12:45:33
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Szakmai
Téma: Határterületek a tudományban
... Elejére 1. lap 
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2007. január 22. 13:30 | Sorszám: 1251
Nemtom... szvsz a császár és a csiszár nem ugyanaz...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2007. január 22. 13:22 | Sorszám: 1250
Az "add meg a császárnak, ami a császáré" kérdésében bizonytalan vagyok: ez császár ??
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2007. január 22. 12:51 | Sorszám: 1249
Valószínűleg igen... vagy Te tudod, hogy most milyen törvényeknek kellene engedelmeskednünk? Én már régóta úgy élek, ahogy kiskoromban a családi asztalnál megtanultam...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2007. január 22. 12:01 | Sorszám: 1248
Ez már a 4. korszak ?
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2007. január 22. 10:19 | Sorszám: 1247
Vannak ilyenek... a mostani reformokat tekintve hazánk állampolgárait nem védik a hadifoglyokra vonatkozó genfi egyezmények sem...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2007. január 22. 08:32 | Sorszám: 1246
Én azt olvastam, hogy a világegyetem története 3 korszakra oszlik: a 3.-ban élünk 15 mrd éve. A 2. párezer év volt, az 1. pedig 1 ezredmásodperc. Az 1. korszakban nem volt érvényes az általunk ismert fizika.
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2007. január 21. 19:32 | Sorszám: 1245
Valahol olvastam, hogy világegyetemünk 1 másodperc a -28-on idő alatt, több fényévnyire tágult/robbant/. Mintha ez nagyobb lenne a fény sebességénél.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. december 20. 17:45 | Sorszám: 1244
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. december 20. 17:22 | Sorszám: 1243
Idézet:
Hame mester, ritka vagy erre, mint a fehér olló (h néma). Mit vessek fel a kedvedér'?


Mit szólnál hozzá, ha felvetne a pénz?
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. december 20. 17:21 | Sorszám: 1242
jajjajjaj, az még borzasztóbb!!
A 10 dohánymentes hónap alatt kb. 10 kilót híztam fel, pedig egyébként sem voltam soványka. Ráadásul hasra dagadok, már lassan akkora pocakkal járok, mint egy cigányvajda.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. december 20. 11:27 | Sorszám: 1241
Ne haragudj... beszéljünk inkább az evészetről? Arról csak nem szoktál le... Persze arra már ott az Elit rovat!
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. december 20. 10:17 | Sorszám: 1240
Nos kérlek, mint nem egészen egy éve leszokott láncdohányost a téma meglehetőst érzékenyen érint. Amikor dohányos témákat olvasok, egészen furcsa rágyújtási rohamok szoktak megtámadni. Nem mindig, de néha egészen kellemetlenül...
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. december 18. 18:02 | Sorszám: 1239
A bajom az ezzel, hogy ahogyan a húsról nem tudom megmondani, mikor került csomagba, a dohány terén még nagyobb a bizonytalanság a minőséget és egyebeket illetően. Egyszer szívtam valamit -a termékvédelmi vagy milyen törvény alapján nem árulkodnék mit-, amire ismerőseim azt mondták nemes egyszerűséggel: "pocokszőr"...

Sajnálatos módon az se biztos, hogy a BH-n a "made in UK" tényleg igaz-e, vagy Romániában sarabolt lóherelevelet tartalmaz...

PS: Gondolnám, számít a dohány minősége (A... Virginia, de ez is mit jelent???), mikor szüretelték, milyen volt a pác, milyen ISO-szerint készült,...
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. december 18. 17:53 | Sorszám: 1238
Annakidején minden követ megmozgattam, hogy hozzájussak egy karbidlámpához. Végül kaptam egyet (születésnapomra, a kollégáktól).
Nem volt benne dűzni. Próbáltam venni egyet. Ez nem sikerült.
Kerámiában nem vagyok jártas, így nekiálltam ólommal megoldani a kérdést. Kidolgoztam akkoriban vagy négy-öt féle dűzniöntési teknológiát (amit azóta, természetesen elfelejtettem).

Most van dohánymagom. Jövőre palántázok. Pár év múlva térjünk vissza a kérdésre:
milyen vágott dohányt szeretnél: Benson & Hedges, Symphonia, Sopianae, Marlboro?
(természetesen mindegyiket a fehértől a pirosig -a zöldön át- szállítom Neked.)
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. december 18. 17:39 | Sorszám: 1237
Hame mester, ritka vagy erre, mint a fehér olló (h néma). Mit vessek fel a kedvedér'? Mit szólsz pl. a viszkóz ujjasodást mutató Hele-Shaw cellákhoz, hm?
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. december 17. 13:56 | Sorszám: 1236
Jóvan. Legyen igazad. Azért dohányzom, mert szeretem. Azért autózom, mert soxor kényelmes. De nem szeretem, mert az utóbbi időben inkább szívás, mint a dohányzás.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. december 16. 22:48 | Sorszám: 1235
A dolog a dohányzás rizikóival indult.
Ezt kiterjesztetted az autózás rizikóival.
Erre mondtam, hogy az autózás rizikója nem biztos, hogy az autóban ülő számára nagyobb. Meg azt, hogy - dacára annak, hogy meglehet, ezzel nem csökkentem, hanem növelem a saját életem rizikóját - benne vagyok az autózásról és a cigizésről való kölcsönös lemondásban.
Meg azt is, hogy a túlóvatosság (aggályosság) sem jó. Vannak vállalható veszélyek. A rizikóvállalás önfeláldozás-mértékű foka a hősiesség. De a cigizés rizikóját vállalni kár.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. december 15. 16:17 | Sorszám: 1234
Ez, amit írsz, ugye nem bagatellizálása a dolognak? 27 éves koromig autó nélkül éltem és bírtam úgy is. Sőt! Addig csinos, bundás, értelmiséginek kinéző autós hölgy sem szidta alpári ordenáré módon az édesanyámat sem, mert tükörjégen nem tudtam rendben megállni a Trabimmal és elálltam előle az utat...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. december 15. 15:36 | Sorszám: 1233
Ez olyan ló, aminek az egyik oldalán a felelőtlenség, másik oldalán az aggályosság van.

Aki minden rizikót ki akar küszöbölni az életéből, az ki sem mer menni az utcára. Fölösleges rizikó vállalni viszont életuntság ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. december 15. 14:56 | Sorszám: 1232
Már hogy ne fájna !
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. december 15. 08:19 | Sorszám: 1231
Jósda? Akkor Lendvai Ildikó só lehetett... Hányszor mondjam el lassan címmel...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. december 15. 08:14 | Sorszám: 1230
Hiszed, vagy se, úgy négy-öt éve egy indexes topikom miatt (Jósda) meghívtak egy tévésóba. Nem a Mónikába, volt annak egy elődje, de meg nem mondom már, milyen női név volt.
Amilyen élhetetlen vagyok, persze elhárítottam....
HAME
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. december 14. 19:34 | Sorszám: 1229
...öllő?
Biztos? Nem olló?

ui. Errefelé mondanak még füstülőt is, de az se ül.
Bátky János
Olvasta: 1 | Válasz | 2006. december 14. 14:02 | Sorszám: 1228
Látom, mindent tudsz... Az Áll az alkuban vagy a Balázs sóban nem indulsz?
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2006. december 14. 13:58 | Sorszám: 1227
Ez valahogy összefügghet az ektoplazmával....
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...