14:46:28
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Ferencvárosi TC és egyéb sportok
Téma: Fradisták szabadon bármiről 1
... Elejére 1. lap 
profi
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 17. 07:36 | Sorszám: 467
Szervusztok.
Mindörökké Magyarország, és Ferencváros!

Nem szól szám, nem fáj fejem?

alexander.

Téged tényleg nem ismerlek, de amikor olvaslak mégis olyan "dezsavü" érzésem támad, olyan mintha...
mintha régebben, egy teljesen másik néven előadva magad olvastam volna már tőled...
A tévedés jogát fenntartom magamnak...
No tehát alexander.
Nem a vitátokba szólnék bele, nem ellened, és főleg nem a mackó oldalán.
Nem, mert a mackót például tényleg ismerem, képesnek tartom arra, hogy védje az álláspontját, de azért róla annyit elmondhatok az ismeretségünk okán, hogy -mackó te most csukd be a szemed- a bennem élő jó, a legjobb emberi minőségről alkotott "képbe" beletartozik a személyisége.
De erre még mondhatnád azt, hogy...
-Na ja, két korcs lelkület, két "szófiabeszédű" "raczka honfoglalókat" támogató nemzetrontó egymásra találása...
Azokat a szavakat amelyeket most használni fogok, természetesen ismerem, igaz próbálom nagyon ritkán használni, leírni pedig tényleg csak kivételesen indokolt esetben vagyok hajlandó, és ez nem valami prűdség a részemről, nem.
Csak egyszerűen nem hiszek abban, hogy ezeknek a köznyelvünkben forgó, létező szavaknak a használatától erősebb lehet egy megszólalás, vagy bármilyen érvelés.
De van amikor jólesik na...
Húúúúúúúúúúúú baszod, Te osztán nagyon kemény, tökéletes árja magyarban tolod...
"cigó, sidó, racka honfoglalás"...?
Ez de kemény... vagy.
Ezzel nagyon odavágsz, de annyira, hogy minden ellenség összevissza csinálja a gatyályát, oszt futásra, menekülésre veszi a dolgát...-(
Belegondoltál már Te abba, hogyha az Úristentől kapnál egy nagy emberrostát, amin át kedved, és igényeid szerint kirostálhatnád ennek a mi hazánknak a lakosságát, osztán ha a hatalmas munkád végeztével, hátranéznél magad mögé, mennyien taposnák a sarkadat?
Ehhh.


Mackó.
Ha kérhetlek barátom.
Máskor az érvelésedből hagyd már ki a hejesirásra utaló megjegyzéseket, mert csak engem is jól szénné égetsz, mert magamra veszem, vettem "baszod".
Magamra, mivel tudatában vagyok ebbéli hiátusaimnak, tudom, hogy a hüje felyem még ahhoz sem elég éret, hogy az itt most pirosal aláhuzot szavakat kijavicsam.
Tehát mégegyszer, ha kérhetlek légy oly bátyám...
Hidd el hogy már így is akkora tükröt hordok magammal, hogy alig bíííííííííííííííííííírom cipelni, többre köszönöm, már nincs szükségem....-)

No aztat hiszem, hogy jólmegaszondtam amit akartam...
profi
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 16. 21:35 | Sorszám: 466
Ahogy az várható is volt, ma délután megkezdődött a hangolás a Lápföldiek elleni mérkőzésre.
Volt ott közöttünk aztán minden e témakörben, mi szem, s fülnek ingere…-)
Vének tanácsát tartottunk, és ahogy illlllenkor lenni szokott, röpködtek a klasszikusnál, klasszikusabb sztorik, történetek, csapatot, és játékosokat éltető nóták…
Ezek közül az egyiket meg is osztanám veletek.

Nincsen a világnak olyan focistája,
Mint amikor a Nyilasi kifut a pályára.
Kifut a pályára, startol a labdára,
Odafentről Jézusatyánk mosolyog le rája.

Mosolyog le rája,
Mosolyog le rája, csókra áll a szája,
Csókra áll a szája,
Hisz Jézus atyánk is focizott húszéves korában.

Minden Fradista lánynak, az a kívánsága
Hogy egy ilyen futballista jusson a hálójába.
Jusson hálójába, zöld paplanos ágyba,
Hogy ki ne, hogy ki ne
Hogy ki ne haljon a Fradisták gárdája…

No szóval ez így ment szinte egész délután, ez, a Hosszú Nyolcasunkat megéneklő hősköltemény, két méregzöld „bárdunkat” dicsér, Budai Lacit, és Pék Lajost. .
A Laci ma is tiszteletét tette, és személyesen „zengte el Nyíl tetteit”, egy élmény vele minden alkalom, minden kvaterkázás…-)
Hihetetlen forma még mindig, pedig már hatvanon jóval felül van, de a szeme még ma is a szenvedélytől ragyog.
Ő az örök, a testet öltött élő szurkoló a szememben.
alexander
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 16. 18:53 | Sorszám: 465
Én nem bújok ki a kérdés alól, megjegyzem, Te nem is érzékeled a kérdést és nem is válaszolsz. Ez a felületes alternatíva, minden más a társalgás csődje. Mégsem kezdek személyeskedésbe, miután nem ismerjük egymást, és nem tudhatom, hogy simán bunkóságból, vagy a kiválasztottak gőgjével nem válaszolsz a felvetéseimre/érveimre.
No, csanád ügybeni provódra csak annyit, hogy végülis igazolta a zsidó vádat, azzal, ahogyan sietett átigazolni. én biztosan, nem paktálok le tegnapi ellenfeleimmel, csak azért mert méltatlan támadás ért, ha már a magyarságom vállalás kérdése, és így indifferens kik voltak a felmenők? Mindazonáltal a tanácsodat szófiabeszédnek tekintem, mert meg sem fordult a fejemben, hogy pillanatnyi érdekek szerint mondjak véleményt

KETTŐS IDENTITÁS
AZ ALIBI
hazaszeretet?
hol nincsen, ott ne keress
magyar gyökeret!

SZAVAID ELÁRULNAK
de mit nem ismerhetsz meg?
ama intuíció -
annnak hurkolj kötelet!
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 16. 15:43 | Sorszám: 464
Ne bújj ki a kérdés elől, ez túl könnyű.
Magyar Gárdán kívül van még pl. Csanád esete a meghasonlott önmagával, vagy soroljam a többit is? Dugd a homokba a fejed, s ne félj kiejteni a szádon a zsidó szót, nem fogsz se helyesebben, se irodalmibban írni, akárki meglássa, ha már eddig nem sikerült.

Az elszámoltatást ne a kormányon verd le, hanem azokon a bíróságokon (ill. bírókon), ahol az ügyészségi feljelentés, vád stb. süket fülekre talál.

Ami meg a pitiséget illeti, az IRL-ért eltanácsolás jár, még ha a szerkesztőségben besúgók is vannak. Úgy látom, a régi megrögzött ideológiák nem tűnnek el nyomtalanul, csak a szép, helyes magyar beszéd, helyesírás és kifejezésmód. Pedig jobban járnál, ha arra gyúrnál. Ha már azzal keresed a kenyered.
Ez meg itt alapvetően egy Ferencvárosról szóló topic, melyben sok-minden megfér, mint többek között e Club alapítói szelleme is. Persze ha nem akarsz mindjárt kötelet nekik is...
Fejétől bűzlik. Egyetértek. Csak az a kérdés, hogy kiétől.
alexander
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 16. 15:22 | Sorszám: 463
Kedves Maczkó, megjegyzem, hogy a Magyar Gárda elleni körülmetélt nemzetközi összefogás mellé állt orbán csapata is, mi több a Kossuth téren megpecsételte ezt az összefogást a jólismert kisebbséggel, ám ennek az éle a bennszülöttek ellen irányult.
Az, hogy a cigó, sidó gárdák mit csinálnak nem téma a médiában, azt is csak szőrmentén kezelik, ha egy idős papot brutálisan meggyilkolnak. Friss adat: Borsod megyében 40%-al nőtt a bűnözés. No és mi van az elszámoltatással, számonkéréssel?
Ugye ismered a mondást: fejétől bűzlik...?
Ami a haiku versek iderángatását illeti, hát az naon piti vót...maczkó koma...

no de olvasd ezt a tangát!
NAP ÉS HOLD
A KIRÁLYI PÁR

Fönt a Napkirály, -
Babba Mária trónol
Nimrud oldalán.

És székely zászló őrzi
Az égbolt szimbólumát.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 16. 14:55 | Sorszám: 462
Oh, pardon, olyan régi, ősi magyaros haiku formájában...
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 16. 14:54 | Sorszám: 461
A Jobbik elég nagy rombolást végez kis hazánkban. S ha nem sértelek meg, pl. a Magyar Gárda soraiban masírozó zsidó honfitársaidról is regélj, ha már... mindenről az jut az eszedbe, mint Mórickának.
alexander
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 16. 14:45 | Sorszám: 460
Ludmillánál a pénz és ezt mindenki tudja, ám hogy a R. Werber, vagy a Finkeltein által menedzselt párt lenne a nemzeti újjászületés pártja, azt nem hiszem. A Jobbik kívételével a politikai elit a raczka honfoglalás előkészítésén fáradozik. És a zsidó befektetők 2014 évi liberalizációja a tál lencse, amiért eladnak bennünket a fidesz-orbán hatalom megújítás engedélyezéséért.
Ángyán Professzor esete volt a stigma, amely elárulta a raczka honfoglalás mibenlétét.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 16. 11:53 | Sorszám: 459
A hazudósról egy szösszenet:
Ma reggeli hírekben a kedvenc rádiómban egy tudósítás hangzott a DK kiközösítéséről, melynek fent nevezett hangot adott a Szabadság hídnál tartott demonstráción:
Nem szó szerint idézem, de a lényeg ez volt:
"Aki hűvös, aki langyos, az inkább üljön a gázsütőre..."
Ezt a megjegyzését a Lúdmillára tette, de örömmel hallgattam. Lesz itt még hajrángatás, gáncs és egyéb finomság, bár a vége egy jó nagy összefogás lesz a ballibbant oldalon...
profi
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 16. 11:45 | Sorszám: 458
A libás, az én véleményem szerint leginkább csak mint "közvetett gyilkos"?
Szégyen az az alak, nincs abban egy szemernyi tisztesség, emberi jóérzés sem, de azokban sincs, akik mellé állásukkal támogatják Őt...
Méltó párja a hazudós gyurcsányinak, megtalálták egymáson a zsák a foltját, vagy a folt a zsákját, végül is teljesen mindegy, hiszen egy alomból valók...-(

A Lap?
Hát..
Tudod olyan "Fradi kolbászos"...-)

Valami olyasfélét képzelj magad elé, mint amilyen anno a Tallózó hetilap...
Csak most a net világából emelnek át híreket, írásokat "kommenteket"..
Csak belenéztem, szemlézgettem, mint minden új kiadványt szoktam, a Tőkés interjú pedig érdekelt is...
Ha az érdekel, hogy...
Nem, nem lesz az én világom, annál is inkább, mert ha jól néztem, jegyeztem meg, az általam túlságosan mesterkéltnek, kimódoltnak ható D Tóth Krisztina (akiből sikerült a köztévéseknek áldozatot faragni) is része, alakítója a tartalomnak.
De mint minden mással is, ha számomra érdekeset látok, akkor természetesen félreteszem az előzetes skrupulusaimat, és bele-bele olvasok.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 16. 11:24 | Sorszám: 457
Apropó, a Gordonról jut eszembe: ma a Ludmillák ünneplik névnapjukat...

Ennek a magazinnak milyen az alaphangvétele?
profi
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 16. 11:01 | Sorszám: 456
Hogy te miket észre nem veszel?

Kár érte, pedig egy élmény volt, már most hiányzik...-)

De jobb ha tartom magam a "tanmesémhez(?)", nem szól szám, nem fáj fejem...-)
Dehogyis, csak hadd fájjon már azon rövid idő alatt ami még nekem hátravan...-)
Na akkor erről ennyit..
Viszont.
Megjelent egy új magazin, íme:



Olyan, amilyen, de ebben a mostani számukban van egy értékes beszélgetés Tőkés Lászlóval.
Legalábbis számomra értékes.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 16. 10:13 | Sorszám: 455
Más: örömmel látom, hogy 11 napja nem frissül a Várszegi-féle "ftc.hu". Úgy látszik, ha lassan is, de minden a helyére kerül...
profi
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 16. 09:06 | Sorszám: 454
"sztrímek"...
profi
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 16. 09:06 | Sorszám: 453
Sajnos én sem, mert nincs "digim".
Nekem pedig ezek a "sztímek" vagy mifene fityfirittyek rendre megoldhatatlan feladványoknak bizonyulnak...-)
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 16. 08:35 | Sorszám: 452
Nem láttam a lányokat játszani, de a félidő eredménye alapján nem volt egyszerű mérkőzés...
A lényeg a lényeg!
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 16. 08:28 | Sorszám: 451
Hajrá Fradi!
(Profi csak beígérte, én rögzítem is

Pápa-FTC (0-2)

0-3 (1) Kisricso
1-2 (1) Lundqvist
0-6 (1) Jegemac (Mészárláááááááás! :-)
1-3 (2) Profi
1-2 (1) Tutetem11
X-X (0) Karesz
X-X (0) Dani
X-X (0) Góbé
X-X (0) JM8H
1-3 (2) mackó
X-X (0) Gulya
X-X (0) Janny
0-3 (1) SAs1899
0-3 (1) Papm
X-X (0) gajo
0-2 (3) Lorinc82 Gratulálunk, a forduló nyertese vagy!

Összesített minibajnokságunk állása:


3 pont Kisricso
3 pont Lorinc82
3 pont Profi
3 pont mackó
2 pont Jegemac
2 pont Karesz
2 pont Lundqvist
2 pont Tutetem11
1 pont Dani
1 pont Góbé
1 pont Gulya
1 pont Janny
1 pont JM8H
1 pont Papm
1 pont SAs1899
0 pont gajo
profi
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 16. 07:38 | Sorszám: 450
Gratulálok a kézilabdás lányainknak...-)
profi
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 16. 07:37 | Sorszám: 449
Szervusztok.

Hétfő reggel van.
Leszerepelt a válogatott Bukarestben?
Igen.
Negatív nézőszámok a hétvégi bajnokikon?
Igen.
És mégis...
Várjuk a vasárnapot, a mérkőzést amely emlékezésre késztet, amely még mindig képes lázba hozni, amely minden focinyavalyánk ellenére témát ad sokunknak, amitől ez a hét más lesz mint a többi, nekünk szurkolóknak nem kicsit lesz más, mint a többi...
Mindörökké Ferencváros!

lundqvist
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 15. 22:09 | Sorszám: 448
Orr törés..

Közben kiderült Szabó Edina elkezdte lökdösni Penát mikor kérdezte mi van Triscsukkal...
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 15. 20:59 | Sorszám: 447
Többen állítják, hogy volt kint mentő.
Nagyon remélem, hogy Triscsuk sérülése közel sem olyan súlyos, ami ezt a hisztit indokolná.
lundqvist
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 15. 18:08 | Sorszám: 446
kisricso,

Az lenne a kérdésem hogy a kézi meccseken nincs kirendelt mentő autó??
Mert ez a gyökér Szabó Edina itt hisztizik, hogy Triscsukot csak a meccs végén vitték el...
Én kérek elnézést, következőleg Elek Gabi üljön autóba és vigye el a sérültet a kórházba...
-,-
Nagyon remélem az érd hamarosan kirúgja ezt a mocskos némbert...
Simán Rósa Díjas, de az kéziben nevezzük el Görbicz Anita Díjnak
Első körben simán megkapná...

Meg évek óta nyomja itt a dumát... Normális bíráskodás mellett esélye sem lett volna az Érdnek...
Mikor vezettek kiállítási perc 8-0 volt.. És csoda ha elmennek 3-4 góllal..
profi
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 14. 18:48 | Sorszám: 445
Még az előzőhöz annyit, hogy...
Annak ellenére sem hiszek, hogy nagyon is tudom, minden "kis-csapatra" is nagyon nagy, nélkülözhetetlenül nagy szüksége van egy ország egészséges labdarúgás kultúrájának.
profi
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 14. 18:42 | Sorszám: 444
"Sasocska", én vagyok a "vízhordód"...-)

Pápa-FTC

0-3 Kisricso
1-2 Lundqvist
0-6 Jegemac (Mészárláááááááás! :-)
1-3 Profi
1-2 Tutetem11
X-X Karesz
X-X Dani
X-X Góbé
X-X JM8H
1-3 mackó
X-X Gulya
X-X Janny
0-3 SAs1899
0-3 Papm
X-X gajo
X-X SAs1899
0-2 Lorinc82
profi
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. szeptember 14. 18:39 | Sorszám: 443
Már megint nézem sorban ezeket a mi bajnoki mérkőzéseinket, és a gondolataim közben kalandoznak...

Minden kritikám ellenére, talán mondanom sem kell, hogy azok közé tartozom, akik nagyon szurkolnak a honi labdarúgás felemelkedéséért.
minden tiszteletem azoké, akik ezért naponta őszinte tisztességgel áldoznak tesznek.
De minden tiszteletem ellenére le kell írnom, hogy hazai műhelymunka Pakson ide, Puskás akadémia NB I-es tagsága Felcsúton amoda, minden, akár tényleg elismerésre, és tiszteletreméltó erőfeszítésük ellenére is, mint a professzionális labdarúgás képviselői számomra minden egyes alkalommal tragikomikusnak hat.
Elnézést ezért a véleményemért, de így érzem.
Éppen ezt éreztem akkor is, amikor Stadler úr, a puszta közepén minimális lokálpatrióta támogatásával gondolta "megváltani" a magyar labdarúgást.
Kár azokért az elvesztegetett 100, és sok ezer milliókért, amelyeket, mint valami "fekete lyuk" a megtérülés legcsekélyebb esélye nélkül költenek el.
Mert ha még eredményesek is ezek az érzelmileg nagyon keveseket megérintő csapatok, hány embernek, mennyi szurkolónak szereznek szerezhetnek napi energiatöbbletet adó örömöket?
Vagy nem erről is szólna a labdarúgás?
Már nem arról mint a kezdetekkor?
Azokról az érzésekről amit a régi kopottas, salakos pályákat egyre több, egyre nagyobb számban körbeálló érdeklődő érzett?
Amely érzés következtében kis idő elteltével már kész tömegek állták körül a mágikus felvonalazott, szögletzászlóval ellátott mágikus történéseknek teret adó küzdőtereket, olyan, akkora tömegek, hogy lelátókat, egyre nagyobb lelátókat kellet építeni.
Nem ez az érzelem, nem a vele járó rajongás emelte az "ámatőr" labdakergetőket, játékosokká, majd profi labdarúgókká, nem az emberekben élő lokálpatriotizmus, és más, mindenféle közösségben megélhető, egymáséhoz hajazó értékekkel történő azonosulási vágy gyúrta Őket, szurkolókat, játékosokat, egyesületté CSAPATTÁ?
A játékot magát pedig mára e föld nevű bolygón VALLÁSSÁ?
Nem így történt?
Eredményes lehet az a model ami jelenleg nálunk, néhány felülről mesterségesen nagyon megtámogatott, tömegbázis nélküli csapattal történik?
Ezek a "kis-csapatok" fogják megváltani a magyar labdarúgást?
Lehet, hogy bennem van a hiba, és tévedek, akkor én kérek elnézést, de én nem hiszek ebben.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...