17:48:32
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Egészségügy
Téma: Empátia
... Elejére 1. lap 
panda
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 14. 21:22 | Sorszám: 29
de mér' ordibálsz, te szerencsétlen...
jojoba
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. november 14. 18:43 | Sorszám: 24
Idézet:
Milyen "TILALMI RENDELET" tilthatná--akár a "szétmagyarázást is" meg, nekem vagy bárkinek?


Milyen tilalmi rendelet? Nem kell oda semmiféle rendelet. A FŐNÖK úgy dönt, aztán jó napot!
Beszűkít, berlini falak mögé zár, aknák, akadályok...

Empátia az nála nuku!

Sorra vonja meg tőlem az egyes témákat, fogadok maga sem tudja miért. Lassan már csak a fejlécet láthatom!

Tíz-tizenkét éve még ilyen volt, most meg ilyen.

Szóval empátia egy szál se!
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 14. 17:51 | Sorszám: 23
Az ember megteheti, hogy meztelenre vetkőzik és ráveti magát egy oszlopkaktuszra.
De ugyan miért tenné meg ?
rintintin
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 14. 17:23 | Sorszám: 22
1.) EZ NEM (!) "szétmagyarázás"--még ha Ön "annak" gondolja, akkor sem! Egyrészt.
2.) Másrészt mégis, ha "szétmagyarázás" is lenne--netán--UGYAN MIÉRT(?) NE TEHETNÉM MEG?
Milyen "TILALMI RENDELET" tilthatná--akár a "szétmagyarázást is" meg, nekem vagy bárkinek?
3.) Mondom, amit írtam NEM SZÉTMAGYARÁZÁS--bár Ön vélelmezhetei 'annak, engem nem zavar.DE NEM IS KÖT, az Ön--szerintem--HIBÁS és VALÓSÁGIDEGEN vélelme.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 14. 16:50 | Sorszám: 21
Jaj, drága bácsi, ne tessék mán szétmagyarázni ezt a szólást.
rintintin
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 14. 14:41 | Sorszám: 20
Az ész akkor sem "megy" amikor mi emberek azt hisszük, hogy menne.És akkor sem "áll meg", amikor azt gondoljuk: "itt "megáll" az ész".Az ész--emberi szinten azt csinálja, vagy nem csinálja, amit az ELMEORVOSOK-PSZCIÁTEREK MONDANAK: "működik","korlátzottan működik", és...."már nem működik"--agyműködés, agyi vérellátottság, neuron-reflexiók léte-defektusa etc..etc. .De ez csak az "emberi SZINT"!
Amikor viszont az EMBER=, mint: PER SZUBJEKTUM úgy véli: "itt megáll az ész", akkor 1000 az 1.hez, hogy MÉG NEM ÁLL MEG! Csak működése-funkcionálása KÖZBEN(!) NEM ODA VEZETI A 'ZEMBERT,a "tulajdonosát", ahova ő szeretné, s ettől osztán pánikba esünk oszt' aszisszük: megáll az ész. De közbe nem áll meg, csak nekünk nem tetsző eredmény "jött ki" működése révén.
Rendes Kis
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. november 14. 10:12 | Sorszám: 19
Nem nevezném kétségnek, inkább csak "megáll az ész"-nek.
Egyszerűen: nem értem.
hümér
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 10. 07:39 | Sorszám: 18
Csakhogy, itt most nem az életről volt szó ...
rintintin
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 10. 05:56 | Sorszám: 17
"..rémes .." (a krémes), amikó beléjeharapunk.
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 10. 05:53 | Sorszám: 16
"a szenvedés azért van, hogy érezzük, hogy élünk ..."
Némi "machinatív" indíttatással akár ezt is lehet mondani.Ám ha ezt nem is, annyit mindenképpen, hogy az emberiségnek szakitania köll azzal a fölfogással, hogy a szenvedés az EGYÉRTELMŰEN CSAK VALAMIFÉLE ROSSZ...lenne.Azt pedig mindenképpen és föltétel nélkül, hogy a szenvedés, az valamiféle "bünti" lenne az Úrtól számunkra, melyet "hajde bűneink miatt, gyúlt harag kebledre" okán kapnánk.
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 09. 17:40 | Sorszám: 15
Hallottam olyan definíciót, hogy "az élet = szenvedésre alkalmas állapot".
Akkor a szenvedés azért van, hogy érezzük, hogy élünk ...
hümér
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 09. 17:02 | Sorszám: 14
rémes .. (
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 09. 13:22 | Sorszám: 13
1.) Nemhogy nem akarok "mindenáron+ hozzászólni, de kifejezetten kín nekem itt sokmindenhez bekapcasolódva helyretenni a marhaságaikat.Szóval nem szivesen szólok hozzá, de ha már muszáj?
2.) Nem tudom MIT MÁST mondott az a bizonyos "hölgy"? És egyáltalán.Hol van itt hölgy?
jojoba
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 06. 19:43 | Sorszám: 12
A hölgy /mert gondolom az/ teljesen mást mondott, ÖN ne tessen már mindent szándékosan félremagyarázni, csak azért mert mindenáron hozzá kell szólni.
negyven rabló
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 06. 18:49 | Sorszám: 11
Idézet:
Tudjuk, hogy nem azért van, de nem tudjuk, hogy miért van.

Ez jó. Netán neked is vannak kétségeid?
Kérek magyarázatot!
Békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 06. 18:41 | Sorszám: 10
Érdekelne hogy az Úr mit szól mindehhez - gondolom olvassa a méhest ...
rintintin
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 06. 17:24 | Sorszám: 9
"..De azt egyáltalán nem értem, hogy előtte mért kell megalázni a szegény, beteg, öreg embert."
Isten NEM ALÁZ MEG SENKIT! Azt az embert sem,akinek osztályrészéül jut a szenvedés--minden csúnya velejárójával együtt.Legföljebb az illető--de főleg a környezete--"az" hiszi, TÉVESEN!
Ami pedig a "miért van"-t illeti arra van egy aranyos, ánde meglehetősen cinikus válasz: "AZÉRT, MERT A KISCICA SZŐRÖS, ÉS NEM BOROTVÁLKOZIK!" Ezzel azt akarom mondani, hogy a "modern" ember sok-sok csacsi "miértje" sokszor oktalan! Nem szabadna föltenni a kérédst sem hogy "miért"! Vagy másképpen: nem minden emberi problematikával kapcsolatban tehető föl gépieschen és automatikusan a "miért"(?) kérdés. Mert olyanokkáleszünk a sok-sok buta "miért"-ünkkel mint a 3 éves kisgyerek aki megkérdezi: "Papa! Miért sárga (piros, zöld stb..stb) a villamos?" "Azért kicsim mert a gyárba csak sárga festék volt." De! Papa, miért nem volt más szinű festék a villamosgyárba?" "Mert elfogyott a többi festék és már a boltban sem volt másmilyen." "De Papa miért nem gondokodtak a festékboltban arról, hogy legyen mindenféle festék?" "Gondoskodtak, de egyszerre sok vásárló jött, és megvette az összes többi, nem sárga festéket". De papa miért jött egyszerre olyan sok vásárló, aki megvette az összes nemsárga festéket a festékboltvan?" Hááát azért kicsim, mert csacsi vagy még és nem érted ezta dolgot" Beeeee! Brühühühühhű!
HÁT ILYEN SZAROS GYEREKEK VAGYUNK MIND, a sok hülye miértünkkel!
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 06. 07:57 | Sorszám: 8
Tudjuk, hogy nem azért van, de nem tudjuk, hogy miért van.
Azzal még úgy-ahogy meg tudnék barátkozni, hogy ha a Mennyei Atya kórusában létszámhiány van,
akkor magához szólít közülünk valakit.
De azt egyáltalán nem értem, hogy előtte mért kell megalázni a szegény, beteg, öreg embert.

(Erre mondta az Anyukám, hogy ne káromkodjak).
rintintin
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 06. 06:30 | Sorszám: 7
A "szenvedést" az ember NEM(!) "MEGÉRDEMLI" ÉS NEM "NEM MEGÉRDEMLI"! Ez hibás megközelités--szerintem.SZENVEDÉS VAN(!),VAGY NINCS(!)! De ha van, nem azért VAN mert valaki "kihúzta a gyufát" a Jóistennél.S ha nincs, akkor sem azért nincs, mert az illető embertárs "kiérdemelte" azt, hogy neki ne kelljen szenvednie.
Békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 05. 22:24 | Sorszám: 6
Senki nem érdemli meg a szenvedést - se ember, se állat, se növény ...
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 05. 20:10 | Sorszám: 5
Én is megorroltam a Teremtőre, mert olyan csúnyán elbánt az Apukámmal.
... (De az Anyukám leintett, hogy ne káromkodjak).
Békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. november 05. 17:58 | Sorszám: 4
Apukámat nagyon keservesen elkeseredve találtam (B.keszi Rehab .Int.), jönne haza, fáj a bibije, sírdogált, nagy a szőr az arcán ... megbeszéltem a nővérkével, hogy borotválják meg stb. Nehéz szívvel hagytam ott, és sajnos szombaton tudok majd csak újra kimenni - irdatlan messzi van Békásról! kocsival 1 óra oda- 1 vissza. Kb. 20 percet tudtam ott lenni, taxival mentem (nem birok hegyre fel-le mászni) nagyon sokba került ...
Békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. június 18. 17:36 | Sorszám: 3
Laci írta : ez kb olyan, hogy a legtöbb ember ágyban fekve hal meg, tehát az ágy egy rendkívül veszélyes bútordarab.
Cirus
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. június 18. 11:06 | Sorszám: 2
Na ezt ha százszor nem kaptam meg a FB-on, akkor egyszer sem. Ráadásul ott van a Coelho meg Oravecz színvonalon
Békáscity
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. június 18. 09:40 | Sorszám: 1
Ez a legjobb tanács, amit valaha is kaptam.
Megszívlelendő!

Egy pszichológus stressz kezelést oktatott a közönségnek.

Amikor felemelt egy poharat, mindenki a megszokott félig
üres, vagy félig teli kérdésre számított.

Ehelyett mosolyogva azt kérdezte: - Milyen nehéz ez a
pohár víz?

A válaszok 2 dekagrammtól fél kilóig terjedtek.

A pszichológus így szólt:
- Nem a tényleges súly a lényeges. A nehézség attól
függ, milyen hosszan tartom a kezemben.

Ha csak egy percig tartom, könnyű.
Ha egy órán át tartom, megfájdul a karom.
Ha egy napig tartom, a karom elzsibbad és megbénul.
Egyik esetben sem változik a pohár víz súlya, de minél
tovább tartom, annál nehezebb lesz.

Majd így folytatta:

Az életben a stressz és az aggodalom olyan, mint ez a
pohár víz. Gondolj rájuk egy kis ideig, és semmi sem
történik. Gondolj rájuk egy kicsit hosszabban, és
elkezdenek fájni, és ha egész nap rájuk gondolsz,
megbénulsz, képtelen leszel bármit is csinálni.

Nagyon fontos, hogy tudd elengedni a gondjaidat!

Este, minél előbb tedd le minden terhedet, ne cipeld őket
tovább az éjszakába!

NE FELEJTSD EL LETENNI A POHARAT!
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...