20:48:48
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Ferencvárosi TC és egyéb sportok
Téma: Pankráció (régebben: Foci)
... Elejére 1. lap 
huszárló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 17. 09:39 | Sorszám: 324
Dzsudszi már egy kb. bukott egyén, még talán eladja a managere vhova közepesen jó pénzért, oszt jónapot.Viszi még a rutin, ez-az, semmi új. A fő baj a focinkban az, amit Buzánszki Jenő bátyánk mondott 2-3 éve: nem magyar foci. Mindenki más focit játszik, az egyik angolt, a másik németet, a harmadik olaszt, a negyedik belgát, stb, stb, de úgy, mint anno volt magyar foci, az már nem létezik.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 16. 08:44 | Sorszám: 323
Már megint igaza van!!!
A románoktól kapott gól eklatáns példája ennek. Úgymond állatorvosi lova.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 15. 16:32 | Sorszám: 322
Mi a főbaj a mai magyar futballban, ill futballunk védekezőjátékaában?
Az, hogy védőjátékunkban NEM VÁLLALJUK AZ IDŐBENI "FÖLÜTKÖZÉST" AZ ELLENFÉLLEL A LABDÁÉRT.
EZEN KELLENE ÉS VALAMENNYIRE LEHETNE IS VÁLTOZTATNI.Kikkel?
A jelenlegiek közül erre leginkább Varga j. és Guzmics alkalmas minderre, a tegnap pályán nem lévők közül pedig a paksi Fiola és a diósgyőri Elek. Mindezeket a "fölütközéseket" még az ellenfél térfelének közepén, de minimum a saját térfelünk közepén kell(-lene) megtenni, és semmiképpen sem a 16- osunk közvetlen közelében.Ezeket a "fölütközéseket" még szabálytalanság árán is végre kell hajtani, persze úgy, hogy ne legyen kiállitás a dologból!(Taktikai "fault"!)
EZ KELL ahhoz, hogy ne tudják BELÖFFBÖLNI a bőrt életveszélyesen a védelmi falunk mőgé!!!
Meg kell mindezt jóelőre akadályozni ill. meg kell a BELÖFFBÖLÉST előzni.És akkor a szésővédőjátékunk gyengeségei--LASSÚSÁG(!)--is mérsékelhetők!
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 15. 09:49 | Sorszám: 321
Van az úgy, hogy néha egyetértünk. Illetve, igazat adok.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 15. 08:59 | Sorszám: 320
P.s.:
Ja! És szegény szerencsétlen Egervári Sándor--bármennyire is jó balbekk volt anno' a Csepeli Vasasban--egy szövetségi kapitányi PÁNCSER! Vénségire "az"...sajna.
Nagyon rosszul választja meg a munkatársait is..mellesleg.
keresztkem
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 15. 08:45 | Sorszám: 319
Leesett a húszfillér f..ikám? EZTET MONTAM' MÁN 1 1/2 hónappal ezelőtt!
1.) Vancák a jó fejelni tudása, "elől"-i "használhatósága", merhogy tud elesni a 16-oson belül ugyi--meg diósgyőrisége--ellenére is, egy nagybüdös lóf..sz!
2.) Kovácspisti, Hajnaltomi, Korcsmárzsóti SENKI ÉS SEMMI!
3.) Koman "használható" ámbör, ámde tennap neki is rosszul ment.
4.) Szalai se' egy nagy vasziszdasz!
Egyetlen KOMOLY JÁTÉKOS a mai magyar válogatottban a kapus Bogdán.Meg még talán valamennyire Dzsudzsák.
Ámde "ez" NEM ELÉG a bukaresti "boldogulásunkhoz"!
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 15. 08:12 | Sorszám: 318
Én rettentően elkettyentem a meccstől. Ilyen védelemmel annyi esélyünk lesz Bucurestiben, mint mókusnak az erdőtűzben. Emlékeztek arra az elemzésre, amit nemzetközi tekintélyű cég készített, ingyen, ajándékként a magyar válogatott játékosairól? igen, arra, amit Egervári bunkó módon azonnal lefikázott. Abban benne foglaltatik, hogy Juhász a gyenge pont. Erre E. a töretlen bizalmáról esküdözött tegnapelőtt egy interjúban.
Hát be is jött: a cse gól előtt Juhász valahol a félpálya körül kalandozott, és a számtalan, kapunk előtti tiszta helyzet is mind az ő helyezkedési képességeit dícsérte. Még a Vanczák eladott labdája is: egy belső védő ugyan hol a bánatban kéne legyen, ha nem belül?!
Ez a Pintér-Varga gát szintén sehogyan sem működött, még rosszul se. Vass Ádámot vissza AZONNAL!!
Kovács Pistit meg vissza kell küldeni a serdülőválogatottba. Egész első félidei teljesítménye kimerült Koman akadályozásában (ilyen szempontból lekopírozta Gera játékstílusát).
Ami egyedül tetszett: Szalai és Böde együtt egészen hatékony támadósor lehet. Ha ez az elmeroggyant Egervári meg meri lépni, amire egy egész ország próbálja rábeszélni.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 12. 12:25 | Sorszám: 317
"...a túlsúlyos, két éve hivatalosan nem játszó disszidens magyart. "
"MÁS" VILÁG volt azért akkoriban a futballban is.
Én láttam Puskást még Honvédos-ként játszani 1954-ben--8 éves voltam akkor, s édesapám vitt el egy Diósgyőri Vasas--Budapesti Honvéd meccsre.Puskásnak rendesn nagy pocakja volt, de már 2 évvel előtte is ugyanúgy, amikor a legnagyobb sikereit elért.De egy biztos.
1960-ban, amikor Anglia--Világválogatott meccset közvetített az MTV a Wembley-ből--Vitray kommentálta--Puskás Öcsi a Világválogatott tagjaként egy "mokány, majdhogynem sovány, fekete magyar volt" amikor disszidálása után először láttuk Őt.Igaz csak a II.félidőben játszott és nem is rúgott gólt.
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 12. 10:40 | Sorszám: 316
A valaha volt legfelelőtlenebb játékosvásárlásnak tűnt, amikor a Real Madrid leszerződtette a túlsúlyos, két éve hivatalosan nem játszó disszidens magyart. Hogyan lett Puskásból mégis Pancho, a spanyol futball egyik legnagyobb csillaga? Nem egyszerű történet...
A mai Magyar Nemzet cikke itt: http://mno.hu/sport/ocsibol-pancho-avagy-madrid-bevetele-1177912
... www.facebook.com/puskas.legenda?ref=stream&hc_location=stream
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 12. 08:15 | Sorszám: 315
Elképedve nézem a Ferencváros focicsapatának metamorfózisát afféle mini Afrika-válogatottá
Vajon az utcán felismerik egymást a játékosok, vagy csak akkor, ha egyforma mezben vannak? Mire jó ez az észnélküli bevásárlás? Hogy lesz ebből csapat?
A győr meg abszolúte ész és elgondolás nélkül játszik, hogy lehetett ez a csapat bajnok....
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 04. 18:25 | Sorszám: 314
A németek doppingoltak: az Aranycsapatnak jár az arany
www.internet-ugyved.com
Be voltak speedezve a németek? A Humboldt-egyetem 800 oldalas tanulmánya alapján a
... http://www.internet-ugyved.com/aranycsapat-nemet-doppingbotrany.html
... www.facebook.com/pallagi.erzsebet
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 04. 15:14 | Sorszám: 313
1.) Dr. O.-al NEM IS KELL(!) mindég mindenben egyetérteni! Az egy ballib métely-propaganda eredménye, mely azt hirdeti-sulykolja, hogy a "diktátor, cezarománisás etc..etc..Orbán "kicsinál mindenkit", aki mer neki elentmondani"! NINCS IGY!
2.) Nem Pászkány lesz az a befektető--miért(?) csak őrá gondolunk(?)--aki a Fradit megveszi.
3.) Mindettől függgetlenűl. Sajnos a magyar futball MÉG NEM ÉLETZKÉPES--valóban--de nem sok kell hozzá, hogy "az" legyen.
4.) Mindazonáltal a "magyar futball" ha életképes is lesz nem sok idő múlva, NEM "ÚGY" lesz "AZ", mint a "magyar vizilabda".Hanem kb. úgy, mint a "magyar kézilabda" vagy mint a "magyar jégkorong".De inkább úgy, mint a jégkorong--hogy a realitások talaján maradjunk...
keresztkem
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 04. 14:00 | Sorszám: 312
Hát igen "Orbán Viktor: A magyar profi futball teljesen életképes"

Ebben sem értek egyet vele. Szerintem egy hazai szinten is középszerű (nemzetközi mércével nem is érzékelhető) foci klub működtetési költségeiből a világszínvonalú vízilabda utánpótlás teljes költsége fedezhető lenne.


Meg ilyeneket mond "Hozzátette: „a Fradinak hamarosan lesz kérője, erősebb és nagyobb, mint bárki másnak, ez hetek kérdése. A Kecskemét is meg fog erősödni, csak először kicsit meg kell melegednie Magyarországon a Mercedesnek.""

Jaj. Én láttam a minap egy beszélgetést Pászkány Árpáddal, és Ő ott kizárta a magyarországi klubba beszállást.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 04. 11:55 | Sorszám: 311
Az idős Garami József az MTK mesteredzője azt fejtegette szombaton délután Diósgyőrben a 2:2-vel végződött DVTK-MTK neccs után, hogy--úgymond--"a játékvezetők ma már megengedik a túlzottan kemény játékot". Másrészt Szivics Tomiszláv meg azt, hogy a "bíró 2db 11-est nem adott meg a DVTK javára"--mely utóbbi megállapitással jómagam is egyetértek.
Mindezzel szemben egy órával később Szombathelyen a Hali-ETO meccsen a bíró 2db 11-es is befújt--egyet a Hali egyet az ETO javára, mely esetek közük mindkettő jóval enyhébb szabálytalanság volt, mint a koradélutáni diósgyőriek. A fene érti ezt!
keresztkem
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 03. 06:02 | Sorszám: 310
Én IS "hiszek" a "magyar fociba'", amellett, hogy örülök annak, hogy dr.O. is "hisz".MOSTMÁR CSAK AZT A FOGALOMEGYÜTTEST KELLENE DEFINIÁLNI-DEFINIÁLNUNK, TUDNIILLIK, HOGY VALÓJÁBAN: MIT IS ÉRTÜNK AZON, HOGY "HISZÜNK A MAGYAR FOCIBA".Mert "azt" én meg tudom mondani, hogy én mit értek ezen? De hogy Dr.O. vagy Ön mit ÉRT(!?) ezen a --három(négy?)--szón, hogy "hiszek a magyar fociba'", nos azt nem!
És mert ez így van, legalább én megmondom, hogy mit? Azt, hogy a sikertelenségeink--és prognosztizálhatóan jövőbeni SIKERTELENSÉGEINK--ELLENÉRE is érdeklődöm és érdeklődni is fogok iránta, drukkolok neki és érte, s a magam lehetséges eszközeivel segitem--amennyire tőlem telik.Azaz: NEM HAGYOM EL, nem szünök meg foglalkozni VELE!
És ha Mucsonyröcsögén tartózkodom vasárnap délután netán, ahol a "megye 2-ben" a Múcsonyröcsöge-Bivalybürgözd kiesési rangadót rendezik épp' meg, akkor én kimegyek--mint Minarik Ede a "megszállott mosodás"-- a libalegelőre, amit futballpályának neveznek, és drukkolok MINDKÉT csapatnak.Mert igaznak vélem: " KELL EGY (KÉT) CSAPAT"!!!
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 02. 11:41 | Sorszám: 309
Az anyagiaknak szerintem nem sok köze van ehhez.
A probléma az, hogy nem azok fociznak, akik a legjobban tudnak focizni. Persze, a lényegesebb kérdés, hogy miért? Hát azért, mert a foci társadalmi presztizse iszonyúan erodálódott. A focisták el vannak könyvelve default bunkónak, az iskolásokat sem vonzza a dolog, mert nem lehet foci által népszerűnek lenni a kortársak között és az ellenkező nem előtt.
Nem jelent kitörési lehetőséget.
Nem vagyunk elég szegények.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 02. 11:33 | Sorszám: 308
Jóvanna! Csak megemlítem, hogy van még egy ember Mo.-on, aki hisz a magyar fociban!!!
Igen-igen, Orbán a vezetékneve! Két hete sincs, hogy ilyen értelemben nyilatkozott.
Úgyhogy óvatosan a csúfolódással, Obsitos Kolléga!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 02. 11:31 | Sorszám: 307
Na meg a Feröer-szigeteken!! Ammán valami, ottan légióskodni
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 01. 15:37 | Sorszám: 306
A svájci ötödosztályban (gondolom a helyi tűzoltózenekar idősebb tagjai, akik már a krumpliföldön nem bírnak hajolgatni) is nagy kihívás lehet játszani.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 01. 15:20 | Sorszám: 305
Egy érdekesség a külföldön játszó aranylábúak. Szánalmas a lista. A németet leszámítva a normális bajnokságokban nem vagyunk jelen.

A szerbek meg minden bajnokságban megtalálhatók.

De nézzük csak a hazai példát. Kíváncsi lennék a bajnokság első 5 helyezettjénél a lejátszott éles meccspercek számára származási országra lebontva. Hát nem lennék meglepve, ha lecsúsznánk az első helyről.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 01. 14:50 | Sorszám: 304
Jobbak, perszehogy jobbak..nálunk.Hisz' éppen azt kérdeztem: MIÉRT?
DE én emlékszem: korábban még jobbak voltak --tőlünk.Amikor még Romániában nem volt olyan szintű profizmus, mint most--teszem azt Bölöni meg Hagi virágzása idején. Persze tőlünk--sajnos--nem olyan nehéz jobbnak lenni--már vagy 25 éve.
keresztkem
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 01. 14:44 | Sorszám: 303
Egyelőre odáig süllyedtek, hogy 4 csapatuk is áll a nemzetközi kupasorozatokban... Gondolom az közismert, hogy mi hol tartunk éppen...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 01. 14:34 | Sorszám: 302
"..A Kolozsvár csapatának éves költségvetése nagyjából a teljes magyar NB1 csapatainak a felével egyenlő."
Ez valósszínűleg igaz, ámde ez CSAK A "MOSTANI" ÁLLAPOT és NEM A VALÓDI ÉS ÁLTALÁNOS HELYZET.Tehát NEM VÁLASZ a kérdésemre.Olyannyira nem, hogy akkor, amikor a Steaua BEK-et nyert, a magyar fociban már több pénz volt egyrészt, mint akkor a románban.(Hisz' Belodedici épp' azért dobbantott le Szerbia-Jugóba, mer' úgy vélte "nincs megbecsülve" a Steaua Bucuresti-ben) Másrészt épp' AZÓTA gyengébb--már-már majdnem a mi szintünkig gyengébb-- a román foci is, amióta "pénzügyileg" oly' igen-igen kúrvára "fölfejlődött" a "CSEFERE".Nem utolsósorban a magyar Pászkány Árpád úr áldásos menedzsertevékwenysége okán.
keresztkem
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 01. 14:06 | Sorszám: 301
A Kolozsvár csapatának éves költségvetése nagyjából a teljes magyar NB1 csapatainak a felével egyenlő. A játékosok becsült értéke is majdnem ilyen viszonyokat mutat. A többi román kirakatcsapatról (pl. Steaua București) már nem is beszélek...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 01. 14:02 | Sorszám: 300
Mint mondám: "páncsernek" teccik lenni a futballba'....
keresztkem
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...