11:29:14
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Egészségügy
Téma: Agy
... Elejére 1. lap 
jojoba
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. szeptember 24. 14:32 | Sorszám: 87
Látja Kedves Rintintin!
Én méltányolnám, ám ha nem igényli...
jojoba
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. szeptember 24. 14:30 | Sorszám: 86
Idézet:
A fórum-hozzászólás: publikáció, az egész világ olvashatja.


Már ha nem cenzúrázzák ki! Annak ellenére, hogy egyetlen kifogásolható képet, vagy hozzászólást sem tartalmaz!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 24. 14:16 | Sorszám: 85
Nohát éppen egy tisztes családapához és boldog nagyapához méltatlan, inkább 1 éretlen
kölyökre jellemző, hogy bohócot csinál magából és nyegle módon semmibe veszi a beírásait
olvasók szempontjait.
Én is bosszantónak találom, hogyha vadidegenek tegeződnek. De mi, 1 fórum törzsközönsége
nem vagyunk egymás számára vadidegenek, inkább munkahelyi kollégákhoz, konkrétan: újság-
szerkesztőséghez hasonlítunk, nem érdemes fönntartanunk a magázódással jelzett, nyársat
nyelt hivatalos beszédmódot.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 24. 12:50 | Sorszám: 84
Szerintem nem büntetés kilátásba helyezés a célja RK-nak, hanem hogy az Ön mondandóját jobb, ne adj' Isten elfogadható csomagolásban láthassuk.
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 24. 12:48 | Sorszám: 83
Én is sokmindenért "bosszankodom"--például azért, hogy sokan letegeznek annak dacára, hogy lassan 70 éves leszek--magam mögött tiszteségben hagyott élettel, 2 a felnőtt férfikorig fölnevelt diplomás egykori "gyermekkel", és 5 unokával.És az én bosszúságaimat nem méltányolja senki--mellesleg nem is igénylem.
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 24. 12:44 | Sorszám: 82
Biztos "így" helyes, ahogyan tanácsolni tetszik, ÉN AZONBAN MÉGSEM(!) FOGADOM MEG(!!!) E TANÁCSOKAT! Tessék érte megbüntetni úgy, ahogyan Önnek jólesik!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 24. 08:26 | Sorszám: 81
A mondatot záró írásjel és a következő mondat kezdőbetűje közé tessék szóközt tenni.
És a túl hosszú, ömlesztett szöveg helyett időnként sortöréssel tagolni.
Elküldés előtt a Próba gombbal tessen a formátumot ellenőrizni: úgy nézzen ki, mint 1 csinos újságcikk.
A fórumozás újságírói munka.
A fórum-hozzászólás: publikáció, az egész világ olvashatja.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 24. 08:19 | Sorszám: 80
Lehet vírus, lehet front.
Lássa orvos !
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 24. 08:17 | Sorszám: 79
Marhaság, de nem ártatlan.
Mindenkit bosszant, a bosszúságuknak vérmérsékletünk szerint hangot adunk vagy
csak magunkban füstölgünk.
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 24. 07:53 | Sorszám: 78
Bocs! Kérném, had' írhassak MÉGIS(!) nagybetűkkel.(Is.Nagynéha.)
Én nem korlátozok senkit semmiben.Akkor nem értem, miért kéne engem korlátozni--pláne egy ilyen ártatlan marhaságban.
hümér
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 24. 02:56 | Sorszám: 77
lehet, hidegfront érzékeny vagy...
nekem melegfront esetén szokott fájni ... :-(
http://www.idokep.hu/hoterkep
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 24. 02:37 | Sorszám: 76
fáj a fejem ... nem tudom hogy mi az oka ? ...
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 15. 16:08 | Sorszám: 75
Bocs! Ne írjon nagybetűkkel!
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 15. 16:01 | Sorszám: 74
Ez annyira egyszerű lenne: Ne írj nagybetűkkel!
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 13. 23:10 | Sorszám: 73
Ádámé is az volt.
Aztán mindenkinek fel kellett öltöznie.

panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 13. 21:59 | Sorszám: 72
Elköveted. És, ezt te is tudod. És, szándékosan teszed. Ez így még sokkal súlyosabb. Ne tedd!
alexander
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 13. 21:14 | Sorszám: 71
Eltelt egy év, újra advent van. A hónak még nyoma sincs, de hátha megesik rajtunk Holle anyó szíve, és kirázza a párnáit karácsonyra. Adventi ráhangolódásként ajánlom a tavaly ilyenkor született írásom, hisz az most is aktuális: Advent.

Mint már említettem múltkor, Új Medicinát tanulok, és ennek során találkozom eléggé meglepő dolgokkal is. Az egyik ilyen téma: nem kizárólag azok szenvednek az elme megbetegedésében, akik a zárt osztályon vannak, hanem mindnyájan beleeshetünk kisebb-nagyobb elmezavarokba, rövidebb-hosszabb időszakokra. Van aki tartósan úgy is marad, ha nem oldódnak meg a konfliktusai. Ezt boncolgatom ebben az írásban: Elmebetegségeről másképpen.

Az círás rávilágított különös magaviseledre KERETES, - a nagybetük iránti vonzalmadra, és amocskolódásra - annak is az alpári változatára.
Megjegyzem, tiltakozásod az észrevételekkel kapcsolatban, mármint, hogy normális vagy, nem meggyőző. Nézz szembe a betegségeddel!
Figyelemmel kísérlek és kívánom, hogy légy egyszerűen normális, mint Hamvas Béla Mágia Sutrájának embere.
Talán még nem késő, old meg a konfiktusodat szegény ember, a mai nap péntek 13. alkalmas kezdet...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 13. 08:25 | Sorszám: 70
NEM ORDIBÁLOK, CSAK NAGYBETŰKKEL IROK--DE EZT ELMONDTAM MÁR VAGY HÁROMEZERSZER.ÉS "EZT" MEGTESZEM A JÖVŐBEN IS! TETSZIK-NEM TETSZIK AKÁRKINEK.
ÚGYHOGY FÖLHIVOM A FIGYELÉMÉT: NE FIGYELMEZTESSEN OLYAN "VÉTEKRE", MELYET NEM KÖVETEK EL!
KERESZTKEM
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 22. 19:09 | Sorszám: 69
Ne ordibálj!
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 19. 22:56 | Sorszám: 68
MEZTELEN A SEGGED! VÉN BAROM.
keresztkem
alexander
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 19. 22:05 | Sorszám: 67
A nagy intelligencia teszt:
Tény, hogy a mai eugenika áldozatai saját akaratukból állnak sorba orvosuknál az influenza elleni oltóanyagért. STIGMA, ahogy felszólítják a várandós kismamáka!
2014. zsidó befektetők liberalizációjának felvezetése, a meghiusult velencei kaszinó projekt zsidó befektetőinek pere, amelyben 120milliárd ft kártérítést követelnek elmaradt haszon címén hazánkon...még szerencse, hogy nem dollárban számoltak!
Orbán meztelen! Íme, egy társaság, amellyel nem szabad üzletelni...és orbán mégis...nem kóser ez, a vak is látja, vagy ez is csak provokáció, mint anno az izraeli foci meccs?
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 19. 15:25 | Sorszám: 66
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 10. 05:51 | Sorszám: 65
Freund professzot IGENIS MONDHATJA "AZT", HOGY: SOHA! És akkor és úgy mondhatja, amikor Neki tetszik.
Ő NEM KVIZ-, ÉS SLÁGERMŰVELT!!!
Ő MAGYAR TUDÓS! A legnagyobbak közül való--hála a Magyarok Istenének!
keresztkem
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 09. 16:40 | Sorszám: 64
" Ezek olyan kérdések, amelyekre a természettudomány sohasem fog választ adni."

"Soha ne mondd, hogy soha!"

Rendes Kis
Olvasta: 4 | Válasz | 2013. november 09. 14:22 | Sorszám: 63
A világhírű magyar agykutató, Freund Tamás professzor vallomása Istenről

Részletek az interjúból:

"...a gyermeki hitet könnyű elveszíteni, ha nem nyer megerősítést a felnőtté vált ember agyában. Az idegtudós az anyag evolúciójának a csúcsát, az agyat vizsgálja. Azt a szervünket, amelyen keresztül a lelkünk megnyilvánul az anyagi világ számára. És olyan funkciók produkálásra is képes, amire semmi más biológiai, fizikai-kémiai anyag nem. Ha a neurobiológus megismeri az idegsejthálózatokat, nehezen tudja elképzelni, hogyan lesznek ebből új gondolatok, hogyan tehet föl az idegsejtek hálózata olyan kérdéseket, mint hogy mi az élet értelme. Akármennyire komplex terméke az agy az evolúciónak, nem gondolom, hogy képes kitermelni egy olyan nem anyagi entitást - nevezzük elmének, éntudatnak, szabad akaratnak, léleknek, de leginkább ezek együttesének - amely irányítóként hat vissza az őt létrehozó idegsejtek hálózatára. Inkább azt tudom elképzelni, hogy, mint az anyag evolúciójának csúcsa, az emberi agy vált alkalmassá, hogy rajta keresztül a teremtő eredetű lélek meg tudjon nyilvánulni az anyagi világ és ami fontosabb, a többi lélek számára.

- A lélek tehát külső beavatkozásra került belénk az evolúció folyamán?

- Az ateista elképzelés szerint a tudat az anyagi agy működésének emergens tulajdonsága. Én úgy gondolom, az anyagnak nem lehet olyan emergens tulajdonsága, ami visszahat az őt létrehozó idegsejthálózatra. Már csak azért sem, mert ha kiveszünk egy szövetmintát az emberi agyból, és összehasonlítjuk a majom vagy a macska ugyanonnan kivett szövetmintájával, akkor közel ugyanannyi sejtet találunk, ugyanolyan típusúakat, a kapcsolódási törvényszerűségeik, a kommunikációra használt molekulák is egyformák. A fő különbség, hogy ezekből a kis agykérgi oszlopokból az emberi agyban jóval több van, mint egy majom vagy egy macska agyában. ha valaki elhiszi, hogy csak mert ezekből az egységekből jóval többet pakolok egymás mellé, a hálózat generál egy nem anyagi jellegű éntudatot, az élet értelmén lamentáló elmét, akkor azt is el kell hinnie, hogy ha chipekből kapcsolunk össze egyre többet, akkor egyszer eljutunk egy számítógéphez, ami előbb-utóbb szintén kitermel magából egy elmét, ami majd az éterből visszahat és programozza a gépet létrehozó chipek hálózatát. Ezért gondolom én, hogy az agyunk nem kitermeli, hanem befogadja az egyébként tér-idő dimenziókon kívül létező lelkünket. Az ateisták hite még nagyobb, mint az enyém, mert ők el tudják hinni, hogy az öntudatára ébredt emberi agy az ősrobbanással önmagából, önmagától és önmagáért keletkezett anyagi világ fejlődésének terméke lenne. Én ezt nem tudom elhinni, természettudományos bizonyítékaink pedig egyik álláspontra sincsenek.

- Vagyis minden további nélkül össze tudja egyeztetni istenhitét a tudománnyal.

- Érdemes belegondolni, hogy az ősrobbanás utáni első másodpercben, ha az öt fizikai állandó nem úgy van beállítva, ahogy, hanem mondjuk a gravitációs állandó néhány százezreléknyivel nagyobb, akkor az univerzum visszazuhan önmagába. Ha az atommagok belső kölcsönhatási állandója néhány milliomod részével kisebb vagy nagyobb, csak hidrogén- vagy csak héliumatomok keletkeznek, és sohasem jön létre a szénatomra épülő szerves élet. Az ateisták hiedelme szerint ez magától alakult így ki. Én inkább abban hiszek, hogy volt egy teremtő lélek, akinek valamiért eszébe jutott, hogy anyagi világra volna szükség. Ahogy a Biblia írja, kezdetben volt az Ige. A teremtő szándék. A fizikai állandókat úgy állította be, hogy hozzánk hasonló lények jöjjenek létre. a kémiai, majd biológiai evolúciós szabályai, úgy mint a természetes szelekció, nem mások, mint a teremtés eszközei. Nincs abban semmi különleges, ha egy tudós istenhívő. Inkább abban látom a különlegességet, ha egy tudós ateista. Olyan hiedelemrendszerben kell élnie, aminek én nem látom az értelmét. A legnagyobb rejtély a gondolkodó, szabad akarattal rendelkező ember keletkezésének az értelme, a lelkünk eredete, küldetése és sorsa. Ezek olyan kérdések, amelyekre a természettudomány sohasem fog választ adni. Ha pedig a hitünk más kérdésekkel foglalkozik, mint a tudomány, akkor miért ne lehetne a kettő összeegyeztethető, egymást kiegészítő?"

... http://dszilvia.blogspot.no/2013/11/a-vilaghiru-magyar-agykutato-dobbenetes.h ...
... https://www.facebook.com/barnatiborkaresz?hc_location=stream
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...