06:34:48
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Egészségügy
Téma: Látás
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 21. 00:31 | Sorszám: 44
panda
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. február 19. 18:33 | Sorszám: 43
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 02. 17:55 | Sorszám: 42
"Egyetlen bűnt ismerek, a vakságot. Meg kell tanulni látni."


... www.facebook.com/449539308427018/photos/a.573858412661773.1073741825.44953930 ...
... www.facebook.com/HamvasBela?ref=stream
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 30. 11:56 | Sorszám: 41
http://www.mozaweb.hu/Lecke-mozaWeb-A_feny-A_retina_mukodese-99647
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 30. 11:55 | Sorszám: 40
http://www.szote.u-szeged.hu/phys/frames/paralell.htm

A látás központi idegrendszeri folyamatai
avagy
hogyan ismerjük fel a nagymamánkat?
dr. Kovács Gyula
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 29. 07:37 | Sorszám: 39
Igen, ez olyasmi mint a felbontás. Ha egy kép felbontása nem elég nagy, akkor hiába nagyítjuk fel...
Na meg a sötétség. Akkor jöhet a tapogatás. Az is kellemes tud lenni..
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 29. 07:19 | Sorszám: 38
De!
Csakhogy innentől a kép hitelessége megkérdőjelezhető.
Az agyba érkező információk alapján az agy készíti a képet. Márpedig egy tárgyról, amit éppen néz az ember, lehetetlen egyszerre annyi információt megfelelő helyre juttatni, azt fogadni és feldolgozni, hogy az alapján korrekt kép készülhessen. A főbb pontok, élek, határvonalak kivonatos információi mellett a színre, fényerősségre kaphatunk még valami jelzést, és kész. A képalkotás olyasmi folyamat lesz, mint a régi, számjegyekkel telezsúfolt cseles kép: kösd össze a kilenceseket, és kapsz egy Mona Lisa képet, amit addig képtelen voltál meglátni a sok szám között.
Nézed pl. félhomályban a tárgyat, és egyszerre csak elkezd mondjuk egy doboznak látszani. Nézed tovább, és meglátod, hogy az elején valami ábra van, és mintha hasonlítana egy....megvan, hisz ez egy KÖNYV!!! Aztán felkapcsolod a villanyt és látod, hogy igazából mégse könyv, hanem mittomén egy hangszóró, nekitámasztva egy újság.
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 29. 05:39 | Sorszám: 37
"..A szüleink, a tágabb családunk, a gyerekkorunkban tapasztaltak qrvára meghatározzák a későbbi gondolkodásmódunkat még akkor is, ha hülye kamaszként mindenkit elmebetegként látunk, aki idősebb nálunk!
Szóval: Megkerülhetetlen az, amit a gyerekszobából..."..hozunk.
No, ez nagyon igaz.
Ám ha valaki fél a bocikától, az baj--amiről persze nem ő tehet.Éppen mert az a "hatalmas nagy jószág" valójában nem félelmetes--pontosabban: nem kellene(!), hogy a kétségkivül hozzá képest jóval kisebb testű-- kisgyerek féljen tőle.Dehát Ön azt kellett hogy tapasztalja, hogy valóba': "félni köll attól, ami tőlünk jóval nagyobb", s nyilván nem alaptalanúl tapasztalta ezt.
Jómagam abszolút városi gyerekként a tehenet egy jóságos, barátságos és nagyon szelid lénynek "tapasztaltam", s mázlim volt, hogy 'annak, s nem valamiféle riasztó vadállatnak,mert például engem ez a "nagyon szelid lény" akár agyon is rúghatott volna--merő véletlenségből és "szívjóságból"--amikor éppen fejik. Mert én azt tanultam kisgyerekként: "a fehér boci adja a tejet, a fekete a kávét, a tarka meg a tejeskávét"--amit igen-igen kedveltem, mint édeskedves kisgyermek-italt.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 29. 00:22 | Sorszám: 36
Nadehát, miért kéne a fénynek bejutnia az agyba?? Hisz' éppen arravaló a szem, hogy az agynak ne kelljen megszámolnia a fotonokat, hát nem?
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 26. 18:03 | Sorszám: 35
Hányadik rabló vagy te?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 26. 07:35 | Sorszám: 34
Bocs elbambultam.
De térjünk vissza a látáshoz!
Az nyilvánvaló, hogy a külvilágból SEMMI nem jut be az agyba. Sem fény, sem kép, sem hang sem szag. De még a hasfájás érzete sem.
Minden az agy terméke, természetesen a külvilágból származó ingerek alapján. Azokból csinálja meg a képet (hogy a látásnál maradjunk), sablonok és tapasztalat alapján.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 25. 22:29 | Sorszám: 33
má' megint eteted a trollt??
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 22. 22:36 | Sorszám: 32
Mesélj!
jojoba
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 22. 22:34 | Sorszám: 31
No, erre tudok egy népi mondást, de túl erős.
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 22. 22:28 | Sorszám: 30
Igen.
jojoba
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 22. 22:00 | Sorszám: 29
Feltételezem, a "rendszerváltás"-tól eltelt időt nevezed közelmúltnak.
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 22. 21:53 | Sorszám: 28
A közelmúlt politikája nekem nem természetes. A tehén elbődüléséhez képest viccnek sem jó!
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 22. 21:11 | Sorszám: 27
ez az? : http://static.polc.hu/previews/pdf/10/00/00/100000277.pdf
Dialógusok az észlelésről
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 22. 20:36 | Sorszám: 26
Nem csak a régmúlt, a közelmúlt is befolyásol.
Van az a klasszikus kísérlet, amikor a mozinézőknek bevetítik 1 színész közömbös arcát,
aztán 1 kabaréjelenetet, aztán ugyanazt a közömbös arcot, majd 1 tragikus jelenetet,
végül megint ugyanazt a közömbös arcot.
És a mozinézők utána áradoznak, hogy ez mekkora művész: hogy a vidám jelenet után
milyen angyali mosoly rajzolódott az arcára, a gyászos jelenet után pedig milyen finom
együttérzés !
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 22. 20:20 | Sorszám: 25
Há' persze!
A szüleink, a tágabb családunk, a gyerekkorunkban tapasztaltak qrvára meghatározzák a későbbi gondolkodásmódunkat még akkor is, ha hülye kamaszként mindenkit elmebetegként látunk, aki idősebb nálunk!
Szóval: Megkerülhetetlen az, amit a gyerekszobából, vagy a tehénistállóból hozunk magunkkal!
Ezzel most a tehénistállót nem degradáltam! Nekem meghatározó élmény volt, amikor úgy 10-11 éves koromban először láttam egy irtózatos nagy tehenet. Hátulról közelítettem óvatosan -épp kajált- hallotta a zajt és hátrafordult, elbődült. Úgy megijedtem, hogy nekiestem az istálló ajtófélfájának.
Pedig csak köszönt. Később rájöttem erre és megköszöntem neki a tejet, amit naponta kaptam tőle.

Lehet, hogy a mai gondolataimat onnan hoztam?

(Jól van, ez egy kicsit nyálas lett. )
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 22. 10:44 | Sorszám: 24
Dr. Schanda János: Szín és észlelet, egyetemi tananyag, 2011 (PDF)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 22. 10:21 | Sorszám: 23
Julesz Bélától volt egy könyvem, de annyira szaknyelv, hogy semmit nem értettem belőle
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 22. 10:03 | Sorszám: 22
http://hu.wikipedia.org/wiki/Autosztereogram
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 22. 08:43 | Sorszám: 21
Hogy is van a mondás? Majd az utolsó bálna beleivel megfojtjuk az utolsó pandát.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 22. 08:42 | Sorszám: 20
Ez szó szerint igaz.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...