09:58:47
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Szakmai
Téma: Robinia
... Elejére 1. lap 
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 06. 04:16 | Sorszám: 23
Kufár-kufár.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 05. 18:46 | Sorszám: 22
https://www.youtube.com/watch?v=e87zmmte0tw

Káty Ferenc-Kalmár Tibor. Akácos út...
Akácos út, ha végigmegyek rajtad én,
Eszembe jut egy nyári szép emlék,
Nyár este volt, madár dalolt a fán,
Ott kóborolt, csavargott egy cigány. ...
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. január 03. 16:33 | Sorszám: 21
Megkésve jelzem (Zsírosbödön levelezőtársnak): alighanem NEM Kalmár Tibor-ról, hanem Kalmár Pál-ról van szó.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 02. 14:46 | Sorszám: 20
http://www.youtube.com/watch?v=zRVnm4_fSZ0
Európai Unio 2014
Nagy Alekosz

mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 17. 13:08 | Sorszám: 19
Mondom ugye!
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 17. 12:25 | Sorszám: 18
Szövegíró Kalmár Tibor.
Délelőtt bankban dolgozott, esténként a kabarékat, orfeumokat bújta. Szerintem a lábát ki nem tette Butapestről.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 17. 10:53 | Sorszám: 17
A giccs egy út az értékes művészet felé.Nem mindég, de többnyire.
A magyar giccs az ettől sokkal több: önálló művészet.Giccsművészet...tudniillik.( nem én tanáltam ki)
k.k.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. március 17. 10:50 | Sorszám: 16
A kérdésére a válasz: az "őshonos" terminus definiciójától függ.Magyarán attól: mitől őshonos az ami, vagy aki őshonos.
Ha az evolúció talaján állunk, akkor talán a hidrogén (H2) atom őshonos lehet itten..esetleg de tkp. még az sem!
Ha a kreacionizmusén akkor egyetlen őshonos élőlény itten az Atyaisten.Esetleg.
k.k.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 17. 07:13 | Sorszám: 15
Hát akkor ki a jófene őshonos? Az archeák?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 17. 07:13 | Sorszám: 14
Ennek a giccsnek a szerzője nyilvánvalóan sohasem látott akácfát (ha látta, sem tudta hogy az az).
Népdalt mondjon Istibáttyám, amiben szerepel ez a gyom.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 14. 21:59 | Sorszám: 13
Apropo's: itt a Földön az ember "őshonos"? Aligha....
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 14. 21:57 | Sorszám: 12
"Akáácosúúút ha végigmegyekraajtad éééén!
S eszembejúúút egyrégiszééépemlééék
Hejde nyárestevóóóót pacsirtaszóóóltafánnnnn....
ottkóóóboróóólt csavargottegycigáááány...."
'Erőől seszabadna eeefeledkezni!
k.k.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 14. 08:51 | Sorszám: 11
Az agrárlobbi agyatlan hisztériája lehetetlenné tette az értelmes párbeszédet.
Láttam a tévében az unnyós biztos szóvivőjét, nagyon értelmesen beszélt, szó sincs kiirtásról, egy hosszabb intézkedési tervről van szó stb.
Nyilván az akácnak immár helye van nálunk, úgy, mint bármelyik, nem őshonos kultúrnövénynek.
Kukorica, búza, burgonya- egyik sem őshonos, mégis, kiafrancnak jutna eszébe kiirtatni?
De se az alma, se a barack, pláne a füge nem őshonos. Irtsuk ki? marhaság.
Az akácot is, hadd szóljon, e célra kijelölt területeken, zártan, szervezetten hadd lehessen termeszteni! 100 hektár akácerdő, valami homokos részen, még támogatást is adnék rá! Külön telephelyeket lehet előre készíteni a méhészeknek!
Gömbakác....ez másik kérdés, az egy torzó, nem hiszem, hogy bárki értéknek tartaná.
Csakhogy, tessék gátat vetni neki, ne vadulhasson el! Tessék meghatározott technológia szerint termeszteni, vágásforduló stb-stb.
Viszont!! Ahol amúgy se jutna eszébe senkinek méhészkedni: tölgyes, bükkös, fenyves, égeres, gyertyános erdeinkben SEMMI HELYE az akácnak, ott bizony tűzzel-vassal ki kellene irtani.
A vasutak töltésein, utak mellett, ahol nem is fa, hanem cserje formájában, gyomként jelentkezik, ott is tűzzel-vassal kiirtani!
Mert valóban agresszív faj, és elnyom mindent idővel.
de ilyen értelmes terveket, intézkedéseket nem nézek ki ebből az agrárkormányzatból, úgyhogy marad a hisztéria.
Aztán unokáinknak itt lesz a szép akácos Magyarország - tölgy, bükk és más fák nélkül.
Békáscity
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 06. 09:54 | Sorszám: 10
nagyon helyes ha a mackó szereti a méézet
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. február 06. 08:29 | Sorszám: 9
Valóban sok az akác, de ez az egykor véghezvitt tarvágások miatt alakult így. Eredetileg gyöngyvirágos tölgyes volt.
Negyvenegynéhány évesnél öregebb akácfát nem találsz. Azokat is inkább a bolygatott területeken, azaz az általad felsorolt komplexumok környékén, amihez én hozzátenném a TEVA -volt Biogal- gyógyszargyárat. (Nagy hiba volt odatelepíteni.)

Komoly segítséget jelent az akácok terjedésének továbbá a talajvíz iszonyú mértékű süllyedése:
Az egykori 2-3 m mélyről 30 m mélyre süllyedt.

(Én is hosszú órákat töltöttem ott. Márha 10 év annak számít.)
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 13:09 | Sorszám: 8
Azt hiszem viszont hogy Tessedik az Alföld délebbi területeinek "megszeliditésén" fáradozott, lévén hogy--úgy tudom--Ő Szarvasra való.
keresztkem
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 13:06 | Sorszám: 7
Életem egy bizonyos szakaszában HOSSZÚ ÓRÁKAT, majdhogynem napokat töltöttem a debreceni Nagyerdőben--különböző okok révén.De mint tudható Debrecenben az egykori Kossuth Lajos Tudományegyetem is a Nagyeredőben van, az Orvosegyetem is, a klinikák is, sőt a Loki Stadion is, amit most újjáépitenek.Nos.A Nagyerdő fái ugyan nem kizárólag akácok, de dominánsan akácok.S ezek "körében" sok időt töltöttem: a csónakázó tavak környékén, az Egyetmi futballpályán--mert a DEAC pálya is ott van, teniszpályák is, a "Pálma tanszéken" is, annak teraszán.Szóval azt hiszen, tudom miről beszélek.
keresztkem
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 12:48 | Sorszám: 6
Gondolom Sali barátunk a vegyes virágmézre gondolt. Én is jobban szeretem, de az akácméz is kedvelt a háztartásunkban.
Kedvenc rádiómban volt egy műsor az akác EU-s terveiről. Honi szakemberek egész sora (erdészek, méztermelők, faiparban dolgozók, energetikusok, gazdák stb.) felsorakozott az akác mellett, s magam sem gondolom, hogy kiirtásra kellene kárhoztatni.
Kemény fa (a bútoripar ma már megfelelően tudja kezelni a vetemedési és egyéb hátrányos tulajdonságait), magas fűtőértékkel rendelkezik, az erdőtelepítés szempontjából roppant gyorsan növő egyed, s akkor még a mézről nem is beszéltünk.
Szóval szinte minden résztvevő őrültségnek tartja az EU-s terveket, s ezerrel lobbiznak annak elgáncsolása érdekében.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 12:02 | Sorszám: 5
Talán Tessedik Sámuelre gondolt Isti báttyám? Ő hozta be, áldás vagy átok legyen is jutalma.
De megint megkérdezem: sétált-e már akácerdőben?
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 11:51 | Sorszám: 4
"..Én a virágmézet jobban kedvelem, .."
De hiszen az akácméz a legtökéletesebb VIRÁGMÉZ! A virágzó akácfák virágairól a méhek által összeszedett nektár, mely a legtökéletesebb GYÓGYSZER--köhögős-taknyolódó februárvégi időkben! Persze.
Hogy ki mit "szeret" az egy dolog.Ám hogy MI MIT GYÓGYIT(!)--és gyógit-e valamit egyáltalán a MÁSFAJTA VIRÁGOK MÉZE, amit nem zárok ki(!)--az egy másik dolog.
Ám nem beszéltünk még egy következő nagy-nagy hasznáról az akácfáknak: és ez nem más, mint a Nyírség és a Tiszántúl SIVÓ HOMOKJÁT MEGKÖTŐ funkciója. Azok a csodálatos akácerdők melyek Debrecen környékére telepíttettek--de magában a debreceni Nagyerdőben is vannak(!)--Tégláskert, Bocskaykert, Hajdúhadház, Újfehértó határaiban azért tették oly' széppé és termékennyé azt a vidéket éppen, mert oda telepitették őket Vásárhelyi István javaslatára a anno, a kacskaringós Tisza-szabályozását követően.Ha azokat az akácerdőket onnan kivágnák,akkor oda a Szahara, vagy a Takla-Makán "pokla" jönne vissza.
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 11:40 | Sorszám: 3
((affene se tuggya, a kukoricáig gondolkodtam))
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 10:30 | Sorszám: 2
Ebben az a szomorú, ha a junyijó előáll valami ötlettel, akkor az emberben természetesen merül fel az ellenkezés, meg a gyanú, hogy valami hátsó magánérdek a mozgatórugó.

Én a virágmézet jobban kedvelem, de ettől ettől még maradhat (megjegyzem a homo sapiens sapiens sem őshonos ajrópában, hogy annak adott egyedeiről ne is beszéljünk). Illetve miért nagyobb probléma az akác, mint a gmo?


(( a mogyoró nem volna őshonos?))
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 09:21 | Sorszám: 1
Azért az akácméz gyógyitó hatású élelmiszer is--köhögős-influenzás időszakokban--úgyhogy az a bizonyos "nyavalygás" nem teljesen megalapozatlan.Egyrészt.
Másrészt az AKÁCILLAT virágzáskor már régen része a Magyar Falu alaphangulatának.
Szóval én ezt az akácellenességet kicsit hasonlónak sejtem mint amilyen a májashurka-véreshurka ellenesség volt anno 2004 előtt.Oszt' azér mégiscsak van mindkettő, meg disznóölés is van...hálisten.
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. január 31. 07:49 | Sorszám: 0
Mit szóltok, lehet, hogy az Unnyó hadat üzen az akácnak?
Ez az a pillanat, amikor el kell gondolkodnom. Korábban én is azt mondtam, hogy nem való ide, nem őshonos és agresszív faj.
Most muszáj ezt finomítani, ha nem akarok az idióta brüsszeli majmokkal egy platformra kerülni.
Mondjuk úgy, a természetes erdőkből száműzzük. TERMESZTENI viszont lehessen. Mint a kukoricát, vagy a mogyorót. Azok se őshonosak.
Az erdőket, mezőket illetően viszont igazuk van. Szemét egy agresszív fa, és ahol megtelepszik, kiszorítja az őshonos fajokat. Ugye, ha úgy merülne fel a kérdés, hogy akác vagy tölgy, akkor azért más lenne a leányzó fekvése, mint a jelenlegi akácmézes-nyavalygás.
És hát, tegye fel a kezét, aki sétált már akácerdőben!
Na ugye.
Viszont az nem látom be, termeszteni miért ne lehetne. Csak nem szabad hagyni elvadulni.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...