10:16:21
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Szakmai
Téma: Határterületek a tudományban
... Elejére 1. lap 
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 26. 11:16 | Sorszám: 671

Kíváncsi lennél valamire? Talán a fejemben még van egy s más valahol.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 26. 07:52 | Sorszám: 670
Ezt nekem már anyukám sem hitte el, amikor sál nélkül mentem haza ! ...
kova
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. július 25. 17:44 | Sorszám: 669
JÉZUS az ÚR volt maga, emberi testet öltvén jött el hozzánk, s SZENT LÉNYÉBŐL oly erővel áradt a szeretet fénye, hogy aki megpillantotta csupán - no nem az ördög szolgáira gondolok itt, hiszen a harc a kezdetektől jelen van jó és rossz között, e harcnak résztvevője és egyben tétje minden ember akként, hogy melyik oldalon is áll, - kihullott kezéből a kard, s könny hullott a szeméből, térdrerogyván, mert felismerte ŐT. JÉZUS csodákat tett, de nem azért, hogy ámulatba ejtse a közönséget,hanem, mert Ő volt az ÚR, tett csodákat, és ez ámulatba ejtette az embereket.
A két megfogalmazás látszólag hasonló, pedig jelentésük egészen más.


JÉZUST követően még számtalan műmessiás jött el közénk, - akik csodákat tettek, mégis nevük már rég a feledés homályába veszett, 2000 év múltán pedig a feledésük homálya is homályba vész majd - ahogy napjainkban is akad közülük bőven, a gonosz olykor épp az ÚR ruháját próbálja magára ölteni csupán azért, hogy lépre csalva az embert, pusztíthasson.
Önmagában az a tény, hogy valaki , például napjainkban ugymond csodákat tesz, - kanalat hajlít, vagy akár gyógyít - még nem jelenti azt, hogy a jó oldalon áll, sőt azt sem jelenti, hogy ő ISTEN. A gyógyítás ténye önmagában vizsgálva pozitív. Azonban soha nem elegendő az igazságnak csupán egy szeletét kiragadva elemeznünk, hiszen ha ezt tesszük, tévútra juthatunk könnyedén, mint akit rászedtek. Minden esetben a folyamat egészét, a létező összes szemszögből kell elemezni.
Némely esetben a negatív erők egy - egy embert felruháznak olyan csodálatos képességekkel, akár a gyógyítás, hogy azután még nagyobb pusztítást végezhessenek - itt elsősorban gyilkos szekták olyan vezetőire gondolok, - akik ISTENT, avagy önmaguk isteni voltát hirdetvén végül öngyilkosságba hajszolták híveiket. Ezek a vezetők akár a rákot is képesek voltak meggyógyítani, mindezt szinpadias körülmények között, valóban egy szinpadon állva, így a csodától ámulatba ejtett tömeg könnyedén elhitte, hogy maga az ISTEN áll elöttük, és parancsszóra, boldogan masíroztak a halálba.


A keresztény vallás az utolsó hídfőállás. Ha ez nem marad fenn, a világ is eltűnik a színről!!!
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 25. 12:15 | Sorszám: 668
Ami egyszer létrejött, az már nem vész el
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 25. 07:21 | Sorszám: 667
Kidobtam a füzeteket

HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 24. 20:20 | Sorszám: 666
nem tudom mi ez a nagy telekinézis misztifikáció. Az elébb benéztem a hűtőbe és egy fél karton sör képében igen tetszetős látvány fogadott. Megtetszet, hát tisztán gondolataim erejével, mindenféle elektronikus segédkütyük nélkül a gyomromba teleportáltam az egyik sörösdoboz tartalmát.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 24. 12:32 | Sorszám: 665
Azért ez még nem egészen a klasszikus telekinézis... bár nagy dolog, az igaz.

off Egyszer viccből kiötlöttem valamit, de majd` mindenki azt mondta, lehetetlen. Egy fizikai elméletet alkalmaztam volna a lélek leírására. A fizikusok szerint őrültség volt (mert fizika valamiben, ami nem az, és amúgy is csak ők értik), a lélekgyógyászok szerint elmebaj (mert lélektan, ahhoz meg csak ők értenek), én meg úgy gondoltam, Hamvasnak lehet hinni. Mindegy, nem volt komoly, csak játék. Kidobtam a füzeteket. on
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 24. 11:57 | Sorszám: 664
Mé? Popper professzor a Jeruzsálemi Egyetemen is elismert tanár. Ha pedig a negatívumait leszámítod, egész okos krapek.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 24. 10:16 | Sorszám: 663
Jóvanna, elírtam.
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 21. 05:19 | Sorszám: 662
Nem. A lánya.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 20. 08:49 | Sorszám: 661
Popper Péret az a Popper Károly fia?
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 19. 21:26 | Sorszám: 660
Má' mér?!
Félsz az igasság minden részletének kibontásától?
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 19. 14:25 | Sorszám: 659
Ha nem ismernélek, akkor most olyan zaftosat káromkodnék, hogy még SZIJ is komolyan elgondolkodna a végleges kitiltásomon.
gyaloggos
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. július 19. 08:42 | Sorszám: 658
No, de mindenféle szerkezet nélkül, úgy nature lenne az igazi!

gyaloggos
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. július 19. 08:34 | Sorszám: 657
A gondolat erejével mozgatott tárgyak
2006. július 18. National Geographic Online


A Nature című folyóirat legfrissebb száma beszámol a lebénult betegek agyába ültetett elektródákkal elért eredményekről. A korábban szinte teljesen tehetetlen betegek képessé váltak egyes számítógépes és egyéb feladatok elvégzésére.









Az agy képes vezérelni jelfeldolgozókat is.



Több amerikai tudományos intézmény összefogásával néhány évvel ezelőtt létrejött egy olyan szerkezet, ami az agyba ültetve képes érzékelni, hogy a beteg milyen mozgást készül végezni, és azt egy átalakító-rendszeren keresztül bizonyos keretek között meg is valósítja.

A Cyberkinetics Idegtechnológiai Részvénytársaság fejlesztette ki a “neuromotoros protézist”, melynek a BrainGate nevet adták. A berendezés „lelke” egy négyszer négy milliméteres érzékelő, melyből 100 apró, hajszálnál is vékonyabb elektróda áll ki. Ezt ültetik be a beteg mozgató agykérgébe, ahol a mozgás gondolata és kivitelezésének terve megszületik.

Az elektródák egy milliméternyire hatolnak az agykéreg belsejébe, érzékelik az idegsejtek kisüléseit, melyeket vékony aranydrótokon keresztül a hajas fejbőrön elhelyezett lemezhez továbbítanak. Ez a lemez külső kábelekkel számítógépekhez, jelfeldolgozókhoz és monitorokhoz csatlakoztatható. A külső egységekben megtörténik a mozgató agykéregből érkező jelek dekódolása és átalakítása számítógépes berendezések számára is érthető utasításokká.

Gondolj jobbra!

Az első beteg, akinek fejébe a BrainGate-et beültették, egy 25 éves férfi, aki öt évvel ezelőtt egy késelés következtében nyaktól lefelé megbénult. A két évvel ezelőtt implantált szerkezet segítségével a fiatalember képessé vált pusztán a gondolatai erejével megnyitni az e-mailjét, mozgatni a számítógép monitorján a kurzort, rajzolóprogrammal kört rajzolni, és még egy egyszerű számítógépes játékot is tudott játszani. Szintén a mozdulatsor kivitelezésének elképzelésével be tudta állítani a TV hangerejét, és csatornát tudott váltani – még beszélgetés közben is. Végül ugyanilyen módon szabályozta egy műkar és –kéz mozgását, mellyel fel tudott szedni apróbb tárgyakat, és azokat a vizsgáló kezébe ejtette.

A második beteg is súlyos gerincvelősérült, 55 éves férfi volt. A beültetést követően ő is képes volt mozgatni a kurzort a monitoron.

Az első betegnél hat és fél hónap után gyengülni kezdett az érzékelő által továbbított jelerősség, azonban ő még ma is képes a gondolatai segítségével sok mindent kivitelezni. A második betegnél az elektródák érzékelése 11 hónap után gyakorlatilag megszűnt, nála a BrainGate már nem működik.

A készülék tehát még nem tökéletes, további fejlesztésre szorul, hogy hosszú évekig hiba és a jelerősség csökkenése nélkül működhessen. A hosszú távú cél az, hogy BrainGate által elvezetett jeleket valamilyen módon az izomrendszerhez továbbítsák, és a bénult képes legyen újra mozgatni végtagjait. Ehhez azonban még nagyon hosszú, rögös ú
kujtorgo
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 18. 20:35 | Sorszám: 656
"ha nem tud csodákat tenni, fennmarad-e a keresztény vallás. Nem valószínű"

Ezt vitatnám, még materialista alapon is. Ha valami kétezer évig fennmarad, és "véletlenül" a követői a többi népek "urai" lesznek, akkor valami sikeres van benne.
Persze a csodák segítettek. Az lehetett az akkori "reklám". (Bocs a profán hasonlatokért.)
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 18. 17:05 | Sorszám: 655
Mér lennék? Csak megpróbálok olyannak látszani, aki gondolkodik... Még nem az igazi, mert vannak kétségeitek... (És Poe meg hogy jön ide?)
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 18. 16:45 | Sorszám: 654
off Jézusról azt tartják egyesek, hogy az esszénusoknál tanult és esetleg ott sajátította el csodálatos képességeit (ha az indiai utat élből kizárjuk).

El lehet képzelni, ha nem tud csodákat tenni, fennmarad-e a keresztény vallás. Nem valószínű. Ha ma megjelenne Jézus, szinte garantált, hogy valami diliházban végezné, már elnézést kérek egy ilyen lehetséges előrevetítésért. Ez ilyen kor. Bár nem értenék, hogyan jön ki aztán bármilyen szigorú őrizetből... Hümmögnének, hogy tök igaz, amit mond, de azért jobb lenne, ha kezeltetné magát. A XXI. század ez, nem pedig gyerekjáték. on
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 18. 16:39 | Sorszám: 653
Edison állítólag 2 órákat aludt több évtizeden át, mert valami nem stimmelt nála, de egész jó kis feltaláló volt
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 18. 16:25 | Sorszám: 652
Most, amit látsz, az neked és a körülötted lévőknek objektív. Nekem már nem ugyanaz, mert nem vagyok körülötted
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 18. 16:24 | Sorszám: 651
Csak főzés-sütés során.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 18. 16:14 | Sorszám: 650
Azért nem tapasztaltál semmit, mert nem tudtad, hogy oda kell figyelni.
Bátky János
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. július 18. 16:13 | Sorszám: 649
Azért áll közel hozzád a buddhizmus, mert kezded megérteni Popper Pétert!
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 17. 20:09 | Sorszám: 648
A leghosszabb idő amit ébren töltöttem 75 óra volt. Ezen idő alatt egy percnyit sem aludtam. Nem tapasztaltam semmi különöset, csak a fáradtságot.
Szőnyi Bartalos Mária
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. július 17. 00:38 | Sorszám: 647
Igen, Napi 1,5 - 2,5 liter között.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...