nem csak a ScienNetet, hanem a másik hasonló céget, a Lyonesst is vizsgálják.

... http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=z_get_topic&f=2&t=010525&m ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2009. december 03. 14:55 | Sorszám: 1
PSZÁF: az uniós intézményekbe integrálódnak a felügyeletek


Az Európai Rendszerszintű Kockázati Tanács (ESRB) részeként uniós felügyeleti hatóságok jönnek létre, ezek közvetlenül rendelkeznek majd hatósági jogosítványokkal a tagállamokban - mondta a felügyeleti konferencián szerdán Farkas Ádám, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete, Felügyeleti Tanácsának elnöke. Az elnök öt pontba foglalta azokat a kritériumokat, amelyek szükségesek a magyarországi felügyelet átalakításához. Ezek: a függetlenség, az átláthatóság és a számonkérhetőség, a hatásosság és hatékonyság, a makro és mikro prudenciális megközelítések összehangolása, illetve a kríziskezelés. Ezen öt pont megvalósítását, és az uniós intézményekbe történő integrálódást nevezte Farkas Ádám a legfontosabb teendőnek.


Szerinte rossz kérdésfeltevés, hogy önálló maradjon-e a felügyelet, vagy integrálódjon az MNB-be. A kérdés az, hogy melyik szervezeti keret felel meg legjobban az idézett öt pontnak - mondta Farkas Ádám.

Nemzetközi probléma az elnök szerint, hogy a pénzügyi intézmények vezetői a nagy bónuszok miatt nagy kockázatokat vállaltak, és a bónuszt meg is kapták. Amikor a kockázat veszteséggel járt, akkor viszont azt nem követte büntetés.

Az Ecofin, az uniós pénzügyminiszterek tanácskozása, a konferenciával egy időben tárgyal az Európai Rendszerszintű Kockázati Tanácsról. Ennek keretében banki, biztosítási-pénztári, és értékpapír felügyelet jönne létre, s e testületek hatósági jogosítványokat kapnának a tagországokban is ... http://gondola.hu/hirek/118330

Kérdés: ez most jó vagy rossz hír ?
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...