00:54:23
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Egészségügy
Téma: Kedves háziállataink
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 12 | Válasz | 2015. október 13. 11:28 | Sorszám: 84
Lassan beengedjük néha kis időre a macskákat.
Minden ősszel kínszenvedés, mire lenyugszanak. Ösztönösen körbejárják és vizslatják a helyiséget, addig nem hajlandók a kosarukba kushadni amíg fel nem térképezték a legutolsó zugig. Ez pl. azzal járt tegnapelőtt, hogy Muki kandúr felugrott az indukciós lapra, és BEKAPCSOLTA. (Rajta volt a teafőző is)
A családtagok meg egymásra mutogattak: te főzöl teát?
Cirus
Olvasta: 11 | Válasz | 2015. október 02. 10:40 | Sorszám: 82
Na ez lehetséges. A férj is mindig azt mondja, én vagyok az anyjuk.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 10 | Válasz | 2015. október 01. 22:58 | Sorszám: 81
Azt azé megnézném, hogy mit csinálna macska koma ilyen helyzetben... A padlózat elég kemény általában... ;-))
mpd
Olvasta: 10 | Válasz | 2015. október 01. 14:41 | Sorszám: 80
Még ha nem lenne felnőtt, akkor is kitalálná. Persze, lehet, hogy előbb teletrottyantaná a fürdőkádat, de végül rájönne biztosan.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 9 | Válasz | 2015. október 01. 14:07 | Sorszám: 79
Jaja, előbb-utóbb csakcsak kifigyelné, hogy hova járnak a felnőttek pottyantani...
mpd
Olvasta: 10 | Válasz | 2015. október 01. 13:49 | Sorszám: 78
A macska az emberben valószínűleg az anyját látja. (A kutya a falkavezért.)
A természetben az anyjuk hamar elválasztja őket, és onnantól nagy eséllyel nem is találkoznak többet. De, ha folyamatosan "kéznél van" az anya később is, ezt a végtelenül számító dögök maximálisan igyekeznek kihasználni.
mpd
Olvasta: 10 | Válasz | 2015. október 01. 13:46 | Sorszám: 77
Attól függ. Ha dzsungelben laksz, semmi különös. Ha meg a huszadik emeleten, akkor a gyerek magától is rájön előbb-utóbb, hogy lehet elérni, hogy ne legyen büdös a lakásban.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 9 | Válasz | 2015. október 01. 10:18 | Sorszám: 76
Valami anomália lehet .. Zavar az Erőben!!...
Felkesz Deneverr
Olvasta: 9 | Válasz | 2015. október 01. 10:16 | Sorszám: 75
Jaja. Hmm, érdekes "kisérlet" lenne, hogyha a gyerekeinket - hirtelen - nem szoktatnánk "szobatisztaságra"... Vajon, mi történne?...
mpd
Olvasta: 10 | Válasz | 2015. október 01. 07:15 | Sorszám: 74
Ezek a SAJÁT macskáink, és nem csak IDŐNKÉNT csinálnak ilyet.
Egyszerűen vannak olyan értelmesek, hogy észrevegyék: felesleges macera ebben a környezetben. Nem mintha az idejükből nem telne ki, de a természet ezen a téren abszolúte az energiatakarékosságot preferálja.
Cirus
Olvasta: 9 | Válasz | 2015. szeptember 30. 15:34 | Sorszám: 73
Én Is etetek, de férj inkább, szóval nem erről van szó
mackó
Olvasta: 8 | Válasz | 2015. szeptember 30. 15:32 | Sorszám: 72

A jelzéseket már vette, csak rossz következtetést vont le ...
Felkesz Deneverr
Olvasta: 6 | Válasz | 2015. szeptember 30. 15:21 | Sorszám: 71
hoppá, lehet hogy mpdét is csak ezzel akarják távol tartani a felségterületükről!... :-)
mackó
Olvasta: 5 | Válasz | 2015. szeptember 30. 13:32 | Sorszám: 70
Nálunk a 3-ból kettő ragaszkodó, egy meg tényleg konzervnyitónak néz minket. Érdekes kérdés a piszok eltakarítása is náluk. Időnként feltűnik egy-egy környékbeli kandúr, akkor fordul elő, hogy jelölik a területüket, s bizony az ürüléküket (sőt inkább az idegen macska) szintén a területen hagyják direkt. Ez egyáltalán nem lustaság stb. náluk. Roppant mód ragaszkodnak szokásaikhoz, de a terület védése erősebb a"takarítási" kényszerüknél.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 30. 13:11 | Sorszám: 69
Perszehogy... Biztos, te vagy a "konzervnyitó"! Nézd csak meg a #61-ben levő ábrát..
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 30. 13:05 | Sorszám: 68
Én nem mondanám, hogy nem ragaszkodnak személyhez. Nálunk mind a kettő rajtam lóg, bárhol is legyenek. Ha ledeponálom őket anyámhoz, keresnek és ha megérkezem, rohannak felém. A férjjel ezt nem csinálják, pedig ő sokkal többet van velük.
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 30. 10:15 | Sorszám: 67
Macskatojás - hm
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 28. 07:28 | Sorszám: 66
Excuse me, madame, az én macskáim házon kívüli állatok. A gyepre tojnak, fajuk örök szégyenére.
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 27. 10:52 | Sorszám: 65
aha - szóval nem cseréltél időben almot ! Én sem, körbe is pisilte a wcjét, tkaríthattam kora reggel éhgyomorra ...
menta
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 25. 07:45 | Sorszám: 64
Konrad Lorenz írja a Salamon király gyűrűjé-ben, hogy az emberek egyik nagy tévedése, hogy a macska háziállat. Nem az. De jól el tudják játszani.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 25. 07:30 | Sorszám: 63
Ma reggel is észrevettem, hogy nem kaparják el a kakit. Ugyanis beleléptem egybe.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 24. 15:10 | Sorszám: 62

Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 24. 15:06 | Sorszám: 61


mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 24. 13:43 | Sorszám: 60
Nem falka-állat. Ezért nem lehet domesztikálni sem.

Ellenben domesztikálják ők saját magukat. Észrevettem az én macskáimon, hogy már nem is kaparják el az ürüléküket. Egerészni csak nagyon-nagyon ritkán, mikor már az unalomtól megőrülnek, és véresre feküdték minden oldalukat, akkor hajlandóak.
Semmi mást nem csinálnak egész nap, mint alszanak és kaját kunyerálnak.
Jó, ivarzás idején zajognak és verekednek, de értelmes tevékenységük egyáltalán nincs.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 24. 13:26 | Sorszám: 59
Veszélyes üzem magára hagyni a gyereket a kutyával
Főleg, ha a kölyökbe szorult némi kreativitás.

http://index.hu/mindekozben/poszt/2015/09/24/veszelyes_uzem_magara_hagyni_a_g ...


Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...