01:40:09
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Választási tépelődés
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 15:47 | Sorszám: 15
Lehet tippelni, hol lesz az első magyar űrkikötő....
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 15:39 | Sorszám: 14
Szerintem ez nagyon is témába vág.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 15:24 | Sorszám: 13
Intermezzo:

Megadta az engedélyt egy felcsúti repülőtér kialakításához a Légügyi Hatóság, és a Közép-Dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség is - írja a Népszabadság, ami szerint így napirendre került Felcsúton egy saját használatú, közforgalmon kívüli, nem nyilvános le és felszálló pálya kialakítása.
hirdetés

A létesítmény a Bodmér nevű falutól 800, Felcsúttól pedig 1800 méterre kerülhet kialakításra. Ezen a helyen már jelenleg is van egy repülőtér, amelyet a Nemzeti Közlekedési Hatóság adatbázisa szerint a Besenyei Péter műrepülővilágbajnok által vezetett Tesoma Kft. üzemeltet. Ezt jelenleg egy darab Cessna-172-es típusú kisrepülőgép használja mezőgazdasági megfigyelés céljából.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 14:47 | Sorszám: 12
Erre ezt dobta a youtube http://www.youtube.com/watch?v=L__eD2kdt04 jót derültem rajta
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. január 27. 14:33 | Sorszám: 11
(És a legutóbbi gyöngyszemét nem is láttad. Szemére hányták a luxusautót, mire egészen érdekesen reagált:
http://www.youtube.com/watch?v=Y5VpdNsCkkY

6.20-tól. De az egész elég gyomorforgató.)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 14:28 | Sorszám: 10
Idézet:
miért kellene bármilyen színű trikót viselő oligarchátust eltartanunk ?!


Na ez itt a lényeg. Kénytelen vagyok előhozakodni a szokásossal: fel kell ajánlani a Szent Koronát Haakon, norvég trónörökösnek.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 14:27 | Sorszám: 9
(Hát még ha ismernéd a városában elterjedt becenevét.....)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 14:25 | Sorszám: 8
Agrárprogramot írni nem olyan nagy dolog, én is csináltam egyet 1995-ben, egy akkor újonnan alakuló pártnak. Síklaky tanárúr (R.I.P.)azt mondta rá, hogy jó, dehát ehhez tulképpen elég a józan ész. Kicsit zokon vettem, de persze igaza volt.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 13:52 | Sorszám: 7
Azért vegyük figyelembe,hogy a mi oldalunkon nem minden hazugság!
Van ami jó, ez tény! Persze,csak az nem hibázik,aki nem dolgozik!
Mint azt előbb kifejtettem, vannak problémák a FIDESZ háza táján is,nem is kevés.
De azért nagyságrendekkel jobb a helyzet,mint az 2010 előtt volt.
Nem szabad azt sem elfelejteni,hogy 2010-ben milyen helyzetben vették át a kormányzást.
Mint tudjuk,korántsem volt rózsás a helyzet,sőt!
Azért valljuk be,ma már sokkal jobban állunk, és ezt több nemzetközi szervezet, elemző,bank,uniós szakember stb. elismerték.
És sajnos itt is vannak megélhetési politikusok....
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 13:09 | Sorszám: 6
Szerintem az új fiúknak (meg a régieknek pl. munkáspárt) semmi esélye bejutni, így a rájuk adott szavazat kuka.
Azt gondolom az általam felsorolt négy formációnak van esélye bekerülni, de az LMP-nél így is rezeg a léc.

" rossz a kommunikáció "
Ez nálam politikusokra vonatkoztatva mára annyit jelent, hogy "ügyetlenül hazudnak".
Viszont kommunikációkapcsán megjegyezném, hogy pl. Lázár annyitisér Jani (aki kizárólag a közszférában dolgozott) monológja fontos építőköve volt kétkedésem várának.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 12:47 | Sorszám: 5
Az MSZP és számos alteregója című rablóbandára szerintem is kár túl sok szót vesztegetni.
A liberalizmus okafogyott: a szabadság ki van vívva.
Az úgy maradt liberálisok már csak az aberrációk szabadságáért tudnak küzdeni, vagyis roppant kártékonyak.
Az SZDSZ-klónok pedig valószínűleg éppoly kevéssé liberálisak, mint apáik voltak: valójában radikál-anarchista kripto-bolsevisták.
A Jobbik jó volna alternatívának, de, sajnos, úgy látom: #3.
A Fidesz sem eléggé jó, megalapozottnak tartom a kritikádat.
Sőt, továbbmegyek: miért kellene bármilyen színű trikót viselő oligarchátust eltartanunk ?!
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 12:35 | Sorszám: 4
Nos, köszönjük a topiknyitónak a lehetőséget!
Nálam sem 100-as a FIDESZ, rossz a kommunikáció és sok a hiba!
Sajnos az ígért elszámoltatás nem sikerült!
A JOBBIK-ot én túl radikálisnak vélem, az LMP bár következetes,de biztos vagyok benne,hogy adott esetben összefeküdnének a baloldali összefogással a cél érdekében.
A nagy összeborulókról most szót sem ejtenék!
De akikről még nem beszéltünk:
Az új fiúk: A szocdemek(SCHMUCK ANDOR-féle) és a Szili Katalin féle tömörülések.
Mindkét alakulat minden körzetben állít majd jelöltet.És a MUNKÁSPÁRt is...
Nagy a valószínűsége,hogy jó pár százalékot el fognak vinni a nagyoktól(remélem)
Mindennek ellenére én is a FIDESZ-re fogok (valószinűleg) szavazni,mert jó felé viszik az
ország szekerét,bár sok a döccenő és a rossz döntés.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 12:32 | Sorszám: 3
A Jobbik (mezőgazdasági) programja úgy keletkezett, hogy Ángyán prof. - ezt személyesen tőle hallottam - készített 1 programot a Fidesz számára, amit odaadott 1 gödöllői kollégájának.
Aki történesen jobbikos volt, és az anyagot a saját pártja nevében publikálta.
Így jött létre a 2 párt, 1 program helyzet.
Ezzel szerintem nincs is baj: a két párt ugyanazt a programot akarja megvalósítani, az egyik ésszel, a másik erővel.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 12:16 | Sorszám: 2
Szerintem a topiknyitóból is látszik, hogy nem volnék kibékülve egy fideszes listás szavazattal ( az egyéni az más kérdés ), és az egész topikotnyitást az motiválta, hogy valahogy szeretnék szavazatommal üzenni fiúknak, hogy nagyon nincs ám minden rendben.
Talán a Jobbiknál írottakból is látszik, hogy ők volnának az egyik szóba jöhető cserejátékos, de azért velük is van gondom.
Alapvetően jobban szeretnék az egyes pártok melletti éveket olvasni.

A programokról annyit, hogy a Jobbik úgy alkotott programot, hogy egészen biztos lehetett benne ( bár Vona hantázott valami kétharmadról), hogy azt nem kell megvalósítani. Ilyen formán én a megvalósítási kötelezettség fenyegető rémétől nem nyomasztva olyan programot rittyentenék egy hétvége alatt ( ingyen sör/fröccs kihagyásával is), hogy minden szavazó annak megvalósulásáért imádkozna.
Szóval a 100% program * 0% kormányképesség = 0% felelősség
Engem a Jobbik kapcsán az érdekelne, hogy miként viselkedne, egy esetleges gyengébb (51-52% többség) nemzeti kormány külső támogatójaként (mert ez a realitás). Hogy mely kérdésekben volna képes visszafogni a fideszes vadhajtásokat (nyolcadik rezsicsökkentéssel a szocializmusba), vagy ellen tudna-e állni a szociknak egy-egy keményebb odamondható kormánykritikáról lemondva ( pl. gazdasági kényszerből hozandó kellemetlen intézkedés kapcsán).


Azzal egyet értek, hogy a rezsikampány programnak nagyon sovány, de a mai világban úgy divatos gondolni, hogy ennél összetettebb dolgok értelmezése meghaladja a választó képességeit.

Természetesen a maszop győzelmének megakadályozása minden üzengetési célt felülír, ha úgy alakulnak a számok.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 27. 11:45 | Sorszám: 1
Az ország dolgait jó irányba viszik.
Ez igaz. Lássuk viszont, hogy ez úgy lehetséges, hogy a Jobbik programjának főbb pontjait kezdték megvalósítani.
Másfelől.
Nézzük csak, most kinek mi a programja? Tudom, nem kell komolyan venni, de azért nézzük.
A fidesz.hu-n nem találtam választási programot. Segítsetek, ha van, szívesen megnézem, de én nem találtam. Két hónappal a választás előtt.
Az nem túl combos, hogy "megvédjük a rezsicsökkentést".
A kommancsok programja ennyi: leváltani OV-t. Dícséretesen letisztult, egyszerű program, de amúgy meg ez egy nagy kalap szar így, ez nem értelmezhető máshogy, csak pszichiátriai szemszögből.
LMP, Jobbik?
Nézzünk utána.
orosz_hussalata
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. január 27. 11:34 | Sorszám: 0
2014 április 6. egyfordulós választás, így nincs javítási lehetőség.
2010 előtt úgy gondoltam amíg egy nagyon erős felhatalmazású (kétharmados) rendszerváltó kormány meg nem alakul, addig én a legesélyesebb, nem utódpárti kötődésű, és nem nemzetgyűlölő pártra fogok szavazni. 2010-ben ez a kormány megalakult, így ( a rendszerváltást befejezettnek nyilvánítva) módom van szabadabban dönteni.

Szóval a tépelődés a körül van, hogy kire is érdemes szavazni?

- A maszop (és klónjai) képviselte "értékrend" a maga nemzetellenességével, emberi hitványságával, idegen érdekek kényszeres kiszolgálásával számomra elfogadhatatlan. Ők a nem kívánt pártok listájának első helyezettjei.
- Az LMP esetében nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy ők erősen szadesz szagú párt, ugyanakkor számos kérdésben számomra akár szimpatikus is amit mondanak, csak nem tudom hihetek-e a szavaiknak.
- A Jobbik kapcsán nekem a szájkarate, és Vona nagyotmondásai erős visszatartó erőt jelentenek, ugyanakkor van számos szimpatikus, hozzáértő politikusa, és mint ha pont néhány vállalhatatlan figurát nem indítanának. Én a jó szándékukat nem vonom kétségbe, és a sok magyarellenes arc (ballib "értelmiség", és média) áskálódása ellenük is csak javít a szememben a megítélésükön.
- A Fidesz is gondot okoz, mert azon túl, hogy követtek el a kormányzás során hibákat, néhány kérdésben bizony a politikusaik nem ütik meg azt az erkölcsi mércét, amit én elvárnék. Itt elsősorban az önmaguk felé hajló kezek tekintetében* vagyok rendkívül csalódott. És mondjuk ki, számos rendkívül visszatetsző vagyonosodás árnya vetül Fidesz politikusokra és környezetükre. Ugyanakkor kétségtelen, hogy az én megítélésem szerint az ország dolgait jó irányba viszik.


Szóval hibátlan jelöltem nincs, és a kukának szavazni nem akarok.
Egyéniben bizonyára Fidesz jelölt lesz, mert az én körzetem régebben eléggé szoci körzet volt, és kizárólag a Fidesznek van esélye itt a maszop jelöltet legyőzni.
A listán azonban még tétovázok
Várnám a gondolatébresztő (kioktatás, alpári stílus nem érdekel) véleményeket.



* ennek látom egy pozitív olvasatát, miszerint meg kell teremteni egy nem posztkádári/ballib kötődésű nagyon tehetős réteget, és ezt közel negyed évszázaddal a rendszerváltás után már nem lehet a "természetes folyamatokra" bízni.
Ugyanakkor kérdés, hogy mi legyen a kötelező szennyes munka elvégzőivel?
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...