14:52:31
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Szakmai
Téma: Evolúció
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. március 09. 07:17 | Sorszám: 235
A szokásos éjsötét marhaságok, az alábbi logika alapján:
Ha egy ember egy óra alatt ás ki egy egyköbméteres gödröt, akkor tízezer ember 60:10000= 0,006 óra, azaz egy szempillantás alatt kiássa ugyanazt a gödröt.
Ami elkeserítő, az a tömény, sötét SZÁNDÉKOS butaság. Még csak igénye sincs a csávónak arra, hogy csak egy hangyányival okosabb, tájékozottabb legyen.
panda
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 08. 11:50 | Sorszám: 233
http://orokelet.com/nincs-evolucio/

" - „A népese­dés növekedésének rátája stabil, amióta azt jegyzik. Ha az ember a Föld lakóinak jelenlegi 6 milliárdos lét­száma alapján visszaszámol, akkor egy 4 400 éves végeredményre jut. Ennyi ideig tart ugyanis, míg az özönvíz 8 túl­élője erre a hivatalosan közölt létszám­ra szaporodik. Amennyiben az ember már évmilliókkal ezelőtt benépesítette a bolygót, akkor ma négyzetméteren­ként 150 000-enz élnének rajta. "
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 19. 07:58 | Sorszám: 232
Király !
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 19. 07:20 | Sorszám: 231
http://www.vincekiado.hu/titles/belsohal.shtml
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 18. 17:04 | Sorszám: 230
Az inkább ez:

"Újabb hiányzó láncszemet fedeztek fel Kínában
Origo2014. 11. 06. 16:02

Egy kétéltű ichthyoszaurusz fosszíliáját fedezték fel Kínában. Az ősmaradvány először köti össze a delfinszerű ichthyoszauruszokat a szárazföldi őseikkel, így kitölti az ezen ősmaradványok sorában eddig tátongó rést.

A most felfedezett, Cartorhynchus lenticarpusnak elnevezett ősmaradvány egy eddig hiányzó lépcsőfokot képvisel az ichthyoszauruszok evolúciójában. Az ichthyoszauruszok vagy halgyíkok a dinoszauruszok korában, nagyjából 250 millió éve élt tengeri hüllők voltak. Egészen eddig nem találtak olyan „átmeneti” ősmaradványt, amely a szárazföldi életmódról a tengerire való áttérést képviselte volna."

http://www.origo.hu/tudomany/20141106-keteltu-ichthyoszaurusz-ujabb-hianyzo-l ...

Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 18. 16:27 | Sorszám: 229
No végre, megvan az eddig hiányzott láncszem, szláva gerójam !
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 18. 15:53 | Sorszám: 228
Ne bolondozz Magyar testvérem.
A giliszta nem őse a denevérnek, nem kell közéjük átmeneti alakokat képzelni.
A fül a halak mittoménhanyadik kopoltyúívéből keletkezett, ez remekül dokumentált evolúciós történés.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 18. 15:26 | Sorszám: 227
Nem engem kell meggyőzni, én evolúció-hívő vagyok, vagy legalábbis szeretnék lenni.
De az egyáltalánnemkész denevér (a giliszta) még egyáltalán nem hall hangot.
Éshát, így elsőre, eléggé nehezemre esne a gilisztafül és a denevérfül közé ugrás nélküli, folyamatos fejlődési utat rajzolni.
De én volnék a legboldogabb, ha valaki ezt megtenné.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 18. 13:56 | Sorszám: 226
Ebben semmi érdekes nincs. Mondom, az állatok hallják az ultrahangot. Következésképpen a fülüknek kellett csak egyre jobban arra a tartományra hangolódni. Ennél sokkal nagyobb bűvésztrükkökre is képes az evolúció.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 18. 12:23 | Sorszám: 225
Tudom, hagyjuk ezeket az akadékoskodó részletkérdéseket ...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 18. 12:15 | Sorszám: 224
Téveszmék, hiedelmek, kreacionista sablonok. A radarszerv a fülből alakult ki, és számtalan állat "hallja" amúgy is az ultrahangot. Pl. a kutya is.
panda
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. február 18. 11:37 | Sorszám: 223
voltak olyan élőlények, melyeknek radarszerve csak félig tudott radarozni??... Émmég nem láttam félradart, de talán azért mert nem tudom mi az..
Egyáltalán, mit jelent az, hogy csak félig tud radarozni? Fütyül, de nem hallja??
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 18. 11:25 | Sorszám: 222
És mikor volt az, amikor a radarszervük még csak félig tudott radarozni ?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 18. 11:22 | Sorszám: 221
Proto-emlősök már százegynéhány millió évvel ezelőtt megjelentek, de a 65 millió évvel ezelőtti evolúciós boom után kezdtek igazán elterjedni, és akkoriban kezdtek a rendek szétválni. A bőregerek is akkoriban váltak el a nyulaktól, és kezdtek siklani, majd röpködni. (Azaz, helyesebb lenne a "bőrnyúl" elnevezés)
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 18. 11:10 | Sorszám: 220
Na, de te nem értesz hozzá, mi a véleménye Félkész Denevér olvtársnak?...
Bár, közben megtanáltam, cca 60 millió éve... Késő paleocén-kortól... pluszmínusz 3 millió év, gondolom. Cca.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 18. 10:43 | Sorszám: 219
Bakker, aszittem ez nem kérdés. A Teremtő tán az ötödik napon teremté a jószágokat.
ez pediglen úgy hatezer éve lehetett, a Szentírás tanúsága szerint!
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 18. 09:13 | Sorszám: 218
Télleg, mi a mai 'álláspont', denevérek mióta élnek e Földön??....
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 17. 19:13 | Sorszám: 217
Találtam egy félkész denevért.


http://hu.wikipedia.org/wiki/Kacsacs%C5%91r%C5%B1_eml%C5%91s
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 14. 00:54 | Sorszám: 216
http://www.youtube.com/watch?v=aSU0xBGfkfg

Liquid Tension Experiment - "When the Water Breaks"
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. február 13. 20:43 | Sorszám: 215
Annyira aranyos, nem tudom megállni, hogy ne tegyem ide. A Darwin-pintyek kapcsán írta egy élenjáró kreacionista.
Figyelmetekbe ajánlom a Félkész Denevért! És ezennel levédem: le van foglalva, az lesz a következő nickem!!!

Idézet:
A sok sok kutyafajta és ez a sok sok pintyféle a legerősebb bizonyíték az evolúcióra?
Ha igen akkor ez bizony csak egy gyenge elmélet!Pintyből pinty!...? Tényleg lélegzetelállító....!
Sokkal izgalmasabb, vajon hogyan is lett az egérből denevér!? Apró pici változások során, évmilliók alatt, hallhatjuk a választ. És az a félkész denevér ami repülni még nem, futni pedig már nem tudott, hogyan létezett évmilliókig várva egy újabb szerencsés mutációs befejező véletlenre a darwini szelekciós élethalálharcban ? Miképpen nem vált macskák és ragadozómadarak zsákmányává? És miféle szelekciós-mutációs előny egy félkész denevér szárny? És a denevér ultrahang-lokációs szerve hogyan alakult ki? Hasonlóan, mint a vastagabb pintycsőr? Ami nem minőségi változás, csak mennyiségi!?
Az ultrahang lokáció viszont egy új minőség, egy új szisztéma, minden előzmény nélkül!
Itt nem jön be a sok pici változás elmélet, de a mutáció sem, mert mint tudjuk a mutáció nem célirányos, nem értelmes, csak véletlenszerű!

Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 28. 20:19 | Sorszám: 214
Ferenc pápa szerint van evolúció
És ősrobbanás is, ezek nem mennek szembe istennel, aki nem egy varázsló varázspálcával.
... http://index.hu/tudomany/2014/10/28/ferenc_papa_szerint_van_evolucio/
... www.facebook.com/tony.takacs?fref=nf
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 19. 15:34 | Sorszám: 213
Ja!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 18. 17:28 | Sorszám: 212
Attól még, hogy nem veszed észre, van.
Nem látod, mert benne vagy, abból nézel kifele.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 18. 17:26 | Sorszám: 211
Látens keresztény - még maga sem tud róla ...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 18. 14:40 | Sorszám: 210
Ezt találtad?
https://soundcloud.com/dj-erka
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...