10:41:17
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: ERSTE Bank - a kormány lieblingje?
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 10:36 | Sorszám: 13
Ha eleve szar és érvénytelennek látszó egy szerződés, miért írja alá?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 10:36 | Sorszám: 13
Ha eleve szar és érvénytelennek látszó egy szerződés, miért írja alá?
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 10:27 | Sorszám: 12
Egy olyan szerződés, amely egyoldalú kockázatvállalásra épül, lehet-e érvényes? Tudom, te se vagy jogász, nem tudjuk. Szerintem nem. Ha én eladok egy házat, amiről én tudom, hogy olyan statikai gond van vele, ami nem szembeszökő, de én tudom, hogy a ház egész állagát fenyegeti, akkor engem perbe lehet fogni rosszhiszeműségért. A bank pedig tudatában volt ennek a beépített katasztrófa-helyzetnek, tehát helyénvaló, hogy a másik szerződő fél szerződés-módosítást kérjen. Az igazságérzetem ezt diktálja.
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 10:27 | Sorszám: 12
Egy olyan szerződés, amely egyoldalú kockázatvállalásra épül, lehet-e érvényes? Tudom, te se vagy jogász, nem tudjuk. Szerintem nem. Ha én eladok egy házat, amiről én tudom, hogy olyan statikai gond van vele, ami nem szembeszökő, de én tudom, hogy a ház egész állagát fenyegeti, akkor engem perbe lehet fogni rosszhiszeműségért. A bank pedig tudatában volt ennek a beépített katasztrófa-helyzetnek, tehát helyénvaló, hogy a másik szerződő fél szerződés-módosítást kérjen. Az igazságérzetem ezt diktálja.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 10:17 | Sorszám: 11
Van szerződés? Van.
Aláírta Lázár? Alá.
Belevették az árfolyamváltozás miatti megosztást? Nem.
Akkor?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 10:17 | Sorszám: 11
Van szerződés? Van.
Aláírta Lázár? Alá.
Belevették az árfolyamváltozás miatti megosztást? Nem.
Akkor?
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 10:07 | Sorszám: 10
Ne legyél már annyira rasszista: hát miért zárod ki, hogy amit egy Ersta Bank kitalálhat, amit a bankrendszer kitalálhat, azt egy cigányember nem képes kitalálni? (Csak őt, ha rajtafogják, megbüntetik érte.)
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 10:07 | Sorszám: 10
Ne legyél már annyira rasszista: hát miért zárod ki, hogy amit egy Ersta Bank kitalálhat, amit a bankrendszer kitalálhat, azt egy cigányember nem képes kitalálni? (Csak őt, ha rajtafogják, megbüntetik érte.)
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 10:00 | Sorszám: 9
Ugye nem gondolod hogy a cigány uzsorás találta ki -és működteti- a boltot ???!!! ők csak végrehajtók ...
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 10:00 | Sorszám: 9
Ugye nem gondolod hogy a cigány uzsorás találta ki -és működteti- a boltot ???!!! ők csak végrehajtók ...
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 09:57 | Sorszám: 8
Itt megvan a teljes cikk:

http://kormanykronika.blog.hu/2012/01/04/lazar_ultimatumot_kuldott_az_erste_b ...

"A hódmezővásárhelyi önkormányzat 2006-ban 694 darab 100 ezer svájci frank névértékű kötvényt bocsátott ki. A Lázár János (Fidesz) polgármester és Korsós Ágnes főjegyző által jegyzett levél leszögezi, az önkormányzat eleget tesz kamat- és tőkefizetési kötelezettségének, a teljesítés azonban nem jelenti a tartozás teljes tartalmának elismerését, hiszen a 2006-os 173,41 forintos svájci frank árfolyamhoz képest a jelenlegi árfolyam meghaladja a 251 forint."

Tehát Lázár kockázatmegosztást kért, a bank meg beintett. Az Erste semmiben nem különbözik attól a cigány uzsorástól, aki életfogytig tartóvá teszi a nélkülöző adósainak az adósságot! Másfélszeresére fölsrófolni azt, ami a kölcsönzés pillanatában ért annyit, amennyit, ez kőkemény uzsora.
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 09:57 | Sorszám: 8
Itt megvan a teljes cikk:

http://kormanykronika.blog.hu/2012/01/04/lazar_ultimatumot_kuldott_az_erste_b ...

"A hódmezővásárhelyi önkormányzat 2006-ban 694 darab 100 ezer svájci frank névértékű kötvényt bocsátott ki. A Lázár János (Fidesz) polgármester és Korsós Ágnes főjegyző által jegyzett levél leszögezi, az önkormányzat eleget tesz kamat- és tőkefizetési kötelezettségének, a teljesítés azonban nem jelenti a tartozás teljes tartalmának elismerését, hiszen a 2006-os 173,41 forintos svájci frank árfolyamhoz képest a jelenlegi árfolyam meghaladja a 251 forint."

Tehát Lázár kockázatmegosztást kért, a bank meg beintett. Az Erste semmiben nem különbözik attól a cigány uzsorástól, aki életfogytig tartóvá teszi a nélkülöző adósainak az adósságot! Másfélszeresére fölsrófolni azt, ami a kölcsönzés pillanatában ért annyit, amennyit, ez kőkemény uzsora.
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 09:50 | Sorszám: 7
... és megint egy Jelasics
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 09:50 | Sorszám: 7
... és megint egy Jelasics
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 09:45 | Sorszám: 6
Tehát megint az a helyzet, hogy LJ belekötött valakibe, aki visszaütött.
(Emellett persze dögöljön meg az ERSTE)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 09:45 | Sorszám: 6
Tehát megint az a helyzet, hogy LJ belekötött valakibe, aki visszaütött.
(Emellett persze dögöljön meg az ERSTE)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 09:42 | Sorszám: 5
Ehol'e, de mivel nem vagyok előfizető, a teljes cikkre nam vagyok jogosult:

Lázár ultimátumot küldött az Erste Banknak

2011. december 29. - 17:03


A 2006-ban zárt körben kibocsátott svájci frank alapú kötvény kapcsán keletkező árfolyamveszteség megosztását kéri az Erste Banktól a hódmezővásárhelyi önkormányzat abban a levélben, melyet csütörtökön küldtek el Jelasity Radovan elnök-vezérigazgatónak az MTI tudósítása szerint....
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 09:42 | Sorszám: 5
Ehol'e, de mivel nem vagyok előfizető, a teljes cikkre nam vagyok jogosult:

Lázár ultimátumot küldött az Erste Banknak

2011. december 29. - 17:03


A 2006-ban zárt körben kibocsátott svájci frank alapú kötvény kapcsán keletkező árfolyamveszteség megosztását kéri az Erste Banktól a hódmezővásárhelyi önkormányzat abban a levélben, melyet csütörtökön küldtek el Jelasity Radovan elnök-vezérigazgatónak az MTI tudósítása szerint....
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 09:41 | Sorszám: 4
Volt ennek előzménye is, de most nem ugrik be....
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 09:41 | Sorszám: 4
Volt ennek előzménye is, de most nem ugrik be....
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 09:40 | Sorszám: 3
off Nagyon szórakoztató olvasmány , de nem igazán értem, mi köze az Erstéhez. on
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 09:40 | Sorszám: 3
off Nagyon szórakoztató olvasmány , de nem igazán értem, mi köze az Erstéhez. on
huszárló
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 09:29 | Sorszám: 2
Biztos Lehelé. (küldtem egy mailt róluk)
huszárló
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 09:29 | Sorszám: 2
Biztos Lehelé. (küldtem egy mailt róluk)
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. február 01. 08:55 | Sorszám: 1
Hogy melyik kormányé? Biztosan nem Orbánéké, ami még biztosabb, Magyarországgal sem kíván baráti kapcsolatokat ápolni:

Újabb botrány kialakulóban: Lázár vs. Erste Bank

"A pénzintézet 2011 decemberében és hétfőn küldött leveleiben ultimátumot adott: 10 milliárd forint értékű, egyösszegű kötvényvisszaváltás megvalósítása esetén hajlandó változtatni a közte és az önkormányzat között lévő szerződés feltételein. Ez a 2006-ban kibocsátott, akkor 12 milliárd forint értékű kötvény közel tízéves törlesztésének felel meg – áll a politikus MTI-hez eljuttatott közleményében.

Lázár János szerint az Erste Bank ultimátuma irreális, megvalósíthatatlan. Nincs olyan magyar önkormányzat, amely 10 milliárd forint szabadon felhasználható készpénzzel rendelkezik. A bank nyilvánvalóan visszaél erőfölényével a devizaárfolyam ingadozása miatt kiszolgáltatott helyzetben lévő, gyenge önkormányzattal szemben, ugyanazt teszi, mint a lakáshiteleik megnövekvő törlesztőrészleteivel küzdő magyar polgárokkal tette."

Nem tudom, mennyi Hódmezővásárhely város pénzzé tehető vagyona, az, amit viszont az Erste művel, nem fejezhető ki, nem ítélhető el egyetlen magyar kifejezéssel sem méltóképpen. Utolsó csirkefogók !
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...