21:24:02
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Ferencvárosi TC és egyéb sportok
Téma: Foci
... Elejére 1. lap 
negyven rabló
Olvasta: 8 | Válasz | 2021. július 02. 19:06 | Sorszám: 400
Rossit szeretjük, oszt kész! Salvinit is.
R.András
Olvasta: 8 | Válasz | 2021. június 26. 09:37 | Sorszám: 398
Van egy olaszunk,
aki velünk énekli a mi gyönyörű Himnuszunkat MAGYARUL, megtöltötte szívvel, és küzdeni akarással a csapatot, szóval ő igaziból magyar Grazie mille Marco <3 nekem ez az évtized sportfotója
... www.facebook.com/sandor.pal.1272/posts/341425550886828
R.András
Olvasta: 8 | Válasz | 2021. június 24. 08:06 | Sorszám: 397
Marco Rossi: Még a legszebb tündérmesék vége sem boldog feltétlenül
2021. június 24. 01:10
Marco Rossi szövetségi kapitány szerint válogatottunk olyan teljesítményt nyújtott az Európa-bajnokságon, amelyre joggal lehet büszke minden magyar.

„Nagyon közel jártunk a bravúrhoz. Nemcsak történelmi, de egészen hihetetlen, elképzelhetetlen tett lett volna. De a legjobb tündérmesékben sem feltétlenül boldog a történet vége. Tudom, hogy technikai szempontból nem mi vagyunk a világ legjobbjai, de vannak más szempontok. Taktikai szempontból az, ahogyan kisegítjük egymást, elképesztő. Büszke vagyok a csapatra, arra, hogy őket edzhetem. Gratuláltam a srácoknak, hozzátéve, fel kell emelnünk a fejünket, mert két hónap múlva folytatódnak a vb-selejtezők” – értékelte a mérkőzést Marco Rossi.

„Ahogy csapatként együtt játszunk, főleg a taktika világos betartása védekezésben – ezekben léptünk talán előre leginkább. Sok dolgot kipróbálhattunk élesben, olyan ellenfelekkel szemben, akik a világ legjobbjai. Őszinte leszek, én is jobban szeretem a támadó futballt, de tisztában kell lennünk azzal, hogy kikkel játszottunk. Ami lenyűgözött, az az, hogy mindent megtettek, amit kértem. Úgy játszottunk, nem féltünk az ellenféltől. Köszönettel tartozom ezért nekik, és a fantasztikus szurkolóinknak is. Hét-nyolc millió magyar nézett minket otthon, büszkék lehetnek arra, amit elértünk.”

„Bátran kihívnék bárkit, hogy álljon ki ezen ellenfelek ellen és akár egyetlen pontot is szerezzen. Nekünk kettőt is sikerült. Ismerem az ország messze nyúló múltját, mind a történelemben, mind a futballtörténelemben. Vezettünk a franciák ellen, vezettünk kétszer Németország ellen Münchenben és döntetleneket értünk el – ez a közelmúltban példátlan tett A srácok most olyat vittek véghez, amire évek múlva is emlékezni fognak az emberek” – tette hozzá a szövetségi kapitány, aki ezt követően el is sietett, mivel a magyar válogatott gépe még az éjjel visszarepül Budapestre.

Schäfer András, Sallai Roland, Gulácsi Péter és Botka Endre is csalódottan, de büszkén értékelt az M4 Sport kamerája előtt azután, hogy a magyar labdarúgó-válogatott 2–2-es döntetlent játszott Németországgal az Európa-bajnokság csoportkörének 3. fordulójában, így nem jutott tovább az egyenes kieséses szakaszba.

Az egész ország mögöttünk van – felelte a magyar válogatott második gólját szerző Schäfer András arra a kérdésre, mennyire jelent most vigaszt a csapatnak, hogy az Allianz Aréna lelátóján zúgott a »Szép volt fiúk!« a lefújás után. – Többet érdemelt a csapat, mert mind a három meccsen nagyon jól küzdöttünk. Nehéz most bármit is mondani. Le a kalappal a srácok és a szurkolók előtt is, büszke vagyok az egész csapatra. Nagyon rossz érzés így kiesni.”

„Megbeszéltük a szünetben, hogy ötven percig az életünkért fogunk küzdeni és futni, sajnos a végén nem volt mellettünk a szerencse, de ilyen az élet. Remélem, a vb-selejtezőkön visszaadja nekünk azt, amit most elvett” – tette hozzá a DAC középpályása.

„Nagyon büszkék lehetünkmagunkra, hogy ilyen teljesítményt tudtunk nyújtani, másrészről viszont kicsit csalódottak is vagyunk, mert befejeződött számunkra az Európa-bajnokság. Erőn felül teljesítettünk, bizonyítottuk, hogy a sztárválogatottaknak is számolniuk kell velünk – nyilatkozta a Freiburg légiósa, a Szalai Ádám találatát előkészítő Sallai Roland. – A gólpasszomhoz kellett Ádi is, hogy befejelje, de a csapatot kell most fókuszba helyezni, le a kalappal mindenki előtt ezért a három mérkőzésért. Nagyon jó úton járunk, az elitválogatottakat is meg tudjuk szorongatni.”

Gulácsi Péter, a magyar válogatott kapusa nehezen találta a szavakat a kiesés után, többször is hangot adott csalódottságának.

„Ha nem pattan meg, lehet, hogy megvan… – mondta Leon Goretzka góljáról a mieink „egyese”. – Ebben a pillanatban nehéz szavakat találni, nagyon közel voltunk valami különlegeshez. Centimétereken múlott, ilyenkor az ember csalódott. Nyomás alatt játszottunk, de nem volt annyi helyzetük a németeknek, beadásokkal próbálkoztak. Óriási erő van a csapatban, amit ismét bizonyítottunk. Az első meccs előtt elhatároztuk, hogy nem beszélünk az ellenfeleinkről, csak magunkkal foglalkozunk. Meccsről meccsre fejlődni tudtunk és játékban is előreléptünk, talán a mostani volt a legjobb mérkőzésünk. Megérdemeltük volna a továbbjutást. A következő célunk, hogy kiharcoljuk a világbajnoki részvételt.”

„Nem volt benne a meccsben, hogy a németek gólt tudnak szerezni – vélekedett Botka Endre. – A végén már azt éreztem, hogy pánikolnak. Nagyon sajnálom, hogy a végén másodszor is egyenlíteni tudtak, és így elúszott a továbbjutást. A mérkőzés előtt sokan elfogadták volna a döntetlent, de mi úgy jöttünk ide, hogy nyerni akarunk. Tudatosan és jól játszottunk. Most még nagy bennem a csalódottság, ebben a csapatban nagyon sok van, és ezt most is bizonyítottuk. Megvolt az esély a továbbjutásra, szomorú, hogy ez lett a vége.”

A Ferencváros védője az első félidőben összeszedett bokasérüléséről azt mondta, először azt hitte, nagyon nagy a baj, de az idő előrehaladtával elmúlt a fájdalom, így tudta folytatni a játékot.

Rossi: A németek ünnepelnek, ez mindent elmond

„Már az hihetetlen, hogy csalódottnak kell lennünk a döntetlen miatt, miközben a németek ünnepelnek. Ez mindent elmond – nyilatkozta az M4 Sportnak Marco Rossi szövetségi kapitány. – Nyilván el vagyunk keseredve, mert a fiúk megérdemelték volna a továbbjutást. Három meccset oroszlánként harcoltak végig, szembeszálltak mindenkivel és büszkévé tették az egész országot. Sokszor nagyon mélyen védekeztünk, amit az ellenfeleink ereje indokolt, de senki sem panaszkodhat.”

„Még a Ciprus elleni felkészülési meccs előtt arra kértem a fiúkat, hogy tegyék büszkévé az embereket. Megtették. Nem sajnálunk és nem bánunk semmit, minden szurkolónak azt kívánom, hogy jöjjön ki a stadionba és ilyet lásson. Nagyon boldog vagyok a fiúk teljesítményét látva. A magam részéről maximálisan elégedett vagyok. Szeretnék a csapattal sokkal offenzívebb futballt játszatni, de realistának kell lennünk. Ilyen ellenfelekkel szemben olyan játékot kellett választanunk, ami az erősségünk – folytatta az olasz szakember, aki általánosságban is beszélt a magyarországi munkájáról.

– Nagy örömmel dolgozom majd tovább, mert a magyarok értékelik a munkámat. Megbecsülést és bizalmat adnak nekem, a legtöbben talán szeretnek is. Többet dolgozom ezért az érzésért, mint bármi másért.”
NSO
... https://gondola.hu/hirek/274812-Marco_Rossi__Meg_a_legszebb_tundermesek_vege_ ...
R.András
Olvasta: 8 | Válasz | 2021. június 24. 08:05 | Sorszám: 396
EURO-2020 - Nyolcvannégy percig tartott a müncheni csoda
A magyar válogatott hiába vezetett kétszer is, végül 2-2-es döntetlent játszott a német csapat vendégeként Münchenben a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének szerdai zárásán
... https://gondola.hu/cikkek/119821-EURO-2020_-_Nyolcvannegy_percig_tartott_a_mu ...
Szép volt fiúk!
... www.facebook.com/Szekelylatvanyossagok/posts/362141335336099
R.András
Olvasta: 8 | Válasz | 2021. május 31. 15:19 | Sorszám: 395
Lőw Zsolt, a BL-győztes magyar edző: Remélem sok magyar büszke most rám
A BL-győztes Chelsea magyar másodedzője nyilatkozott az M4 Sportnak.
... www.facebook.com/hirado.hu/posts/4448542581844785
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2021. május 27. 09:17 | Sorszám: 394
Puskás Ferencről utcát neveztek el Madridban, őrzik az emlékét
2021. május 26. 22:35
Ünnepélyes keretek között avatták fel ma a Puskás Ferencről, az Aranycsapat és a Real Madrid legendás labdarúgójáról elnevezett utcát a spanyol fővárosban.

– Büszkék vagyunk Puskás Ferencre, mint a legismertebb magyarra, aki a pályafutását a nehézségekkel és kihívásokkal teli történelmi időszakban tette rendkívül sikeressé – fogalmazott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a kelet-madridi Vicálvaro kerületben tartott rövid ünnepségen, ahol Szöllősi Györggyel, a Puskás-ügyek nagykövetével közösen leplezték le a Puskás Ferenc nevét viselő utcatáblát.
... https://gondola.hu/hirek/273490-Puskas_Ferencrol_utcat_neveztek_el_Madridban_ ...
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2021. május 21. 11:43 | Sorszám: 393
Úgy tűnik, CR7 megkezdte a kiköltözést Torinóból
59 hozzászólás
22 megosztás
Az autóit már elszállították.
... www.facebook.com/Indexhu/posts/4552842518082351
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2021. május 21. 11:17 | Sorszám: 392
A Puskás, a musical bemutatója a Margitszigeten
... https://gondola.hu/hirek/273226-A_Puskas__a_musical_bemutatoja_a_Margitsziget ...
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2021. május 21. 07:02 | Sorszám: 391
Egy magyar, aki labdarúgó vb-döntőn és BL-finálén is pályára lépett. Akit akkor lehetett észrevenni, amikor kellett. És büszkék lehettünk rá. Puhl Sándor, nyugodj békében! // A Hungarian who took part in a World Cup final and a Champions League final. A Hungarian whom you could only notice when it was necessary. And a Hungarian we were proud of. Rest in peace, Sándor Puhl!
... www.facebook.com/orbanviktor/posts/10159273270236093
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2021. február 02. 10:26 | Sorszám: 390
Tizenhét éves magyar balhátvédet szerződtetett az AC Milan
Az olasz listavezető AC Milan a labdarúgó NB II-ben szereplő ETO FC Győrtől szerződtette a 17 esztendős Kerkez Milost.
... https://gondola.hu/hirek/268076-Tizenhet_eves_magyar_balhatvedet_szerzodtetet ...
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2021. január 06. 06:43 | Sorszám: 389
Rebrov egymilliárd forintot kereshetett a Bajnokok Ligájában

Ukrán sajtóhírek szerint Szergej Rebrov, a Ferencváros labdarúgócsapatának vezetőedzője
megkapta az együttes Bajnokok Ligája-szerepléséből származó bevételének húsz százalékát,
azaz több mint egymilliárd forinttal gazdagodott.

... Az FTC Zrt. vezérigazgatója válaszában elmondta, nem kíván konkrét összegekről beszélni,
de hozzátette: „az az elvünk, hogy akinek szerepe van a pénz megkeresésében, az kapjon is
belőle”.

Az FTC elnöke, Kubatov Gábor az ukrán vezetőedző 2018-as szerződtetésekor ennél még
konkrétabban utalt a Rebrovval megkötött megállapodásra. „Ami az első fizetési igénye volt,
annyit mi nem tudunk adni. A második ajánlat már az volt, mi lenne akkor, ha a BL- vagy El-
főtáblás szereplés esetén kapna kiemelkedő prémiumot.
... https://gondola.hu/hirek/266690-Rebrov_egymilliard_forintot_kereshetett_a_Baj ...
tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2020. október 01. 21:16 | Sorszám: 388
Kinéz vagy 75- 78- nak....
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2020. október 01. 20:58 | Sorszám: 387
Bajnokok Ligája - Messi is jön, Ronaldo is jön Budapestre

A Juventus, a Barcelona és a Dinamo Kijev lesz az FTC ellenfele.
... https://gondola.hu/hirek/261784-Bajnokok_Ligaja_-_Messi_is_jon__Ronaldo_is_jo ...
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2020. május 01. 17:11 | Sorszám: 386
Törőcsik András: 65
A "táncoslábú" - m4sport
... https://gondola.hu/hirek/254498-Torocsik_Andras__65.html
pandala
Olvasta: 10 | Válasz | 2019. június 12. 22:48 | Sorszám: 385
http://www.nemzetisport.hu/foci-eb-2020/eb-2020-szerdan-kezdodik-a-jegyerteke ...

"A sorsolás nyertesei augusztusban vásárolhatják meg belépőiket.

Az UEFA 2014 szeptemberében, genfi kongresszusán döntött úgy, hogy Budapest az egyike azon tizenkét városnak, amely otthont adhat a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság mérkőzéseinek. A döntés értelmében egy nyolcaddöntős és három csoportmérkőzést rendeznek a magyar fővárosban, az egykori Népstadion helyén épülő, 68 ezres Puskás Arénában. Mind a négy találkozóra 30, 75 és 125 euróért lehet jegyet váltani."

pandala
Olvasta: 10 | Válasz | 2019. június 12. 22:43 | Sorszám: 384
De jó lenne, ha majd játszhatnánk EB-meccset is a Puskás Stadionban!!
mackó
Olvasta: 10 | Válasz | 2019. június 12. 08:49 | Sorszám: 383
Meglepően jól szereplünk eddig az EB-selejtezőben
pandala
Olvasta: 10 | Válasz | 2019. június 08. 00:42 | Sorszám: 382
Kiváncsi vagyok, hogy mennyire erős csapattal jönnek ....
pandala
Olvasta: 10 | Válasz | 2019. június 08. 00:40 | Sorszám: 381
https://www.portfolio.hu/short/varos/bejelentettek-mikor-nyitjak-meg-a-puskas ...

"Bejelentették, mikor nyitják meg a Puskás Arénát
2019. június 7. 21:13

A világ egyik legnagyobb futballhagyományaival rendelkező országának csapatát, Uruguayt látja vendégül november 15-én a magyar férfi labdarúgó-válogatott.

Az összecsapás helyszíne a Népstadion helyén, és annak elemeit is felhasználva készülő új Puskás Aréna lesz, ezzel a találkozóval nyitja meg kapuit Európa, és a világ egyik legmodernebb, 68 ezer néző befogadására alkalmas létesítménye, amely a 2020-as Európa-bajnokság alkalmával négy találkozónak ad majd otthont - közölte a Magyar Labdarúgó Szövetség. ...."
pandala
Olvasta: 10 | Válasz | 2019. június 05. 10:13 | Sorszám: 380
https://www.origo.hu/sport/futball/20190531-magyar-focivalogatott-tagjai-elos ...

"Az új Puskás-stadionban hangoltak Dzsudzsákék az Eb-selejtezőkre
MTI2019.05.31. 17:03

Fürjes Balázs kormánybiztos pénteken bemutatta az épülő Puskás Arénát a soron következő két Európa-bajnoki selejtezőkre készülő magyar labdarúgó-válogatottnak és Marco Rossi szövetségi kapitánynak.

A létesítmény bejárásán a szakmai stáb tagjai is részt vettek, Dzsudzsák Balázs pedig egy minden játékos által aláírt címeres mezt nyújtott át a kormánybiztosnak, jelképesen megköszönve ezzel a stadion építésében részt vevő minden dolgozó munkáját."
...

Hajrá, Fradi! :--))
malom
Olvasta: 11 | Válasz | 2019. június 02. 01:48 | Sorszám: 379
1. sor:
"Bejelentette visszavonulását Király Gábor 108-szoros magyar válogatott futballista."
tiszavirág
Olvasta: 10 | Válasz | 2019. június 02. 00:25 | Sorszám: 378
Jó hamis volt!
gajo
Olvasta: 10 | Válasz | 2019. június 01. 23:06 | Sorszám: 377
Én a sportban azt látom amit a hétköznapi életben! MB II-es focisták zsírozzák a meccseket!
gajo
Olvasta: 10 | Válasz | 2019. június 01. 23:03 | Sorszám: 376
Ki a franc az a Király Gábor?
R.András
Olvasta: 10 | Válasz | 2019. május 22. 18:22 | Sorszám: 375
Király Gábor visszavonult
2019. május 22. 17:55
Bejelentette visszavonulását Király Gábor 108-szoros magyar válogatott futballista.

"Köszönöm a labdarúgásnak, hogy mindenre megtanított és általa jobb ember lehettem.
Mindennap becsülettel készültem, mindig a maximumra törekedtem és alázatosan
alkalmazkodtam minden feladathoz. Köszönöm a családnak és a barátoknak, hogy mindig
mellettem álltak és támogattak! Nélkülük nem sikerült volna ez a csodálatos utazás,
amely 26 évig tartott" - olvasható a 43 esztendős kapus közleménye saját honlapján.
... https://gondola.hu/hirek/238763-Kiraly_Gabor_visszavonult.html
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...