03:12:58
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Ferencvárosi TC és egyéb sportok
Téma: Fradisták szabadon bármiről 1
... Elejére 1. lap 
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 27. 22:42 | Sorszám: 1153
Hajrá, Fradi!
B.Ú.É.K!
lorinc82
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. december 26. 11:06 | Sorszám: 1152
Puskás Öcsivel készült interjú 1983-ból.

Amiket mond a fociról, eszméletlen, benne van minden mi kell a focihoz: "Mi a labdával és a labdáról álmodtunk. Minden idegszálunk a laszti volt. Tudod te, hogy mi mennyit gyakoroltunk? Hivatalos edzésen kívül is. Minden kényszer nélkül. Volt olyan formáció, megoldás, amit ötvenszer, százszor gyakoroltunk. Ez, meg a siker öröme aztán már vitt bennünket."


– Ugye, azt írod, amit mondok? Szó szerint...

– Miért, kellemetlen tapasztalataid vannak?
– Nézd, öregem, hogy mit fecseg rólam a spanyol sajtó, nem érdekel. De hogy mit olvasnak a magyar szurkolók, ismerőseim, barátaim, az már nem mellékes.

– Az elmúlt években volt mit olvasniok. Gondolok itt a rólad, az Aranycsapatról, a Ti időtökről megjelent könyvekre.
– Ne bosszants! Ne hergelj!

– Nincs szándékomban. Miért mondod ezt?
– Mert az a véleményem, hogy akik azokat a könyveket írták, nem értenek a focihoz. Mindegyikben valakit tisztára akarnak mosni, vagy valakit besározni.

– Csak konkrétan, Öcsi. Nincs mellébeszélés.
– Nézd, például ami a Czibor-féle könyvben van (Bocsák Miklós: Kocsis és Czibor, Sport, Bp. 1983 – a szerk.), az nem a valóság. A többi könyvekben is fecsegnek, történeteket találnak ki. Mire jó ez? Mondd, minek kellett ezt a sok handabandát kiadni?

– Tudod, mit? Ne menjünk bele. Én erre nem tudok válaszolni.
– De engem foglalkoztat. Mint az is, hogy Vitray azt mondta rólam néhány évvel ezelőtt a magyar tv-ben, hogy már nem emlékszem a londoni 6:3-ra. Hát lehet arra nem emlékezni? Írd meg nyugodtan, hogy harminc év múltával is itt él bennem minden perce.

„SZERETTÜNK, AKARTUNK, TUDTUNK FUTBALLOZNI”

– Hát akkor mondjad...
– Mi érdekel?

– A siker titka.
– Már te is kezdesz hülyéskedni? Nincs titok. Szerettünk, akartunk és tudtunk focizni.

– De annyira?!
– Igen. Mi a labdával és a labdáról álmodtunk. Minden idegszálunk a laszti volt. Tudod te, hogy mi mennyit gyakoroltunk? Hivatalos edzésen kívül is. Minden kényszer nélkül. Volt olyan formáció, megoldás, amit ötvenszer, százszor gyakoroltunk. Ez, meg a siker öröme aztán már vitt bennünket.

– Volt benne részetek jócskán.
– Itt van például az évszázad mérkőzése, a 6:3. Úgy játszottunk, ahogy előtte megbeszéltük. Azokban a könyvekben néhányan nagyképűsködnek. Az az igazság, hogy féltünk, izgultunk. Pedig minden szempontból készültünk rá.

– Hogyan?
– Anglia előtt szép sorozatunk volt, egy kisiklással. A csehszlovákokat szeptemberben 5:1-re vertük Prágában. Októberben az osztrákokat győztük le 3:1-re. A Práterben már igazi wembleyi hangulat volt. Aztán az utolsó kanyarban jött egy kisiklás. A svédek ellen Pesten. Egy kicsit elhülyéskedtük a dolgot, meg féltünk a sérülésektől. 2:2 lett. Képzeld el, mellé rúgtam egy 11-est.
A mókamester

– Olvastam, valahol azt nyilatkoztad: a labda volt a hibás.
– Tréfa volt, de nem minden alap nélkül. Mi ugyanis rettenetesen készültünk a nagy találkozóra. Sebes Guszti bácsi például, aki az ősz elején Londonban járt, szerzett három olyan angol labdát, amivel a szigetországban játszanak. Egy kicsit tényleg más volt, persze nem annyira, hogy olyan balekséget csináljak.

– Folytasd, Öcsi. Jólesik a 30 évvel ezelőtti sikerekre emlékezni.
– Nekem is öröm róla beszélni. Képzeld el, már az első roham után vezettünk. Hidegkuti már az első percben becsapta Merricket. Még egyszer hálózott Nándi, majd kétszer jöttem én. Előzőleg gondolni sem mertünk volna, hogy már a 29. percben 4:1-re vezetünk. Mondtam a srácoknak: nyugi, most már megfogtuk őket. Csodálatos volt. Rég volt. Minek mindig visszafelé nézni?

– Nagyszerű volt. A következő évben jött a Mundial-döntőn (az 1954-es berni vb-finálé – a szerk.) a vereség.
– Nehogy ennek is a titkát kérdezd. Erről is annyi mindent összeírtak már. Pedig egyszerű az igazság. 2:0 után azt hittük, hogy már kezünkben az aranyérem. Leengedtünk. 2:2 után pedig már semmi sem jött be. Ne felejtsd el, előtte a csapat olyan ellenfeleket győzött le, mint Uruguay és Brazília. Ez rettenetesen kikészítette az idegeket.

– Öcsi, igazad volt, amikor a minap azt mondtad, hogy az akkori szurkolótábor, meg az utókor is igazságtalan veletek szemben, mert a vb-döntőn „csak” egy ezüst jutott. Örülne a mai magyar labdarúgás, ha…

„ELŐTTEM NEM AZ A SZTÁR…”

– Be akarsz palizni? Hogy mondjak véleményt a mai magyar fociról? Nem ismerem annyira a hazai helyzetet, hogy valójában meg tudjam ítélni, hol is a bajok gyökere.

– Hát akkor mondd úgy, hogy „a menyem is értsen belőle”.
– Nézd, egy trénernek, legyen az szövetségi kapitány, csak hosszú távon lehetnek sikerei. Ha azonnal követelnek tőle, akkor egyik meccsről a másikra kell élnie. Ilyenkor csak egyetlen taktika van, kibekkelni az ellenfelet. S ezzel a legszebbet ölik meg a labdarúgásban, a támadó játékot. Nem beszélve arról, hogy ha védekező taktikán van a hangsúly, akkor a labda, a mérkőzés nagy részében a mi kapunk előtt pattog. Óhatatlan, hogy a védelem egyszer-kétszer ne hibázzon, s a kapus ne dadogjon be egy-két gólt.

– Lehet, hogy igazad van. De egy edző, szövetségi kapitány csak azzal a játékosanyaggal gazdálkodhat, ami van neki.
– Jó, jó, de egy tréner csak olyan feladattal bízhat meg egy játékost, amilyennek a végrehajtására képes. Képzeld el, ha Guszti bácsi velem jobb-bekket játszat.

– Ti legalább tudtatok focizni. Volt technikátok.
– Egy játékos egyéni technikáját is sokféleképpen lehet magyarázni. Sok játékost megismertem az elmúlt 40 év alatt. Előttem nem az a sztár, aki megcsinál két-három cselt, aztán nem tudja továbbadni a labdát, vagy összeesik. Nálam a technika fogalma három lépést jelent, és semmi mást.

– Ezt hogyan kell értelmezni?
– Egy érintéssel leveszem a lasztit, a második lépésnél továbbadom, s a harmadiknál már indulok, hogy jobb helyzetbe kerüljek.
Puskás Ferenc végül nem lett a Real Madrid vezetőedzője
(Fotó: Action Images, archív)

– Ez túl szép ahhoz, hogy meg lehessen valósítani.
– Ha emlékszel rá, mi elsősorban a labdát futtattuk. Aki ezt teszi, annak marad szuflája, és nem sérül meg. A lényeg: a játékos uralja a labdát, és ne fordítva.

– A minap azt mondtad, hogy a világ legszerencsésebb embere vagy, hiszen a földkerekség két legjobb klubcsapatában játszhattál. A Honvédban és a Real Madridban.
– Igaz. Ezért hidd el nekem, hogy csak az az edző érhet el hosszú távon sikert, aki a támadó játékra helyezi a hangsúlyt, aki a támadásszövés szépségére tanítja a játékosait. Én is ezzel próbálkozom már 16 éve mint edző.

– Madridban az a hír járja, hogy ha a Real nem tud talpra állni, menesztik Di Stéfanót. Állítólag téged szemeltek ki. Vállalnád?
– Örömmel. De még nem kértek fel. Most pedig már nem is időszerű. Újból Egyiptomba szerződtem a Port Szaidhoz. Másfél év múltán visszahívtak.

– A nyáron még úgy volt, hogy az Austriához mégy (akkoriban Nyilasi Tibor a bécsi Austria játékosa volt, nem sokon múlt tehát, hogy Puskás legyen az edzője – a szerk.).
– Úgy is volt. De az utolsó kanyarban nem tudtunk megegyezni. Nem a dohány miatt, hanem azért, mert úgy vettem ki a szavukból, hogy sokan bele akarnak szólni az edző munkájába. Ez nálam nem megy.
– Mondd, Öcsi, ha egy magyar klub felkérne, mit válaszolnál?

– Ilyen felkérés még nem volt, ezért is beszéljünk feltételes módban. Nekem biztos nehéz lenne edzősködnöm odahaza. Mondtam már neked, itt, Spanyolországban is abból volt a legtöbb bajom, hogy nem tűrtem beleszólást a munkámba. Mert amíg siker van, addig sok a haver, a kudarcban úgyis egyedül maradsz.

– Erzsikével, a feleségeddel nem gondoltatok még arra, hogy kéritek a hazatelepedési engedélyt?
– Nos, 26 éve élünk itt. Itt ment férjhez a lányom, itt élnek unokáink. Biztos nehéz lenne az elszakadás, de mi nem zártuk ki ezt a lehetőséget sem. Ha öregebbek leszünk… Sosem lehet tudni. Csak azt, hogy amíg én lépni tudok, a focihoz akarom kötni az életem. A hazatérésről tényleg sokat beszélgetünk Erzsikével. A haverok is gyakran kérdik telefonon.

– Nagy a forgalmad?
– Nincs olyan hét, hogy valaki ne hívjon Pestről. Csak azért, hogy néhány szót váltsunk. Kovács Lajos, régi barátom, akivel együtt nőttem fel, gondoskodik arról is, hogy néha eljusson hozzám egy kis hazai. Jólesik a baráti szó, a hazai íz. Csak sajnos egyre fogyunk. A régiek közül egyre többen költöznek a Makkosba, a kripták országába.
Puskás az öregfiúk-válogatottban
– Harminc éve a 6:3-nak. Mire emlékszel legszívesebben?

– Bennem három angol–magyar él: a 6:3, a 7:1, és a legutóbbi vb-selejtező, amikor az öregfiúkmeccsen újból a Népstadionban játszhattam. Látod, itt őrzöm a fényképet a legféltettebb kincseim között. (Puskás 1981 májusában jött haza először 1956 után. A 3–1-es angol sikerrel véget érő vb-selejtező előtt rendeztek egy Budapest–Vidék öregfiúk-gálamérkőzést a Népstadionban, 3–3 lett a végeredmény, Puskás három gólt szerzett – a szerk.)

„ÜZENETEM A SZURKOLÓKNAK ÉS A JÁTÉKOSOKNAK…”

– Mit üzensz a magyar szurkolóknak, akiket nemigen kényeztetnek el a mai játékosok?
– Kérem őket: legyenek türelemmel. Egy jó csapat összekovácsolásához idő kell. Legalább négy-öt év. Adják meg a lehetőséget az edzőknek, hogy dolgozhassanak, hogy az elképzeléseiket meg tudják valósítani. Ne bántsák a játékosokat, hiszen ha cikizik őket, az bénítólag hat.

– S mit üzensz utódaidnak, a játékosoknak?
– Tréningezni sokat, nagyon sokat. Tudni élni a pályán és a pályán kívül. Szeretni a közönséget, de mindenekfelett imádni a labdarúgást, a világ legszebb sportját…
kisricso
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 25. 21:02 | Sorszám: 1151
Szeretetben gazdag, Áldott, Békés Boldog Karácsonyt kívánok minden fórum társamnak, fiatal barátomnak!
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 19. 20:07 | Sorszám: 1150
Noha szerintem a keretünk szerencsével kijuthatna egy világversenyre, a helyzet megoldása nem feltétlenül a felsoroltak vezérletével történhet. Hogy Németh kit fogad el, azt konkrétan l€$z@rom.
Amíg a fiatalok egy bunda, és pénzmosoda bajnokságban válnak felnőtt játékossá, addig nem fog változni semmi.
lorinc82
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 19. 17:50 | Sorszám: 1149
A Bölöni például nagyon jó megoldás lehetett volna.

Engem nem érdekel, hogy mennyibe került volna mondjuk Bölöni vagy akár más komoly szakember. Inkább erre menjen a pénz, éppen elég baromságra költenek. Mondjuk a fegyelmi büntetésekből összejött lóvét is el lehetett volna költeni erre...
lorinc82
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 19. 17:21 | Sorszám: 1148
Bölöni László egyeztetett a Magyar Labdarúgó Szövetség vezetőivel, de nem lesz a válogatott szövetségi kapitánya. Pedig konkrét tervei, reformjavaslatai lettek volna, és tisztában volt vele, ezzel sokak érdekét sértené.

Bölöni azt mondta a Nemzeti Sportnak adott interjúban, a legfőbb ok, amiért nem jött létre a megállapodás közte, és az MLSZ vezetői között az volt, hogy 2014 nyaráig szerződés köti a katari al-Hor csapatához. Bölöni az egyeztetés során alaposan beleásta magát a magyar futballba, és úgy látja, nem szabad leegyszerűsíteni a helyzetet azzal, hogy világbajnoki részvétel elbukása azon a hosszabbításban esett gólon múlt, amit a románok szereztek a tavaszi, budapesti meccsen.
hirdetés

"Elnézést kérek, de kimondom, 1986-tól nem jegyzik a magyar futballt Európában. Ez óriási időkiesés, és bizony ez a tény is a szakmát minősíti, vádolja" - nyilatkozta Bölöni, akinek konkrét tervei voltak a magyar viszonyok megváltoztatására, és tisztában volt vele, hogy ezek az elkerülhetetlen változások nem szülnének szimpátiát, és sokakat zavarhatna.

Szerinte Magyarországnak már régen nem szövetségi kapitányra van szüksége, hanem olyan emberre, aki tekintélyével, hozzáértésével, és tapasztalatával segít a problémák orvoslásában.

"Ha jó irányba haladnánk, nyolc év" - válaszolta az erdélyi illetőségű szakember, amikor arról kérdezték, mennyi idő kellene a magyar futball felemelkedéséhez, ha az ő elképzelési szerint alakulnak a dolgok. Azt mondja, az sem változtatna érdemben az itthoni dolgokon, ha a válogatott kijutna a 2016-os Eb-re, amelyen már 24 csapat vehet részt.

"Engem inkább az érdekel, mi lesz Debrecenben, mi lesz a Ferencvárosnál és Győrben - e helyütt bármelyik csapatot említhetném. Az érdekel, mi lesz a sok negyedosztályú külföldi futballistával? Érdekelne, milyen mércével méri és ki mérlegeli az utánpótlás- és ifjúsági válogatottakat? Hány magyarországi csapat ad lehetőséget fiatal játékosainak a tapasztalatszerzésre, hány magyar együttes vesz részt a Bajnokok Ligája, illetve az Európa Liga küzdelmeiben - és persze nemcsak ősszel, hanem tavasszal is. Tovább nem folytatom, mert érzékelhető, lenne feladat bőséggel" - fejtegette Bölöni, aki szerint a futballban minden lehetséges, így akár az is, hogy egyszer mégis Magyarországon dolgozzon.
onogur
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. december 19. 15:54 | Sorszám: 1147
Szerinted a zselézett hajú celebjátékosaink (Szalai, Németh Kriszti, Huszti, Dzsudzsák) elfogadnak majd egy nemzetközi tapasztalatoktól nem befolyásolt Pintért főnöknek, vagy még ma lemondanak a válogatottságról?
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 19. 14:46 | Sorszám: 1146
Én azért Pintérnél jóval nevesebb edzőt reméltem, de az az igazság, hogy a rendelkezésre álló játékos keret miatt felesleges egy nagy mágust megfizetni. Nálunk nem az a cél, hogy a finomhangoljanak egy kihegyezett csúcskategóriás motort, hanem csupán működésre kell bírni egy gyenge-közepes alapmodellt. Egy top edző olyan (nem csak anyagi) elvárásokkal állhatna elő, amit a hazai viszonyok mellett nem lehet teljesíteni.
Az "eredményesség" nem a taktikán fog múlni hanem azon, hogy ugyan ne vesszen már össze a legjobb játékosokkal, tisztába legyen a kerettel, a válogatásnál ne vegyen figyelembe anyagi érdekekre alapozott szempontokat stb.
lorinc82
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 19. 12:27 | Sorszám: 1145
Ez mindennek a legalja.

Ennyit Csányiról, nemrég még azt nyilatkozta, hogy nemzetközileg elismert szakembert fognak hozni. Na ja.

Pintér, az ősbunkó. Azt hittem, rosszul látok.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 19. 11:49 | Sorszám: 1144
Az MLSZ közleményéből arra következtetek, hogy Csányi vonul kifele a labdarúgásból. Az MLSZ kasszája nem áll túl jól, Csányi meg se a saját, se az OTP zsebébe nem hajlandó nyúlni azért, hogy külföldi kapitányt vásároljon.
Mondjuk a hatalommal se éppen felhőtlen a viszonya.
Részlet:

"E folyamat során hamar beigazolódott az a félelem, hogy a jövőbeli csapat lehetséges tagjainak megismerésére, a remélt eredményesség elérésére minden külföldi edző hosszabb időt kért a szövetségtől. Ez a jelenlegi helyzetben nem fogadható el, amikor – talán két felkészülési mérkőzést követően – szeptemberben már a 2016-os Eb-kijutás küzdelmeire készen álló csapattal kell rendelkeznie Magyarországnak. Ez önmagában elegendő érv volt a visszakozásra, amire ráerősített, hogy a komoly, felkészült külföldi szakemberek javadalmazási igénye, és az MLSZ fizetési hajlandósága között lényeges eltérés van. A szakemberek korrekt módon engedtek volna a Nyugat-Európában megszokottnak számító igényeikből, melyek erőfeszítések árán megfizethetőek lettek volna. Ugyanakkor a mai magyar labdarúgás gazdasági helyzetében, a jogos erkölcsi elvárások mellett a szövetség nem írhat alá felelősen nagyobb összegű szerződést."
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 19. 10:25 | Sorszám: 1143
Rájöttem! Erre is biztos lehetett fogadni, és a hazai labdarúgás hozza a szokásos tippmix meccset.
Bár tulajdonképpen mindegy, már egészen leszoktam a fociról.
Tulajdonképpen minek dobjunk ki egy csomó pénzt szövetségi kapitányra, mikor látjuk miből válogathat. Szarból nem lehet várat építeni.
Azzal kéne kezdeni, hogy a hazai bajnokin (bár nemzetközi kupákban nem nagyon veszünk részt) max 3 légiós. Ha ugyanannyi pénzt szánnak rá, akkor az legalább minőségibb lenne, és nem a délszláv/brazil zs osztály maradéka.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 19. 10:13 | Sorszám: 1142
Első bemutatkozó szavai: ööööö
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 19. 10:11 | Sorszám: 1141
Nagy tradícióval rendelkező, nemzetközileg elismert külföldi neves szakember.
Keresem, hogy melyik illik rá. Szóljatok, ha megtaláltátok...
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 19. 10:06 | Sorszám: 1140
Ez vicc
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 19. 10:04 | Sorszám: 1139
Csak nem hagy nyugodni a dolog, még mindig reménykedek abban, hogy ez csak a Sass-kabaré felvezetése...
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 19. 09:57 | Sorszám: 1138
Azt hittem, csak viccelnek. Elsőre jót röhögtem. Aztán tényleg ő. Ledöbbentem.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 19. 09:53 | Sorszám: 1137
Pintér Attila

Szerintetek?
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 19. 08:14 | Sorszám: 1136
Hivatalos:

Véleményt nem tudok formálni, a puding próbája az evés...
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 18. 16:07 | Sorszám: 1135
Legalább az is zöld
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 18. 15:36 | Sorszám: 1134
Nem is annyira, ha jól olvasom, jön Thomas Doll.
Hatalmas játékos volt, edzői kvalitását megmutatta a Hamburgnál.
Jó választásnak tűnik, reménykedjünk.
lorinc82
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 17. 15:07 | Sorszám: 1133
Uborkaszezon

mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 13. 08:46 | Sorszám: 1132
Várjuk az új edzőt, közben Dani lett a Nike reklámarca:

lorinc82
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 11. 13:19 | Sorszám: 1131
Én a támadó futball helyett beérem eredményekkel is..
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 11. 12:06 | Sorszám: 1130
Persze a statisztika az csak statisztika. A Fradi egyetlenként Magyarországon soha, sehol nem állhat be védekezni és kontrajátékot játszani. A közönség elvárja a támadó futballt, körülményektől függetlenül.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 11. 11:26 | Sorszám: 1129
Az is sok. De mint a Vidi elleni meccs is igazolja, arra kell törekedni, hogy egy góllal többet rúgjunk. De egyetértek.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...