00:55:00
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Szakmai
Téma: Határterületek a tudományban
... Elejére 1. lap 
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 26. 18:35 | Sorszám: 451
Ne törődj velem. Nem hiszek benne, oszt kész. Nincs magyarázat.
Hogy miben hiszek?
Több alkalommal is előfordult, hogy egy nap alatt több mint ezer kilométert vezettem. És azt vettem észre, hogy amikor az út befejeztével bezuhantam a szállodai szobába, akkor a tükörből egy neandervölgyi ősember nézett vissza. Hiába borotválkoztam meg reggel tisztességesen, éjjelre szakállam nőtt. Ami úgy egyébként nem szok előfordulni.
Következtetés:
Utazás közben az ember sokkal jobban öregszik, mintha helyben maradna.

Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 26. 18:23 | Sorszám: 450
Tényleg nem értem, hol a gáz. Mi volt elfogadhatatlan abban, amit írtam?

80 éve még a relativitáselméletet sem hitték el. Sem a speciálisat, sem az általánosat, amolyan matematikai bűvészkedésnek vették (az áltrel tényleg kemény szimbolizmus). Nem is azért kapott Einstein Nobelt 21-ben, hanem a fotoelektromos kutatásaiért.

Holott sok bizonyíték összegyűlt, főleg az űrkutatás kezdete óta.

Fénysebesség állandósága: Michelson-Morley kísérlet (egyben az éter lehetetlensége)

idődilatáció: űrhajón és földön korábban szinkronizált atomórák egy idő után más időt mutatnak, ugyanez magas ház alja és teteje között (gravitáció)

Fénysugarak elhajlása nagy tömegek mellett: Eddington mérései a 10-es években, napfogyatkozáskor olyan csillagokat is láttak, amelyek a Nap mögött vannak

stb. (több nem jön be fejből)

A kvantummechanikáról már nem is beszélek... a legszebb és legizgalmasabb ezzel rengeteg dolgot sikerült megérteni...
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 26. 13:45 | Sorszám: 449
Ez rendben van. Tudom én is. Lord Kelvin a 19. század végén azt mondta, fémszerkezet nem emelkedhet a levegőbe. Melyik állításommal van bajod? 2 milla kontra 30? Erre mondod, hogy abszurdum?

Nem mondtam semmire, hogy lehetetlen.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 26. 13:42 | Sorszám: 448
Alátámasztani? Nem kell. Elég a józan paraszti ész.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 26. 13:41 | Sorszám: 447
Miért lenne olyan? És a mérések? A speciális relativitáselmélet ijesztő neve ellenére igaz. Ellenvéleményed alátámasztása? Nem arról beszéltem, hogy nem lesz ilyen meghajtás.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 26. 13:35 | Sorszám: 446
"Tehát: míg odaér, a Földön 2 milla év telik el. Az űrhajósok biológiailag 30 évvel öregednek."

Na, ez pont olyan, mint hogy az emberi szervezet nem bír ki 60 km/h sebességnél nagyobbat. Száz év múlva ez is vicc lesz.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 26. 13:32 | Sorszám: 445
Ha már szóba került a sebesség, idő, öregedés. Ha valaki fénysebességgel száguldozva élné az életét, alig-alig öregedne.

gyalo, megpróbálom pontosítani magam. Van egy űrhajód. Ki lehet találni (számolni a spec. rel. alapján) olyan fénysebességhez közeli sebességet, amellyel pl. a 2 millió fényévre lévő Androméda-köd mondjuk 30 év fedélzeti idő alatt elérhető. Tehát: míg odaér, a Földön 2 milla év telik el. Az űrhajósok biológiailag 30 évvel öregednek.

Hasonló a helyzet, ha egy fekete lyukhoz közelébe mászol. A Földön eltelik sok idő, neked alig valami.

Nem tudom, mi a helyzet az időgéppel. A logikánk nem engedi (ez a természetet nem fogja érdekelni), de nem lehet tudni, hogy ez a logika minden körülmények között működik-e, úgy működik-e extrém esetekben, ahogy eddig, vagy... A paradoxonok attól paradoxonok, hogy furcsák
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 26. 13:31 | Sorszám: 444
Én nem jártam úszni, oszt majd' 190 vagyok.
Apám 174 volt, anyukám 168.
gyaloggos
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 26. 13:23 | Sorszám: 443
Ajajj! Akkor egy gyaloggos nem sok jóra számíthat! Persze, egyáltalán nem ajajj!

Ha már szóba került a sebesség, idő, öregedés. Ha valaki fénysebességgel száguldozva élné az életét, alig-alig öregedne.

Időgép. A fizikusok azt mondják, elméletileg készíthető időgép, de a logika ezt nem engedi!

Mert, pl. ha egy 30 éves ember visszamegy 40 évet, és megölné az apját, akkor ő már nem születhetett volna meg!

Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 26. 13:06 | Sorszám: 442
A fizikusok meg azt mondják, aki egy toronyház lábában lakik, az tovább él, mint aki a tetején. Ugyanez igaz azokra is, akik sokat autóznak, ők többet élnek, mint a gyalogosok. Már csak a sebesség miatt is...
gyaloggos
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 26. 13:02 | Sorszám: 441
Nem tudom, hogy az ő fia volt-é, a nevét viselte, ez tuti!
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 26. 12:53 | Sorszám: 440
off Hát hogyne emlékeznék... nem az öreg Nepela fia szegről-végről? on
gyaloggos
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 26. 12:48 | Sorszám: 439
Ezt csak érdekességképpen: bizonyára emlékeztek Andrej Nepela-ra.

Ő alacsony volt, és egy orvos tanácsolta a szüleinek, hogy kezdjen el sportolni. Hát, azt nem tudom, hogy a korcsolyát is az orvos ajánlotta-e, vagy azt már ők választották.

Nepela nem lett magas, de kiváló korcsolyázó igen.
gyaloggos
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 26. 12:43 | Sorszám: 438
Igen, én is erre gondoltam, hogy korábban kevesebbet úsztak, illetve kevesebb időt töltöttek vízben!
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 26. 12:41 | Sorszám: 437
Nézd, nekünk pl. van 1 kicsi kertünk, tényleg kicsi, de ha akarjuk, lehetne nagyobb is, arra pont elég, hogy nyáron ne kelljen gyümölcsöt és zöldséget venni. Gyümölcsöt így sem kell, de az ember pl. szereti a dinnyét, meg télen is a friss gyümölcsöt, nem csak a fagyasztottat. Szóval máris egészségesebben táplálkozom, mint az, aki nyáron is puffasztott holland és spanyol szart töm az arcába, pedig Pestre járok be dolgozni és könyvelő vagyiok, nem paraszt.
Kedvesem pl. tanár, az anyja óvónő. Nekik van tyúkjuk is, zöldségük is, úgy, hogy ritkán kell ilyesmit boltban vásárolniuk.
Senki nem arról beszélt, hogy azért egészségesebb a vidéki élet, mert földet művelsz, hanem azért, mert jobb a levegő, jobb a környezet, kevesebb a klór a vízben, kevesebb a stressz, és megtermelsz magadnak ezt-azt szabadidődben, így nem kell a bolti szart enned.
Már bocsánat hogy ennyit emlegetem az ürüléket, de azokra a felpuffasztott, színezett tápanyag-utánzatokra csak a szar szócska találó.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 26. 12:34 | Sorszám: 436
Az úszás bizonyosan növeszt. Ha sokat tartózkodsz vízben, a felhajtóerő miatt jobban nyőssz.
Gondolom, a régi pólósok nem úsztak napi tízkilamétereket. A 66-os focivébé képeit, ha nézed, érdekes, hogy mennyi pocakos ember focizott akkoriban, sőt, a világ legjobbjai lehettek.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. május 26. 12:30 | Sorszám: 435
Vagy fodrász, tanár, postás, könyvelő, kereskedő, vendéglős, panziós, kocsmáros, ügynök, hivatalnok, satöbbi


Jaja. És nyolc órai fodrászkodás, tanárkodás, .........satöbbiskedés ELŐTT és UTÁN rendezi a jószágát, kapálja a kertjét, hogy egészséges táplálékhoz jusson. Konyhakertből, két disznóból meg tíz tyúkból nem lehet megélni.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 26. 12:29 | Sorszám: 434
""Én lóherével próbálkoztam, de se nagy farok, se lottóötös... ""

Na ja. Lófarkat manapság már a lovak se hordanak.

lapis lazuli
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. május 26. 12:15 | Sorszám: 433
Vagy fodrász, tanár, postás, könyvelő, kereskedő, vendéglős, panziós, kocsmáros, ügynök, hivatalnok, satöbbi. Azért ez meglehetősen pontatlan kép, hogy falun csak parasztok élnek. De ezt te is legalább ennyire jól tudod.
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 26. 12:14 | Sorszám: 432
A disznó hormonok spec. nem nagyon ütnek el az emberitől, de épp az említett okok miatt mondtam, hogy annak is lehet valamicske szerepe, nem gúnyolódásból. Ugyanis tudtommal még senki nem vizsgálta meg alaposan a hormon/gén-manipulált ételek hatását, pláne nem generációkon át, arra mondjuk nem is sok esély lenne. Szóval nem vagyunk 100%-ig tisztában a hatásukkal.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 26. 12:10 | Sorszám: 431
Én lóherével próbálkoztam, de se nagy farok, se lottóötös...
gyaloggos
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 26. 12:08 | Sorszám: 430
Valószínűleg az úszás is növeszt.Azt gondolom, pl. a mai vízilabdázók is ezért magasak.

Régebben viszont egy Kárpáti, vagy Gyarmati nem voltak óriások!
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 26. 11:54 | Sorszám: 429
"A falusi ember vagy otthon a falujában dolgozik, akkor valószínűleg mezőgazdaságból él. Ami azt jelenti, egészségtelen életmódot folytat."

Miért? Szétrázza a traktor a beleit?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 26. 11:50 | Sorszám: 428
Mások kilószám ették a bikaherét, mégse macsósodtak meg.....
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 26. 11:49 | Sorszám: 427
""Falun sincs mindenkinek 10 gyereke, és naygrészt nem fizikai munkát végeznek a földeken, ellenben tisztább a levegő, kevesebb tartósítószeres szart esznek, kevesebb stessz éri a vidéki embert, többet mozog, satöbbi.""

Mondom, hogy ez hamis kép.
A falusi ember vagy otthon a falujában dolgozik, akkor valószínűleg mezőgazdaságból él. Ami azt jelenti, egészségtelen életmódot folytat.
Ha meg bejár egy városba dolgozni, akkor ugyanaz a stressz éri mint ott lakó kollégáját, plusz órákat utazhat naponta.
A kaja: kenyeret, tejet ugyanúgy boltban vesznek (jobb is, mert a házitej....na majd erről máskor). A zöldségek tekintetében nagyon igazad van, meg a baromfi és esetleg a disznó kérdésében, ámbár takarmányt mindenképpen vennie kell.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...