07:42:40
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Lapok hordaléka
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. június 01. 12:48 | Sorszám: 10
Mehetne az "Élet" szaktopikba is ...
Gyöngy
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. június 01. 12:40 | Sorszám: 9
Voltaképpen nem vagyok biztos benne, hogy itt van-e a helye, vagy inkább az űrizéknél :

Élőnek titulálta a NASA a Guadalupei Szűzanya kegyképet[/img]

"kegyképen szemorvosi műszerekkel történő vizsgálattal megállapították, hogy Mária szemének retinája fény hatására – az emberi szemhez hasonlóan – kitágul és összehúzódik. A tudósok továbbá megállapították, hogy a szövet hőmérséklete, melyen a kegykép látható, állandóan 36,6 fok, mint egy egészséges ember testhőmérséklete…

Sztetoszkóppal is megvizsgálták a kegyképet, ekkor a tudósok Mária övénél 115 pulzus/perc mértek, mely egy magzat pulzusszámának felel meg.

A NASA mérnökei továbbá megállapították, hogy a festék, amellyel a kegykép készült, földön nem létezik és soha nem is létezett – írja a Tsn.ua internetes hírportál.

A 20. század elején a kegykép mellett valaki bombát robbantott, melynek eredményeképpen nagy sugarú körben minden elpusztult, a kegykép azonban egész és sértetlen maradt.

A tudosók érdekesnek találják, hogy Mária jobb karja világosabb, bal karja pedig sötétebb, ami szerintük a rasszok közötti egység fontosságát hivatott hangsúlyozni."
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. május 31. 14:36 | Sorszám: 8
Lám-lám, csak egy kis félrenézés kell hozzá, holmi objektív szempontokkal, amelyeket aztán komolyan is vesznek :

Magyar lett az év szlovákja

"A nyolc kategória nevezettjeit szakmai zsűri választotta ki, s Vicsápi Bugyi Natália a Szabad Újságnak korábban elmondta: "Egy levélben értesültem a nevezésről. Ezután kellett eldöntenem, hogy elfogadom-e a megtiszteltetést. Végigfutott tehát az én agyamon is, hogy vajon lehet-e egy magyar nemzetiségű a győztes. Amikor aztán végignéztem a feltételeket, s láttam, szavazás útján dől el vajon ki nyer, úgy döntöttem belevágok.""

Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. május 31. 07:10 | Sorszám: 7
Joschka Fischer: Németország tönkrevágja Európát

"A volt német külügyminiszter drámai hangú cikket tett közzé a Le Temps című svájci napilapban. Íme az írás vázlatos ismertetője:

Európa súlyos, nagyon súlyos helyzetben van. Ki hitte volna, hogy a brit miniszterelnök, David Cameron fogja felszólítani az euróövezet kormányait államháztartásuk egyesítésére és arra, hogy közösen vállaljanak kezességet államadósságaikra? Egy brit konzervatív miniszterelnöknek kellett kijelentenie: csak a mélyebb politikai integráció akadályozhatja meg az euro eltűnését. Európában ég a ház és a Downing Street a tűzoltók lehető leghamarabbi bevetésére szólít fel."

Nos, ez a javaslat, ha jól emlékszem, nagyon is hasonlít arra, amelynek aláírásától ketten vonták meg azonnali támogatásukat: Orbán és Cameron.

Ezt viszont nem gondolom:

"Egy dolog biztos: az euro felszámolása és az Európai Unió felbomlása után Európa, mint olyan, eltűnne a világtérképről."

Egyrészt ehhez valami globális természeti katasztrófa kellene, másrészt szövetségi rendszerek más elgondolással is létrejöhetnek, mint amivel a jelenlegi EU működik. Az USA és az EU között semmiképpen nem teremthető párhuzam. Az USA-t különböző kultúrájú emberek hozták létre, egy fölvállalt kompromisszum eredménye volt - csúnya szó, de hirtelenjében nem találok mást - "kalandorok" között. Európában viszont évezredes önálló kultúrával bíró népek között kellene valamiféle megállapodásnak működnie, ezeknek a népeknek a gazdasági teljesítménye, egymáshoz való viszonyuk, érdekeik túl sokban térnek el ahhoz, hogy könnyen és tartósan kössenek kompromisszumokat. Az egyes - hasonló berendezkedésű - régiók közötti szövetség elképzelhető, és szerintem meg is valósul majd. Idővel persze majd egy EU is létre jöhet, valóban demokratikus alapon.
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. május 31. 06:46 | Sorszám: 6
Az úttörés lényege: utat építeni a vadonban, a sziklák közt, alagutat fúrni a hegyekbe. Az út tervezőjének, építőinek nevét ritkán őrzi emléktábla, különösen nem életükben .
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. május 30. 21:46 | Sorszám: 5
...sajtója...
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. május 30. 21:45 | Sorszám: 4
Az a baj, hogy ő volt, aki először kimondta!
Ha mondjuk 3 évvel ezelőtt Merkel, vagy Szar(jan)ko mondta volna, már az EU egész ajtója ezt fújná, csakhogy nem volt engedélyük rá!
Tartok tőle, hogy Orbán is megkapja a büntetését ezért!
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. május 30. 20:09 | Sorszám: 3
http://www.mfor.hu/cikkek/Orban__folkeszitem_a_hazamat_a_valsag_utani_vilagra ...

Orbán Viktor születésnapi ajándéka hazájának:

"Szerintem az európai, a nyugati világ többé nem lesz olyan, mint amilyen a válság előtt volt. Ezért nem egyszerűen válságot akarok kezelni, hanem fölkészíteni a hazámat a válság utáni világra. Azt szeretném, ha versenyelőnnyel indulhatnánk a válság utáni megváltozott világban", mondta Orbán Viktor a Délmagyarország című napilapnak."
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. május 30. 20:06 | Sorszám: 2
Az ókori Britannia Róma bukása utáni sorsának tanulságait levonva tudna Anglia megfelelő stratégiát találni a jelenlegi válságból való kilábalásra:

http://www.mult-kor.hu/20120530_gazdasagi_valsag_a_romai_kori_britannia_into_ ...


(Mercurius olvtárs által talált cikk)
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. május 30. 19:42 | Sorszám: 1
Inforádiós interjú Orbán Viktorral

http://inforadio.hu/audio/0003d/0003d44ea.mp3 http://inforadio.hu/audio/0003d/0003d44da.mp3
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. május 30. 18:51 | Sorszám: 0
Tőkéczky vitára ingerlő cikke a Mandinerben:

http://mandiner.hu/cikk/20120530_tokeczki_laszlo_esely_a_pusztai_vandorlas_utan

A cikk átfogó képet ad a magyar rendszerváltozás sikertelenségéről, a valódi változások kilátásairól
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...