07:32:01
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Színház
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. október 26. 19:00 | Sorszám: 15
"tavaly 4,5 milliárd forinttal többet fordítottak e célra az emberek"

Szép nagy szám!

Rosszabbul élünk, mint a Gyurcsány-korszakban.

Gyurcsány- Orbán egykutya!

Vesszen Matolcsy és Zorbán!

http://demokrata.hu/hir/kultura/folyamatosan-emelkedik-szinhazlatogatok-szama

tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. október 19. 23:09 | Sorszám: 14
Epét hány Csáki Judit:

http://168ora.hu/dorner-az-igazgato-edes-szakmam-ne-hagyd-magad/?utm_source=m ...



Áh! Ők nem nézik le a másikat! Á, dehogy!

Ilyet ír:

"a józan ész. Ami Tarlósnak nincsen"

"Dörner György és Radó Denise semmilyen szakmai mérce alapján nem tekinthető komoly esélyesnek"

"maradjon az eddigi semmi, vagy legyen egy teljesen új, adott esetben ígéretes színházvezetés."

Hát persze! Csak akkor van igéretes vezetés, ha ők vezetnek.

"megannyi kis kocsismáté"...

"a jelentéktelenség mértékegységét, az egy Dörnert."

"Tarlós – ahogy a fővárosi képviselők minimum háromnegyedes többsége is – jól tudja, hogy az Újszínház nem színház, hanem színházi elfekvő. Ennek vezetésére akár ünnepségei háziasszonya, Radó Denise is alkalmas lehetett volna, ennek azonban számos kormánypárti képviselő is ellenállt."

Hány éves lehet ez a pofátlan Csáki Judit, hogy elfekvőnek nevezzen egy színházi társulatot?

"hogy a főváros egyik szégyenfoltját betonozták be újabb öt évre"

"Nem szabad abbahagyni, nem ezek miatt a percemberkék miatt, hanem a szakmánk becsülete miatt."

Bizonyára puszta felebaráti szeretetből alázza ez a nyomorult luvnya azokat az embereket, akiket nem szívlel. Nem tudom mit szólna, ha hasonló szavakat írnának rá? Gondolom vérig lenne sértve. De neki szabad.

Nem bírják elviselni, ha nem róluk szól a nóta.
Ezért hívom őket internáciknak. Nácik, mert totalitáriusok, és inter, mert mindig rohannak a nemzetközi porondra.
Vállalhatatlan undorító alakok.

tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. október 16. 22:22 | Sorszám: 13
Kedden az Operában voltunk. Egy darabig kint álldogáltunk a kapu előtt. A kocsifelhajtó fekete köveit két oldalt fehér, kb. 2-3 cm magas járdarész szegélyezi. Ha nem láttam kb. 30 embert, akik hatalmasat bakálództak a szegélyben, akkor egyet sem. Régi operába járó vagyok, biztosan álltam már a bejárati kapu előtt máskor is, de ilyen jelenségre nem emlékszem. Azon gondolkodtam, vajon mi történt az emberekkel? Ennyire szájtátiakká váltak, hogy már a saját testi épségükre sem képesek figyelni?



tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. október 05. 01:58 | Sorszám: 12
http://www.origo.hu/kultura/fesztival/20161004-vidnyanszky-attila-a-nemzeti-s ...

"Lengyelországban 2016 májusától 2017 végéig tartó Magyar Kulturális Évad keretében is."



"Hiányzott a pátosz. A nagy pátosztalanításban, hőstelenítésben, annyira az úgynevezett kisember irányába mentünk el, hogy eltűntek a hősök a színpadról. Ez persze európai jelenség. Folyamatosan a kicsiségünkkel, a jelentéktelenségünkkel, a csúnyaságunkkal szembesítjük magunkat: erről szólt az elmúlt 20 év európai színháza is. Ezzel szemben én egészen mást szeretek a színházban: azt, ha igazi, nagy szenvedély „gyújtja fel" a színpadot, ha azt látom, hogy a színpadon hősök mozognak, és olyanra képesek, amire én nem."
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. július 23. 00:42 | Sorszám: 11
http://24.hu/kozelet/2016/04/07/jordan-tamas-gyerekek-ki-tud-egy-jo-vizvezete ...





Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 25. 11:52 | Sorszám: 10
Vagy mégis ?
negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 23. 22:23 | Sorszám: 9
Nem hát! Nem voltak azok rosszak, csak én nem értek hozzájuk!
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. február 23. 21:40 | Sorszám: 8
Annyira rossz nem lehet a Boban, mer a Vujicsics is, meg Rúzsa Magdi is föllép vele ...
negyven rabló
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. február 23. 21:01 | Sorszám: 7
Volt szerencsém a Müpa-ban Boban Markovics koncertjét látni.

Az elején mindjárt mondtam kedvenc páromnak, hogy ez a tizenkéttagú szerb cigányznekar. Nem is tévedtem, tényleg az volt.
Nagyot alakítottak, jók voltak, eszméletlenül sokat dolgoztak, de zenei dilettánsként nem gondolom, hogy jobbak lennének bármely más népzenét előadó zenekarnál!

Ja, ott voltam a Bazilikában Wolf Kati (szeretem) karácsony előtti koncertjén. Közepes volt.
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 21. 19:30 | Sorszám: 6
Szegény Szilveszter!

http://faktor.hu/faktor-karakterkaparaszas-a-la-hvg

Ki a f@szom lehet ez a nevenincs Dercsényi Dávid?

negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 10. 09:04 | Sorszám: 5
Nem erre gondolt vaze, hanem a derékra!
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. november 07. 19:15 | Sorszám: 4
http://lanchidradio.hu/?block=mno_video_popup¶m=media_id=139379
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 20. 01:08 | Sorszám: 3
Miért pont ide?
Te ezt a színházat nézed?
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 29. 15:29 | Sorszám: 2
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 29. 15:21 | Sorszám: 1
No, ez derék!
keresztkem
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 29. 15:02 | Sorszám: 0
Mostanában színházi életet élünk.
Megnéztük az Újszínházban a "Döglött aknák"-at és a "Nem élhetek muzsikaszó nélkül"-t.
Az előbbiben Dózsa László és Koncz Gábor volt a főszereplő (Koncz játszotta a fasisztát...), míg a másikban Esztergályos Cecília, Császár Angéla és Tordai Teri. Az "öregek" hozták a formájukat. A Csurka darabot vasárnap este adták, félig volt a nézőtér, a másiknál valamivel többen voltak, de nem sokkal. A Nemzetiben az "Egy vitéz lélek" című darabot láttuk. Hál'Istennek tele volt a színház, pedig hétköznap volt. Vidnyánszky Kárpátaljáról hozta a főszereplőt Trill Zsoltot. Soós Imrére hajaz a karaktere. Jó volt a darab is és a főszereplő is. A 70-en fölüli korosztályból játszott Mécs Károly és Nagy Anna, remekül játszottak. Nagyon jó volt a díszlet, pedig alig volt valami a színpadon. Érdekes volt a zenei aláfestés, szokatlan muzsika, de újdonság.
Járjatok színházba! Támogassátok a kultúrát!
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...