23:36:34
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Műhely
Téma: Pilisi Lovagrend
... Elejére 1. lap 
gajo
Olvasta: 2 | Válasz | 2023. március 30. 20:43 | Sorszám: 627
Ja! ásványvizet meg csak üvegben!
gajo
Olvasta: 2 | Válasz | 2023. március 30. 20:40 | Sorszám: 626
Ebben így nem hiszek, meg hát az nem is volt forradalom!
Ellehetne kezdeni: minden palackos üdítőt kitiltani a boltokból! Szifon+szörp. Persze lenne óbégatás, na-de kit érdekel?
R.András
Olvasta: 2 | Válasz | 2023. március 30. 06:02 | Sorszám: 625
Ártalmatlan az. ami nem árt !
gajo
Olvasta: 2 | Válasz | 2023. március 29. 21:39 | Sorszám: 624
Na! Csak a vicc kedvéért, mi az, hogy "ártalmatlan"?
R.András
Olvasta: 2 | Válasz | 2023. március 28. 21:34 | Sorszám: 623
A túlzás ott kezdődik, ahol az allergia: amikor az ártalmatlan hatások is kiváltják
a vészreakciókat.
gajo
Olvasta: 2 | Válasz | 2023. március 28. 20:18 | Sorszám: 622
Ez egy büdös evolucionista!
gajo
Olvasta: 2 | Válasz | 2023. március 28. 20:12 | Sorszám: 621
"Határozd meg szavaid értelmét"! Szóval hol kezdődik a túlzás?
R.András
Olvasta: 2 | Válasz | 2023. március 28. 11:27 | Sorszám: 620
Karl Pearson was an English mathematician and biostatistician. He introduced the idea of correlation and applied statistics to biological problems of heredity and evolution. With Francis Galton, he was a supporter of eugenics. English mathematician who was one of the founders of modern statistics. His lectures as professor of geometry evolved into The Grammar of Science (1892), his most widely read book and a classic in the philosophy of science. Stimulated by the evolutionary writings of Francis Galton and a personal friendship with Walter F.R. Weldon, Pearson became immersed in the problem of applying statistics to biological problems of heredity and evolution. The methods he developed are essential to every serious application of statistics. From 1893 to 1912 he wrote a series of 18 papers entitled Mathematical Contributions to the Theory of Evolution, which contained much of his most valuable work, including the chi-square test of statistical significance.
... www.facebook.com/photo/?fbid=163469376618869&set=gm.3545333815688236&idorvani ...
R.András
Olvasta: 2 | Válasz | 2023. március 27. 20:30 | Sorszám: 619
Ne essünk túlzásokba !
gajo
Olvasta: 2 | Válasz | 2023. március 27. 19:41 | Sorszám: 618
Te is megveszed! Pl. LEGO
R.András
Olvasta: 2 | Válasz | 2023. március 27. 18:29 | Sorszám: 617
Felelősségre vonni nem tudjuk őket.
Amit tehetünk: szelíd, Gandhi-féle forradalom: hogy a szemetet nem vesszük meg.
gajo
Olvasta: 2 | Válasz | 2023. március 27. 18:19 | Sorszám: 616
Egyébként megint a "MI" , ha nincs mivel szemetelni, akkor senki sem szemetel!

A felső 0,01 százalékot kell felelősségre vonni, ők állítják elő a szemetet. A profit, a hatalom mindent űberel! /Ja ezt fejlődésnek nevezik!/
Dumálhatunk itt mi napestig, amíg lesz eldobható szemét, addig el is dobják.
gajo
Olvasta: 2 | Válasz | 2023. március 27. 18:10 | Sorszám: 615
"Az okos emberek az erdőben nem szemetelnek,
a többieknek pedig TILOS !"
- Ez már régi szöveg és nem is teljesen így ismerem: "Normális ember nem szemetel, a hülyéknek pedig tilos!"
R.András
Olvasta: 2 | Válasz | 2023. március 27. 12:05 | Sorszám: 614
Kedves Rend !

Báldi András ökológus előadása (2022. november 21.)
Kapcsolódó cikk: A szemünk láttára tűnnek el fajok a Földről, mégsem teszünk ellene semmit

Már csak 1% a "természetes" természet ! ...
Ez dráma, ez sokkoló ! ...
Tegyünk valamit !

A pandémia első hulláma ragyogó modellkísérlet volt. Home office, online suli, az aluljárókban őzikék
sétálnak. Ez a "normális" élet ! ...
Az oltakozás hiba volt. Hiba volt visszatérni az abnormális élethez.

Sajnos, az emberek 99,65 %-át (Lányi András számolta ki) nem érdekli a természet. Az emberek
~52 %-a lebetonozná a Hortobágyot, ~48 % szerint a Hortobágy legyen termőföld. Pedig a Hortobágy
esetleg lehetne természet !

A baj gyökere az, hogy a világunk úgy működik, mintha deklarálva volna három alapjog: a korlátlan
gyerekszüléshez, a korlátlan természetpusztításhoz és a korlátlan butasághoz fűződő jog (a korlátlan
butaság deklarált jog, ezt hívják általános választójognak).

A megoldást egy erdőszélre kitett tábla kínálja: "Az okos emberek az erdőben nem szemetelnek,
a többieknek pedig TILOS !"

A tábla üzenete: az emberiség kétfokozatú: vagyunk mi (a krém, a 0,35%, a szellemi elit, a gondolkodók,
a környezetkímélők, akik nem szállunk repülőre, csak módjával autózunk, a pandémia múltával is home
office-ban dolgozunk és online suliba járatjuk a gyerekünket, stb.) és van a maradék (a plebsz, akik
csak a "rezsicsökkentés" hívószóra fogékonyak).

Javasolom, hogy: PLr meghívó !
R.András
Olvasta: 3 | Válasz | 2023. március 19. 18:34 | Sorszám: 613
A megoldás: home office, online suli !
... www.facebook.com/TruthTheory/photos/a.10152413727410482/10160429463845482
R.András
Olvasta: 3 | Válasz | 2023. március 19. 16:25 | Sorszám: 612
... Igen ám, de az emberben van a hiba. Vagy az ember a hiba. Úgy pontosabb és iszonytatóbb.
Az ember a hiba, a legveszélyesebb invazív faj.

Tudta már Arany is:

„Közönyös a világ… az ember / Önző, falékony húsdarab, / Mikép a hernyó, telhetetlen, / Mindég
előre mász s – harap. / S ha elsöpört egy ivadékot / Ama vén kertész, a halál, / Más kél megint,
ha nem rosszabb, de / Nem is jobb a tavalyinál.”

S tudjuk, Szophoklész embere még nem ilyen volt – de hol van már Szophoklész embere?

Szophoklész

Megmondom: kiköltözött a mongol pusztába. Nézd a lovakat a mongol pusztában, s látni fogod
a szabadságot. A romlatlan szabadságot. A szabadság teljességét. A véres zászlók nélküli
szabadságot. Nézd a mongol pusztát: ugyanazt fogod látni.

Nézd a sast: ugyanazt fogod látni. Nézd a mongol pásztort: akkor is.

A szabadság nyugodt, ősi, fenséges, méltóságos, a szabadságnak rendje van, szabott kerete
van, törvénye van, múltja van s jövője – tehát van ideje s örökkévalósága, a szabadság
transzcendens, mint a mongol puszta, a természet, a lótuszon ülő Buddha, Jézus a kereszthalál
előtt, vagy tán a kereszten is.

Mikor az első ember felnézett éjjel az égre, s előtörtek lelkéből az elragadtatás első, artikulálatlan
hangjai, akkor született a szabadság, s az a szabadság valóságosabb volt, mint megannyi
fogyasztói társadalom iszonya, csigaház-perspektívája, személytelensége s időtlensége.

Nézd a mongol pusztán vágtató vadlovakat. Sehol egy véres zászló, csak az ősi világ legmélyéről
feltörő igazi szabadság. Nézd a mongol nomád kimért, takarékos, éppen odaillő mozdulatait, s látni
fogod mindazt, amit elvesztettél a véres zászlók alatt. Pedig ők is megszenvedték ám az ember
romlását, útvesztését, vagyis hát a történelmet. Megszenvedték, ezerszer is.

Csak nem volt idejük belehalni, mert az állatnak enni kellett, s a lovak elvágtatnak mindig a
végtelenbe.

A nagy, ismeretlen Úr, kinek vendégei vagyunk itt a földön, innen látszik legjobban, a mongol
pusztából. S én ezért jöttem ide. S a közös gyökerek miatt, melyeket szintúgy el akartak s el
akarnak rabolni mitőlünk, hogy ne lehessünk soha igazán szabadok.
... https://gondola.hu/cikkek/150229-Bayer_Zsolt__A_mongol_sztyeppe_vegtelen_szab ...
R.András
Olvasta: 3 | Válasz | 2023. március 16. 16:25 | Sorszám: 611
Online Konferencia, 2023-03-16.

Kedves Rend !

Egyik lovag- (dáma-)társunk kérdezi, hogy lehet-e ulti helyett esetleg mah-jongozni ?
Nagyhirtelenjében rámondtam, hogy persze, bármit lehet játszani, a lényeg az, hogy ne csak
egy belterjes, összeszokott társaság játsszék, hanem a játékba vonjuk be a betonozókat.

Azért, ha lehet, olyan játékot válasszunk, hogy kövessük Michelisz Norbi példáját, aki autóve-
zetés szimulátoron olyan jól begyakorolta a versenyzést, hogy valóban világbajnok lett.
Mi olyan stratégiai játékokon eddzük magunkat, hogy végül valóban legyőzzük a disznófejű nagy-
urakat.

Vagy, fordítva: győzzük meg a disznófejű nagyurakat arról, hogy ha a valóságban naponta kipuk-
kasztanak 100 ukrán parasztot, az nem okoz akkora örömöt, mint ha egy szimulátoron percenként
kipukkasztanak 10 ezer űrlényt !

Jó munkát/játékot !
A.
R.András
Olvasta: 2 | Válasz | 2023. március 07. 22:46 | Sorszám: 610
Online Konferencia, 2023-03-07.

Kedves Rend !

Azon töprengtem, hogyan oldjuk meg ezt a roppant egyszerű, mégis elkeserítően nehéz fölada-
tot: hogyan fékezzük meg a mindent (önmagát is) elpusztító ember-sárkányt, hogyan mentsük
meg a bolygót.
Egyszercsak bevillant a megoldás: játszva !
Játszva fogjuk legyőzni a disznófejű nagyurat, mint a pikador a bőszült bikát.
Bejön a nyakigláb külügyér az ivóba és azt mondja, hogy:
- Én le fogom betonozni a Hortobágyot.
Szó bennszakad, lehellet megszegik, az asztaloknál kártyázók hátrafordulnak. Egyikünk megszó-
lal:
- Barátom, ugye viccelsz ... Várj csak - helyet csinál az asztalnál még egy széknek - ülj le, ehun
neked is egy sör, osztunk neked is lapot, azt a betonozást meg felejtsd el.
- Dehát akkor hogy lesz nektek elektromos autótok ?
- Nem kell nekünk elektromos autó. Semmilyen autó sem kell. Bicikli kell, meg ló.
- És mi lesz a munkahelyekkel ?
- Nem akkumulátorgyárban akarunk robizni ... Rácz Lehel is megmondta, hogy napi 2-3 órai mun-
kával elő lehet teremteni a tisztes megélhetést.
- És a GDP ?
- Teszünk a GDP-re. Attól nekünk nem lesz jobb. A szelvényvagdosók meg más módon gyarapít-
sák a vagyonukat, gyártsanak bitcoint.
Hát valahogy így.
Üdv !
A.
R.András
Olvasta: 2 | Válasz | 2023. február 27. 18:36 | Sorszám: 609
Az orosz-ukrán háború valódi nyertesei és vesztesei (Vukics Ferenc jegyzete)

Míg a háború rövid távon helyreállította a korábbi rendet (Európa alárendelt állapotát az amerikai hegemóniának), a háború hosszú távon egészen más eredményt hozhatnak. Emmanuel Macron francia elnök megjegyezte:

- "A mai geopolitikai kontextusban az Ukrajnát támogató országok között két kategória jön létre a gázpiacon: azok, akik drágán fizetnek, és azok, akik nagyon magas áron adják el... Az Egyesült Államok olcsó gázt termel, amit magas áron adnak el... Nem hiszem, hogy ez barátságos lépés lenne".

Még barátságtalanabb cselekedet volt a Németországba orosz gázt szállító Északi Áramlat vezeték elleni szabotázsakció. Seymour Hersh jelentése szerint

- a vezetékeket az Egyesült Államok robbantotta fel Norvégia segítségével. Ez az a két ország, amely kiszorította Oroszországot Európából, és egyből a két legnagyobb földgázszállítóvá lépett elő.

Ez, valamint az amerikai gáz magas ára kiváltotta az európai közvélemény haragját. Az első sokk után hosszú távon az európai vezetők arra a következtetésre juthatnak, hogy a régió jövője a politikai és gazdasági függetlenségben rejlik. Az ellene katonai és gazdasági támadásokat indító országoktól kell megvédenie magát és ebbe bizony az Egyesült Államok is beletartozik.
... www.szilajcsiko.hu/single-post/az-orosz-ukran-haboru-valodi-nyertesei-es-vesz ...
R.András
Olvasta: 2 | Válasz | 2023. február 27. 18:12 | Sorszám: 608
Kedves (jelző nélküli) Testvérek !

Egy alighanem nagy horderejű fölismerésre jutottam, amit most szeretnék megoszta-
ni Veletek !
Megértettem az ukrajnai háború okát: ez modern kori gladiátor-viadal !
A disznófejű nagyurak New Yorkból, Moszkvából, Pekingből, a csatlós államokból mű-
holdakról élvezik, ahogy a kis gladiátorok szétpukkannak.
Javasolom, hogy az Egyesült Államokkal, ez illegális gladiátorjátékok főszervezőjével
szemben vezessünk be szankciókat !
R.András
Olvasta: 2 | Válasz | 2023. február 23. 23:54 | Sorszám: 607
Szóval, szerintem szankciókat kell bevezetni az Egyesült Államokkal, mint ez illegális
gladiátorjátékok főszervezőjével szemben !
R.András
Olvasta: 2 | Válasz | 2023. február 23. 15:28 | Sorszám: 606
Ein’ feste Burg ist unser Gott / Erős vár a mi Istenünk
... https://hu.wikipedia.org/wiki/Er%C5%91s_v%C3%A1r_a_mi_Isten%C3%BCnk
R.András
Olvasta: 2 | Válasz | 2023. február 23. 15:08 | Sorszám: 605
Ráeszméltem, hogy mi az ukrán-orosz háború: modern kori gladiátor-viadal.
A hájfejű nagyurak még stadiont se építettek a kortárs halálraítélteknek.
Az emberek a házaikban, álmukban vagy az utcán, biciklizés közben halnak meg.
R.András
Olvasta: 2 | Válasz | 2023. február 23. 15:03 | Sorszám: 604
Megöl a disznófejű Nagyúr,
Éreztem, megöl, ha hagyom,
Vigyorgott rám és ült meredten:
Az aranyon ült, az aranyon,
Éreztem, megöl, ha hagyom.

Sertés testét, az undokot, én
Simogattam. Ő remegett.
„Nézd meg, ki vagyok” (súgtam neki)
S meglékeltem a fejemet,
Agyamba nézett s nevetett.

(Vad vágyak vad kalandorának
Tart talán?) S térdre hulltam ott.
A zúgó Élet partján voltunk,
Ketten voltunk, alkonyodott:
„Add az aranyod, aranyod.”

„Engem egy pillanat megölhet,
Nekem már várni nem szabad,
Engem szólítnak útra, kéjre
Titokzatos hívó szavak,
Nekem már várni nem szabad.”

„A te szivedet serte védi,
Az én belsőm fekély, galád.
Az én szivem mégis az áldott:
Az Élet marta fel, a Vágy.
Arany kell. Mennem kell tovább.”

„Az én jachtomra vár a tenger,
Ezer sátor vár énreám,
Idegen nap, idegen balzsam,
Idegen mámor, új leány,
Mind énreám vár, énreám.”

„Az egész élet bennem zihál,
Minden, mi új, felém üget,
Szent zűrzavar az én sok álmom,
Neked minden álmod süket,
Hasítsd ki hát aranyszügyed.”

Már ránk szakadt a bús, vak este.
Én nyöszörögtem. A habok
Az üzenetet egyre hozták:
Várunk. Van-e már aranyod?
Zúgtak a habok, a habok.

És összecsaptunk. Rengett a part,
Husába vájtam kezemet,
Téptem, cibáltam. Mindhiába.
Aranya csörgött. Nevetett.
Nem mehetek, nem mehetek.

Ezer este múlt ezer estre,
A vérem hull, hull, egyre hull,
Messziről hívnak, szólongatnak
És mi csak csatázunk vadul:
Én s a disznófejű Nagyúr.

(Ady Endre: Harc a Nagyúrral)
R.András
Olvasta: 2 | Válasz | 2023. február 23. 09:49 | Sorszám: 603
Bene Gábor 1 nappal ezelőtt (kb. 02.21. 14 óra):
Lehetne ugyan VILÁGKORMÁNY, de csak akkor ha az Frantisek Palaczky véleménye alapján
- vagyis a magyar történeti alkotmány elveinek-evidenciáinak felhasználásával jönne létre!
Az ugyanis kizárná az erőszak bankárkaszti megvalósulását! Nem lenne élősködés és háború!

... http://vectrix.hu/a_testveriseg/235_a_magyar_fold_a_magyaroke.pdf
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...