13:24:22
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Elképesztő
mediator
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. április 30. 20:34 | Sorszám: 26
A fóliázásra nincs szabály, ez csak egy kialakult hülye gyakorlat, amit valami középszerű idióta terjeszthetett el, vagy követelhetett meg az ellenőrzések során és így terjedhetett el.

A halálbüntetésről szóló felvetés, pedig tényleg csak egy jókora politikai gumicsont, provokáció az EU és a jobbikosok felé (kettő az egyben):
- ha az EU durván leugat bennünket (mint ahogy ezt teszi), akkor vissza lehet kérdezni, hogy miféle büszke demokrácia az, ahol bizonyos témát még csak felvetni sem lehet?! (ez az érv a menekültkérdés EU-s tárgyalásakor jól jöhet)
- a halálbüntetéstől való széles körű elhatárolódás egyben a Jobbik nézeteitől való elhatárolódást is magával hozza (ez pedig azt jelenti, hogy Viktor a jövőben valószínűleg még több ilyen jobbikos alaptémát is meg fog még pengetni)
orosz_hussalata
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. április 30. 18:37 | Sorszám: 25
A fólia vagy halálbüntetés kérdésében azért az eléggé közismert, hogy a lehetséges büntetésnél a lebukás veszélyét sokkal komolyabban teszik mérlegre a bűnözők.

Én azt gondolom lehet erről vitatkozni, de még nem hallottam akár csak közepesen erős érvet sem mellette, ha tudjuk, hogy a bizonyítottság sosem teljes, és a bírói hibával is számolni kell.
Ebben a konkrét esetben pedig napnál világosabb, hogy ez az orbáni felvetés kizárólag politikai füstgránát.
mediator
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. április 30. 14:51 | Sorszám: 24
Az állami főhatalomnak mindig is része volt a halálbüntetés gyakorolhatósága. Az, hogy az utóbbi 50 évben a világ egyes tájékain megváltozott az ezzel kapcsolatos vélekedés, nem bír különösebb jelentőséggel. Lehet, hogy a világunk annyira meg fog változni az elkövetkező időkben, hogy a jelenleg elképedve tiltakozó államok is minden skrupulus nélkül újra bevezetik, oszt' jónapot.
A lényeg egyébként az, hogy ezt a büntetési nemet milyen körben és milyen bizonyítottságnál alkalmazzák. (Az amerikai példák kétségtelenül elriasztóak) Ha pl. tettenérés, vagy egyéb, az elkövetői kilét bizonytalanságát kétséget kizáró esetekben alkalmaznák, igenis lenne visszatartó ereje.

Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. április 30. 14:01 | Sorszám: 23
A nejem és két gyermekem is állami állásban dolgozik, úgyhogy ez 3 jópont.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. április 30. 13:50 | Sorszám: 22
Felsoroltam két és fél eredményt. Több nem jut eszembe, de ha említesz olyat, el fogom ismerni.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. április 30. 13:25 | Sorszám: 21
A hibákat is te sorolod, sorold az eredményeket is.
Ha csak hibákat sorolsz, akkor az kell hinnem, hogy csak hibák vannak.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. április 30. 09:43 | Sorszám: 20
http://www.port.hu/mindannyian_gyilkosok_vagyunk_nous_sommes_tous_des_assassi ...
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. április 30. 09:11 | Sorszám: 19
Soroljuk mán azt a rengeteg eredményt....
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. április 30. 09:10 | Sorszám: 18
A halálbüntetés ügyében egyetértek. Volt egyszer egy film, tán ez volt a címe: Mindannyian gyilkosok vagyunk. Azt megnéztem, azon elgondolkodtam, és azóta esküdt ellensége vagyok a halálbüntetésnek. Pedig legutóbb a Jobbikra szavaztam (valszeg utoljára), és nem vagyok hívő katolikus.
Abban is igazad van, hogy dolgoztatni kéne a rabokat. Nem ám magánzárka, internettel....
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. április 30. 09:07 | Sorszám: 17
Idézet:
Hallom mészároslőrinc megint sok milliárdos állami üzletet nyert.


Ugyan már, alig tíz milliárd....egyet-kettőt el is lehet felejteni, annyira aprópénz.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. április 30. 09:05 | Sorszám: 16
"hiteltelen", igen, ez a jól bevált jelző a(bármilyen) kritikára. Ha megalapozott, annál rosszabb neki. Akkor még szekértoló is.
És még én vagyok csőlátó. anyám pátyúgass.
Nincs rosszabb, mintha valaki politikai párt MELLETT elfogult.
Először jön az, hogy: "igen, DE....."
Aztán hiteltelen lesz mindenki aki kritikát mond. Egyre többen persze, végül majd'mindenki szembejön az autópályán, az a sok hülye csőlátó.

Komolyan mondom, afféle kollektív pszcihózis ez, mint ami a fatimai csodát láttatta az emberekkel. Igen, igen, a hit, az kell hozzá.
orosz_hussalata
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. április 29. 20:54 | Sorszám: 15
Hogy valaki a munkájának egy részét jól végzi (mert kétségtelen vannak eredmények a szoci nadrágszíj gazdaságpolitikához képest) a legkevésbé sem jogosítja fel a (mondjuk ki) lopásra.

pl. Orbán összeveszik Simicskával ( a koncon?) erre bosszúból, az ország érdekeit figyelmen kívül hagyva leállítja az építkezést, amit részben Simicska cége nyert. Hogy is van ez? A személyeskedő farokméregetés az országnak kerül milliárdjaiba.
orosz_hussalata
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. április 29. 20:47 | Sorszám: 14
Teljesen elborultak a fiúk.
Elveszítették a kapcsolatukat a valósággal, az audi hátsó üléséről nem látnak semmit az valós gondokból. Átvették a "profi" ( a legvisszataszítóbb értelemben vett) nyugati szemléletet, és a politizálásuk egy látványpékség, szar termékkel. Azt gondolják ha van ellenség, aki ellen lehet látványosan harcolni az elegendő. A tefal ölni tudna az arcbőrük rejtette nanotechnológiáért, mert az minden leégés ellen védett.

Ne is beszéljünk a jövő záloga (dögöljek meg ha kiváltom) lézerjani, rogántóni, szijártópeti triumvirátusról, vágjunk a közepébe.

Volt ez a trafikgyilkosság. Nálam nincs nagyobb ellensége a dohányzásnak, de a vak is látja, hogy a fóliázás esélyt kínál a bűnözőknek.
Erre mivel áll elő Orbán? Tartsuk napirenden a halálbüntetést.
Miért is? Mert ez ügyben lehet szépen látványharcolni, de 150%, hogy nem kell belőle semmit megvalósítani.
Ezen felül a konkrét esetben nem egy megrögzött bűnöző gyilkolt, akinek az "elrettentés" szólna, hanem egy elszállt tudatú fiatal, aki feltehetőleg utólag beszart, mikor saját tettével szembesült.


A halálbüntetés kapcsán annyit mondanék, hogy
1. a bírák hibáznak, bármekkora nagy arcuk is van ( milyen feudális csökevény, hogy fel kell állni), lásd Móri gyilkosság. a kivégzettet pedig nem lehet feltámasztani
2. viszont azt nem értem a börtönökben miért is nem lehet keményen dolgoztatni

Hallom mészároslőrinc megint sok milliárdos állami üzletet nyert.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. április 29. 17:12 | Sorszám: 13
Az a baj, hogy mivel a legkisebb hibából is elefántot csinálsz és a legnagyobb eredményt
is vállvonogatva törpíted, hiteltelen az ájuldozásod.
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. április 29. 14:05 | Sorszám: 12
És van valami, ami csak most kezd igazán kibontakozni: a dzsentrivilág visszahozása. Urambátyám, sógorkomajóbarát, rokoni mutyik, Lőrincbátyám és Tiborczvejkó mértéktelen és felmérhetetlen gazdagodása. Ilyenmutyi-olyanmutyi. Trafik, föld, állami megrendelések.
Most ez a Questor-ügy se tiszta, szeretnék én látni egy listát, kik kaptak jó nagy befektetéseikre extra kamatokat az utóbbi tíz évben.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. április 29. 14:01 | Sorszám: 11
Meg a családi adókedvezmény, meg a rezsicsökkentés. Mivel érint, a pedagógusok béremelése is tetszik, de ahhoz tudni kell, hogy előtte nyomorszinten kerestek, úgyhogy lehet, egy másik kormány korábban emelt volna (de nem biztos).
Sokkal több jót nem látok.
Olyasmire gondolok, amit más kormány valószínűleg NEM (vagy nem így) lépett volna meg. Mert van, ami intézkedés kormánytól független, egyszerűen a környezet változása miatt szükségszerű.
De tudod mit, sorold a jó intézkedéseket, hátha kifelejtettem valamit.
Én meg mondok egy-két hülyeséget:
- KLIK (oktatás szétverése)
- egyetemi komisszárok
- közigazgatás leratyisítása (járások őskövületének felélesztése, önkormányzatok elsorvasztása)
- bankadó (nem a bankokat sajnálom, az összes rámhárítódik, és ezt elnézik nekik)
- a jogalkotás megcsúfolása (elfogadott és visszavont, vagy heteken belül módosított törvények)
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. április 29. 13:53 | Sorszám: 10
Nem úgy van a.
Csak a rosszat látod.
Bocsánat, van 1 kivétel: a Kodály Központ.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. április 29. 12:18 | Sorszám: 9
Nem az az elképesztő. Én egyszerű falusi gyerek vagyok, ha csövet tesznek elém, csövet látok.
Az az elképesztő, hogy te mást látsz ott, ahol pedig cső van, semmi más.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. április 29. 11:18 | Sorszám: 8
A csőlátásod valóban elképesztő.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. április 29. 11:09 | Sorszám: 7
Bizonybizony. És ezt elő is lehetett volna írni a mutyigyőztesek számára.
De gondolom, maga a tulaj is megcsinálta volna, ha ő van a pult mögött, vagy valamelyik családtagja. Dehát egy-egy ilyen csókos nyert 3-4 trafikot is.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. április 29. 10:43 | Sorszám: 6
Nem hőzöngeni kell kedves barátom, hanem okosan tervezni.
A sok hőzöngő között egy ismerősöm (nem mellesleg: foglalkozására nézve internet-
szolgáltató) halkan megjegyezte, hogy az elsötétített boltok biztonságát is meg
lehet oldani 1 db 40 ezer Ft értékű, rendőrségre bekötött riasztóval.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. április 29. 08:59 | Sorszám: 5
Ha nem halt volna meg egy szegény lány, most poénkodnék ezen, de így inkább annyit mondok, vérfagyasztó dolog ilyet mondani éppen agy ilyen eset után.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. április 29. 08:54 | Sorszám: 4
Nalátod.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. április 28. 12:24 | Sorszám: 3
Na ezt kapjátok ki!!!



Félreértésből fóliázzák a trafikokat

Ezt Kósa Lajos nyilatkozta az Origónak. A Fidesz ügyvezető alelnöke szerint a hatályos trafiktörvény csupán azt írja elő, hogy a dohánytermékek nem lehetnek szem előtt.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. április 27. 13:58 | Sorszám: 2
Nem tudom, de hogy közveszélyes elmebetegek, az bizonyosnak látszik.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...