16:39:44
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Életmód
Téma: Mi végett vagyunk a világon ?
... Elejére 1. lap 
panda
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. február 08. 01:47 | Sorszám: 13
Nem tisztelsz te semmit és senkit. Rintintin is forog a sírjában ...
küssszvágócsér
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. február 07. 19:20 | Sorszám: 12
Ha én akár 5 "sz"-szel akarom írni a nick nevemet, miért ne írhatnám? Én tudom, miért akarom "úgy" és nem másként.
panda
Olvasta: 4 | Válasz | 2015. február 07. 14:30 | Sorszám: 11
Három "sz"-el teremtünk állatokat, mi? Te kis okoska küszvágócsér ...
küssszvágócsér
Olvasta: 4 | Válasz | 2015. február 07. 09:21 | Sorszám: 10
Ez tévedés. A SEMMI még "valami"...SEM! Ergo nem tud "lenni". Fogja föl az, akinek van ölég "sütnivalója"!
negyven rabló
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. november 30. 14:04 | Sorszám: 9
Valami mindig lesz, ehhez nem kell ember.
negyven rabló
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. november 30. 14:00 | Sorszám: 8
Hát csak!
A fűtől csak annyiban különbözünk, hogy mi locsoljuk is magunkat. Ez természetesen óriási különbség a fűhöz képest. Hogy a fű miért van? Hát csak! A víz miért van? Hát csak! A világegyetem miért van? Hát csak!
Itt vagyunk, lettünk, majd eltűnünk, az univerzum meg megmarad, oszt kész! Józan ésszel megmagyarázhatatlan!
rintintin
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. november 23. 04:10 | Sorszám: 7
"..Mert az élet értelme a szép. És a haszon a leghaszontalanabb szó, amit az ember valaha is kitalált. Pedig ma már annyira van vele, hogy ha valami szépet meglát, nyomban arra gondol: mi hasznom lehetne ebből? "
Irja a jó báró czegei Wass Albert, "A funtinelli boszorkány"-ban, AKIT JELEN SOROK IRÓJA NAGYON TISZTEL ÉS NAGYON KEDVEL.Csak éppen a fenti "kulcsmegállapításokkal" csak módosítva tud egyetérteni olyképpen, hogy "...az élet értelme a szép." HELYETT azt vélelmezi, hogy JÓ LENNE(!), ha az "élet értelme a szép."...lenne, ám sajnos az emberek többsége számára nincs így.Sőt! Olyannyira nincs így, hogy az emberek többsége ma már azt sem nagyon tudja, hogy ez Isten teremtette Világban MI IS AZ IGAZÁN és VALÓBAN "SZÉP"!
Másrészt a "haszon" mint szó csak olyannyira "haszontalan", mint minden üres szó, MINT AZ ÖSSZES TÖBBI SZÓ IS--mely tartalom nélküli! Tehát maga a "haszon" szó valóban "haszontalan"...önmagában.Ám az igazi, a "NEMES HASZON"--TAR-TAL-MI-LAG(!!!)-- az nemhogy nem haszontalan hanem esztétikus is, ha úgy tetszik magában hordozza a szépséget.Tessék például egy gyönyörű, kézzel faragott FEJŐSZÉK-re gondolni, vagy egy díszesre leöntött BRONZKILINCS-re, vagy GYERTYATARTÓ-ra...akár.
negyven rabló
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. június 18. 22:36 | Sorszám: 6
Ááá,vazze!
Wass Albertet nem szeretjük!
Nem is értjük, hogy mit akar mondani!
panda
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. június 15. 20:00 | Sorszám: 5
"Bent, a Szalárd torkában fűrésztelep volt még nem is olyan régen. Ma már csak néhány ház romját találod ott és szemetet, piszkot, törmeléket, gazt. És sok-sok csalánt, ami az emberek után maradt.

Mert tudod, valahogy így van ez: az ember jár-kel a világban, mint valami nyugtalan vadállat, és valamit keres. De alighogy megtalálja, már hasznot akar belőle, és ezzel el is rontja a dolgokat. Mert a világ nem arra való, hogy hasznot hozzon valakinek. A világ arra való, hogy szép legyen, békés legyen, jó legyen. Hogy élni lehessen benne, fáradsággal, de haszon nélkül. Mert az élet értelme a szép. És a haszon a leghaszontalanabb szó, amit az ember valaha is kitalált. Pedig ma már annyira van vele, hogy ha valami szépet meglát, nyomban arra gondol: mi hasznom lehetne ebből? S ezért van az, hogy amit ilyen céllal fölépít, az hamarosan le is dől. Legtöbbször egy másik ember dönti le, aki irigyli a hasznot, és a helyén nem marad más, csak egy folt csalán: az ember örök nyoma.

A Szalárd torkában is hasznot kereső emberek éltek, gyilkolták az erdőt, s ma már csak csalán őrzi emléküket. Ahány apró gonoszságot elhullattak: annyi szál csalán nőtt ki a földből, és nőni fog, ameddig áll a világ, örök emlékeztetőül."


Wass Albert: A funtineli boszorkány
katáng
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. június 15. 19:48 | Sorszám: 4
Tamási Áron meg ezt:
"Azért vagyunk a világon, hogy valahol otthon legyünk benne - ismételtem el magamban. És éreztem, hogy a szívem megtelik nagy és általános meleggel, a lelkem megtelik a derűs idő nyugalmával, és a szemem megtelik a hajnal harmatával. Lassan felálltam és azt mondtam: - Igaza van: késedelem nélkül haza fogok menni, hogy otthon lehessek valahol ezen a világon! Igaza van: nem is lehetünk más célra ebben az életben, mint hogy megismerjünk mindent, amennyire lehetséges: a tarka és zegzugos világot, a megbocsátandó embereket, az egymásra morgó népeket; s amikor mindent megismertünk, amennyire lehetséges, akkor visszamenjünk oda, ahol otthon lehetünk."
Rendes Kis
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. június 15. 19:05 | Sorszám: 3
Czakó Gábor is ezt mondja: http://forum.vectrix.hu/?f=10&t=161&m=17
iszalag
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. június 15. 12:50 | Sorszám: 2
Scott Peck szerint: Istenné kell válnunk!
Békáscity
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. június 15. 09:35 | Sorszám: 1
Halleluja
Rendes Kis
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. június 15. 09:07 | Sorszám: 0
1. Mi végett vagyunk a világon?

- Azért vagyunk a világon, hogy Istent megismerjük, szeressük, neki szolgáljunk és ezáltal üdvözüljünk, vagyis
a mennyországba jussunk.
... http://www.katolikus-honlap.hu/0901/berma.htm
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...