18:19:51
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Életmód
Téma: Kedély
... Elejére 1. lap 
R.András
Olvasta: 14 | Válasz | 2018. október 26. 12:07 | Sorszám: 125
We have to remember that each and every one of us is a part of humanity.
We need to be determined to achieve positive change, but also need to be
able to take a long view of what needs to be done. What is important is
not to become demoralized. Optimism leads to success; pessimism leads to
defeat. One person can be the source of inspiration for many others.

... www.facebook.com/DalaiLama/posts/10155939654852616?__xts__%5B0%5D=68.ARDa_F3Z ...
R.András
Olvasta: 15 | Válasz | 2018. május 15. 12:02 | Sorszám: 124
As human beings we need to assess whether anger has any value - it destroys
our peace of mind.
Compassion, on the other hand, brings optimism and hope.

... www.facebook.com/DalaiLama/posts/10155586456872616
dejszen
Olvasta: 15 | Válasz | 2016. január 08. 10:22 | Sorszám: 123
Idézet:
Az 1943-as év előtti időket Hollyvoodban töltötte, ahonnan a '43-as év vége táján igyekezett haza mondván, hogy "elérje az auschwitz-i gyors-ot".


Idézet:
Hazatérése után a Pesti Napló munkatársa lett. Cikkei emellett – többek között – a Színházi Életben és az Új Időkben jelentek meg. 1938-ban a Daily Telegraphnál dolgozott.


Idézet:
1938-ban zsidó származása miatt a nácik elől Angliába emigrált, ahol a Daily Telegraph-nak dolgozott, és fordítással foglalkozott. 1941-ben ismét hazatért, mint írja: "Sürgős volt az utam, nehogy lekéssem az auschwitzi gyorsot"



schlempe
Olvasta: 16 | Válasz | 2016. január 08. 08:50 | Sorszám: 122
Na és?
Ennyire nem lehetünk vaskalaposak!
Ha vöröskatona vót' hát az vót!
Sokan vótak azok...
Sz..ni rá!
Má' vagy 30 éve halott a szerencsétlen zsidó fószer....
dejszen
Olvasta: 15 | Válasz | 2016. január 07. 19:00 | Sorszám: 121
Idézet:
A Magyarországi Tanácsköztársaság idején a honvédelem érdekében beállt a Vörös Hadseregbe, a 28-as rohamszázadba került,[5] a kommün bukása miatt azonban harcolni már nem volt lehetősége.


Idézet:
[Hazatérése után a Pesti Napló munkatársa lett. Cikkei emellett – többek között – a Színházi Életben és az Új Időkben jelentek meg. 1938-ban a Daily Telegraphnál dolgozott./quote]

https://hu.wikipedia.org/wiki/Kir%C3%A1lyhegyi_P%C3%A1l
schlempe
Olvasta: 16 | Válasz | 2016. január 02. 08:13 | Sorszám: 120
Nem értem Önt.
Az íróembernek VIRTUÁLIS VALÓSÁGA is volt van lesz. Ergo: nem húznám le a "vizes lepedőt valakiről" csak azért, mert nem lelhető föl a valóságban az amit leirt. Nem történelmi leirás az, vagy kriminológiai vallomás, amit egy könnyű, kávéházi kabarészerző leir: nem több,s nem kevesebb, mint derűs, szórakoztató KEDÉLYES emlékezetfoszlány. Ettől függetlenűl: nem értékelem túl sem(!)Őt, K.P.-t, sem mást, helyiértékén kezelem. Ő szegény annyi, amennyi. Derűben, mosolyogva, könnyedés költözött az "árnyékvilágba" talán 1982-ben. Élt, halt, s mindez másokkal is megesett már....
dejszen
Olvasta: 15 | Válasz | 2016. január 01. 21:45 | Sorszám: 119


...szóval ennyit erről az emberről!
schlempe
Olvasta: 16 | Válasz | 2016. január 01. 20:51 | Sorszám: 118
Ezt, gondolom a halott Királyhegyi Pállal kellene közölni--ha meg tetszik tudni oldani 'valahogy.
dejszen
Olvasta: 14 | Válasz | 2016. január 01. 14:42 | Sorszám: 117


A nyomóskúttal semmi probléma /biztos volt-van/, ám Pándnak nincs, és sosem volt vasúti állomása.

schlempe
Olvasta: 12 | Válasz | 2016. január 01. 08:09 | Sorszám: 116
Sajnos nem igazán értem kiféle-miféle "emberről" tetszik itt írni. Hogy a "nyomóskúttal" mi a "baj", az meg végképp nem fér a fejembe....
dejszen
Olvasta: 12 | Válasz | 2015. december 31. 20:22 | Sorszám: 115

Idézet:
a pándi vasútállomás nyomóskútjánál


... szóval ennyit erről az emberről!
schlempe
Olvasta: 13 | Válasz | 2015. december 28. 20:16 | Sorszám: 114
Karinthy Frigyes és Hunyady Sándor a Horthy Miklós úti (ma Bartók Béla úti) Hadik kávéházban hörpölgették délutáni kávéjukat, s arról vitatkoztak--eléggé el nem ítélhető módon--hogy melyikük az ismertebb író. Odaintették maguk mellé az ott tébláboló ifjú Királyhegyi Pált s kiadták neki az ukázt imígyen: "Királyhegyikém, maga kimegy az utcára ide a kávéházi nagy üvegablak elé, és megérdezi itt a legeleső járókelőt, ugyan mondaná meg, ki ez a két úr itt a Hadik kávéházban, aki itt ül az asztaloknál egymással szemben. De izibe!"
Igy is történt. Pali bácsi kiment, s meg is kérdezte az első arra járó jűrókelőt. s jött is a válasz: "Halovány fogalmam nincs arról kik azok az urak ott az ablak mögött, KEDVES KIRÁLYHEGYI ÚR!"
schlempe
Olvasta: 13 | Válasz | 2015. december 28. 19:21 | Sorszám: 113
Királyhegyi Pali bácsi 150 cm "magas", kopasz zsidóember volt, aki ötször nősült és főként kávéházakban élt. Az 1943-as év előtti időket Hollyvoodban töltötte, ahonnan a '43-as év vége táján igyekezett haza mondván, hogy "elérje az auschwitz-i gyors-ot". Ez sikerült is neki olyannyira, hogy a Kazinczy utcai gettóból eredményesen be is vagonírozott egy marhaszállitó Pullmann kocsiba. Azonban a vonat alighogy elindult a Nyugati-ból, rögtön meg is állt, kb. Mendé-nél. Már vagy két és fél napot állt a nyilt vágányon a vonat, amikor Királyhegyi megkérdezett egy barátságos kinézetű SS kápót, aki tudott magyarul: "Tessen mondani vitézúr, mikor megyünk máán tovább!" Mire jött is a válasz: "Háborús időket élünk, Uram. Ugye bizonytalan ilyenkor a menetrend."
És mit tesz Isten, a pándi vasútállomás nyomóskútjánál egy meglehetősen borzashajú hölgy "piszok disznó, gazember"--kiáltással..elkezdte püfölni Királyhegyi már akkor is kopasz fejét, kiabálván, hogy "Los Angeles-ben azt mondtad, hogy mindjárt hazajössz, csak leadod a legfrissebb filmforgatókönyvet a Cukor Dolfinak a hollywood-i filmstúdióban".
"Ki ez a Rányi?"--kérdé Pali bácsit a barátságos SS kápó, aki tudott magyarul.
"A negyedik feleségem"--hangzott a válasz. "Egy féléve váltam el tőle Kaliforniában, s azt hittem már megszabadulok tőle. És most tessék! Mehetünk mindketten Birkenau-ba!"-- szólott Királyhegyi Pál.
Istennek hála mindketten megúszták a gázkamrát.
(Királyhegyi Pál: Életem első kétszáz éve)--részlet.
negyven rabló
Olvasta: 12 | Válasz | 2015. december 21. 02:41 | Sorszám: 112
Na! Kicsit eldobtad a pöttyöst sztem!
Nekem pl. szükségem van a vágyra, az örömre, a szomorúságra és a félelemre is, hogy azt higgyem, valamennyire is ember vagyok!

Ja, borra, szalonnára, páleszre és emberekre is!
mpd
Olvasta: 13 | Válasz | 2015. december 17. 13:53 | Sorszám: 111
Hja, ahogy öregszem, én is egyre erkölcsösebb leszek. Ágostonnak nem kellett volna vizet prédikálnia egy emberöltőnyi borivás után sem.
Rendes Kis
Olvasta: 13 | Válasz | 2015. december 17. 11:23 | Sorszám: 110
Lelki nyugalmunknak négy zavarója van: a vágy, az öröm, a szomorúság és a félelem.

/Szent Ágoston/
... www.facebook.com/mariaut/photos/a.224555507559962.74200.127887393893441/12093 ...
menta
Olvasta: 12 | Válasz | 2015. szeptember 05. 16:39 | Sorszám: 109
Csaba testvér szava szép és igaz. "Ha azt mondanák, hogy itt a világ vége"
De hát ez egy tiszta eset: általános az alany - mert hát ki is mondaná? Ezt saját tapasztalat alapján kell megítélni. Saját megismerésen nyugvó tapasztalatom alapján mondom: közel a vég. Tegyük a dolgunkat addig is. Ma délutáni kincslelés volt:

Lackfi János
BÁJOS BAGATELL

Az emberfia mit teszen
köp egy kicsike vért
nem mondja hogy nahát nahát
nem kérdezi miért

Díszzsebkendőbe köhögi
s behajtogatja majd
középtájra a díszköpést
behajtja majd a bajt

S a mellényzsebébe teszi
van szíve, afölé
tán megfog egy ólomgolyót
az a kicsike lé
gajo
Olvasta: 12 | Válasz | 2015. szeptember 05. 15:09 | Sorszám: 108
Idézet:
Ha azt mondanák, hogy itt a világ vége,


Ez egy tiszta eset lenne, én sem tennék mást...
katáng
Olvasta: 12 | Válasz | 2015. szeptember 05. 14:55 | Sorszám: 107
Milyen igaza van!
Rendes Kis
Olvasta: 13 | Válasz | 2015. szeptember 05. 11:03 | Sorszám: 106
"Arra buzdítok minden kedves Olvasót, hogy ne foglalkozzon a világ hisztijével,
inkább ültessen a kertbe egy fát, gondozza a rózsabokrokat, főzzön valami finomat,
kedveskedjenek pajkosan egymással, és tegyék rendbe az otthonukat. Ettől jobb lesz
a világ, értékesebb lesz az élet. Viszont ha bosszankodnak, pánikba esünk, akkor
legfeljebb csak idegesebb lesz a világ.
Ha azt mondanák, hogy itt a világ vége, akkor is szépen megöntözném a virágaimat
és ebéd közben megnevettetném a gyermekeinket, mert a jó Isten ezt a feladatot
bízta rám, és mert talán a friss virágok között, derűs együttlétben a világvége
is elviselhetőbb lesz."

Böjte Csaba
... www.facebook.com/anita.nemes.16/posts/943883392345466
glens
Olvasta: 13 | Válasz | 2015. augusztus 07. 14:22 | Sorszám: 105
Úgy láccik Tina ennyit ér.

Ezek szerint az érzelmi intelligencia egyedül a keresztnév függvénye.
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 14 | Válasz | 2015. augusztus 07. 07:26 | Sorszám: 104
Beírtam, hogy Tina, kijött 120-130 EQ...
Rendes Kis
Olvasta: 12 | Válasz | 2015. augusztus 06. 05:29 | Sorszám: 103
Milyen magas az érzelmi IQ-d?
Az érzelmi IQ-m 100-110 közötti!
hu.nametests.com|Forrás: Éva
... www.facebook.com/eva.elias2
panda
Olvasta: 12 | Válasz | 2014. július 23. 00:46 | Sorszám: 102
Mi van, excrementum, kinéztél a lukon?
hulot
Olvasta: 12 | Válasz | 2014. július 23. 00:35 | Sorszám: 101
Mi a baj, szívemszotty?!

Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...