04:20:02
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Darwin lesöpörve!!!
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. szeptember 08. 08:24 | Sorszám: 29
Az értelem az a bennünk lakó képesség - ahogyan azt már a Látás topikban is
pedzetted -, hogy a bennünket körülvevő jelenségeket logikusan rendszerezzük,
fölismerjük, hogy ez könyv, asztal, sárgarigó, focimeccs, mindezt folyamatában,
a korábbi tapasztalatokkal egyeztetve, ráadásul a múltból a jövőre is
következtetve.
Az értelemnek táplálékra is szüksége van: a külvilágból érkező ingerekre.
Ehhez kell, hogy legyen külvilág.
És ahhoz, hogy a külvilágban lévő értelmet fölismerhessük, kell az, hogy
legyen benne.
mpd
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. szeptember 08. 08:09 | Sorszám: 28
(Ugyebár annyira még Semjén se buta, hogy nyíltan tagadja. Csak úgy szőrmentén, óvatosan, a józan paraszti észre hivatkozva.)
mpd
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. szeptember 08. 08:08 | Sorszám: 27
Mi az, hogy értelem?
Még az egysejtűek is képesek tanulni.
Az élő meg élettelen közt meg ott a "hiányzó láncszem", a vírus.
Még lejjebb, a szerves-szervetlen vitát már Köhler eldöntötte.
Rendes Kis
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. szeptember 08. 08:05 | Sorszám: 26
Az evolúció céltalanságát tagadja.
És ezzel jómagam is így vagyok, hogy kétlem, vajon hogyan keletkezhet értelem
értelmetlenségből.
Rendes Kis
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. szeptember 07. 21:24 | Sorszám: 25
Nem lehet, hogy azért nem látom, mert nincs ?
mpd
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. szeptember 07. 20:39 | Sorszám: 24
Mer nem akarsz látni.
Rendes Kis
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. szeptember 06. 21:34 | Sorszám: 23
Semjén dumájában nem látok evolúciótagadást.
mpd
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. szeptember 06. 20:28 | Sorszám: 22
Manapság az evolúciót már csak igen buta emberek vitatják, esetleg tagadják. Olyanok, mint Semjén. Te, mint itteni józan fórumozó, értelmesebb vagy nála. És ne is akard megvédeni, ha hülyeséget mond: nem muszáj neki, hallgathatott is volna.
mpd
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. szeptember 06. 20:24 | Sorszám: 21
Őszintén szólva nem rajongok Csányiért. Ha már magyar szaktekintély, akkor legyen Szathmáry Eörs.
mediator
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 06. 18:41 | Sorszám: 20
(még annyit, hogy a Csányi könyvet nem most olvastam, hanem kb. 30 éve)
mediator
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 06. 18:39 | Sorszám: 19
Kedves mpd!
Szerintem ebben a témában (is) csak hitvitát tudnánk nyitni, miután nem állunk a megismerés olyan szintjén, hogy kétségtelen érveket sorakoztassunk fel pro, vagy kontra.
Én egyetértettem Semlyénnel, még akkor is, ha szemléletformáló erejű volt számomra Csányi Vilmos: Az evolúció általános elmélete c. műve.
Nem tartanám túl hatékony dolognak, ha most előjönnék a guglinak az "evolúció cáfolata" alatti találataival.
Ennyit tudtam most a véleményem védelmében előadni. Persze érdekel a téma, de a munkám mellett esélyem sincs arra, hogy belemélyedjek a részletekbe, úgyhogy feltartott kezekkel odébb lépek a témától.
mediator
negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 21. 21:19 | Sorszám: 18
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 21. 14:02 | Sorszám: 17
Azt írja Szőnyi:

támadói pedig kínos műveletlenségről tettek tanúbizonyságot.

Pedig pont fordítva. Ő és Semjén bizonyították, hogy fingjuk sincs az evolúciós elméeltről. KATOLIKUS szemszögből nézi a cikk írója az evolúciót, pedig annak nemigen van semmilyen szemszöge. természettudományos tények és bizonyítékok vannak, az ellenérvek pedig zömmel a (bizonyíthatatlan létű) lélekhez kötődnek.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 21. 13:54 | Sorszám: 16
Hihi.
T. de Chardin megpróbálta összehozni a tüzet a vízzel. Elég faramuci eredménnyel, ld. nooszféra. De ez miért is pont Semjén javára?
Ez lenne az új, hivatalos dogma:

a törzsfejlődés az anyag, az élet, a gondolat és a felsőbbrendű élet fázisait felölelő célirányos folyamat, mely Jézus Krisztustól ered és benne éri el célját.

??
Békáscity
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 21. 13:43 | Sorszám: 15
http://valasz.hu/itthon/egy-eletem-egy-halalom-darwin-ugyben-megvedem-semjen- ...
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 21. 11:42 | Sorszám: 14
Ember, te abszolúte kivétel vagy. Mondhatni, fehér elefánt. Néha nem is értelek, de ez csak rólam mond - nem túl jó - véleményt.
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 21. 11:39 | Sorszám: 13
Ezzel a kijelentéssel vigyáznék: "a komonisták is meg a vallások is úgy tekintettek-tekintenek mint ördög a tömjénfüstre."

Nem vagyok komonista, és az egyik legkedvesebb tárgyam a genetika volt oskolás koromba'.

Emlékszem az első ZH-mra. Megkaptuk az 5 pontból álló feladatsort, átfutottam: passz, nem készültem.
El akartam menni, mondván nincs nekem arra időm, hogy 50 percet üljek az elégtelenért, de a tanár nem engedett el.
Aztán még egyszer átnéztem a kérdéseket.

Kaptam egy négyest...
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 21. 10:41 | Sorszám: 12
Tulajdonképpen mi a baj az emberi törzsfejlődéssel? Darwin idején volt divat hiányzó láncszemekről beszélni, manapság már azért elég sok bizonyíték került napvilágra. A genetika meg teljesen egyértelmű bizonyíték, nem véletlen, hogy arra a komonisták is meg a vallások is úgy tekintettek-tekintenek mint ördög a tömjénfüstre.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 21. 10:39 | Sorszám: 11
Most nem azért.....de ennél több komolyságot szeretnék e témában:

Idézet:

Például Utah államban Antelope Springs környékén 440 millió éves emberi lábnyomot találtak. A lábnyom tulajdonosa cipőt viselt.


ne csináljunk már viccet a dologból.
mediator
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 21. 10:29 | Sorszám: 10
pl. az emberi törzsfejlődésre.

http://www.fenyportal.hu/cikk.538.a_del-afrikai_femgolyok_titka_az_evolucio_c ...
panda
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 21. 08:33 | Sorszám: 9
ühüm, ha az isten is úgy akarja, akkor fideszes lesz .. :--D
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. augusztus 21. 07:10 | Sorszám: 8
Hát akkor lássuk, mire NEM vonatkozik?
De olyasmiket kérek, amikre viszont a bigott darwinisták kimondottan alkalmazzák az evolúciós mechanizmust.
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. augusztus 21. 07:09 | Sorszám: 7
Idézet:
a természet (beleértve biológia)törvényszerűségei nagyon jelentős mértékben meghatározzák az események sorának alakulását.


Mikroszinten pl. 100%-ban. De populációnyi méretekben?
Nagy vonalakban persze. De, hogy ki lesz Mucsán ősszel a 2. választókörzet önkormányzati képviselője, azt azért ne fogjuk a termodinamikára.
mediator
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. augusztus 20. 12:28 | Sorszám: 6
az evolúciós mechanizmus nyilvánvalóan létezik, de hogy az maradéktalanul mindenre igaz lenne, azt csak Darwin és a bigott materialisták gondolják úgy

Szerintem semmi gond nincs Semjén véleményével.
orosz_hussalata
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. augusztus 20. 11:01 | Sorszám: 5
Most mobilnetről nem nézném meg a videót, de a leírtak alapján, még ha Semjén szerintem sem egy százas izzó. (viszont ügyesen helyezkedik, hogy a semmiből a jelenlegi státuszát ki tudta hozni)

Tehát amit idéz a zindex "a teremtés azt mondja, hogy az abszolútum, az Isten, a fejlődést beleprogramozta az anyagba, energiába, és ez bomlik ki a történelem során. De eleve benne kell lennie ahhoz, hogy ki tudjon fejlődni." , az nem cáfolható. Az előadás módjából nem következik, hogy Semjén érti is amit mond, de a lényeg, hogy a természet (beleértve biológia)törvényszerűségei nagyon jelentős mértékben meghatározzák az események sorának alakulását.

Isten ugyan nem szerencsejátékos, de a kaszinók is képesek voltak a szerencsejátékok olyan szabályrendszerét megalkotni, hogy a végkimenetel nem nagyon kétséges, de út közben akár izgalmas kacskaringók is előfordulhatnak.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...