14:51:37
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Jó hírek (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. július 15. 12:27 | Sorszám: 174
Hát ez nem éppen jó, de fene se keresgéljen megfelelő topicot:

http://www.stop.hu/gazdasag/hazudott-a-nemzetgazdasagi-tarca/1340437/

Részlet:

aligha lehet büszke Orbán Viktor kormányfő, hiszen a hitelminősítésünk most már tartósan rosszabb, mint Törökországé vagy Bulgáriáé, de még Namíbiáé is, Oroszországgal pedig egy szinten vagyunk. A válasz a szakértők szerint egyszerű, lehet hogy ezeknek az országoknak egyes gazdasági mutatói rosszabbak, mint hazánké, ám a vállalkozások működésének biztonsága - a Moody's mellett a Fitch és az S&P véleménye szerint is -, esetünkben nem üti meg a vállalkozásra ajánlott mértéket.

Ezt a megállapítást támasztotta alá a Népszava által megkérdezett Katona Tamás is. Az egyetemi tanár véleménye szerint semmi nem támasztotta alá a jobb osztályzat megadását. A GDP arányos államadósság mértéke ugyan évről évre csökken ugyan, ám csak néhány tized százalékponttal. A gazdasági növekedés mértéke tavaly kiugróan magas volt ugyan, és a dinamizmusból maradt még 2015-re is, ám jövőre már valószínűleg alábbhagy a lendület, vagyis a fejlődés nem mondható fenntarthatónak. Mindehhez hozzájárul - figyelmeztetett a szakember -, hogy a tavalyi eredményességhez éppúgy, mint a mostanihoz nagy mértében hozzájárultak azok a közösségi beruházások, amelyek csaknem teljes mértékben uniós forrásokból valósultak meg. Amire az Orbán-kormány különösen büszke, az az hogy évek óta sikeresen tartják a GDP arányos államadósság mértékét 3 százalék alatt. Ez valóban dicséretes állapot, de ennek az az ára, hogy a közszférából jelentős mértékű forrást vonnak ki évről-évre.

rafiki
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 27. 06:15 | Sorszám: 173
Két hír:

(1) klímaváltozás - melegfront
http://index.hu/kulfold/2015/06/26/egesz_amerikaban_legalis_lett_a_meleghazas ...

(2) klímaváltozás - elfújja a szél
http://index.hu/index2/#bloghu/vigyazo/2015/06/26/betilthatjak_az_elfujta_a_s ...

Hogy mi ebben a jó hír? Hát az, ha egy hatalom a meleglobbit nem tudja féken tartani
és, ha fél egy zászlótól, akkor annak a hatalomnak az évszázadai meg vannak számlálva.
rafiki
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 26. 18:30 | Sorszám: 172
Ha azt hiszed, hogy ez egyedi, akkor tévedsz. Kismaroson az Asztalos János utcát az
egykori kommunistáról (okt 23-án az ÁVH-t védte ezredesi rangban, agyonlőtték) nevezték
el. A tv szerint ezt az elnevezést nem használhatják többé. Ezért az utca neve mostantól
Asztalos Jánosról plébánosról, a Pócspetri per 2. rendű vádlottjáról (első fokon halál,
másodfokon életfogytig) van elnevezve.

A dolog értelme: az összes ott lakó iratcseréjét az önkormányzatnak kéne fizetnie.
Hasonló módon történt az Erdei Ferenc utca "átnevezése" is.
rafiki
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 26. 18:20 | Sorszám: 171
Elkeseredésükben vásárolnak.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 26. 16:28 | Sorszám: 170
Gőgös Zoltán biztosan ezt a választ adná: a gazdagok vásárolnak többet.
A rezsicsökkentés, az adócsökkentés, gyerekkedvezmény, GYES-GYED változás mind-mind a gazdagok malmára hajtotta a vizet - szerintük.
Nyilván a minimálbér emelés is.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 26. 13:41 | Sorszám: 169
Ez érdekes! Az MSZP valamelyik prominense szerint számításaik szerint kb 4,2 millió ember él Magyarországon a létminimum alatt. Ezt tegnapi tudósításból hallottam.
Ha az ország majdnem fele élne szerény anyagi körülmények között, hogyan lehetséges, hogy a fogyasztás pedig immár két éve töretlenül nő?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 26. 13:19 | Sorszám: 168
Na ezt nézzétek.... én először azt hittem, valami vicc.

http://index.hu/belfold/budapest/2015/06/25/faramuci_utcaatnevezes_ujpesten/
glens
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. június 26. 09:25 | Sorszám: 167
Áprilisban a nyers adat szerint 4,1, naptárhatástól megtisztítva 5,0 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom az egy évvel korábbival összevetve - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a második becslés alapján.
Lassan két éve (21 hónapja, ha jól emlékszem) folyamatosan nő a kisker forgalom.
Félrértések elkerülése végett: a volumen is növekszik.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 23. 07:13 | Sorszám: 166
No, ez jó hír!
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 23. 02:04 | Sorszám: 165
Annyi jó hír egészen biztosan van benne, mint az #50-es hozzászólásig a topikban.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 22. 19:12 | Sorszám: 164
Nekem is!
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 22. 18:37 | Sorszám: 163
Ez most a divat, nekem is furán hangzik (szerintem a szokásos igénytelen tükörfordítás eredménye), majd kiderül megmarad-e a nyelvben pár év múlva.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 22. 14:46 | Sorszám: 162
Na és akkor mi is ebben a jó hír?!
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 22. 14:04 | Sorszám: 161
inkább ezt mondja, mint hogy hevenájszdéj!
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 22. 13:34 | Sorszám: 160
És utána szép napot kíván, ahelyett, hogy - mondjuk - azt mondaná, hogy viszontlátásra, vagy viszlát.
Értem én, hogy kedves akar lenni, de nekem ez nagyon mesterkélt.
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 22. 00:28 | Sorszám: 159
Jajj tényleg! Ez eszembe sem jutott, de teljesen (tök) igazad van! Azt mondja egy zacskó tejre, hogy ő is a magáé?! Tökéletes!
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 22. 00:24 | Sorszám: 158
Teljesen igazad van! Nekem is feláll, ha valaki azt írja, hogy fel áll!
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 21. 21:23 | Sorszám: 157
Szerintem nem azért.
Lehet, hogy ha még egyszer átolvasom, észreveszem.

Attól én is kifekszem, ha a rendőrségi hírben azt mondja valaki, hogy az úriember szíven szúrta áldozatát, vagy a hölgy zaklatta a kamionosokat.....
Ezeket a szerencsétleneket semmire sem tanítják? Miért nem tudja azt mondani, hogy a férfi, vagy a nő? Az miért nem áll a szájára?
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 21. 21:18 | Sorszám: 156
Nekem a tegeződésen is fel áll a szőr a hátamon.
Őriztünk mi libát együtt?
(Érdekes, a ballibsik csak akkor allergiások rá, ha a kormány teszi....)
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 21. 19:02 | Sorszám: 155
Teljesen általános lett az "Őt kéred?" a bolti eladóknál.
A hátamon feláll a szőr.
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 21. 08:49 | Sorszám: 154
Igy történt kérem! Könnyítettem magamon!

Azért írtad külön -mert bár tanultad, hogy egybe kell írni-, mégis azt látod mindenhol, hogy szinte mindent külön írnak, mert ez most valamiért sikk lett. Meg a mondat közbeni nagybetűk, meg az "aki" vonatkozó névmás használata mindenre, meg az "úriember", meg a "hölgy" meg a ... Érthetetlenül terjednek mint a ragály!
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 20. 22:42 | Sorszám: 153
Legalább könnyítettél magadon.
Nem tudom miért írtam külön, mindig egybe szoktam.
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 20. 20:23 | Sorszám: 152
Nem szívesen kötözködöm, de a "rezsicsökkentés" egybeírandó! Ellenkező esetben van egy "rezsi" és egy "csökkentés" szó, ami ugyan külön-külön értelmezhető, de fogalomként csak egybeírva értelmes.
(Bocs! )
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 20. 16:32 | Sorszám: 151
Gratula !
rafiki
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. június 20. 16:24 | Sorszám: 150
Egy férfias tett:

http://www.origo.hu/sport/20150619-sporttortenelmet-irt-a-debreceni-ijasz.html
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...