18:54:56
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Műhely
Téma: Az emberi rasszok sokfélesége
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 7 | Válasz | 2016. március 25. 07:31 | Sorszám: 39
Idézet:
Frigyes bátyánk szerint viszont ez még nem a végállomás, innen még lehet tovább fejlődni.


Nem Frigyes bátyánk szerint, hanem ez tény.

Idézet:
Az embert a szellemi képességei vitán felül a többi lény fölé emelik.


A szellemi képességek versenyében. És összességében? az ember mint faj, pár millió éves.a modern, értelmes ember egy-két százezer éves.
Hol van még a siker?
A legcsököttebb rovar is száz meg százmillió éves faj gyermeke! Majd 90 millió év múlva térjünk vissza arra a kérdésre, sikeres faj volt-e az ember.
A szellemi képességek csak a pusztításra jók egyelőre. Önpusztításra, más élőlények pusztítására egyaránt.
Rendes Kis
Olvasta: 7 | Válasz | 2016. március 24. 18:25 | Sorszám: 38
Azt mondod, csak egyes embereknek sikerül a kiemelkedés az állatvilágból ?
Late Devonian
Olvasta: 7 | Válasz | 2016. március 24. 18:09 | Sorszám: 37
Egyes embert. Nem az embert.
Rendes Kis
Olvasta: 7 | Válasz | 2016. március 24. 17:03 | Sorszám: 36
Az embert a szellemi képességei vitán felül a többi lény fölé emelik.
Ezt csak a vak evolucionisták vonják (olykor, pukkasztásiból) kétségbe.
Frigyes bátyánk szerint viszont ez még nem a végállomás, innen még lehet tovább fejlődni.
Nem kicsit, egész osztálynyit.
mpd
Olvasta: 7 | Válasz | 2016. március 24. 15:37 | Sorszám: 35
Nana. Mért nem a denevér vagy az elefánt? Vagy a majdani, ember utáni ember? Esetleg a génbabrálással létrehozott világító egér?
Rendes Kis
Olvasta: 6 | Válasz | 2016. március 24. 15:34 | Sorszám: 34
Viszont, ha nem veszem komolyan Fritz bátyót, akkor mégiscsak az ember a teremtés koronája ...
mpd
Olvasta: 6 | Válasz | 2016. március 24. 15:07 | Sorszám: 33
Nem kell a filozófusokat komolyan venni. Olvasol valamit, egyetértesz vele, aztán a következő bekezdés már tőrőlmetszett baromság. Két ember se gondolkodik egyformán. Tíz kérdésből 3-ban egyetértenek mondjuk, de ezen kívül csak kettőben tudják elfogadni egymás álláspontját, a többiben meg homlokegyenest máshogy vélekednek.
Rendes Kis
Olvasta: 7 | Válasz | 2016. március 24. 14:43 | Sorszám: 32
Merugye nem valami kis javulásról meg tökéletesedésről álmodozik, hanem valamiféle klasszis
ugrásról.
Ugyanakkor földhözragadt is akar lenni.
Nekem ebből a lila ködből nem bontakozik ki semmi ...
mpd
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. március 24. 13:41 | Sorszám: 31
Ja, hát filozófus lévén, neki is megvoltak a maga lila ködjei. Világmegváltás, satöbbi.
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 24. 12:54 | Sorszám: 30
Odáig értem Frigyes barátunkat, hogy tovább akar fejlődni.
Azt is értem, hogy elveti a halál utáni túlvilágba vetett ábrándokat.
Azt is értem, hogy tévútnak tartja az aszkéták módszerét, akik a test sanyargatásával
akarnak fölébe kerekedni az ösztönembernek.
Azt is értem, hogy nem akar elszakadni a földtől.
És valamit nagyon akar, csak azt nem tudom, hogy mit.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 24. 12:26 | Sorszám: 29
Ez tetszeni fog:

A tanárok a könyvek korszakában. – A hagyományos tanári tevékenység majdhogynem nélkülözhetõ lett, mivel egyre inkább általánossá válik az önnevelés és társas mûvelõdés. Egyfajta tudást elsajátítani vágyó barátok korunkban, a könyvek korszakában, rövidebb és természetesebb utat találnak az említett tudáshoz, mint az „iskola” és a „tanár”.

mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 24. 12:19 | Sorszám: 28
Innen van:

http://www.fajltube.com/filozofia/FRIEDRICH-NIETZSCHE-Emberi-tul12643.php
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 24. 12:18 | Sorszám: 27
A filozófia õsi hibája. – Minden filozófus közös hibája, hogy a kortársi emberbõl indul ki, és az õ elemzésébõl akar célhoz érni. Az „Emberben” e filozófusok akaratlanul is aeterna veritas-t (örök igazság; latin), valami állandót látnak, a dolgok biztos mértékét. A filozófusok emberrõl szóló kijelentései azonban általában csak roppant korlátozott, szûkre szabott idõszak emberére érvényesek. A történeti érzék hiánya valamennyi filozófus közös hibája; sõt némelyek meglepõ módon éppen a legújabb embert tekintik megszilárdult formának, aki bizonyos vallások, meghatározott politikai események hatása nyomán született meg. Ezek a filozófusok egyszerûen nem akarják megérteni, hogy az ember az idõben alakult ki, és a megismerés képessége is idõben jött létre; sõt olyanok is akadnak közöttük, akik az egész világot e megismerõ képességbõl származtatták. Amikor pedig az emberi fejlõdés minden lényeges mozzanata õsidõkben zajlott le, hosszú idõvel az általunk ismert 4000 év elõtt; ezen utóbbi idõben viszont az ember nem változott valami sokat. Ám a filozófus „ösztönöket” lát a kortársi emberben, és véleménye szerint ezek az ösztönök az ember megváltoztathatatlan tényei közé tartoznak, kulcs gyanánt szolgálva a világ megértéséhez: az egész teológia arra épült, hogy az utóbbi négyezer év emberét öröknek fogta föl, és kezdettõl fogva ehhez az emberhez igazodott az egész világ. De minden az idõben alakult ki; nincsenek örök tények, ahogy abszolút igazságok sem léteznek. Ennek megfelelõen mostantól szükség van a történeti gondolkodásmódra (historische Philosophieren) s vele együtt a szerénység erényére is.
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 24. 11:55 | Sorszám: 26
Nem hülyeség ez, semmiképpen, hiszen ez maga az evolúciós gondolat.
Csak a legvadabb teremtéshívők gondolhatják, hogy az ember a földi élet csúcspontja, célja, értelme, végső terméke.
Ha viszont nem így gondolja valaki, akkor belátja, az ember csak egy állomás ősei és utódai között. Márpedig ez esetben a természetes szelekciót kiiktatni iszonyatos bűn: megakadályozza a folyamatot, és fokozatosan lerontja az embert. A változatosság csökkentése (multikulti) betetőzi ezt a folyamatot, és a végén az ember nem lesz különb egy agyontenyésztett mopszlinál, amely önállóan életképtelen.
Ahhoz, hogy továbbhaladjunk az emberfeletti (kicsit pc-sebben: emberutáni) ember felé, sok dolgot vissza kéne csinálni.

A baj ott van, hogy ha visszatérnénk a természetbe, a nyugati civilizáció az összes egyedével pár nemzedék alatt a süllyesztőben végezné.
Csapda. Zsákutca. "Ezt elkúrtuk. Nem kicsit: nagyon."
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 24. 11:44 | Sorszám: 25
Én eddig csak szórványos idézeteket olvastam tőle, annak alapján elkönyveltem
valami über-egoista őrültnek, de most meginogtam: lehet, hogy az über-egoizmus
nem is őrültség ! ...
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 24. 11:16 | Sorszám: 24
Megvettem vagy húsz éve, és azóta töröm a fejem, miért kellett az első fejezet után még bármit írni? Ott van minden lényeg az elején. Oldalra fizették a csáveszt?
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 24. 11:02 | Sorszám: 23
Nietzsche Frigyes: Im-ígyen szóla Zarathustra (fordította: Dr. Wildner Ödön, 1908.)
mpd
Olvasta: 5 | Válasz | 2016. március 24. 10:48 | Sorszám: 22
Az emberfölötti ember a föld értelme. Mondja akaratotok: az emberfölötti ember legyen a föld
értelme!
Kérve kérlek benneteket, véreim, maradjatok hívek a földhöz és ne higgyetek azoknak, a kik
túlvilági reményekről fecsegnek előttetek. Méregkeverők ők tudván, tudatlan.
Az élet megvetői ők, haló-félben levők ők és maguk is megmérgezettek, a kiket megelégelt a
föld: hadd pusztuljanak tehát!
Valamikor az isten ellen való vétek volt a legnagyobb vétek, ámde isten meghalt és ekkor kihalának
ezek a vétkezők is. Most a legborzasztóbb: a föld ellen vétkezni és a „kifürkészhetetlen”
beleit többre tartani, mint a föld értelmét!
Hajdanta a lélek megvetette a testet és akkoron ez a megvetés volt a legmagasabb dolog: -
soványnak, iszonyatosnak, kiéhezettnek akarta a testet. Azt gondolta, hogy loppal így
szabadulhat a testtől és a földtől.
Óh, ez lélek maga is sovány, iszonyatos és kiéhezett volt: és kegyetlenség vala ennek a
léleknek az ő gyönyörűsége!
Azonban mondjátok még ti is, én véreim: mit nyilvánít testetek a lelketekről? Nemdenem
lelketek is csak szegénység, szenny és hitvány kedvtelés!
Bizony, bizony; az ember szennyes folyam. Tenger legyen valaki, hogy szennyes folyamot
fogadhasson be és mégse szennyeződjék össze-vissza.
Ime, hirdetem néktek az emberfölötti embert: ő ez a tenger, belé merűlhet alá nagy
megvetéstek.
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 24. 10:47 | Sorszám: 21
Hirdetem néktek az emberfölötti embert. Az ember olyas valami, a minek fölébe kell kerülni.
Mit tettetek, hogy fölébe kerüljetek?
Eleddig minden lény teremtett valamit, őt fölülmulót: ti pedig ennek a nagy árnak apadása
akartok lenni és inkább váltok megint állattá, semhogy az embernek fölébe kerüljetek?
Mi a majom az embernek? Nevetség avagy fájdalmas szégyen. És kell, hogy ugyanez legyen az
ember az emberfölötti embernek: nevetség avagy fájdalmas szégyen.
Megtettétek az utat a féregtől az emberig és bennetek még sok van a féregből. Egykor majmok
voltatok és még most is az ember majomabb akármelyik majomnál.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 24. 08:12 | Sorszám: 20
„Csodavárók közül szólni csodát, igazit,
szörnyeteget borzongva simogatni szelíddé,
elhitetni a hihetetlent, soselátott
tengert, akinek tengere nincs,
átcsempészni tilos határokon
ifjúba a mulandót, vénbe az ifjúságot,
s úgy teremni, hogy végemet tudom.”
(Úgy teremni)

Ágh István, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja
... www.facebook.com/magyarmuveszetiakademia/photos/a.374681045942573.87179.27820 ...
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 24. 07:15 | Sorszám: 19
Akik minket robbantgatnak: a vakok lázadása.
Nekünk, látóknak kellene föllázadnunk.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 24. 07:10 | Sorszám: 18
Nem. Minden adu a kezükben van. Pillanatnyilag sikerült úgy intézni, hogy aki ellenük tesz, az minket robbant föl, azaz, ellenünk van.
Lásd még: kicseszek a szódással, seggberúgom a lovát.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 24. 06:52 | Sorszám: 17
Tetszünk végre-valahára fellázadni a szipolyozók ellen ?
Late Devonian
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 23. 20:56 | Sorszám: 16
Azok nem olvasnak ilyesmiket, akiknek valóban köszönhető a szipoly ... :-( Akik meg nem akarnak szipolyni, azok meg falra hányt borsót mondanak a falnak! ..
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 23. 15:43 | Sorszám: 15
Mi mást, mint hogy a hívek hagyjanak föl az esőerdők szipolyozásával meg effélékkel !
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...