16:24:56
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Szakmai
Téma: Robinia
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 07. 15:36 | Sorszám: 33
(1)
Az idegenhonos fajok új helyeken történő megjelenése – legyen szó akár állatokról, növényekről, gombákról vagy mikroorganizmusokról – nem mindig ad okot aggodalomra. Az idegenhonos fajoknak egy jelentős része azonban inváziós fajjá válhat, és komoly káros hatást gyakorolhat a biológiai sokféleségre és a kapcsolódó ökoszisztéma-
szolgáltatásokra, valamint egyéb társadalmi és gazdasági hatást fejthet ki, amit meg kell előzni. Az Unióban és más európai országokban mintegy 12 000 idegenhonos faj található a környezetben, amelynek megközelítőleg 10–15 %-át tekintik inváziós fajnak.
panda
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. január 07. 15:28 | Sorszám: 32
EU - HU csörte a nem is létező akácügyben
2014. szeptember 30. 8:52

http://fataj.hu/2015/01/062/201501062_akacirtas.php
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 07. 15:25 | Sorszám: 31
Ez a hivatalosan elfogadott rendelet szövege:

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/HU/TXT/?uri=uriserv:OJ.L_.2014.317.01. ...
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 07. 15:24 | Sorszám: 30
Brüsszelnek nem az számít, hogy az akác Magyarországon nemzeti érték, azt látja, hogy a kiirtásában üzlet van. Ez milliárdos megrendelést jelentene különböző cégek számára, mondta Fazekas Sándor FM miniszter az Echo Tv-ben.

A Forestpress 2014. december 21-én számolt be az Echo TV Fazekas Sándor FM miniszterrel készített még áprilisi riportjáról. A riport azonban addigra sajnos már nem volt elérhető az Echo Tv-nél, de sikerült megtalánia FB-on annak egy érdekes részét, amit így a FP be is linkelt decemberi beszámolójába.

E részben a miniszter az alábbiakat mondta: ...

http://fataj.hu/2015/01/062/201501062_akacirtas.php
panda
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. január 07. 14:53 | Sorszám: 29
No, akkor pont a legszebb részeket nem láttad, valószínűleg...
Pl. mikor az autója csomagtartójába tömött akác-tüzifával pózol, barátnőjével...
Na meg, a végit. Munkáspárt rulez!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 07. 14:20 | Sorszám: 28
Belenéztem, de én fizikailag nem bírom az ilyen izgalmakat...
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 07. 13:35 | Sorszám: 27
#20-ast megnézted? Kúl, nem?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 07. 11:10 | Sorszám: 26
Emberek!!!
Felszólítás nélkül törölni fogok mindent ami nincs szoros összefüggésben az akáccal.
keresztkem
Olvasta: 4 | Válasz | 2015. január 07. 06:44 | Sorszám: 25
Persze, a "kalmár" az kereskedőt, azaz "kufár"-t jelent.Szóval, többnyire zsidaj-t, felénk mondták sokáig úgy is, ha valaki vásárolni ment, hogy: "megyek a zsidóhoz", s ez teljesen egyértelmű volt.Valahogy úgy, hogy az, hogy "zsidó", az nem vallási, pláne faji megközelitést jelentett, hanem egyértelműen FOGLALKOZÁSI-TEVÉKENYSÉGI MEGNEVEZÉST.Minden PEJORATIV FELHANG NÉLKÜL--és ez a leglényegesebb.
A másik dolog a "magyarnóta", amelynek sajátos funkciója volt és van is.Függetlenűl attól, hogy én nem élek vele.
A Beatles és a Rolling Stones meg mondjuk a Led Zeppelin "fénykorában" a Vári Kollégium szokásos szombati Illés bulijának végefelé--úgy hajnali 1/2 3 táján--a résztvevő páciensek MAGYAR NÓTÁKAT, köztük az "Akácos utat" is danászták.Ez ténykérdés.Oszt' magyarázza ki, 'elemezze meg valami nagyokos cihológus-cociológus a 'zokát!
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 06. 05:32 | Sorszám: 24
Ja. De nem ő írta, hanem a Tibi.
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 06. 04:16 | Sorszám: 23
Kufár-kufár.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 05. 18:46 | Sorszám: 22
https://www.youtube.com/watch?v=e87zmmte0tw

Káty Ferenc-Kalmár Tibor. Akácos út...
Akácos út, ha végigmegyek rajtad én,
Eszembe jut egy nyári szép emlék,
Nyár este volt, madár dalolt a fán,
Ott kóborolt, csavargott egy cigány. ...
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. január 03. 16:33 | Sorszám: 21
Megkésve jelzem (Zsírosbödön levelezőtársnak): alighanem NEM Kalmár Tibor-ról, hanem Kalmár Pál-ról van szó.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 02. 14:46 | Sorszám: 20
http://www.youtube.com/watch?v=zRVnm4_fSZ0
Európai Unio 2014
Nagy Alekosz

mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 17. 13:08 | Sorszám: 19
Mondom ugye!
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 17. 12:25 | Sorszám: 18
Szövegíró Kalmár Tibor.
Délelőtt bankban dolgozott, esténként a kabarékat, orfeumokat bújta. Szerintem a lábát ki nem tette Butapestről.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 17. 10:53 | Sorszám: 17
A giccs egy út az értékes művészet felé.Nem mindég, de többnyire.
A magyar giccs az ettől sokkal több: önálló művészet.Giccsművészet...tudniillik.( nem én tanáltam ki)
k.k.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. március 17. 10:50 | Sorszám: 16
A kérdésére a válasz: az "őshonos" terminus definiciójától függ.Magyarán attól: mitől őshonos az ami, vagy aki őshonos.
Ha az evolúció talaján állunk, akkor talán a hidrogén (H2) atom őshonos lehet itten..esetleg de tkp. még az sem!
Ha a kreacionizmusén akkor egyetlen őshonos élőlény itten az Atyaisten.Esetleg.
k.k.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 17. 07:13 | Sorszám: 15
Hát akkor ki a jófene őshonos? Az archeák?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 17. 07:13 | Sorszám: 14
Ennek a giccsnek a szerzője nyilvánvalóan sohasem látott akácfát (ha látta, sem tudta hogy az az).
Népdalt mondjon Istibáttyám, amiben szerepel ez a gyom.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 14. 21:59 | Sorszám: 13
Apropo's: itt a Földön az ember "őshonos"? Aligha....
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 14. 21:57 | Sorszám: 12
"Akáácosúúút ha végigmegyekraajtad éééén!
S eszembejúúút egyrégiszééépemlééék
Hejde nyárestevóóóót pacsirtaszóóóltafánnnnn....
ottkóóóboróóólt csavargottegycigáááány...."
'Erőől seszabadna eeefeledkezni!
k.k.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 14. 08:51 | Sorszám: 11
Az agrárlobbi agyatlan hisztériája lehetetlenné tette az értelmes párbeszédet.
Láttam a tévében az unnyós biztos szóvivőjét, nagyon értelmesen beszélt, szó sincs kiirtásról, egy hosszabb intézkedési tervről van szó stb.
Nyilván az akácnak immár helye van nálunk, úgy, mint bármelyik, nem őshonos kultúrnövénynek.
Kukorica, búza, burgonya- egyik sem őshonos, mégis, kiafrancnak jutna eszébe kiirtatni?
De se az alma, se a barack, pláne a füge nem őshonos. Irtsuk ki? marhaság.
Az akácot is, hadd szóljon, e célra kijelölt területeken, zártan, szervezetten hadd lehessen termeszteni! 100 hektár akácerdő, valami homokos részen, még támogatást is adnék rá! Külön telephelyeket lehet előre készíteni a méhészeknek!
Gömbakác....ez másik kérdés, az egy torzó, nem hiszem, hogy bárki értéknek tartaná.
Csakhogy, tessék gátat vetni neki, ne vadulhasson el! Tessék meghatározott technológia szerint termeszteni, vágásforduló stb-stb.
Viszont!! Ahol amúgy se jutna eszébe senkinek méhészkedni: tölgyes, bükkös, fenyves, égeres, gyertyános erdeinkben SEMMI HELYE az akácnak, ott bizony tűzzel-vassal ki kellene irtani.
A vasutak töltésein, utak mellett, ahol nem is fa, hanem cserje formájában, gyomként jelentkezik, ott is tűzzel-vassal kiirtani!
Mert valóban agresszív faj, és elnyom mindent idővel.
de ilyen értelmes terveket, intézkedéseket nem nézek ki ebből az agrárkormányzatból, úgyhogy marad a hisztéria.
Aztán unokáinknak itt lesz a szép akácos Magyarország - tölgy, bükk és más fák nélkül.
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 06. 09:54 | Sorszám: 10
nagyon helyes ha a mackó szereti a méézet
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 06. 08:29 | Sorszám: 9
Valóban sok az akác, de ez az egykor véghezvitt tarvágások miatt alakult így. Eredetileg gyöngyvirágos tölgyes volt.
Negyvenegynéhány évesnél öregebb akácfát nem találsz. Azokat is inkább a bolygatott területeken, azaz az általad felsorolt komplexumok környékén, amihez én hozzátenném a TEVA -volt Biogal- gyógyszargyárat. (Nagy hiba volt odatelepíteni.)

Komoly segítséget jelent az akácok terjedésének továbbá a talajvíz iszonyú mértékű süllyedése:
Az egykori 2-3 m mélyről 30 m mélyre süllyedt.

(Én is hosszú órákat töltöttem ott. Márha 10 év annak számít.)
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...