23:45:53
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Ferencvárosi TC és egyéb sportok
Téma: Foci
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 14. 12:17 | Sorszám: 252
Annyi esélyünk mutatkozik mint mókusnak az erdőtűzben.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 14. 07:31 | Sorszám: 251
Éreztem!!! Bizisten éreztem. Tegnap hallottam a rádióban egy törököt nyilatkozni (magyarul), és ő azt mondta, nem akarja elkeseríteni a magyar szurkolókat, de meggyőződése, hogy a kazahok győznek lettországban. Eleinte csodálkoztam ezen a magabiztos kijelentésen, de lám, nem volt alap nélküli.
Ha jól belegondolunk, a lettekben nem szabad bízni. Emlékezzünk csak, a Cseka gerincét is ők adták.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 12. 21:18 | Sorszám: 250
Belenézek a spanyol meccsbe. A mieink játéka így nézve még fájdalmasabb
- passzok pontossága (összehasonlíthatatlan)
- passzok sebessége ( kétszeres)
- labda nélküli helyezkedés (nálunk nincs)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 12. 11:41 | Sorszám: 249
Én őszintén szólva nem bánom, sőt kimondottan örülök, hogy a spanyoloknál új emberek kapnak lehetőséget. Egy fáradt, nyűtt banda tutira lelazsálná a meccst, arra figyelne, nehogy megsérüljön. Ezek meg..... most bizonyíthatnak, bejátszhatják magukat az EB-keretbe.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 12. 10:32 | Sorszám: 248
Eszembe jutott a halhatatlan mondás:
Tavaly a szakadék szélén álltunk, de idén léptünk egyet előre!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 12. 08:51 | Sorszám: 247
Azzal meg nagyon egyetértek, hogy Királyt nyugdíjazni kéne. Bogdán rulez.
Egy szerencsénbk lehet, hogy lesz a pótselejtítőre: Juhász sárga lapjai miatt nem játszhat.
Minden tiszteletem a srácé, lelkes, csupaszív ember, de rengeteg gólt kapunk miatta. Leandrótól se vagyok elájulva, nem is értem, miért muszáj egy aggastyánt játszatni az egyik elgtöbb futással járó poszton.
Gera is külön téma, lelkes, hajt, kiteszi a szívit, de már csak a védőmunkáját lehet dícsérni.
Elek..... hát nem válogatnám be. Ezen a poszton vannak sokkal jobbak, ott van pl. Vass Ádám.
Németh Krisztián, na ő telitalálat. Végre van egy ember, aki be képes vinni a labdát az ellenfél tizenhatosára. Cselezni is tud, Uramjézus, Törő óta nem láttam olyan magyar csatárt, aki cselezni tudott volna (most ott a debreceni ígéret-srác, az is biztató).
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 12. 07:15 | Sorszám: 246
Hiába pofázom.... a védelmünk egy nagy kalap féca. Korábban azért kaptunk kevés gólt, mert 7-8 emberrel védekeztünk (persze emiatt nem is rúgtunk). Ha kicsit támadóbban állunk fel, megszórnak mint a bejglit, még az ilyen lúzer csapatok is, mint a görög.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 09. 10:34 | Sorszám: 245
(Nem elavult, csak én nem értettem....kivették belőle az utolsó helyezettek elleni pontokat)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 09. 10:33 | Sorszám: 244
No, utólag bebizonyosodott, hogy milyen jó ötlet volt Bödét NEM játszatni eddig.
Szakemberek...... abcúg.
Hanem, Juhász Rolin majdnem megint elment egy meccs. Ezt már papíron is kimutatták, még Egervári idején, de a szívességből, ingyen rendelkezésére bocsátott nagyon alapos és szakszerű elemzést azóta is le...ja mindenki.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 06. 12:31 | Sorszám: 243
(Áááá! bocs, a tábla már elavult)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 06. 12:28 | Sorszám: 242
Ez pillanatnyilag a 3. helyezettek rangsora.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 06. 12:27 | Sorszám: 241
Érdekes ez, mert Ukrajnát simán megelőzhetjük.
Mennek Macedóniába és fogadják a Spanyolokat.
Az usztasáknak ellenben kinéz 6 pont.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 06. 12:22 | Sorszám: 240
Elég ratyiul jött át, de érthető. Ezek mind esélyesek lesznek ellenünk.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 06. 12:22 | Sorszám: 239
Forma
1. Ukrajna 7 4 1 2 11:3 13

2. Magyarország 7 3 3 1 6:4 12

3. Horvátország 7 3 3 1 14:5 11

4. Albánia 6 3 2 1 7:3 11

5. Írország 6 2 3 1 6:5 9

6. Svédország 7 2 3 2 9:9 9

7. Szlovénia 7 3 0 4 9:10 9

8. Izrael 6 2 1 3 6:8 7

9. Törökország 6 1 3 2 7:8 6

mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 06. 12:18 | Sorszám: 238
Ez szinte biztos. Vagy nem volt elég idő a fellebbezés tárgyalásához (talán ez a legvalószínűbb), vagy Csányi (elnökségi tag) annyit elért, hogy valamilyen okból csússzanak ki az időből. Így természetesen marad a zártkapu a következő mérkőzésre, ami természetesen a pótselejtező lesz, amennyiben eljutunk odáig. No, az lesz az igazi érvágás, mert szerintem a feröerieket könnyebb legyőzni szurkolók nélkül, mint a hollandokat. Mondjuk őket szurkolókkal se tudjuk ...
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 06. 12:08 | Sorszám: 237
attól tartok a vérre menő selejtező egy mások harmadik ellen lesz zártkapus
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 06. 07:44 | Sorszám: 236
Roppant meglepő. Ezzel nem úsztuk meg, de haladékot kaptunk. Azt hiszem, Csányi keze benne lehet. Legalább erre jó volt.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 06. 07:03 | Sorszám: 235
Tulajdonképen ez rangadó a 3. helyért, nem? Hogyan is áll a csoport?
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 05. 21:40 | Sorszám: 234
Mégsem zártkapus a feröer elleni meccsi
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 05. 13:18 | Sorszám: 233
A Honvéd meglepően szervezett csapat benyomását keltette. Kár, hogy Yullán kívül nincs normális csatáruk. Ezt a Vernes gyereket én még nem láttam jól játszani.

a fidesz-rangadó az egy irtózatos ratyi meccs volt. A Jenő lelkesedett nagyon, hogy milyen jó volt, de valójában Botlábúak-Mozgássérültek meccsre hasonlított. A Puskás játékosai harapják a labdát, a fidioton meg.... hát a béka segge. Labdakezelési hibák, pontatlan passzok, vérhólyagosra rúgott labdák, áhhhhh. Gyurcsó szabadrúgásgólja..... az a kapus.... beáll a sorfal mögé, hogy ne lásson semmit, aztán lerogy a földre. Elkeserítő. (Jenőnél persze ez "káprázatosan gyönyőrű szabadrúgásgól")
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 28. 10:47 | Sorszám: 232
Az Újpestet egyébként nagyon megviselte az a - már megnyertnek érzett meccsen elszenvedett - vereség. Ahogy az MTK ellen játszottak, az maga a káosz, közük nem volt a meccshez.
Szerencséjük volt, hogy az MTK hihetetlenül idióta egy csapat, és nem használta ezt ki.
Ezelőtt húsz évvel mindenki biztosra vette volna, hogy ez bundameccs
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. szeptember 28. 10:41 | Sorszám: 231
Hát a Fradi végül paradox módon pontosan azon csúszott el, ami az erőssége. Eddig kihasználták, hogy Böde gyakorlatilag tarthatatlan a magyar mezőnyben, és ha meccsenként mondjuk X-szer meg tudják játszani a 16-oson belül, hát abból X/2 gól bizonyosan születik. Csak az a baj, hogy nem minden második, hanem lehet, hogy egy meccsen kettőből kettő (Újpest), egy másik meccsen meg kettőből egy se (Puskás).
Már az Újpest is felismerte ezt és remekül felkészült rá. Ha el nem cseréli magát az edzőjük, végzetesen összekuszálva saját védelmét, akkor nyernek is.
Merthogy Bödét kétféleképpen lehet semlegesíteni:

1. Megakadályozzák hogy labdát kapjon, lezárják a széleket, nincs beadás, nincs helyzet és nincs gól. A Fradi középpályásai nem alkalmasak a középen vezetett támadásokra.
2. Lefogják Bödét, akár két emberrel. Ez a nehezebbik megoldás, több hibalahetőség van benne mint az elsőben.

A két módszer kombinációja a régi 4-3-3-as felállással elérhető. Persze, arról a futballdoktorok kimondták, hogy elavult. Pedig van két szélsőhátvéd, és van a centert fogó "beállós", és ott biztosít a söprögető. Tökéletes - lenne, ha nem lenne ciki még emlegetni is. Anélkül pedig marad az észnélküli futkosás, a két belső védő összehangolatlan helyezkedése, azaz, a mai modern magyar foci.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 25. 09:05 | Sorszám: 230
120 perc után következtek a tizenegyesek, amelyek – a klub honlapjának megfogalmazása szerint – megadták az esélyt Bogdánnak arra, hogy igazán ragyogjon. Ha úgy tetszik, társai közül Lallana és Coutinho is segített ebben, hisz mindketten rontottak, és innentől már csak egyetlen ember menthette meg az ötszörös BEK- és BL-győztest az arcpirító szégyentől. Meg is mentette: Bogdán Ádám a vendégszektor előtt zajló „szétlövésben” kétszer a jobb, egyszer a bal alsó sarokra ért le, és tolta ki a labdát, ezzel a Liverpool 3-2-re felülkerekedett.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 23. 08:49 | Sorszám: 229
Néztem ezt a fuccál meccset tegnap.
Hát.... nem tetszett. Jó, kivertük az olájokat, ez mindig pozitív, de ez a játék, amit mutattunk, a nagy semmire se lesz elég a továbbiakban.
9 és fél évig fociztam kispályán, 8 év nagypályás pályafutás után.
Eleve, kispályán nem divat minden passz előtt lekezelni a labdát, még tolni egyet rajta, felnézni - ennyi idő alatt az ellenfél sort cserél és még úgy is rendeződik. Aki nem tud egyből passzolni, az úgy jár mint a mieink, körbeadogatják a labdát, de nem találnak rést soha, mert az ellenfélnek van ideje követni a labdát. Ha meg valakinek nincs olyan nagylátószögű térlátása, hogy egyszerre lássa az ellenfél térfelét, ráadásul periférikusan és a részletekre fókuszálás nélkül is, akkor ne kispályázzon, mert sose lesz jó játékos.
Másrészt, a kézilabdakapu kicsi, a labda nagy, nehéz messziről gólt rúgni (messze az itt öt méternél távolabbat jelent). Ellenben, a kapusok se tudják megfogni a labdát, és nem mindig sikerül kapu fölé ütni sem. Emiatt a csatárnak mindig ott kell lábatlankodnia a kapu előtt, ha mi támadunk. Lövésnél zavarja a kapust, a kipattanóra lecsap, vagy ha oldalról jön a lövés, a túloldali kapufánál tartózkodva jelentősen megnöveli azt a sávot, amelyben a lövés gólveszélyt jelent (a kapu szélessége, plusz amit az ott sertepertélő csatár lábbal még elér).
A mi csatáraink rendszeresen kihúzódtak a sarokba, így a román kapusnak nem kellett aggódnia a róla kipattanó labdák miatt (sok ilyen volt).
Egyáltalán, nagyon fantáziátlan játékot mutattunk.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. szeptember 17. 14:25 | Sorszám: 228
Na az olasz foci se egyforma. A Roma ugyanazt az eszetlen játékot játssza, mint bármely internáci ejrópai csapat, pl. a Citty.
Az első gól után lefeküdtem aludni, tehát azt nem tudom, utána mi történt, de addog római részről eszetlen futkosás, bántó technikai hibák sorozata, áhhhh.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...