15:35:30
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Életmód
Téma: kerékpár
... Elejére 1. lap 
negyven rabló
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. május 18. 16:17 | Sorszám: 171
Idézet:
A gyalogos, éppúgy mint az autós: lefokozott tudatállapot !
Nem érdemes velük konfrontálódni.


Ööö...
Ha kimegyek az utcára, ölég sok gyalogost és autóst vagyok kénytelen észrevenni.
Mit tehetek ellenük? Jó az, ha feljelentem őket a gyalogjárda lépésekkel történő illetéktelen használata miatt? A zautósok meg csak úgy gördülnek az utakon! Még szerencse, hogy van piros lámpa, meg fekvőrendőr, különben mindenkit megölnének! A bringások meg szélvészként suhannak a gyalogosok között potenciális gyilkosként...

Khm...
R.András
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. május 18. 14:41 | Sorszám: 170
A gyalogos, éppúgy mint az autós: lefokozott tudatállapot !
Nem érdemes velük konfrontálódni.
Nagy többségük egyszerűen agyilag zokni, de ha nagy nehezen fölfogja, hogy az utamban
van, többé-kevésbé serényen próbál helyet adni ...
Az aktívan surmó alakokkal pedig nem szennyezem be a saját agyamat, a lehető legnagyobb
ívben kikerülöm őket ...
Nekem nincs is csengőm.
Soha nem is volt rá szükségem.
Egyetlen egyszer fordult elő, hogy 2 önfeledten trécselő gyalogos + 2 póráz nélküli kutya
kombóval szemben verbális hangjelzéssel kellett elérnem, hogy a gazdik megfékezzék a 2
őrjöngve acsarkodó kutyát ...
negyven rabló
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. május 18. 12:01 | Sorszám: 169
A budai kerékpárút tényleg élmény! Mostanra már teljesen egyértelmű, hogy hol a gyalogosok és hol a kerékpárosok helye. Ennek ellenére ártatlan tekintetű turisták és határozott arcú, öntudatos helyiek skrupulusok nélkül bolyonganak, vagy határozott léptekkel foglalják el a kerékpárutat. Az utóbbiak sokszor egészen nevetségesen öntudatoskodnak! Pl. Izzadt, pohos proli hasonló nőjével kószál a legalább 4 m széles, egyértelműen kettéválasztott úton a bringasávban. Megyek mögöttük, először féket csattogtatva, majd köhintve (csöngőt csak a legvégső esetben használok, mert az "agresszív", nem elég pc.), végül a "balról!" hangos szóval figyelmeztetve őket. Erre mit mond? "A k anyádat mé' nem takarodsz le az útra?" Most az ilyennek mit lehet mondani? Pont ez az az ember, aki azt sem érti, hogy miért kell a körforgalomból kifelé indexelni!
A turistákkal nincs bajom, aranyosan bénák, ahogy mi is külföldön. Én nem látom azt a különbséget, amit írsz. A többségük észreveszi, hogy gáz van és rögtön átmegy a sávjába.
R.András
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. május 18. 11:19 | Sorszám: 168
Persze hogy nem szállunk le.
Szépen, a gyalogosok tempójára lelassítva tipródunk mögöttük, amíg maguktól észrevesznek, és arrább
vonszolják a Bahamákon hízott vala... pocakjukat.
A turisták az egy ilyen állatfajta - de nekik ehhez ott joguk van !

Egyébként, a Duna-part rendkívül alkalmas terep a különféle etnikumok néplelkének tanulmányozására.
Az olaszoknak, spanyoloknak, efféle digóknak szemük se rebben, ha szinte fellököd őket.
A skandinávok, ha számunkra bőven biztonságosnak tűnő távolságra (3m) kikerülöd őket, akkor is
megtorpannak, hátrahőkölnek ...
negyven rabló
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. május 18. 09:57 | Sorszám: 167
Idézet:
ezerrel átszáguldanak, lecsöngetve a riadt szemű külföldi turistákat ...

Naná, hogy csöngetnek, mert szemből is jöhet bringás!

No, ott én sem szoktam leszállni, ahogy szinte senki sem, de azért nem 30-cal megyek át. Egyszer az Árpád hídtól üldöztem egy huszonéves gömbölyű feneket, egyszerűen nem tudtam utolérni, hogy megnézzem elölről is! Igen jó kondiban volt a kisasszony! Na, akkor is lelassítottam ott.
Sőt, a Tímár utcánál, a gyalogos felüljárón sem, pedig ott aztán egyértelműen ki van táblázva a "kerékpárút vége". Ott csak az száll le, aki nem tud feltekerni. Egyszer épp felértem, akkor vettem észre, hogy két rendőr kolbászol pont felém. Leugrottam és (persze már láttak)ártatlan pofával toltam a bringát, udvariasan köszöntem nekik. Visszaköszöntek.
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. május 18. 08:26 | Sorszám: 166
A kép úgy teljes, ha hozzáteszem, hogy a bringások között sem ritka a bunkó.
Például, akik a Lánchíd-felhajtó alatti szűk alagútban - ahol a KRESZ szerint csak tolniuk
szabadna a bringát ! - ezerrel átszáguldanak, lecsöngetve a riadt szemű külföldi turistákat ...
R.András
Olvasta: 8 | Válasz | 2017. május 18. 08:16 | Sorszám: 165
Egyre kevésbé értem az autósokat !
Magam is évtizedeken át autóztam ... Utólag visszatekintve: szörnyen ostoba voltam !
Nézem az autókban a löttyedt testtartású, lárvaarcú droidokat.
Ébresztő !
negyven rabló
Olvasta: 8 | Válasz | 2017. május 17. 23:35 | Sorszám: 164
Egyetértek!
Ha a napi kerékpáros-penzumodat a Hortobágyi Vadaspark, a Pusztai állatpark, a Kilenclyukú híd és a Mátai ménes között teljesíted mondjuk munkába menet és onnan jövet, akkor tényleg nem lesz sok bajod a szíveddel, az ereiddel és a hülye rákokkal. Egyébként meg szívod a szívnivalót rendesen!
Mondom ezt én, aki azért az évi 1500-2000 km-t le szoktam tekerni rutin szerint legalább a felét itt a székesfőváros közismerten üdítő levegőjében!

(Mongyuk ez a néni tényleg életmentő lehetne a kétségbeejtően pocsék levegő szívása közben!) )
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2017. április 28. 15:35 | Sorszám: 163
Életet menthet, ha biciklivel jár munkába
Az autózásnál vagy tömegközlekedésnél még a séta is jobb, de a legkedvezőbb a biciklizés
hatása az egészségre egy új tanulmány szerint.

A munkába biciklizés jelentősen csökkentheti a rákos, valamint a szív- és érrendszeri
betegségek okozta halálozás kockázatát - állítják a kutatók a British Medical Journal (BMJ)
című brit orvosi folyóiratban.
... http://faktor.hu/faktor-a-munkaba-biciklizes-csokkentheti-a-rak-es-a-szivbete ...
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. január 18. 08:42 | Sorszám: 162
Több száz kilométer kerékpárút épül 2019-ig

(MTI) - Több száz kilométer kerékpárút épül 2019-ig Magyarországon, nemzetközi kerékpárút
lesz Dömös és Szentendre között a Szentendrei-szigeten át, új kerékpárutakat alakítanak ki
a Dél-Dunántúl és a Dél-Alföld több pontján, az északkeleti országrészben, valamint Győrnél
és az Őrségben.

A szerdai Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározatok szerint az európai kerékpárút
hálózathoz (EuroVelo) kapcsolódó út a Dömös-Visegrád-Kis...
... www.facebook.com/ISzentendre/posts/10155000906362491
gajo
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. október 11. 18:19 | Sorszám: 161
"csak nem gondolod, hogy azok mind a sajáit képeik? egy frászt azok ..."

Gondolom erre vársz valamiféle konkrét választ?

- a képet az készítette aki feltöltötte
- a képet nem az készítette aki feltöltötte, de úgy tesz mintha ő készítette volna
- a képet belinkelték... attól még készíthette az aki belinkelte

- az oldal minden képet véd/vagy nem véd?...

gajo
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. október 11. 18:09 | Sorszám: 160
Mivel csak kéretlen/hívatlan vendég vagyok néha a nevezett oldalon / rögtön felszólít, hogy lépjek be, meg milyen jó is lesz ha belépek/ biztosan igazad van.
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. október 11. 17:03 | Sorszám: 159
Szerintem várd meg, hogy gajó mit szól a hsz.-omhoz ...
Late Devonian
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. október 11. 16:53 | Sorszám: 158
Mi lenne, ha legalább egyszer a büdös életbe' visszaolvasnál,
s megpróbálnád nem kiragadni a dolgokat! ..
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. október 11. 16:46 | Sorszám: 157
Én is úgy tudom, hogy a képek feltöltői állíthatják be a képeik láthatóságát.
gajo
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. október 11. 16:18 | Sorszám: 156
Late Devonian
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. október 11. 16:16 | Sorszám: 155
Nem.
gajo
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. október 11. 14:58 | Sorszám: 154
...ha náluk jelennek meg akkor azok is az ő dolgaikhoz számítanak. Nem?
Late Devonian
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. október 11. 09:45 | Sorszám: 153
a képekről volt szó
gajo
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. október 09. 19:33 | Sorszám: 152
dolgait
gajo
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. október 09. 19:33 | Sorszám: 151
Úgy értem, hogy az arckönyv védi a solgait.
Late Devonian
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. október 09. 19:25 | Sorszám: 150
csak nem gondolod, hogy azok mind a sajáit képeik? egy frászt azok ...
gajo
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. október 09. 19:18 | Sorszám: 149
Szóval védik a "tulajdonukat".
Late Devonian
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. október 09. 18:47 | Sorszám: 148
( többnyire nem is igen lehet onnan belinkelni képet ...
"Bennfentes" banda!... )
gajo
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. október 09. 17:39 | Sorszám: 147
Megnéztem.Nemigen kattintok oda, nem szeretem a "csordát", "csürhét","nyájat". /persze egyszer változhat a véleményem/.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...