15:35:15
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Műhely
Téma: Öregedés Elleni Projekt (ÖEP)
... Elejére 1. lap 
Felkesz Deneverr
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. október 19. 18:29 | Sorszám: 99

https://www.youtube.com/watch?v=kV89SHeykY0&list=RDkV89SHeykY0

R.András
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. október 04. 09:32 | Sorszám: 98
Verebics János: A szörnyű igazság a jogról, a jogászokról és a menedzserekről
Miért marad a jól felkészült menedzser a jogásszal szemben mindig hátrányban?
... www.facebook.com/ilka.verebics/posts/10214745338453495
negyven rabló
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. július 25. 22:08 | Sorszám: 97
...és ez még csak a hajnal! Ott van még a reggel, délelőtt, dél, délután, este, éjszaka... khm
Felkesz Deneverr
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. július 23. 23:53 | Sorszám: 96
az öregedéssel nincsen semmi gond, csak ne derékban állna be a hajnali merevedés ....
R.András
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. július 23. 16:11 | Sorszám: 95
Cvm Deo pro Patria et Fraternitate
R.András
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. július 23. 06:51 | Sorszám: 94

... www.facebook.com/groups/353652258087663/permalink/1402395816546630/
R.András
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. július 22. 12:48 | Sorszám: 93

... www.rovart.com/hu/a-nagysagos-fejedelem_636
R.András
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. július 21. 13:56 | Sorszám: 92
Bion-bion: ez nem történelem, ez a Jelen !
menta
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. július 21. 10:15 | Sorszám: 91
Igen - ez működik, csak észre kell venni és élni a teremtés pillanatát, mert ez nem történelem.

R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. július 21. 08:49 | Sorszám: 90
Valóban, a Teremtés pillanatában elhangzott a nagy Rendező szájából a "Legyen".
Azazhogy hangzik: a létesülés végtelenül hosszú pillanat, végtelen kiterjedésű pont.
A Teremtés pillanata ma is tart, az ős-"Legyen" 15 milliárd év óta zeng a térben.
menta
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. július 21. 08:09 | Sorszám: 89
Máshogy szólva a rendezettségből a rendezetlenségbe tart minden létesült "magától", tehetetlenségében. Minden a létesülés pillanatában a legnagyszerűbb, és ha ez a létesítő-teremtő erő megszűnik, az elbomlás felé halad. Megint más szóval az archaikus, hierarchikus rendből az anarchián át a minőség nélküli (ó, liberális vágy!) massza felé, ahol minden egyenlő hulladék.
Ilyen vidám dolog ez.
R.András
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. július 21. 07:39 | Sorszám: 88
Így van, a gravitációt nem lehet "legyőzni", mert ő az erősebb.
De "csatát nyerni" lehet a gravitáció ellen: fel tudunk emelkedni a levegőbe.
Az entrópiát angolul "disorder"-nek mondják.
... https://en.wikipedia.org/wiki/Entropy_(order_and_disorder)
Magyarra ezt nem "rendetlenség"-nek, hanem "értelmetlen rend"-nek fordítanám.
Mert mi azt is "rend"-nek hívjuk, ha a térben egyenletesen eloszolva helyezkednek el
a dolgok.
Az entrópia ellentéte az "értelmes rend", amikor a dolgok térbeli elhelyezkedésében
van valamiféle értelem.
Hosszú távon az entrópia győz.
De mi a napenergiát olyan mederbe terelhetjük, hogy apró kis csatákat nyerjünk az
entrópia ellen.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. július 20. 23:31 | Sorszám: 87
Nem is fog kelleni a klima, hisz' ha így folytatjuk, már nem is leszünk....
Vagy, esetleg csak azok maradnak, akiknek nem is kell a klíma,
mert jól megedződtek ebben a nagyon pc világban ..
Felkesz Deneverr
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. július 20. 23:26 | Sorszám: 86
Gondban vagyok az entrópia fogalmával. Gondban vagyok mindig, amikor épp' azt hiszem, hogy na, most értettem meg!! ..
De abban biztos vagyok, hogy az nem valami olyasmi, ami ellen "tenni" vagy "csatanyerni" lehet!! Szerintem, az olyan mint pl. a gravitáció. Az, hogy fel tudsz emelkedni a levegőbe, az még egyáltalán nem azt jelenti, hogy "legyőzted"!..
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. július 20. 21:20 | Sorszám: 85
Valóban, a szalvéta háromszögbe hajtása kis csatanyerés az entrópiával szemben.
Csakúgy mint a bioszintézis.
A növények másik mederbe terelik a napsugarakat: ne enyésszenek el a sívó homokban,
hanem a zöld levélkékben bioszintetizáljanak.
negyven rabló
Olvasta: 8 | Válasz | 2017. július 19. 17:37 | Sorszám: 84
Ja. Megfordult a folyása, de nem mi csináltuk!
Grönland neve sem véletlenül az, ami, miközben ma zokogunk, hogy fogy ott a jég!
Hát fogy b+! 15 ezer év múlva úgyis jön a rendes jégkorszak, addig meg csak kibírjuk valahogy!
Legföljebb majd nem használunk klímát! Khm...
Felkesz Deneverr
Olvasta: 8 | Válasz | 2017. július 19. 17:26 | Sorszám: 83
na, ".... A geológiai bizonyítékok alapján azonban az Andok lejtőiről induló és az Atlanti-óceánba ömlő Amazonas folyó jelenlegi formájában csak nagyjából 10 millió éve létezik. Ezt megelőzően a mai Amazonas-medence területén lehulló és összegyűlő csapadék nyugat felé folyt el, és azon óriási tavakat táplálta, amelyek az Andok déli szegélye mentén képződtek."
émmég nem is éltem akkoriban! ....
Felkesz Deneverr
Olvasta: 8 | Válasz | 2017. július 19. 17:17 | Sorszám: 82
Azt tudtátok, tudtátok, hogy pl. az Amazonas folyásának iránya megváltozott az idők folyamán??
Arra már nem emlékszem, hogy ez mennyi időbe telt, de az biztos hogy (jó) régebben fordított irányban folyt! ....
Nem én voltam!!
negyven rabló
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. július 19. 17:04 | Sorszám: 81
"A víz lefelé folyik" - mondta Jenő bácsi, és igaza volt.
Ez az entrópia, és ezen valóban nem tudunk változtatni.

Jenő bácsinak igaza volt abban, hogy a víz lefelé folyik, de neked abban nem, hogy ez lenne az entrópia!

Amit tehetünk: kiválaszthatjuk, hogy a víz melyik mederben folyjék le.
Az entrópia ott kezdődik, ha egy szalvétát kiveszünk a tasakból és háromszögbe hajtjuk!

"Az északi folyók megfordítása
A Szovjetunió szinte teljes történetét végigkísérték azok az újból és újból felmelegített tervek, amelyek szerint az egyébként „haszontalanul” a Jeges-tengerbe ömlő folyók folyásirányát megfordítva öntözővízhez juthatnának Közép-Ázsia sivatagban tengődő lakói. Hosszas tervezgetés után, 1970-ben kezdődtek el a munkálatok: a Pecsora és a Káma folyót igyekeztek a Volga és a Kaszpi-tenger felé terelni. Miután egy 113 kilométeres szakaszt szintbe hoztak három 15 kilotonnás atombomba segítségével, a nemzetközi tiltakozás hatására leállították a munkát. Még legalább 250 atombombára lett volna szükség. A nyolcvanas években további tizenkét folyót terveztek megfordítani, de – szerencsére – ebből sem lett semmi."

Biztos, hogy vannak ennél meggyőzőbb tanulmányok is, de lustább vagyok annál, hogy ezeket keressem!

Az árral szembeúszás az ember ösztönös tiltakozása a természet, de leginkább az általa el nem fogadott, természetellenes rákényszerített politikai mantrák ellen!
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. július 19. 09:33 | Sorszám: 80
Önvezető autók járnak Budapesten
A Szépvölgyi úton működő AImotive elsőként megkapta az engedélyt, hogy önjáró
autókat tesztelhessen a hazai közutakon. Ez azt jelenti, hogy gyakorlatilag
Idézet:
bárhol szembejöhet velünk egy robotsofőr által vezetett, szenzorokkal telepakolt
jármű.


A cégnek egy körülbelül tíz autóból álló flottája van, és a saját technológiájuk
továbbcsiszolása mellett megrendelőknek is végeznek fejlesztéseket.
... http://index.hu/tech/2017/07/12/onvezeto_autok_jarnak_budapesten/
Felkesz Deneverr
Olvasta: 8 | Válasz | 2017. május 23. 02:05 | Sorszám: 79
Nemá', hisz' a szavak MIND (szia keresztkem! ) az ember által alkotott fogalmak. A porbléma abbó' fakad, hogy időnként egyesek nagyon elrugaszkodnak még a jelentésük közvetlen értelmétől is ... Csak azért is!! Anitiszemita, mi?
R.András
Olvasta: 8 | Válasz | 2017. május 19. 06:59 | Sorszám: 78
"A víz lefelé folyik" - mondta Jenő bácsi, és igaza volt.
Ez az entrópia, és ezen valóban nem tudunk változtatni.
Amit tehetünk: kiválaszthatjuk, hogy a víz melyik mederben folyjék le.
Rajtunk keresztül, úgy hogy életben tart minket,
vagy úgy, hogy azokat az ibolyákat öntözgeti, amelyeket mi alulról szagolunk.

Az élet az, hogy mi ebben a lefelé tartó áramlásban árral szemben úszunk.
Eddig azt hittük, hogy kötelező megöregednünk, feladnunk a küzdelmet, abbahagynunk az úszást,
nyugdíjba mennünk, meghalnunk és eloszlanunk.
Ez, a biokémia mai állása szerint tévhit: szabad ezt a porhüvelyünket hosszabb időre megtartanunk.
negyven rabló
Olvasta: 8 | Válasz | 2017. május 19. 00:39 | Sorszám: 77
No, pont azt akartam mondani, hogy a világegyetem nagyjából leszarja az embert! Mintha képes lenne működni nélkülünk is!
Semmilyen, de tényleg: semmilyen módon nem tudjuk befolyásolni a működését és nem is kell! Menjünk el nyugodtan a Holdra, a Marsra, hozzunk onnan köveket, tanulmányozzuk is, de inkább olvassuk el Ray Bradbury Marsbéli krónikáit!
Csodás olvasmány!
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. május 18. 23:31 | Sorszám: 76
Ha a világegyetem nem tud létezni minélkülünk, akkor az eggyel több ok arra, hogy ne haljunk meg !
negyven rabló
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. május 18. 16:51 | Sorszám: 75
Mi a különbség a giliszta és az ember halála között?
Semmi! A giliszta megszűnik lenni, az ember is. A giliszta nem tudatos, az ember igen, ezért beszél hülyeségeket!
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...