17:54:14
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Ferencvárosi TC és egyéb sportok
Téma: Fradisták szabadon bármiről 1
... Elejére 1. lap 
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 13:19 | Sorszám: 521
Ez se rossz. Gondolom megint a hosszabbítás hosszabbításának utolsó másodpercére időzítenénk a harmadikat...

Ferencvárosi TC-Újpest
Vasárnap, Népstadion.

2-0 Kisricso
3-0 Lundqvist (és 1 piros valakinek)
3-2 Jegemac
4-1 Profi
X-X Tutetem11
X-X Karesz
X-X Dani
X-X Góbé
X-X JM8H
3-1 mackó
X-X Gulya
X-X Janny
X-X SAs1899
X-X Papm
0-2 gajo
X-X SAs1899
2-1 Lorinc82
4-1 Auróra
jegemac
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 12:38 | Sorszám: 518
Szavakkal ki nem fejezhető mészárlás lesz vasárnap!
Fradi-Dózsa 3-2
lundqvist
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 10:34 | Sorszám: 517
Rudas: fantasztikus a változás, mióta Moniz az edző

Clubunk 92 éves legendája a vasárnapi rangadóra készülve beszélt a mostani csapatról és elevenítette fel a régi idők hangulatát.

A 92 esztendős Rudas Ferenc még mindig örökifjú hévvel beszél a Fradiról, a régi nagy meccsekről, az Újpest elleni rivalizálásról. A klubunkat 1938 és 1949 között szolgáló korábbi nagyszerű hátvéddel a lila-fehérek elleni hétvégi bajnokink kapcsán beszélgettünk el.

- Hogyan várja az Újpest elleni rangadót?
- Nagy érdeklődéssel figyeltem a Pápa elleni mérkőzést, amit követően optimistán várom a vasárnapi bajnokit – mondta Rudas Ferenc. – Nem is tudom, hogy mikor láttam utoljára ilyen tudatosan felépített támadásokat a Fraditól. A csapat tudja, hogy mit kell csinálnia, nem véletlen, hogy meg is nyerte a Pápa elleni találkozót. Magabiztos játékosokat láttam a pályán, nagyon reménykedő hangulatban várom a derbit!

- Van olyan játékos, akinek különösen tetszik a stílusa?
- Majdnem mindenkié. De amit Böde produkál, az fantasztikus. Mellette Besic teljesítménye is meggyőzött. Ismételni tudom magam: öröm volt látni azt a magabiztos és tudatos futballt, amit bemutattak a pályán. Ok nélkül nem dicsérünk senkit, de el kell ismerni, mióta Ricardo Moniz a mieink edzője, azóta fantasztikus változáson ment át a gárda. Nagyon ránk fért már ez.

- Ezek szerint az Újpest ellen is győzelmet vár?
- Természetesen! A fociban persze minden lehetséges, de az előjelek jók, és én bizakodó vagyok.

- A negyvenes, ötvenes években milyen volt egy Fradi-Újpest?
- A rivalizálás ugyanolyan volt, mint most, csak éppen a lelátókon nyolcvanezren zsúfolódtak össze. Nem felejtem el soha. Amikor a régi fatribünös lelátón az a rengeteg ember elkezdett dobogni… Ránéztünk az ellenfélre, és nekik az a hang egy sokkal ért fel. Már akkor, a meccs előtt vezettünk egy nullra.

- Izgul még a Fradi meccsei előtt?
- Az ember mindig szurkol, izgul a csapatáért. Akad még bennem egy kis szorongás. Őszinte leszek, most csalódott lennék, ha nem folytatná a csapat ezt a jó sorozatot.

- Melyik a legemlékezetesebb Újpest elleni mérkőzése?
- A negyvenes évek végén az Üllői úton fogadtuk őket. Az első félidőben ragyogó napsütés és csodálatos idő volt. Gólnélküli döntetlen volt az állás, amikor kocogtunk ki a folytatásra, és hirtelen beborult az ég, özönvíz zúdult ránk. A vége öt null lett az Újpestnek… Azt nem fogom elfelejteni soha…

- Sok barátja volt az Újpestből?
- Akadt több is. Amikor a válogatottnál voltunk, akkor gyakran előfordult, hogy nem fradistával, hanem újpestivel aludtam egy szobában. Barátok voltunk, együtt jártunk szórakozni. Nem volt gyűlölködés közöttünk, a pályán nem ellenségek, hanem ellenfelek voltunk.

- Ki volt a legjobb újpesti játékos, aki ellen pályára lépett?
- Mondhatom Szuszát, Zsengellért. Egészen kiváló képességű labdarúgók voltak. Ide sorolnám Nagymarosi Mihályt is. Ő majdnem utánozhatatlan volt. Ugyan az imént egy vereséget emeltem ki, de sok szép emlékem van az Újpest elleni meccsekről.

- Ha most ott állnánk a Puskás Stadion öltözőjében közvetlenül a mérkőzés előtt, mit mondana a játékosoknak?
- Először is megköszönném, hogy az előző évek csalódásai után végre olyan biztató jeleket láttam tőlük, amire régen nem volt példa. Megkérném őket, hogy küzdjenek azért, hogy ez a lelkesedés tovább nőjön, mert akkor újra ott lesz a Fradi, ahová mindig is tartozott, és tartozni is fog.

forrás: fradi.hu
Auróra
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 10:27 | Sorszám: 516
Örülök!)))
lundqvist
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 10:14 | Sorszám: 515
Profi, Állítólag nem lehet megint kirakni majd alulra a Drapikat a pályához..(legalább is a Liláknak nem engedik..)
Nem tudom ezzel kapcsolatban tudsz e érdeklődni..
mert ha megint nem engedik akkor az már vicc a köbön....
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 10:08 | Sorszám: 514
Profi agya mint a penge, s minden protokoll betartója. Említette, hogy találkoztatok, s nem mulasztotta átadni az üdvözletedet.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 10:05 | Sorszám: 513
Barátom, mi már évtizedek óta kettősmérce alatt puhulunk. Ez már nem is teher, de a jogos felháborodást értem, érzem és megértem. Véleményem szerint ez egy-két emberöltőig meg is marad...
Auróra
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 10:01 | Sorszám: 512
Emlékszel? 2011. Okt. 23-a! Bódé esô általad elfelejtett ünnep és mégis baromi jó hangulat! Nos. 3-0 után könnyû volt.....
Auróra
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 09:58 | Sorszám: 511
Szevasz eftársam. Remélem Profi átadta az üdvözletem!!!
profi
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 09:57 | Sorszám: 510
Nahhhhhhhhhhhhhhhh...-)
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 09:56 | Sorszám: 509
Szerintem nem merik meglépni.
profi
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 18. 09:56 | Sorszám: 508
NB I

A FEB a Lombard Pápa – FTC mérkőzésen a vendég szurkolók részéről történt megbotránkoztató, becsmérlő és hátrányosan megkülönböztető rigmusok bekiabálása miatt az FTC-t, mint visszaesőt 600.000 Ft pénzbüntetés megfizetésére kötelezte.
A ferencvárosi szektorból jól hallhatóan, hosszabb ideig Romániával és az Újpesttel kapcsolatos gyűlölködő rigmusokat skandáltak a nézők.
(MLSZ FEB)

Nem a "megbotránkoztató, becsmérlő, és hátrányosan megkülönböztető rigmusok bekiabálásának" tagadása okán, vagy a védelmében, a jelenség mosdatásában szólalok fel.
Csak és kizárólag a kettős mérce okán, már megint a kettős mérce okán.
Teszem ezt akkor is, ha jómagam is tudom, hogy más, törvényekkel szankcionálható vétke engem nem mentesít.

Minden hétvégi hazai bajnoki közvetítést végignéztem.
Teljesen nyilvánvaló, hogy ott, azokon a helyszíneken ahol értékelhető számú közönség sem volt, ott nem lehettek "megbotránkoztató, becsmérlő, és hátrányosan megkülönböztető rigmusok, bekiabálások" sem, amitől a stadionokban, vagy esetlegesen a tévékészülékek előtt bárki sértve érezhette volna magát méltóságában...

De például az Újpest - Haladás mérkőzésen a néhány száz fős hazai közönség precízen, az egész Szusza stadiont betöltően, a tévés közvetítésben is jól hallhatóan, hosszabb ideig, többször visszatérően ismételve, a Ferencvárossal kapcsolatos gyűlölködő rigmusok skandálásával múlatta az időt.

na most én megengedő vagyok, és gondolom éppen ugyanazokért a cselekményekért mindkét szurkolótábort azonos mértékben, és mint visszaesőket bűntette az MLSZ FEB, csak valamiért az Újpestiekre vonatkozó rész kimaradt a közleményből.
Érdeklődéssel várom a FEB e hiátussal kapcsolatos pótlását, közleményét.

Ugyanakkor hangsúlyozva, hogy nem védve a stadionokba szerintem sem való jelenségeket, elvárnám, hogy a honi, és a nemzetközi labdarúgásban tetten érhető kettős mércék ellen, visszaszorítása érdekében, egy nagyon jól megválogatott jogász csapattal, a leghatározottabban lépjenek fel az illetékesek.
Ennek ami most történik semmi értelme, sehová sem vezet, az emberek, a szurkolók igazságérzetével szembe menve ráadásul nem lehet semmilyen erkölcsi, morális alap sem.
Vagy a fene nagy demokráciába minden, tényleg minden belefér, meg az ellenkezője is?

Ha büntetnek, mert büntetniük kell, akkor pedig tegyék egységes megítélés alapján minden résztvevőt, nyugaton, keleten, és a közel keleten is.

Vagy "disznófejet" minden nagyfejű haszonlesőnek, minden szemforgatóan elfogult ócska kis feljelentgető civilszervezetnek, és fegyelmi bizotcccccccságnak.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 09:55 | Sorszám: 507
Nézd már! Amerre a madár se jár...csak egy Cirkáló...

Ferencvárosi TC-Újpest
Vasárnap, Népstadion.
2-0 Kisricso
3-0 Lundqvist (és 1 piros valakinek)
X-X Jegemac
4-1 Profi
X-X Tutetem11
X-X Karesz
X-X Dani
X-X Góbé
X-X JM8H
3-1 mackó
X-X Gulya
X-X Janny
X-X SAs1899
X-X Papm
0-2 gajo
X-X SAs1899
2-1 Lorinc82
4-1 Auróra
Auróra
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 09:51 | Sorszám: 506
Csalhatatlan szimatom súgja: 4:1!
lundqvist
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 09:25 | Sorszám: 505
De ne feledd van már egy felfüggesztett zárt kapunk asszem.. (bár Mlszen múlik utólag beírnak egyet valahova
Amit aktiválhatnak...
lundqvist
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 09:24 | Sorszám: 504
Gondoltam javaslom szökjetek át hozzánk, de előre mondták a stadionba felmenő lépcsőknél is ellenőrzik a jegyet+Bérleteket...
Akkor majd integetünk Mackó és Profi 8)
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 09:19 | Sorszám: 503
Nem tőlem kérdezted, de szerintem megússzuk. A bünti ütni fogja a milliót, de talán most a jegyeladásból futja...
Rettegjen mindenki, friss hír: a Táborba szóló jegyem lesz, mert a Méregzöld Barátom oda invitált.
lundqvist
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 09:16 | Sorszám: 502
Mit szólsz Barátom a heti penzumhoz?
600.000.. Imádlak Mlsz..
Rettegve várom a jövőhét keddet...

Szerintetek meg lehet úszni a Derby után zárt kapus nélkül??
profi
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 08:56 | Sorszám: 501
Rendben,megbeszéltük, túl van tárgyalva.

Tudom, hogy mindenkivel nem lehet összeborulni, nem is volnék ennek én magam sem a híve. De értékes, jó emberek ha lehet ne csesztessék már egymást átnyalatni, de még nagyobb különbözőségek okán sem.
Mert akkor tényleg így fogjuk végezni...

Wass Albert: Ki a magyar?

Ki a magyar hát, cimbora?
Te, vagy én? Vagy a harmadik?
Nosza döntsük el szaporán,
míg el nem süllyed a ladik!

Ragadjunk hát lapátot, csákányt,
evezõt! Ebura fakó!
Így csináljuk már ezer éve,
ez hát nekünk való!

Aztán , ha majd holt tetemünket
kiveti a víz a partra:
magyar leszel Te is, én is,
a harmadik is, mind, mind, kit halva,
bevert fejjel, némán, gyászban
fektethetünk a ravatalra.
lundqvist
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 08:55 | Sorszám: 500
Hát barátom az lenne a Legcsodásabb...

De sajnos az élet ilyen kegyetlen...
profi
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 08:51 | Sorszám: 499
Szervusztok.
Mindörökké Magyarország, és Ferencváros.


Az milyen szép lenne, ha még közöttünk volna
Én már a tiszteletemet tettem egy szál fehér rózsa kíséretében.


mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 08:21 | Sorszám: 498
Ha lehet egy sírkőről véleményt mondani, akkor szépnek tartom.
lundqvist
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 08:17 | Sorszám: 497
lundqvist
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 08:15 | Sorszám: 496
kisricso
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 18. 00:04 | Sorszám: 495
Ferencvárosi TC-Újpest
Vasárnap, Népstadion.

2-0 Kisricso
3-0 Lundqvist (és 1 piros valakinek)
X-X Jegemac
4-1 Profi
X-X Tutetem11
X-X Karesz
X-X Dani
X-X Góbé
X-X JM8H
3-1 mackó
X-X Gulya
X-X Janny
X-X SAs1899
X-X Papm
0-2 gajo
X-X SAs1899
2-1 Lorinc82
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...