06:37:02
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Olvastátok? (16.)
... Elejére 1. lap 
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. február 01. 14:17 | Sorszám: 1160
Nemhogy egy állami vállalatnál, de egy egyszerű versenyszférában van legalább 2-5 év tilalom arra nézve, hogy hova mehet dolgozni egy fontos pozícióból elbocsájtott. Az MNB elnöke ebből a szempontból különleges nemzetbiztonsági kockázatokat hordozó személy.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. február 01. 13:09 | Sorszám: 1159
Az osztrák Erste Bank magyarországi leánycégének vezetését veszi át Simor András, miután március elején távozik a jegybank éléről – értesült a Magyar Nemzet.

http://mno.hu/ahirtvhirei/ez-lesz-simor-kovetkezo-munkahelye-1135462

Szerintem ez így több tekintetben is problémás.
- Milyen szar a szabályozás, ha ezt így azonnal lehet
- Kitől is független? Mióta?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. február 01. 11:27 | Sorszám: 1158
Aki akarja, úgyis elhiszi. Aki meg - mint mi is - azt se hinné el, amit kérdez; na, nekünk is tökmindegy, mit mond.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. február 01. 11:19 | Sorszám: 1157
Hattyúdal. Most még mond néhány okosságot, lehet már a következő munkahelyéről irányítják.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. február 01. 11:15 | Sorszám: 1156
Az a baj az ezekkel a fér...kel, hogy ha már hazudnak, akkor legalább hihetőbben tennék. De még erre sem veszik a fáradságot.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. február 01. 11:11 | Sorszám: 1155
"Harmadrészt, a betéteknek szerintem az égadta világon semmi köze a kihelyezendő hitelekhez."

Erről van szó. S mivel ezt Simor is jól tudja, pofátlanul hazudik gazdái érdekében.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. február 01. 10:46 | Sorszám: 1154
Amúgy ez a Simor egy agyatlan.
Amiatt ekézi a kincstár betétgyűjtését, hogyaszongya elszívja a betéteket a bankoktól, és azok majd kevesebbet tudnak hitelezni.

Mondja ezt egy olyan válság után, amelyet a bankok idióta hitelezési gyakorlata okozott!! És mondja ezt akkor, amikordevizahitelesek ezrei veszítik el a lakásukat, amiket a bankok árvereztetnek el (eléggé el nem ítélhető módon a NAV közreműködésével).

Az ember szívesen a pofájába vágná: kevesebbet hiteleznek majd a bankok? Na hurrá! Pont ez a cél.

Harmadrészt, a betéteknek szerintem az égadta világon semmi köze a kihelyezendő hitelekhez.

Vagy....tévednék, és a devizahiteleseknek a kezébe számolták le a hitelösszeget? Svájci franktól duzzadt a zsebük? Nem láttak azok egy kanyi fillért se abból a pénzből.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. február 01. 10:25 | Sorszám: 1153
KG
Forrás: Magyar Nemzet
2013. január 31., csütörtök 05:15

Háromezermilliárd forintra is tehető az a kár, amelyet a Magyar Nemzeti Bank élén Simor András okozott az országnak. Legalább ekkora tehertől szabadíthatta volna meg a költségvetést, ha a monetáris politika alakításában követi a világban lezajlott változásokat – véli Lentner Csaba közgazdász.


Ha sikerül a következő hónapokban a magyar gazdaság és a hazai polgárok érdekeinek szolgálatába állítani a monetáris politikát, évente 500-600 milliárd forint szabadulhat fel a büdzsében – jelentette ki a Magyar Nemzetnek a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanára. A professzor szerint – a jelenlegi és közelmúltbéli kamatcsökkentések mellett – pozitív változást hozhat az is, ha a jegybank új vezetése mozgósítja az MNB devizatartalékainak felhasználható részét, és abból támogatásokat nyújt a magyar vállalkozásoknak. Lentner Csaba úgy látja, ha a kormánynak nem sikerül alapvető változásokat elérnie a monetáris politikában és a jegybank élén, akkor lezárja a nemzeti érdekű gazdaságpolitika és a pénzügyi szabadságharc folytatásának lehetőségeit.

A pénzügyi sérülékenység mérséklésének számos egyéb eszköze is szóba jöhet. Ezt a célt szolgálná például a Magyar Államkincstár betétgyűjtése is. A lakossági források bevonása az állami szerv rövid távú fizetőképességi problémáján segíthet.

A közgazdászt abból az alkalomból is kérdezték a várható jegybanki változások jelentőségéről, hogy szerdán mutatták be a szerkesztésében – valamint a Nemzeti Közszolgálati és Tankönyvkiadó gondozásában – megjelent Bankmenedzsment című egyetemi szakkönyvet, amelyben külön fejezet foglalkozik a hazai monetáris politikával és az MNB függetlenségének problémás kérdéseivel. Lentner Csaba szerint a világ pénzpiacainak 2007–2008-ban bekövetkezett összeomlása után új fejezet kezdődött a tengerentúlon és Európában egyaránt. A neoliberális gazdaságpolitika csődje után a jegybankok szerepe is felülvizsgálatra szorult. Előtérbe került az a szempont, hogy e pénzügyi intézményeknek is felelősségük van a nemzeti gazdaságpolitikák sikerének alakulásában, emiatt közvetlenül is be kell avatkozniuk az adósság kezelésébe vagy a gazdasági növekedés élénkítésébe. Az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed például kétezermilliárd dollárt „öntött” a tengerentúli piacra, és többek között ennek köszönhető, hogy a 8,3-8,4 százalékon járó infláció mostanra 7,2 százalékra mérséklődött az Egyesült Államokban. Számunkra ennél is nagyobb jelentőséggel bír ugyanakkor az Európai Központi Bank (EKB) példája, ahol tavaly döntöttek az eladósodott – főként dél-európai – eurózóna-tagországok megsegítéséről. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy az EKB jelentős mértékű vásárlásokat hajtott végre a másodlagos állampapírpiacokon. Lentner Csaba szerint ez lesz a sorsa az idén és jövőre lejáró, mintegy 2500 milliárd euró összértékű, elsősorban olasz és spanyol kötvényeknek is, mert nemigen lehet olyan befektetőket találni, akik ezeket a papírokat megvennék.

Az EKB szerepe tehát alapvetően megváltozott, ám a hazai jegybanknál ezt eddig nem vették tudomásul, és makacsul ragaszkodtak ahhoz, hogy az MNB feladata szinte kizárólag az infláció nyomon követéséből áll. A hazai költségvetés évente 1200 milliárd forintot fizet ki kamatokra, aminek a fele – állítja a közgazdász – megspórolható lenne, ha a jegybank vásárolna hazai állampapírt. E beavatkozás haszna nem csak a megtakarításban volna mérhető: a kiszolgáltatottságunk is csökkenne, hiszen nagyobb részt fedeznénk belülről a hazai államadósság finanszírozását.

A professzor szerint komoly jelentősége van annak, hogy az újfajta jegybanki szerepfelfogást valló közgazdasági iskolából érkezzék az MNB új vezetője. S az sem baj, ha ez a változás egy ideig nem találkozik a piac érdekeivel.

mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. február 01. 09:08 | Sorszám: 1152
Nem mintha különösebben izgatna, de ez az offhore-lovag már megtalálta jövedelmező forrását: az Erste Bank igazgatója lesz egy hónap múlva. A férgek mindig befészkelik magukat valami zsíros helyre...
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. január 31. 14:37 | Sorszám: 1151
Lehet. Szász Károly viszont túl szuverén személyiség.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. január 31. 14:34 | Sorszám: 1150
Egy hónap múlva megtudjuk. Addig meg találgatunk.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. január 31. 14:33 | Sorszám: 1149
Jók között: inkább Csaba László....

Viszont: én elképzelhetetlennek tartom, hogy az előzményeket figyelembe véve Róna Pétert odaengednék a közelébe. Szerintem Járai sem játszik, megvan ő ott, ahol most van, nem olyan agilis már. Szerintem Csányi meg el se vállalná. Matolcsy benne van a pakliban, de szerintem nem ő lesz.
Ida
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. január 31. 14:32 | Sorszám: 1148
Remek lenne. Talan Szász már készult erre. Nagyon visszafogott volt az utóbbi idõkben.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. január 31. 14:28 | Sorszám: 1147
Igen, de ezt Brüsszelből azonnal megfúrták. Most végrehajthatják. Hivatalosan, alanyi jogon.
Ida
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. január 31. 14:27 | Sorszám: 1146
Igen.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. január 31. 14:27 | Sorszám: 1145
Szerintem pakliban sincs a neve.
Jó döntés: Varga Mihály, Varga István, László Csaba, Boros Imre.
Rossz döntés: Járai Zsigmond, matolcsy györgy, Róna Péter, Csányi Sándor.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. január 31. 14:27 | Sorszám: 1144
És nem is ez a legnagyobb (jellem)hibája.
Ida
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. január 31. 14:27 | Sorszám: 1143
Az is mellette szól, h eredetileg össze akarták vonni az mnbt s a pszáfot. Simor fölé v mellé ...kerûlt volna.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. január 31. 14:26 | Sorszám: 1142
Jó alakalom a PSZÁF elnöki tisztét még 4 évig egy másik jobbos embernek adni.
Ida
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. január 31. 14:23 | Sorszám: 1141
Patai Mihály Biszku veje ...volt!
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. január 31. 14:22 | Sorszám: 1140
No! Én is rá gondoltam!
Ida
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. január 31. 14:21 | Sorszám: 1139
Szász Károly az én tippem.
Remek szakember. Nemzeti..
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. január 31. 14:16 | Sorszám: 1138
Pedig micsoda pedigréje van!

1978 - KGST-ösztöndíj Moszkvában.
1988 és 1993 között a Világbank ügyvezető igazgatójának asszisztense volt Washingtonban.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. január 31. 14:12 | Sorszám: 1137
Igen, emlegetik őt is. Akár lehetne is, alkalmas rá. De én nem rá gondolok.
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. január 31. 14:04 | Sorszám: 1136
Boros Imre
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...