15:23:24
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: A liberalizmus alkonya
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 28. 09:12 | Sorszám: 123
Lári-fári.
Valami vagy megismerhető vagy nem.
Megismerhetetlen dologban hinni badarság.
Az nem hit, pusztán találgatás, elmélet, hipotézis.
küssszvágócsér
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 28. 07:19 | Sorszám: 120
"Csak hihetetlen dolgokban érdemes hinni !"--mondotta volt Sajgó atya ezekszerint, és nagyon igaza van. Miért?
Mert ami "hihető", azt az ember többnyire ISMERI sőt TUDJA IS, tehát 'azon NINCS MIT "HINNI". "Hinni" tehát csakis az ember számára megismerhetetlen, sőt érthetetlen--mégis biztosan meggyőződhető-megtudható--dolgokban érdemes. A többiben minek? Hisz' azokat HIT NÉLKÜL IS TUDJUK sőt ÁTLÁTJUK!
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 27. 22:54 | Sorszám: 119
Így van. Keresztrém, azaz rintintóni, elvtárs a belső kör tagja!
A háború: Béke
A szabadság: Szolgaság
A tudatlanság: Erő
Lajos bácsi
Olvasta: 4 | Válasz | 2015. január 27. 22:32 | Sorszám: 118
Igaz az, amit a Párt vezetősége annak nyilvánít.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 27. 21:46 | Sorszám: 117
Dehogy veszek, dehogy veszek ! ... Ismerem, milyenek a gyerekek !
küssszvágócsér
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 27. 21:25 | Sorszám: 116
Tisztelettel kérem: HA LEHET, NE TESSÉK NEKEM "AJÁNLGATNI" SEMMIT! Annál is inkább nem, mert az ajánlgatásait nemhogy nem fogom megfogadni, de márcsak DAFKE is az ellenkezőjét fogom tenni vagy mondani annak, amit ajánlgatni kegyeskedik--mellesleg úgy, ahogyan szoktam is-- akár még az irracionalitás határain is túl. ERRE MÉRGET VEHET.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 27. 20:58 | Sorszám: 115
Volt pár éve 1 összejövetel a Mentálhigiénés Egyesület szervezésében.
Meghívott illusztris vendég: Sajgó Szabolcs SJ, kiváló költő, a Manréza Lelkigyakorlatos Ház egykori igazgatója,
később a kanadai magyarok lelki gondozója, újabban az Életrendezés Házában életrendező.
A hallgatóság arról busongott, hogy országunkban a hit hanyatlik.
Erre én fölálltam és elővezettem azt a forradalmi gondolatot, hogy mennyivel könnyebb volna a hitéletet buzgóbbá
tenni, ha a népnek hihető dolgokban kellene hinnie.
Erre Sajgó atya azt mondta nevetve, gyors válaszként, hogy "Csak hihetetlen dolgokban érdemes hinni !", majd az
órájára pillantott, hogy őt sajnos még más fontos teendők is várják és sietve távozott.
Szóval, küsszvágó bácsinak is ajánlom, hogy inkább hihető dolgokat mondjon nekünk, nehogy úgy járjon, mint Háry
János !
küssszvágócsér
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 27. 19:57 | Sorszám: 114
Csak ne(!) Ön mondja meg nekem, hogy mi az "igaz", merakkó' zofort megnémulok.
Pontosabban: tessék nekem megengedni, hogy ÉN DÖNTSEM EL, hogy nekem mi az igaz és mi a hamis.Egyrészt.
Másrészt azt is tessék nekem megengedni, hogy bármiről akkor(!) és csak akkor mondjak bármit is, amikor ÉN és CSAK ÉN jónak látom. Annál is inkább, mert amiket én most kérek, azt másoknak jómagam is MEGADOM--már amennyiben nekem(!) lehetőségem van a fentieket bárkinek is megtiltani vagy őt leállitani--a fentiekben. Nincs.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 27. 19:10 | Sorszám: 113
Inkább tessék igazat mondani.
küssszvágócsér
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 27. 19:06 | Sorszám: 112
"Azt" lehet.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 27. 18:52 | Sorszám: 111
Nem hiszem.
küssszvágócsér
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 27. 18:33 | Sorszám: 110
Ezekszerint akkor "vénség" vagyok. Jó így megvénségesedni.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 27. 18:05 | Sorszám: 109
Nem szabadna.
Csak a vénségek tesznek ilyet.
küssszvágócsér
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 27. 17:47 | Sorszám: 108
Én már mindenbe' belenyugszom. És mindennek az ellenkezőjébe is.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 27. 16:35 | Sorszám: 107
Nem kéne belenyugodni.
küssszvágócsér
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 27. 16:23 | Sorszám: 106
Gratulálok hozzá és örülök neki.(De azéé' lássuk bé: "máshogy is van"--másokkal)
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 27. 16:05 | Sorszám: 105
Drága bácsi, jómagam is harmadik generációs városi vagyok.
Mégis, három nemzedék távolából is, megőrizte a családom a feudális nemességet,
a hitet, a becsületet.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 27. 16:02 | Sorszám: 104
Voltak - igaz, elenyészően csekély számban - hithű kommunisták, akik komolyan gondolták az egyenlősdit.
Kétségtelen hogy nem ez volt a jellemző.
A "létező szocializmus" építői csak odáig ültették át az elméletet a gyakorlatba, hogy elküldjük a burzsuj gyárigazgatót.
Aztán mi magunk telepszünk a bőrfoteljébe és sajátszájúlag kortyolgatjuk a bárszekrényéből a konyakot.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 27. 15:44 | Sorszám: 103
Hát ez az, pont ezt mondom...
A "gondolat" (önmagában) xart sem ér Adj (hagyd, hogy erőszakkal elvegye a) hatalmat a kommunista kezébe, s nézd meg... A libsi meg a másik eb. :-(
küssszvágócsér
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 27. 15:32 | Sorszám: 102
"..De faluhelyen, meg az istenhívő gyári munkások között az arányuk 100 %."

1.) "Faluhelyen" nem éltem, ergo nem tudom ott milyen az igazi helyzet.
2.) " az istenhivő gyári munkások" között először is:
a.) A szocdem-szakszervetes (persze "régi", kéthlyannás-peyerkárolyos értelembe' véve) voltak főleg istenhívők.Ámde azért azok sem mind.
b.)A komcsik--gyári munkás komcsik--NEM VOLTAK ISTENHIVŐK szinte egyikük sem...sajnos.
c.)A nihilista, önérdekű, önszemléletű pláne aposztata "gyári munkások", no azok meg jobban elkerülték a templomot, mint a komcsik.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. január 27. 15:14 | Sorszám: 101
Az lehet, hogy lumpenproli környezetben csak elvétve voltak, vannak úriemberek.
De faluhelyen, meg az istenhívő gyári munkások között az arányuk 100 %.
Faluhelyen meg az istenhívő gyári munkások között a hazugság vagy a lopás több mint bűn: szégyen.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 27. 15:10 | Sorszám: 100
Voltak - igaz, elenyészően csekély számban - hithű kommunisták is.
A liberálisok pedig - a XIX. században - egészen komolyan gondolták a szabadságjogokat.
Csak mára már elfajzottak.
küssszvágócsér
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. január 27. 14:52 | Sorszám: 99
"Az úriember nem arról ismerszik meg, hogy gazdag, hanem arról, hogy nem hazudik és nem lop,
adni lehet a szavára, betartja az ígéretét, előzékeny, figyelmes, udvarias, fölkarolja a
gyengéket, elesetteket."

A katonatiszt, aki a kártyán elvesztett pénzt, mint adósságot nem tudta megadni és FŐBELŐTTE MAGÁT ezért, a korabeli fölfogás szerint IGENIS ÚRIEMBERNEK számitott. S furcsa módon éppen azért(!) számított annak, mert azt tette, amit tett: golyót röpitett a fejébe.
Mindezt csak azért írom le, idézem föl, mert az Ön által vázolt "úriemberségi definició" inkább mintha egy IDEALIZÁLT VÁLTOZATÁT jelentette volna a fogalomnak, semmint reális mivoltát. Egy nem létező vagy inkább ritkán létező embertipust, aki jószerével csak papi szemináriumok morálteológiai jegyzetlapjain "élt" volna inkább, semmint a valóságban. Amivel nem azt akarnám mondani, hogy a valóságban egyáltalában ne létezett volna 'olyan, ember egy sem, mint akit vázolni tetszett, mert IGENIS VALÓBAN létezett. De csak egy-kettő éppenhogycsak. És aki létezett AZ SEM TELJESITETTE MINDEGYIK(!!!) KRITÉRIUMI-FÖLTÉTELI PONTOT amit ide tetszett citálni, hanem egyiket-másikat igen, másokat nem.
Tessék elképzelni HERCEG BATTHYÁNY-STRATTMANN LÁSZLÓ SZEMORVOST, akit az Egyház kanonizált, így--boldogként tiszteljük Őt, hiszen csodálatos ember volt. Nagyszerű családapa, 8 vagy 9 gyermek édesapja, aki ingyen gyógyitotta a betegeket a saját vagyonából alapitott kórházában Köpcsény-ben majd később Körmenden. Megszámlálhatatlanúl sok jót tett, kegyes cselekedeteinek számát, jótéteményeit föl sem lehet idézni, olyannyira sok jót tett; sok irgalmas cselekedetet, áradón sugárzóat, hajtott végre. No, Ő AZUTÁN TÉNYLEG IGAZI ÚRIEMBER VOLT, olyannyira hogy az állatok iránti irgalomból még vadászni sem járt, mint korának nagyurai. Mégis mégis! Még fiatal hercegként--háziúrként(!)-- TEHERBE EJTETT egy cselédlányt, aki a kastélyukban szolgált, aki azután meg is szülte a magzatot, s László herceg--becsülettel--élete végéig GONDOSKODOTT(!) busásan gondoskodott erről a hölgyről s a "balkézről" született-megszületett gyermekről. Úriember volt e ettől Batthyány-Strattmann László? Biztosan IGEN!!! Viszont alighanem nem teljesitett minden kritériumot ahhoz, amiket Ön fölvázolt és meghatározott.
Mindezzel csak azt akartam volna prezentálni, hogy az Ön által bemutatott és leirt úriemberségi definiciót én kissé sterilnek, laboratóriumi ízűen idealizáltnak érzem is inkább csak mint kívánalmat gondolnám elfogadhatónak--ami inkább NEM VOLT MEG az igazi úriembereknél SEM(!) teljesen, mint teljesült volna minden részletében.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 27. 13:29 | Sorszám: 98
Kommunista és liberális a gyakorlatban nincs. Mihelyt megérinti őket a 'gyakorlat', kibuggyannak...
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. január 27. 13:20 | Sorszám: 97
Például Donald Tusk: http://ujszo.com/cimkek/kulfold/2005/10/08/egy-populista-apafigura-es-egy-lib ...
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...