20:58:53
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Szakmai
Téma: Dabbawalla
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2008. december 11. 16:46 | Sorszám: 7
(A címet nézve azt hittem, hogy ez is valami vertfal ! )
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2008. december 11. 15:33 | Sorszám: 6
Jóvan, lehet, hogy télleg túllőttem egy kicsit a célon! Nem volt számlaszám a topikindító végén.
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2008. december 10. 23:41 | Sorszám: 5
mumbai dabbawala
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2008. december 10. 23:40 | Sorszám: 4
hümm, egy rövid verzió ...

India Dabbawalla System
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2008. december 10. 23:37 | Sorszám: 3
Nadehát, ez nem is az. Csak egy városon belüli ócsó DHL!
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2008. december 10. 23:10 | Sorszám: 2
ööö...
Anyuapu mindig azt mondta, hogy a direktmarketinget mellőzzem!
Sosem tudtam meg, hogy miért mondták, de megfogadtam!
Jácintia
Olvasta: 2 | Válasz | 2008. december 10. 20:07 | Sorszám: 1
Már én is láttam róla filmet valamelyik csenelen - jópofa volt és nagyon megrendítő...
Tellus
Olvasta: 1 | Válasz | 2008. december 10. 19:18 | Sorszám: 0
Most, hogy Mumbai az érdeklődés középpontjába került, hozzájutottam információhoz a világ talán egyik legfurcsább vállalatáról. Ez a Dabbawalla.
Mumbai 17 milliós, hatalmas város (volt Bombay). Itt működik kb. 5000 alkalmazottal egy cég, melyet 1895 körül alapítottak. A cég szolgáltatása: Az otthon főzött étel eljuttatása a dolgozó férj, apa számára a 17 milliós város bármely pontjára. Saját szállító eszközök nélkül. Olcsón, pontosan, szinte észrevételnül.
Az 5000 körüli szállító személyzet mintegy 200 ezer ételt juttat el naponta. Az alkalmazottak írástudatlanok. Az ételt rozsdamentes ételhordókban szállítják, hatalmas rekeszekben gyűjtik össze, a metro az egyetlen gépi jármű a láncban. A rekeszeket leszedik a metro szerelvényről, majd kerékpárral szállítják a helyszínre. az 5000-es szállító személyzet túlnyomó része írástudatlan. Az ételhordókat saját jelrendszer alapján teljesen pontosan, időre juttatják el a célhelyre. A szolgáltatás rendkívül olcsó, kb. 10 dollár havonta. a reklamációs arány 1:a millióhoz. Az "egyenruha" egy fehér sapka. A kerékpár saját tulajdon. MIndenki ugyanannyit keres.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...