19:39:58
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Ferencvárosi TC és egyéb sportok
Téma: Fradisták szabadon bármiről 1
... Elejére 1. lap 
lorinc82
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 20. 10:21 | Sorszám: 1740

Ezt behúztuk. Elégedettek nem lehetünk, mert látszanak a hiányosságaink továbbra is, azonban többet mutattunk, mint eddig. Az különösen tetszett, hogy a Pécsnek gyakorlatilag nem volt komoly helyzete.

A 2. félidőben több szép támadás is összejött, a 2. gól kifejezetten szépre sikerült.

A jövő héten megyünk Debrecenbe.. Mit lehet erre mondani, nem lesz könnyű. A győzelmet bravúrnak tartanám a felszállóágban lévő Loki ellen. Jó lenne nem kikapni..

A rendes szurkolás egyre jobban hiányzik, akár idegenben, akár otthon játszunk, nem tudom, lesz-e a közeljövőben valami pozitív változás ebben..
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 20. 08:12 | Sorszám: 1739
A második gólt nem láttam! Pedig egy vonalban ülök a 16-ossal! Annyira lefoglalt Ugrai felvágása, hogy nem követtem a labda útját. Már-már csatlakoztam a szidalmazók táborához, mikor a kivetítőn észrevettük, hogy gól van!

Ilyen sem volt még, mióta meccsre járok. Szégyenszemre ismétlésből kellett kiokosodnom.
Turáni
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 19. 11:39 | Sorszám: 1738
FTC: ilyen kevés néző még nem volt az új stadionban
http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb_i/ftc-ilyen-keves-nezo-meg-nem-volt-a ...
Turáni
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 19. 09:32 | Sorszám: 1737
meg is van sima 2-0.
Turáni
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 17. 12:57 | Sorszám: 1736
Győzni kell, mert bajok lesznek. Hajrá Fradi !!
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 17. 11:58 | Sorszám: 1735
Holnap este 8-kor fogadjuk Pécs csapatát.
Csak a győzelem elfogadható.
Én kint leszek a helyemen, amolyan C6-os oldallelátói huligán hangulatban.

Hajrá Fradi!
Turáni
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 16. 15:58 | Sorszám: 1734
Furcsa ez nálunk, hogy egy tizenhét vagy egy 21 éves még tojáshéjas és kíméljük.
nyugaton 17-18 évesen már a nagy csapat környékén ott van, sokszor kezdőben is aki ügyes.
aki addig nem az már később sem.
Be kéne vetni ezeket, persze mértékkel, mert ha sok teher kerül rájuk, de akkor is.
amúgy :
Német edzőnk értékelte az újabb vereséget.

"- Ami a legfiatalabbakat illeti, velük elégedett lehetek – mondta Doll honlapunknak. – Lelkesen, nagy szívvel mentek előre, ezt öröm volt látni. Meg kell azonban említenem, hogy azok, akik már az első csapat keretéhez tartoznak, nem játszottak megfelelően. Az U21-es csapatból felkerült srácoknak segítő kezet kellett volna nyújtaniuk. A ma mutatott játékuk azonban ehhez kevés, ezt meg kell érteniük. Ennél sokkal többet várok el tőlük."
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 16. 14:04 | Sorszám: 1733
Tegnap kizavartuk az óvodát Kaposvárra, így is egykapuztak a fiatalok. Az örökös csapnivaló helyzetkihasználásunk vert meg minket újfent. Nem tudom, mi kell ennek a drasztikus javításához...

Az a Popov gyerek elég ügyes, én feltenném bajnokin is a pályára. Függetlenül attól, hogy a tojáshéj még a fenekén van.
Turáni
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 16. 13:32 | Sorszám: 1732
Magam rendszeresen jártok ki német bajnokikra.
De a FTC ÚJ jegy és bérletemelés fényében is érdekes a németek hozzáállása. Mondhatni tanulságos.
Németek a rájuk jellemző precizitással szerveznek meg mindent.

lorinc82
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 16. 10:08 | Sorszám: 1731

Az angolok teljesen el vannak tévedve. Azt hiszik övék a világ legjobb bajnoksága, de közben rendszeresen szívnak a BL-ben és EL-ben.

A német bajnokságot tartom a legjobbnak, minden szempontot figyelembe véve, ott a legmagasabb a stadionok kihasználtsága, kiváló a hangulat, van szurkolás, nem úgy mint az angoloknál, a bajnokság színvonalas és izgalmas.
Turáni
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 15. 17:57 | Sorszám: 1730
http://www.nemzetisport.hu/angol_labdarugas/a-nemeteknel-szamitanak-a-szurkol ...
Horror jegyárak - az angol 4. ligában drágább a bérlet, mint a Barcánál

A Bundesliga híres arról, hogy a szurkolók érdekeit is figyelembe veszi, ha a jegyárakról van szó. A négy topklub (Bayern, Dortmund, Leverkusen, Schalke) mind árul 13 fontnál olcsóbb jegyet. Carsten Cramer, a Dortmund marketingigazgatója kizártnak tartja, hogy olyan költségeket róna szurkolóira, mint az Arsenal.

„Ha olyan árakat szabnánk meg, mint ők, elveszítenénk a szurkolóinkat – mondta Cramer. – A drukkerek a legfontosabbak számunkra, az ő érdekeiket kell előtérbe helyeznünk.
lorinc82
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 15. 16:39 | Sorszám: 1729
Dárdai Pali mai nyilatkozata:

„A minimális cél, a négy pont, amiért mentünk, megvan – értékelt Dárdai Pál, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya. – Mindenki látta, hogyan… A románok elleni jó második félidő után tegnap egy kilencvenperces szenvedést láthattunk. A profi futballban azt nézik, hány pontot hoztunk, ilyen szempontból a játékosok mentalitásával elégedett vagyok, mert nem kaptak gólt. Az ilyen meccsekben szokott benne lenni, hogy az utolsó percekben betalál az ellenfél. Nem is nagyon tudtak örülni a mérkőzésnek, mert elfáradtak. A lényeg, hogy megvan a négy pont, és tudunk készülni a finnek ellen.”

„Szét kell szedni a két összecsapást, az elsőre majdnem egy hetet készültünk. Ez a csapat mindennap együtt játszott. A tegnapi mérkőzésbe több helyen bele kellett nyúlni, mert néhányan megsérültek, és voltak, akik annyit futottak, hogy nem tudták volna kipihenni. Olyan csapat ment fel a pályára, amely talán így még sohasem játszott. Ilyenkor szokták mondani, hogy az edző hibázott. Szerintem az egész együttes hajtott, küzdött, de nem volt játék. Lehet, ott hibáztam, hogy a fáradtakat is be kellett volna rakni, a sérülteket is, játsszunk ugyanazzal a csapattal, mert bennük megvan a ritmus. Ettől függetlenül a lényeg, hogy megvannak a pontok.”

„Hogy én mit változtatok? Megpróbálom elmondani nekik, mit és miért csinálunk, hogy gondolkozzanak – mert intelligens srácok –, kicsit az agyuk is járjon. Még most is hiányzik egy-két méter, hogy előrébb védekezzenek, ne mindig hátrafelé. A románok ellen a második félidőben ez pozitív volt, mert elhitték, hogy egy magyar játékos is tud előrébb védekezni. Ha ebben szót fogadnak, még szép mérkőzéseket láthatunk.”

„A félidei átszervezés? A középpályánk elég gyengén muzsikált, nem szereztünk labdát, ezért oda egy embert behúztam. A fejelések miatt olyan játékost hoztam be, aki agresszív, párharcokban erős, ezért lett kicsit megvariálva a csapat. A középpályát szerettem volna megerősíteni, mert az összes párharcot elveszítettük, átjáróház volt az első félidő. Biztos voltam benne, hogy a mérkőzés végén jönnek majd beadások, az ellenfél pedig jól fejelt, ezért Gera Zolit visszább húztam, bejött Kalmár Zsolti is, ők tudnak fejelni, megvan a magasságuk hozzá, nem is éreztem gondot.”

„Nagyon elfáradtam ebben a két hétben, mert az előtte lévő három hétben is rengeteget törtem a fejem, hogy hol tudnék segíteni. A román meccsből minden szempontból jól jöttünk ki, ez a selejtező kicsit engem is megfogott, én ekkora nagy szenvedést még utánpótlásszinten sem éltem át. Ezeket a mérkőzéseket a legnehezebb megnyerni, de az ilyenekből lehet megerősödni. A győzelem a mentális erőnket mutatja, nagyon erős közösségünk van, a srácok bíznak egymásban.”
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 15. 16:35 | Sorszám: 1728
Soha NEM AZ A "JOBB" CSAPAT, amelyiknél többször van a labda vagy több a helyzete--EZ EGY ELAVULT ÓSDI SZEMLÉLET!Jobb csapat az, amelyik kevés helyzetből több gólt rúg!!!
Ez így volt már a 70-es években is a milánói Internazionale-val főleg, melynek edzője az argentin Helenio Herrera, az IGAZI MÁGUS volt.Igy hát ezt az "új"(?!) NAGYIGAZSÁGOT NEM ÉN találtam ki, hanem Herrera már '67-68 körül.
Turáni
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 15. 13:12 | Sorszám: 1727
nekem nagyon tetszett amit játszottak, határozottak voltam, jó erőben, gyors és pontos passzok voltak, szélen megindultak.
Volt 20 olyan lehetőségük ahol bőven az utolsó megmozdulásukon múlt csak, hogy nem lett helyzet, nekünk szinte semmi, ők mutattak valamit ami labdarúgásra emlékeztetett, mi nem.
Ismétlem mindez ott ahol.
Akaratgyenge, technikailag képzetlen, rossz felépítésű, labdarúgásra alkalmatlan focistáink vannak. Ezek profik ez az életük, 10 évet töltenek el, míg felépítik ezt velük az utánpótlásban.
30 éve járok ki Fradira, egyre rosszabb és rosszabb a magyar foci. Mindig szidjuk akik épp vannak, aztán 5-10 év múlva már azokat is visszasírjuk.

Mindenki tudta ez nem lesz könnyű meccs, mert nekik, velünk ellentétben, nos nekik van tartásuk. De a játékban felülmúltak minket és ezt nehéz elviselni.

Egy helyi pék akkor vitte el a labdát a szélen amikor csak akarta és erővel is jobban bírta.



lorinc82
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 15. 12:47 | Sorszám: 1726

Én nem állítottam, hogy jól játszottunk, sőt.

Többet birtokolták a labdát, lelkesek voltak, de komoly helyzetük azért nem volt nagyon.

Amit a feröeri kapitány mond, némileg túlzás, a jobb csapat kapott ki, na persze. Ez a leggagyibb duma, amit be lehet dobni. A jobb csapat a fociban az, aki több gólt lő, pont.

Persze bőven elismerem a teljesítményüket, mert jól játszottak. A meccs előtt a tippem az egygólos győzelem volt, sejtettem, hogy egy nagy szenvedés lesz az egész. Elég csak abból kiindulni, hogy otthon milyen meccseket játszott eddig a Feröer (lsd. alább).

Nincsenek könnyű meccsek, ráadásul a finnek elleni ennél sokkal nehezebb lesz, sokkal többet kell nyújtani. Szerintem a győzelmünk bravúr közeli eredmény lenne..
Turáni
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 15. 12:27 | Sorszám: 1725
balkáni csürhe.
Turáni
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 15. 12:25 | Sorszám: 1724
Fotók: Székkel ütötték a szerb szurkolók az albán játékosokat a pályán
http://www.csakfoci.hu/kulfold/euro2016/node/177373

fenének kellett őket összesorsolni.
Turáni
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 15. 12:23 | Sorszám: 1723
elnézést, de nézd már meg a labdabirtoklást arányát, vagy, hogy ki vezetett támadásokat.
Felépített szép és gyors sok sokpasszos támadásokat, hát nem mi.
A feröeri kapitány: "A jobb csapat kapott ki, ezt most mondhatom először"
http://www.csakfoci.hu/valogatott/valogatott/node/177375
lorinc82
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 15. 11:13 | Sorszám: 1722
A németek lengyelek elleni meccsét láttam, hihetetlen mennyiségű helyzetet, ziccert hagytak ki, emellett a lengyelek minden dicséretet megérdemeltek.
lorinc82
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 15. 11:12 | Sorszám: 1721
Alapvetően a nagyobb csapat dominál, de láttam ellenpéldát is az elmúlt pár napban. Az olaszok a Málta ellen kegyetlenül szenvedtek, és ha az olasz védő a 2. félidőben utolsó emberként nem rúgja fel a kapura törő Schembrit, akkor bizony búcsút mondhattak volna a 3 pontnak.

Ennek ellenére azért játszhattunk volna lényegesen jobban. Én hibának éreztem egyébként Simon Krisztián kezdőbe állítását, ezzel az alkattal az erős feröeriek ellen nem volt esélye. Neki az egyetlen erénye a gyorsasága, azonban tény, hogy a feröeri pálya az átlagnál kisebb méretű focipálya, így nagy területek nem adódhattak. Rossz volt nézni ennek a Fiolának a beállását is..

Feleslegesen belementünk a párharcokba, sokkal több mozgásra, rövid passzra és cselre lett volna szükség.

De a lényeg, a 3 pont megvan, a finnek ellen pedig egy elképesztően nehéz meccs jön majd.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 15. 10:42 | Sorszám: 1720
A németek eredménytelensége viszont mindent figyelembe véve is mellbevágó.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 15. 10:41 | Sorszám: 1719
Ez rendjén is van. Manapság ritka a gólzáporos győzelem, de egy valamit azért tudni kell: a kínkeservesen megszerzett győzelmek esetében szinte mindig a magasabban jegyzett csapat dominál, dolgoz ki számtalan helyzetet, sok esetben felborul a pálya a labdabirtoklás tekintetében stb. A vesztes mérkőzéseik alkalmával dettó, "csak" lő az ellen egy szerencsés gólt s óriási mákkal kiküzdi a győzelmet, esetleg egy kontrából még növelni is tudja az előnyét.

Észak-Írország ellen pedig egyenesen jól játszottunk, az egész mérkőzés során kézben volt a meccs, egészen a végéig. Megbosszulta magát a gyenge helyzetkihasználás, meg hogy a végére teljesen elfáradtunk. Most meg ez a csapat vezeti a csoportot veretlenül...
lorinc82
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 15. 10:15 | Sorszám: 1718

És még egy adalék, a feröerieket otthon nagyon nem szokták sok góllal megverni, még a nagy csapatok sem. Néhány otthoni eredményük az elmúlt évekből:
Feröer 0–1 Franciaország
Feröer 0–2 Szerbia
Feröer 0–1 Olaszország
Feröer 1–2 Svédország
lorinc82
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 15. 10:11 | Sorszám: 1717

Rettentő egy meccs volt tegnap, de az ilyen meccseken csak a győzelem számít. Már rég nem ott tartunk. hogy minden kiscsapatot könnyedén lehet 3-4 góllal megverni, már alig van olyan csapat amelyik könnyedén elintézhető (max. San Marino, Gibraltár).

Csak néhány eredmény a mostani EB selejtezőből:
Izland–Hollandia 2–0
Andorra–Wales 1–2
Luxemburg–Fehéroroszország 1–1
Németország–Írország 1–1
Észtország–Anglia 0–1
Liechtenstein–Montenegró 0–0
Oroszország–Moldova 1–1
Svédország–Liechtenstein 2–0
Olaszország–Azerbajdzsán 2–1
Málta–Olaszország 0–1
Horvátország–Málta 2–0
Portugália–Albánia 0–1

Nincsen olyan ellenfél, akit le lehetne becsülni, minden meccsen maximálisan meg kell küzdeni a 3 pontért. Folyamatosan fejlődik a futball, mindenki megtanult futni, szervezetten játszani, erőnlétet szerezni.

Ami hiányzik nekem, egyre kevésbé élvezhető a futball, egyre kevesebb a kreatív játékos, nincsenek cselek, váratlan megoldások. És ezt most nem csak magunkra értem..

orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 15. 10:00 | Sorszám: 1716
Azt vegyük figyelembe, hogy a hazaiak lényegében teher nélkül játszottak, a mieinken meg elég nagy nyomás volt. Ennek ellenére engem a labdatartásban megnyilvánuló bénázás nagyon zavart. Szóval aki profi, tehát semmi más dolga nincs, csak az edzés, az tudja már megtartani labdát amatőrökkel szemben. Ki a cselgép a csapatban?

Viszont a csoportunk nem alakul túl jól. Az elején úgy gondolhattuk a görögökkel, a románokkal, fogunk küzdeni az első három helyért. Ehhez képest az északírek, és a finnek is jelenleg előttünk vannak, de a legjobban a legmagasabban jegyzett görögök lemaradása aggaszt, ugyanis nem fognak ők végig ennyit bénázni, aztán nehogy pont ellenünk pörögjenek fel.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...