03:01:21
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Szakmai
Téma: Határterületek a tudományban
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 14:50 | Sorszám: 262
Dehonnem. Még reagáltál is rá. Ezt írtam a 218-ban:

Természetesen nem.
Kihagytad a példából a nemi szelekciót. A vizsla kan minden szukát megugrik, amit elébe vezetnek. (Ha szabadban élő kutyákról lenne szó, nem ezt tenné.)
Az ember férfitagjai meg azért válogatnak a feleségnekvaló kínálatból. Mégpedig olyat keresnek, aki hozzájuk hasonló antropológiailag. És itt ez a lényeg.
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 14:50 | Sorszám: 261
Ki mondta hogy kicsi vagyok? Nem én vagyok kicsi, a nőim voltak magasak. És spec. nem "arra" gondoltam, többek közt arra, hogy hiába magas, ha tapló, hiába magas, ha olyan mint a nádszál, stb.
Szóval a legtöbb nő azt mondja, hogy a baromi magas pasi az ideális, de a legtöbb nő nem jár baromi magas pasival, ahogy én tapasztalom.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 14:46 | Sorszám: 260
Há perszepersze, most mingyá jössz azzal, hogy "kis ember nagy bottal jár".
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 14:45 | Sorszám: 259
Nem válaszoltál a magyar vizslák pulikkal történő "fertőzésére".
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 14:21 | Sorszám: 258
Tapasztalati úton mondom, hogy nekem 1 azaz 1 darab barátnőm volt összesen, aki alacsonyabb volt nálam, a többi mind magasabb. Volt, aki egy tenyérnyivel is. Nem minden a magasság.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 14:18 | Sorszám: 257
""Tapasztalati úton azt mondom, hogy a magyar lányok kedvelik a magas fiúkat.
Márpedig a dinári típus minimum 10 centivel magasabb az átlag turáninál.
Mégsem borult minden.""

És ez annak köszönhető, hogy vannak magyar fiúk is, akik nem szeretik a colinger dinári lányokat (vagy azok a töpörtyű magyar fiúkat).



Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 14:14 | Sorszám: 256
Tapasztalati úton azt mondom, hogy a magyar lányok kedvelik a magas fiúkat.
Hol lakik az a Prokrüsztész, akinek 2.10m hosszú az ágya?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 14:12 | Sorszám: 255
Jaja!! Gondoltam, hogy ilyen értelemben használod.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 14:11 | Sorszám: 254
"a dinári és a magyar jelleg között erősebb a különbség, mint hogy egyformán preferálja őket egy választás előtt álló fiatal,"

Én ezekhez a dógokhoz nem értek.
Tapasztalati úton azt mondom, hogy a magyar lányok kedvelik a magas fiúkat.
Márpedig a dinári típus minimum 10 centivel magasabb az átlag turáninál.
Mégsem borult minden.
Bátky János
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. május 22. 14:10 | Sorszám: 253
Sejtem, mi lehet benne... dogon-magyar szolidaritás, multiszálas DNS-lánc... Ajánlott film: Az ötödik elem, amelyben Bruce Willis a hidrogén, hélium, lítium és berillium után felfedezi a bórt...
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 14:09 | Sorszám: 252
A cro-magnonid egy antropológiai embertípus.
Közép-Európára jellemző, legnagyobb arányban a bajorok, csehek, szlovákok között fellelhetőek. "Őshonos" európaiak.
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 14:06 | Sorszám: 251
Hajaj!!!
Szívesen be is másolnám a czikket, mert van benne pár érdekes feltevés, de amúgy baromságnak tűnik, és elég hosszú is...
Mondjuk offtopiknak legalább nem oftopik.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 14:03 | Sorszám: 250
Bakker, akkor a 243-mal nagyon ott voltam!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 14:03 | Sorszám: 249
Genetikailag nem, hisz arra nagyon kevés negyvenezer év. Antropológiailag, úgy igen. De az nem a természetes, hanem a nemi szelekció műve.
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 14:01 | Sorszám: 248
Érdekes. Beütöttem a gugliba, hogy cro-magnoni ősember, és az első cikk ami kijött, kb. ufómagazinos volt, és a többi 10 is...
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 13:55 | Sorszám: 247
Valahogy így gondoltam, illetve úgy, hogy szó szerint vett krómanyoniak nincsenek, hiszen, továbbfejlődtek valamelyest, nem?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 13:49 | Sorszám: 246
SZVSZ más-más értelemben használjátok a kromannyoni kifejezést. Te úgy érted, cr.-i az Európát úgy 40-45 ezer éve meghódító, a neandervölgyit kiszorító embertípus.
Ezek egy része Észak-keletre vándorolt, majd onnan a népvándorlások korában visszatért és behatolt Európába. A Te felfogásod szerint ők is cr.-iak, de Onogur őket már - gondolom - turániaknak nevezi, cromanyoninak csak az ittmaradt ősöket tekinti.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 13:43 | Sorszám: 245
""Ha igazad lenne, akkor a mai csehek nem lennének többségében cro-magnoniak, hiszen a számtalan népvándorlás kellett volna, hogy változtasson rajtuk valamit, de ez nem történt meg. Ugyanaz a népesség él ott, mint tízezer éve.""

Ez volt az én eredeti állításom: lehet folyamatos, vagy sokszori a bevándorlás; ha egyszerre nem nagy arányú, nem változtat az eredeti jellegeken.
pont ezt mondtam, nézd csak vissza.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 13:41 | Sorszám: 244
Na, közelítünk egymáshoz.
Igazából nem a történelemnek kellett volna másképp alakulni ahhoz, hogy egyik vagy másik jelleg uralkodjon: egyszerűen annál az egyszeri keveredésnél nagyobb kellett volna legyen a számbeli különbség, és akkor színmagyarok lennének azóta is. Az ehelyett kialakult hibrid jelleg körül oszcillál a tényleges kinézet.
Másrészt, csendben hozzátehetjük, a dinári és a magyar jelleg között erősebb a különbség, mint hogy egyformán preferálja őket egy választás előtt álló fiatal, ugyanakkor kisebb annál, mint hogy teljesen elutasítsa.
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 13:33 | Sorszám: 242
Visszaszívva a cro-magnoni. Most olvasom, hogy mindannyian cro-magnoniak vagyunk. Vagy mi a szösz. Hogy van ez?
Bocs, hogy ilyen tájékozatlan vagyok, de hirtelen megzavarodtam.
Bátky János
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. május 22. 13:33 | Sorszám: 243
Nézzünk csak körül jól a Kárpát-medencében!... Mégis a Szíriuszról jöttünk?
lapis lazuli
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 13:30 | Sorszám: 241
A csehet cro-magnoniak? Ez mit jelent? Mi milyenek vagyunk?
A cro-magnoni meg a neander-völgyi fajta állítólag nyom nélkül kipusztult, nem?
Vagy csak a neander-völgyi?
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 13:27 | Sorszám: 240
Ennél azért árnyaltabb a kép.
Volt egy egyszeri hirtelen keveredés, amikor is kialakult a kábé 80:20 arány a magyarok javára. Onnantól kezdve kissé erősödött a turáni-pamíri, majd a török hódoltság kezdetén délről beáramló népesség miatt a dináriak erősödtek. Ezer év viszonylatában az arányok mára ugyanakkorák, mint a honfoglalás idejében.
Tehát semmi sem utal arra, hogy a 20%-os dinári idővel teljesen beolvadt és eltűnt volna, ha a történelem másképpen alakul.
Ha igazad lenne, akkor a mai csehek nem lennének többségében cro-magnoniak, hiszen a számtalan népvándorlás kellett volna, hogy változtasson rajtuk valamit, de ez nem történt meg. Ugyanaz a népesség él ott, mint tízezer éve.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 13:11 | Sorszám: 239
Már megint.....homályos vagyok.

Várjál, foglaljuk össze.
Jöttek a magyarok, és keveredtek Somogyban a dináriakkal, Szatmárban meg a baltiakkal.
Innentől 3 lehetőség van (maradjunk Somogy példájánál):
- a magyarok voltak többségben, és magyar típusú lett a lakosság
- a lakosság a maihoz hasonló kevert jellegű lett (akkor, a hirtelen egyszeri keveredés hatására)
- a helyiek voltak többen, és dinári jellegű népesség lett.

Ha a középső eset forog fenn, akkor világos, mint a Nap, hogy igazam van, merthogy akkor azóta egyforma az antropológiai típus, pedig nyilván keveredtek a szomszédos dinári- és magyar lakossággal.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. május 22. 12:49 | Sorszám: 238
Éspedig miért?
Mert nem keveredtek.
Iszen pont ezt mondom.

(Az "érthető-e" kitétel nem a képességeid megkérdőjelezése miatt volt, hanem hogy én elég világosan motyogok-e?)
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...