17:01:25
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Szakmai
Téma: Határterületek a tudományban
... Elejére 1. lap 
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 17:47 | Sorszám: 310
Szóval a majmok, kutyák, satöbbi sem vesződnek mágikus szertartásokkal.
De eleve az egyik legérdekesebb kérdés, hogy mért jöttek le a földre a fáról.
és ha lejöttek, hogy nem döglöttek meg azonnal.
Mert lehet mondani, hogy mert bennük volt a 2lábonjárás satöbbi lehetősége. Ok, de hogy került 1 fán lakó faj géntartományába a 2lábon járás képessége? Minek? Hiszen az a fajta mozgás, az a fajta csontozat, ami a fákon jó, az a talajon előnytelen. Hogy tudott ez a nehézkes mozgású, apró emlős életbenmaradni a földön, és egyáltalán, mért jutott eszébe lemászni?
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 17:41 | Sorszám: 309
Te már abból indulsz ki, hogy egy olyan fejlettségű embert vizsgálsz, aki megérti a mágikus szertartásokat. De az előember számára a mágikus szertartások is evolucionálisan feleslegesek, kártékonyak.
Hiszen nincs elég értelme ahoz, hogy erőt merítsen belőle.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 17:22 | Sorszám: 308
Isten úttyai kifürkészhetetlenek.
Az közismert tény, hogy a kutya elássa azt a csontot, melyet már nem bír azonnal megenni.
De még soha senki nem látott olyan kutyát, mely éhségében előásta volna az általa korábban elásott csontot.
Valahogy így lehetnek a mi művészeink a műalkotásaikkal.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 17:15 | Sorszám: 307
off
Meg pl. mért volt művészet? Evolucionálisan teljesen felesleges, sőt, kártékony, hiszen energiát pazarol!

Nem vagyok egy Picasso, de ezen még gondolkodnék. Akkor még nem művészetnek hívták, ha jól tudom, inkább valamifajta mágikus szertartás volt. Az pedig nem disszipatív, hanem produktív. Majd onogur vagy mpd megmondja a frankót.
on
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 16:52 | Sorszám: 306
Milyen marha érdekes, azok a képek, amelyeket fél évvel ezelőtt idenyomattam a majomról, kivétel nélkül eltűntek a Háló(zat)ról.
Nagy Testvér figyel, jól végzi a dógát.
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 16:43 | Sorszám: 305
Ne hozd kellemetlen helyzetbe szegény majmokat!
Tuti letagadnák!
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 16:41 | Sorszám: 304
"nem találtak átmeneti állapotban levő fajt"

Nyitott szemmel kell járni.
Ott van például Kende Péter...
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 16:37 | Sorszám: 303
Nomeg az is baj, hogy amennyire én tudom, nem találtak átmeneti állapotban levő fajt, sem a maradványait soha.
Fél-ember-fél-majmot, stb.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 16:34 | Sorszám: 302
Na, majd figyeld meg mpd holnapi válaszát ősmutter ügyben.
Minden józanul gondolkodó embernek felmered az összes hajszála. De ez az evolú cionistákat nem zavarja.
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 16:31 | Sorszám: 301
Ha az evolúció lenne igaz, akkor nem lenne szadab ilyesmikre rágyünni. Hiszen teljesen kizárható, hogy egy faj 1 azaz 1 db egyedből jöjjön létre evolúciós körülmények közt. Ki lehet próbálni. Leteszünk 1 pár életerős mangalicát a Tátrába, mi lesz belőlük 20 hónap múlva?
Hülyeség, az fejlődés mutációk sorozatával lehetséges, regionálisan. Annak a valószínűsége, hogy eccercsak lett egy egyed, aki kiemelkedett, és jól elnyomta a többit, és mindezt evolúciós körülmények között gyakorlatilag nulla.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 16:26 | Sorszám: 300
Igen, ilyen marhaságokat mpd is szokott pufogtatni.
Márminthogy minden európai ember ugyanattól az afrikai ősmuttertól származik.
Nem kell komolyan venni, ez ugyanolyan, agyatlan embereknek való lufi, mint a Noé bárkája.
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 16:18 | Sorszám: 299
No újabb tétel, ami cáfolja a zevolúciót. Hiszen egyszer csak eltűntek, de nem haltak ki. Valahogy így. Márpedig az evolúció alapján bezony könyörtelenül ki kellett volna halniuk!
Jute szembe genetika. Egy genetikai kutatás alapján egész Nagy-Britannia népessége kb. 3 nőtől származik.
Puff neki evolúció. Erre nem számított senki.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 16:13 | Sorszám: 298
Egyszerre csak 1-2 kérdést tegyél fel.
Ki mondta Neked, hogy "kihalt" a neandervölgyi?
Egyre több bizonyíték kerül elő arra nézve, hogy a derék neandervölgyiek nem tűntel el a ködben, nyomtalanul, hanem itt élnek bennünk, a génjeinkben.
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 16:10 | Sorszám: 297
Kezdem. Egyrészt ugyi az evolúció a folyamatos egyedfejlődésre épít. Ennek ellenére nagyon sok esetben megáll az egyedfejlődés. Tehát pl megtalálható a cápák, krokik, stb. maival kb. totál ugyan olyan fossziliája.
Nem lehetne tovább fejlődni? Kétlem.
Aztán az ember kialakulása.
Ugyi az van, hogy van az erősebb kutya baszik elv. Ha ez így van,, márpedig így van, akkor mért pont az az ember-típus tudott tovább lépni az evolúcióban, amelyik gyengébb volt? És akkor még nem alakult ki az ekkora szintű eszközhasználat, ami indokolná az előnyt!
Meg pl. mért volt művészet? Evolucionálisan teljesen felesleges, sőt, kártékony, hiszen energiát pazarol!
És ha minden az agy, mért halt ki a neandervölgyi?
Aztán meg eleve, mi a ráknak jött le az előember a fáról?
Mert azt mondják, hogy az ezközhasználat, a beszéd, a fejlettebb gondolkodás abból ered, hogy lemásztak a fáról, és két lábra álltak, így felszabadul 2 végtagjuk. OK, de akkor mért másztak le? Amíg nem volt fejlett eszközhasználatuk, a földön sokkal sebezhetőbbek voltak.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 15:58 | Sorszám: 296
Nagyképű!
Most külkönféle angolzsidóktól összeszedett agyrémeket fox idézgetni?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 15:57 | Sorszám: 295
Nem jól kezded.....



Mondj egy-két hiányosságot.....csak épp vitaindítónak....
onogur
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. május 22. 15:57 | Sorszám: 294
Hogy megalapozott?
Igen.
Kábé annyira, mint a finnugor rokonság családfája.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 15:56 | Sorszám: 293
Nem harcolni akarok. De, télleg, utánna fogok olvasni. Van nékem elegendő irodalmam otthol.
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 15:55 | Sorszám: 292
Mé, szerintem tök jó téma.
Mondjuk szvsz a zevolúció elmélete magában nem annyira megalapozott. Nagy hiányosságok vagynak benne.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 15:55 | Sorszám: 291
Kicsit? Sokat!
Pukkasszuk kicsit a volgai bulgárokat.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 15:55 | Sorszám: 290
Jó.
Menny el könyvtárba, készüjj fel a harcra.
Ennyi előnyt igazán adhatok.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 15:55 | Sorszám: 289
Engem is érdekel. Én csak Carl Sagan Az éden sárkányai című könyvét olvastam erről.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 15:54 | Sorszám: 288
Ne add a lovat mpd alá, mert az életben nem tekeredünk ki alóla.
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 15:52 | Sorszám: 287
Evolúció? Beszélünk róla kicsit?
Engem érdekel a dolog.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 15:50 | Sorszám: 286
Na erre visszatérünk szerdán. Holnap nem vagyok, de ez érdekes kérdés.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...