13:24:04
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: TESCO
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 22. 15:54 | Sorszám: 31
Nohát akkor tudhatnád, hogy a kereskedéshez 4 dolog kell:
- termelő;
- vásárló;
- a termelő és a vásárló ne tudjon egymással közvetlenül boltolni;
- a konkurenciát ki kell nyírni.
Szerintem ehhez semmi szükség nincs multira, ezt mind házon belül meg tudjuk oldani.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 22. 15:34 | Sorszám: 30
Bal lábbal tetszett lefeküdni?(Történetesen 5 évig foglalkoztam kereskedelmi vállalkozásokkal, igaz, nem CSAk azokkal. Atyám tucatnyi évig boltvezető volt. Nem merem azt mondani, hogy értek hozzá, de láttam már olyat, aki látott kereskedőt.)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 22. 15:31 | Sorszám: 29
Ennyit mondtam a törökökről:

Más kultúra, más szokások.

Ha ez ordas hazugság, hát állok a megkövezés elébe.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 22. 15:31 | Sorszám: 28
Ja,játékból....
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 22. 15:31 | Sorszám: 27
Sőt, általában a kereskedésről nincsen fogalmad.
Pedig nem kell ahhoz Törökországba menni, hogy az ember vérbeli kereskedővel találkozzon.
Itt nálunk Mucsán is van 1 kis vasbolt.
Abban azt is lehet kapni, amit nem lehet kapni.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 22. 15:28 | Sorszám: 26
Szerintem nemhogy nem voltál még Törökországban, de halvány segédfogalmad sincs arról, ami ott van.
Híreim szerint űrrakétát is lehet kapni a törököknél a szatócsboltban.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 22. 15:19 | Sorszám: 25
Az Interspar-ban valóban jó a választék. De Te vagy az első, akitől azt hallom, hogy nem kurrrrrrvadrága.
Mikor egy közeli, Mucsához hasonló nagyságú városban járok, be szoktam menni az Interspárba, ottan van. Nálunk csak Spar van, na az szörnyű gagyi és drága is.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 22. 15:09 | Sorszám: 24
Van INTERSPAR és SPAR is a közelünkben...
És így van, több termék is olcsóbb náluk,mint a TESCO-ban.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 22. 14:58 | Sorszám: 23
Nagyobb a választék?? Akkor az Interspár lehet. De először hallom, hogy az olcsónak számít...
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 22. 14:53 | Sorszám: 22
Szerintem pedig így van,szívesebben megyek a SPAR-ba,mint a TESCO-ba!
Nagyobb a választék és jobbak az árak ( legalábbis nálunk a két bolt között)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 22. 14:41 | Sorszám: 21
Hogy a Spar olcsóbb lenne mint a Teszkó? vagy mint BÁRMI? A legszemetebb bolt az összes közül. Már régen kimondtam rá a fatvát, pedig itt van harminc méterre, de csak akkor megyek oda ha esik az eső.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 22. 14:39 | Sorszám: 20
Na azért elmondanám, hogy sört is szoktam venni!!!

De komolyan, ha az embernek lenne elég pénze, hogy étterembe járjon ebédelni (hétvégén családostól!), a fene se akarna otthon kotyvasztani.
Reggel valami gyorsbüfében vesz két szenyát, délben csak bekap valami hideget a zótómatábul, este étterem. Tiszta Amerika. Így még a hűtő is csak a sörnek kéne.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 22. 14:38 | Sorszám: 19
Kedves Gazduram!

Sajnos nem értünk egyet. A TESCO-ban sajnos gyakran lehet gyengébb minőségű árut kapni,és van,hogy drágább,mint másutt. Nálunk pl. egymás közelében van a SPAR és a TESCO
a SPAR-ban gyakrabban tudunk vásárolni olcsóbb,de minőségi élelmiszert,mint a TESCO-ban.
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 22. 14:26 | Sorszám: 18
ismét ehhez közelítünk, tehát nincs szükség teszkóra
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 22. 14:01 | Sorszám: 17
Ja meg sót. Esetleg cukrot.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 22. 13:53 | Sorszám: 16
Más kultúra, más szokások. Valamikor itt se voltak hiperteszkók, csak kis sarki boltok. De akkor nem is igen vettünk mást, csak kenyeret meg gyufát és petróleumot.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. január 22. 13:52 | Sorszám: 15
Egy ismerős meséli, hogy a törökök nem olyan bénák a kereskedéshez, mint mink.
Nincsenek szupermarketek, szépen megoldják családi vállalkozásba.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 22. 13:47 | Sorszám: 14
Errefelé az a mondás járja, hogy a Teszkó olyan, mint a poshadt sör. Az az igazi baj, amikor már az sincs!!!
Miután a kilencvenes években tönkrement a kis üzletek zöme, vidéki városokban megváltás volt a Tesco megjelenése. Emlékszem, nyitásuk előtt egy hétvégi bevásárlás legalább 4-5 boltot érintett. Itt kenyér, amott zöldség, emitt húsfélék. Mindenhol parkolás, ki-bepakolás, fél nap ráment. Mucsán nincs ám minden sarkon egy CBA, mellette egy mittoménmilyen közért meg ilyesmi.
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 22. 13:33 | Sorszám: 13
Egyetértek. Van szar is persze, de pl. nemzetközi élelmiszerben nagyon jók. Van sok laktózmentes cuccuk is, én sajnálnám, ha bezárna.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 22. 13:20 | Sorszám: 12
Ne tréfáljunk Mamácska. A Teszkó ugyanazt árulja mint bármely más üzlet. Sőt, zöldség-gyümölcs terén még az úgycsúfolt őstermelők a piacon, azok is ugyanazt árulják mint ők.
Hetente buknak le HAZAI (igen, magyar) élelmiszeripari cégek, hogy rohadt húst dolgoznak fel, romlott sajtot csomagolnak újra, kínai húspépből csinálnak "Magyar termék" vagy "Hazai termék" árucikket.
A Teszkó ugyanezt csinálja, egy bűne van a magyarokkal szemben: hogy van nekünk elég élelmiszer-hamisítónk, nem kell még plusz egy angol is.
Jethro
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 22. 13:03 | Sorszám: 11
Ez Orbán szövege, amit előadott pár hete, hogy szeméttel akarják etetni a magyar embereket, és szokás szerint ostobaság. (Mármint az a fele, hogy csak a nagy láncok).
A tescoban éppen annyira tudsz minőségi élelmiszert vásárolni, mint pl a cba-ban meg a reálban, mindegyik azt forgalmazza, amit megvesznek tőle.
Egyébként te konkrétan kire gondolsz, mint minőséget forgalmazó üzletre?
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 22. 12:30 | Sorszám: 10
Tegnap olvastam egy cikket a TESCO-ról a www.portfolio.hu-n.
Az egész tevékenységük,könyvelési csalások és egyebek játszanak közre,hogy a csőd szélén vannak. Persze lehet indokolni,hogy a válság, meg a magyar kormány intézkedései okozzák,de a fő ok - szerintem - hogy az emberek kezdenek átpártolni a minőségibb élelmiszereket forgalmazó üzletekbe és piacokra.
Szeretünk vásárolni az olcsóbb termékeket forgalmazó üzletekben,de azt a sok szemetet,amit velünk élelmiszer gyanánt szeretnének megetetni - nem kérjük!
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 22. 10:23 | Sorszám: 9
Albionban letartóztattak 4 főteszkós vezért, adócsalással gyanusítják őket. Mennek majd a dutyiba. Szóval kedves Jones úr hazudik, mikor kormányunkat okolja a bezárásokkal, egy csomó boltot becsuktak/becsuknak Romániában és Lengyelországban is.
De szerintem annyi nekik.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 22. 10:21 | Sorszám: 8
Q.E.D.
Jethro
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 22. 10:04 | Sorszám: 7
"Tehát veszünk egy multit, egy gonosz, sötét multit, akit a hülye is tud utálni, aztán négy-öt különadót nyakába sózunk, megtiltjuk, hogy fejlesszen, lehetetlenné tesszük, hogy beruházzon, köpködjük, gyalázzuk, éppen csak hogy nem rugdossuk seggbe, hogy húzzon már a francba, amikor aztán megunja, és húzna, kiállunk az ablakba gúnyolódni, hogy „látod, milyen béna lúzer vagy!”, meg pláne: „Ne hazudj! Nem is azért mész el, mert csesztettünk, hanem azért, mert hülye vagy ahhoz is, amit csinálsz! Nem tudsz üzletelni!”

http://nol.hu/velemeny/a-frappans-valaszok-ormesterei-1510969
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...