22:44:39
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Életmód
Téma: Béke poraitokra !
... Elejére 1. lap 
Omniscient
Olvasta: 8 | Válasz | 2017. december 13. 03:44 | Sorszám: 74
A nem akarásnak nyögés a vége!
Soxor az akarásnak is ....
R.András
Olvasta: 8 | Válasz | 2017. december 06. 16:20 | Sorszám: 60
Elavult fölfogás.
A gazdag emberek luxusjárgányokon száguldanak a halál felé.
A túlélők a szerényen élők lesznek !
gajo
Olvasta: 8 | Válasz | 2017. december 03. 20:51 | Sorszám: 59
Drága, drága! Akinek nincs pénze ne akarjon sokáig élni!
Felkesz Deneverr
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. november 02. 21:25 | Sorszám: 58
túlságosan drága ....
gajo
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. november 02. 17:22 | Sorszám: 57
Szóval az űrbe kell menni:

"Kiderült például, hogy az űrben töltött év alatt Scott telomerjei – a kromoszómák végén elhelyezkedő védősapkák – meghosszabbodtak a fehérvérsejtjeiben a testvéréihez viszonyítva. Ez azért furcsa, mert jelenleg a telomer hosszúságát gondolják az egészség és a hosszú élet egyik legfontosabb jelzőjének."

http://www.origo.hu/tudomany/20171102-a-nasa-ikertanulmanyanak-legujabb-eredm ...
Felkesz Deneverr
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. november 01. 21:31 | Sorszám: 56
én azt vallom, amit Woody Allen: nem félek a haláltól,
csak egyszerűen nem szeretnék ott lenni, amikor bekövetkezik!
menta
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. november 01. 21:21 | Sorszám: 55
* "Anyám, ki már a messzi végtelen vagy" * Nézem a mécseseket, virágokat, lehullott szirmokat, a túlélőket, lassított filmen mozognak a nyugodt holtak kövei közt. Hol a hétköznapi rohanás, nyüzsgő kapkodás? Itt az emberek kiszállnak a mókuskerékből, és érzik egyszer úgyis mindent itt kell hagyni. Szentidő. De Gaulle mondta a szeretettel nevelt súlyosan fogyatékos lánya temetésén: Most már ő is ugyanolyan, mint a többi.
*
Felkesz Deneverr
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. november 01. 13:11 | Sorszám: 54
Teljességgel marhaság a czikk .... :--D Olyan nincs h "matematikailag elkerülhetetlen". Legfeljebb annyit lehetne mondani, hogy: bizonyos, nem matemitikai(!), feltételek mellett, matematikai módszerek segítségével bizonyítva ....
A matematika absztrakt tudomány. Nem foglalkozik pl. az öregedéssel sem!!
R.András
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. november 01. 07:26 | Sorszám: 53
"Persze a matematikusok is sokszor tévednek"

Isten tartsa meg a jó szokásukat !
menta
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. október 31. 23:33 | Sorszám: 52
"Az öregedés [...] elkerülhetetlen. Úgy értem, komolyan elkerülhetetlen."
Hát ez jó - erre már Mári néni Kistarcsán is rájött, a sparhelt mellett üldögélvén elmerengve . Nagy szellemek találkozása!
gajo
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. október 31. 23:15 | Sorszám: 51
Persze a matematikusok is sokszor tévednek...

http://index.hu/tudomany/2017/10/31/ket_matematikus_kiszamolta_hogy_nem_gyozh ...
R.András
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. október 31. 17:50 | Sorszám: 50
Egyek is vagyunk, meg kettők is vagyunk:
„Atyám, ha lehetséges, kerüljön el ez a kehely, de ne úgy legyen, ahogy én akarom, hanem
ahogyan te!”

... http://szentiras.hu/SZIT/Mt26,36-46
menta
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. október 31. 10:35 | Sorszám: 49
Én és az Atya egy vagyunk. ἐγὼ καὶ ὁ πατὴρ ἕν ἐσμεν. Jn 10,30
R.András
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. október 31. 09:57 | Sorszám: 48
Az Atya azért akarta, hogy Ő meghaljon, hogy evvel példát mutasson nekünk: ...
R.András
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. október 31. 09:55 | Sorszám: 47
Az Övé speciális eset: Ő azért halt meg, hogy teljesítse az Atya akaratát.
Az Atya azért akarta, hogy Ő példát mutasson nekünk: nem kell félni a haláltól.
De, mióta Ő ezt megtette értünk, az Atya már nem kíván több életáldozatot.
Tőlünk már nem kívánja azt, hogy mi is meghaljunk !
menta
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. október 31. 09:08 | Sorszám: 46
.... és ezért halt meg és támadt fel matuzsálemi korban - ja nem.
R.András
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. október 31. 09:01 | Sorszám: 45
Szerintem az is benne van a gyermekiség parancsában, hogy ne öregedjünk meg és ne haljunk
meg !
menta
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. október 31. 08:38 | Sorszám: 44
igen, gyermeki... a gyermetegség más. Ha már itt vagyunk: "Ha nem lesztek olyanok, mint a gyermek"- ez alatt Krisztus szerintem csecsemőkori kvalitásokra gondolt, főleg a megismerőképességre, amely tiszta intuitív jelenlétben van (meg is tanul többek közt egy nyelvet, amit később nagyon nehéz)
- olyan tiszta figyelem, amely mentes a múlt-tudattól (hisz még nincs). Később a felnőttek megismerését megbéklyózza a múlt-tudat, ettől nincs tiszta figyelem. Tele van, "á, ismerem ez olyan" prekoncepciókkal, előítéletekkel, vagy épp a jövőre vonatkozó fantáziálással.
Jelenlét.
Tudod, szivem mily kisgyerek -
http://www.mek.oszk.hu/00700/00708/html/kolto00000/kotet00001/ciklus00519/cim ...
R.András
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. október 31. 06:55 | Sorszám: 43
A gyermetegséget vállalom.
A mi Urunk azt parancsolta, hogy legyünk olyanok, mint a gyermekek.
menta
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. október 30. 22:34 | Sorszám: 42
Weöresnek hívnám - nem volt baráti kapcsolatunk vele, mint JF-nek, a"bácsizás" meg gyermeteg.
R.András
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. október 30. 21:49 | Sorszám: 41
J. F.: [A magyar–szanszkrit szakra] én Hamvas Béla és Weöres Sanyi hatására iratkoztam be, de egy-két órán voltam, aztán megszűnt.
Weöres Sándor nagyon sok Baumgarten-díjat kapott, és azokat mindig elutazta, így egyre inkább beleutazta magát a keleti filozófiába és
misztikába. Mind a ketten állandóan részegek voltak, azzal a különbséggel, hogy Hamvas bírta, Sanyika nem. Az első személyes találkozásom
vele úgy történt, hogy 1946-ban a Móricz Zsigmond Könyvesboltban, az Üllői út elején... Itt álljunk meg egy kis kitérőre. Ehhez tudni kell,
hogy Móricz Zsigmondnak három lánya volt, és volt egy szeretője, a Csibe, ezek mind együtt éltek, meg Simonyi Mária, és volt előzőleg egy
asszony, akinek halálához, gondolom, jelentékenyen hozzájárult Zsigmond életvitele. Na most a Zsigmond csinált a lányoknak egy könyvkiadót,
bolttal. Akkor, '46-ban jelent meg Sanyikának az Elysium című verseskönyve, bementem és megvettem, egy pengő volt vagy kettő, nem emlékszem
pontosan, akkor még nem volt divat rányomni az árat a könyv borítójára kívülre. Megvettem, és mondtam az eladóknak – ezek a Móricz lányok
voltak, de én ezt nem tudtam -, hogy tessék már megmondani, hol lehetne megismerkedni a Weöres Sándor úrral. Á, á, a Sanyika, a Sanyika,
mondták. Olyan bejáratú boltjuk volt, mint a falusi boltoknak, az ajtóban volt a csengő, ha belépett valaki, csengett, hát miközben a Móricz lányok
sanyikáznak, hogy á, a Sanyika, a Sanyika – cseng az ajtó, hát itt van Sanyika. Dedikálta Sanyi a kötetet, és bár voltak nálam táskában saját verseim,
amiket nagyon szégyenlettem – nem voltam olyan öntelt fiatal –, nem mutattam meg neki. Egyszerre csak azt mondta: gyere velem, elmegyünk.
(Majd visszatérek A tékozló országra, amire talán még a Sándornak is volt hatása, már formailag, nem tartalmilag.) Elmentünk gyalog az Üllői út elejétől,
a Nemzeti Múzeumtól az Amerikai útra, ahol Sanyi benyitott egy házba, és a következőt láttam – én, a vidéki fiú, aki addig még életemben nem láttam
telefonkészüléket vagy nőt fürdőruhában... (Bián van egy nagyon nagy tó, és ha a nők egyáltalán be mertek menni fürödni, mert nem jött a halász, akkor
hálóingben mentek be.) Ilyet még nem láttam: Sanyi kinyitotta az ajtót, egy romos villa ajtaját, egy asztal volt odabent, rajta hatalmas vájdling tele mákos
tésztával, és a vájdlingot körülállták gyönyörű fürdőruhás fiatal nők. Meg esztéták.
... www.litera.hu/hirek/az_utolso_mohikan_ii
R.András
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. október 30. 16:11 | Sorszám: 40
A "Sanyi bácsi" nem fölényeskedés, hanem kedveskedés akart lenni.
Meg lehet változtatni.
"Sándor bácsi" jó lesz ?
Az, hogy minél tovább éljek, nem cél, hanem eszköz.
A cél az, hogy Istent dícsérjem.
Azért kell a lehető legtovább élnem, hogy minél tovább teljesíthessem ezt a szolgálatot.
Az is igaz, hogy a lehető legtartalmasabb módon kell élnem, igen, a szakrális munka a leg-
méltóbb tartalom, amivel eltölthetem az időmet.
A szakrális munka azért is jó, mert soha el nem fogyó teendő, soha sem lehet "elvégezni",
kitart egy örökéleten át.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. október 30. 12:36 | Sorszám: 39
https://www.youtube.com/watch?v=O0yB_MA3MOc
Felkesz Deneverr
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. október 30. 12:08 | Sorszám: 38
nem könnyű ....
https://youtu.be/SGigthgbpDI?list=RDSGigthgbpDI&t=42
menta
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. október 30. 11:14 | Sorszám: 37
miért ilyen nehéz élni?
https://www.youtube.com/watch?v=bKuI6AyhDvI
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...