09:32:21
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Műhely
Téma: Marx Károly prófétai habilitációja
... Elejére 1. lap 
menta
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 16. 16:18 | Sorszám: 144
az álmainkról? kiknek az álmai? Mert nekem nem álmom, hogy közgazdász határozza meg az életem, és mondja meg, hogy nincs szellemi valóság. Semmiféle festett mennyországról szó sincs: Isten országa, a világ világossága tibennetek van - ezt nem hazudhatja le egy sötét gazember. Nem lehet lecserélni arra, hogy bánjanak a pénzzel a javakkal. Azért, mert ennek a pénzhez semmi köze. A megismeréshez van köze.
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 16. 16:08 | Sorszám: 143
Mit zárt le Marx ?
Semmit.
Csak kimondta az álmainkról, hogy azok álmok.
Wishful thinking.
Festett mennyország.
Ez nem von le az értékéből, sőt: ezeket a képeket mi festjük.
És, kimondta hogy a papjaink a "quasi" jegyében működnek.
Nem művelik, csak mímelik a szellemtudományokat, ahogy mondod: "ezóznak".
Marx semmivel sem volt rosszabb mint Szent Ágoston.
Nem volt "könnyen hívő".
De nem is szabad annak lenni.
Jézus sem volt annyira szelíd, mint szeretnénk hinni hogy volt.
A tanítványainak azt mondta, hogy kössenek magukra kardot és ő maga is ostort ragadott.
És, azt se feledjük: életműve kudarcba torkollott.
Őt magát hóhérkézre adták, a tanításaira pedig farizeus egyházat építettek.
menta
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 16. 15:10 | Sorszám: 142
Nagyon nem értek egyet. Marx nagyon nagy tudós volt. És hogy most itt tartunk, az neki és a másik nagyon nagy tudósnak, Freudnak "köszönhetjük".
Mélységesen tiltakozom, hogy bármilyen vonatkozásban Jézushoz, a szelíd kegyes Krisztushoz "hasonlítgassuk"
(már eleve a hasonlítgatás egy rossz módszer, legalább is induláskor, belülről saját mivoltából, kellene elemezni, majd összevetni).
Szerintem nem csak a horrorisztikus megvalósulás volt rossz, tudatromboló és a világ archaikus szent rendjét aláásó.
(a mindössze 100 év alatt 100 millió halott és a sok milliárd emberi mivoltában lealázott áldozatról beszélek)
https://hu.wikipedia.org/wiki/A_kommunizmus_fekete_k%C3%B6nyve

Azok közé tartozom, akik tudják: eleve az elvek voltak rosszak, sőt aljasok, amire felépítette tudományát a két ember. Ennek oka pedig kővé dermedt materializmusuk és a szakrálishoz való teljes érzéketlenségük volt, teljes metafizikai vakságuk. Fizikai látásuk rendben volt, de nem voltak Látók. A nagy tudósok ezért aljas gazemberek voltak.
(nem véletlen, hogy ilyen nagy művészekkel nem fordulhat elő, csak nagy tudósokkal)
A szellemhez, a lélekhez nem lehet közgazdasági megfontolásokkal (vagy Freudnál a fizikai test felől) közelíteni. Jaspers írja, a két nagy hatású férfi hatására kerültek a világ, az emberek ebbe a helyzetbe: Marx felfelé lezárta az utat, Freud lefelé megnyitotta az utat. (felfelé - a szellemi világ, az ég felé, lefelé a matéria, a pokol felé)
Lehet zuhanni, csak tessék, tessék, sok a 7 milliárd, tessék igyekezni.

Aki nem akar zuhanni, de nem akarja elfogadni Krisztus szavát - azok közül kerül ki az(ál)ezoterikusok hánytató, borzalmas és növekvő tömege ( varázslók, boszorkányok, babonások, sátánisták, ezósok stb)

Egy modellel mindez így szemléltethető: a világ egy a sajátos felül hermetikusan lezárt, alul tragikusan megnyitott henger (Marx és Freud óta), amit mindenki érez, hogy nem jó, és keresi az utat és oldalán megrepedezik és süvít ki az ezósok tudata. Oldalra, sehova, a pusztulásba.
Nem Istenhez.

Az Út, az Igazság, az Élet - hova tűnt?
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 16. 14:53 | Sorszám: 141
Sajnos, Gandhi példája is azt mutatja, hogy az erőszakmentes politikus is kiváltja az
ellenfelekből az erőszakot.
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 16. 14:46 | Sorszám: 140
Úgy látom, 1848 február.
Vagyis még a véres események előtt.
Kérdés, néhány hónappal később még mindig így gondolkodott-e ?
Felkesz Deneverr
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 16. 12:47 | Sorszám: 139
Ott van. Be van linkelve a teljes dokument./Nokiás dobozok nélkül /
schlempe
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 16. 12:26 | Sorszám: 138
"Évszám ?" A Kommunista Kiáltvány mint manifesztálási forrás, és az évszám: 1848. Rosszul tudnám?
schlempe
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 16. 12:24 | Sorszám: 137
Van ilyen.
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 16. 11:35 | Sorszám: 136
Évszám ?
Felkesz Deneverr
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 16. 11:28 | Sorszám: 135
Gandhi nem egy elméleti szobatudós volt/lett, hanem az élére állt annak amiben hitt!
Felkesz Deneverr
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 16. 11:21 | Sorszám: 134

" A kommunisták nem titkolják nézeteiket és szándékaikat.
Nyíltan kijelentik, hogy céljaik csakis minden eddigi társadalmi rend erőszakos megdöntésével érhetık el.
Reszkessenek az uralkodó osztályok egy kommunista forradalomtól.
A proletárok e forradalomban csak láncaikat veszíthetik. Cserébe egy egész világot nyerhetnek.
V i l á g p r o l e t á r j a i , e g y e s ü l j e t e k ! "
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 16. 11:16 | Sorszám: 133
Valószínűleg nekem nincs fülem a hallásra, mert ezeket a rébuszokat nem értem.
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 16. 11:12 | Sorszám: 132
Ebben nem vagyok biztos.
Jó volna pontosan idézni, hogy mit mondott.
És azt is, hogy mikor mondta, mert több évtizedes írói munkássága során az álláspontja
változhatott.
Nem mindegy, hogy erő vagy erőszak.
Gandhi is erős volt, pedig nem volt erőszakos.
schlempe
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 16. 10:53 | Sorszám: 131
"A Terézkörúti Kabaréban MINDENT(!) UGYANÚGY kell játszania a szinésznek, mint a Nemzeti Szinházban egy Shakespeare drámában szereplő művésznek, csak éppen ÁBSZOLÚTE MÁSKÉNT!"
(Nagy Endre)

Hát itt is valami ilyesmiről van szó: "ugyanúgy" vagy "másként"? A jelenben "válámi ván" s az "ancienne regime" ben is ugyanaz "ván" (de persze inkább az akkori jelenben volt az a dolog "van", mostmár csak volt--hálisten). Ugyanúgy van, de másképp van! Akinek van "füle a hallásra, fogja föl!"
Felkesz Deneverr
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 16. 10:49 | Sorszám: 130
Há', nem igazán. Marx egy pernahajder volt, aki erőszakra buzdította a népeket... :-(
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 16. 10:43 | Sorszám: 129
Válasz Felkesz Deneverrnek és schlempének:
Igaz, nem volt kommunizmus, nem volt még szocializmus sem, hanem csak a szocializmusnak az építése.
Ebben az építésben volt 1 jó: Marx és volt 1 rossz: a hazugság.
A rendszerváltók ebből elhagyták Marxot, de megtartották, sőt továbbfejlesztették a hazugságot.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 16. 10:30 | Sorszám: 128
Fordítva! A kommunizmus jó rendszer. Lenne. Ha meg lehetne valósítani...

Kommunizmus nem is volt! Csak a hozzávezető út volt göröngyös. Tulajdonképpen még szocializmus sem volt soha. Pedig milyen szép is lett volna: mindenki a munkája szerint részesedne a közösből! Ó.
schlempe
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 16. 10:30 | Sorszám: 127
Nem tudom hogy nincs-é az EMBERBEN ÁLTALÁBAN(!) egy olyasféle "pavlovi föltételes REFLEX", aminek alapján minden követő rendszert--egy bizonyos idő elteltével-- GÉPIESEN ROSSZABBNAK minősítenek a megelőzőnél, lényegében mélyebb tartalmi vizsgálatok nélkül. Persze nem azonnal a váltást követően áll elő e helyzet.
Hanem úgy és olymódon, hogy a váltáskor közvetlenűl jön egy eufória, a: MINDEN JOBB LESZ, mint korábban "azoknál vót'". És végsősoron valóban JOBB IS! Csak éppen nem "úgy" és nem "olymódon" "jobb", mint ahogyan azt a rendszerváltók elképzelik és reménylik. És amikor törvényszerűen jön-eljön a: "MINDEN MÁSKÉPPEN VAN, DE MINDEN MÉGIS UGYNÚGY VAN, CSAK MÉG ROSSZABBUL" kora, akkor az emberek értetlenűl és "paffá válva merednek egymásra": ÉN NEM "ILYEN LOVAT AKARTAM"!
Hogy még világosabb legyen az, amit mondok vagy mondani szeretnék: ami rossz a követő rendszerben az ancienne regime-hez képest, AZ TÉNYLEG ROSSZ, sőt valóban rosszabb mint a megelőző rendszerben volt. Ám hogy az egész rosszabb lenne, nos az valószinűleg NEM IGAZ, hanem csak az emberi pesszimizmus--a természetes pozitív várakozásbéli pesszimizmus--szüleménye.
Mert a mára megöregedett diósgyőrvasgyári proli azt mondja: "jobb vót' Kádár idején, mer' akkó' vót munkám!"
Meg persze fiatal volt, egészséges volt, még éltek a szeretett hozzátartozói etc..etc...ÉS MINDEZ NYILVÁN IGAZ! NAGYON IGAZ! Viszont.
A fia Londonban dolgozik, bankár, szuperautóval jár haza és őt is leviszi olykor a horvát tengerpartra nyaralni a 'zasszonnyal együt. Ám "az" nem számít. Az természetes."Jobb vót' Kádár idején oszt' kész!"
Szóval ilyesmire gondolok...
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 16. 07:46 | Sorszám: 126
Ugye hogy ugye.
A kommunizmus rossz rendszer volt, de a kommunizmust megdöntők még rosszabb rendszert
építenek.
A kommunizmust építők Marx nevében hazudtak, a mostaniak még Marxot is lehazudják.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 16. 02:58 | Sorszám: 125

Hehe, azé' ez pl. tényleg érdekes:

"... A modern államhatalom nem más, mint az egész burzsoá osztály közös ügyeit igazgató bizottság. ..."

Kommunista Kialtvany

Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 16. 02:48 | Sorszám: 124
( - Nem tudok olyanról, aki esetleg a róla elnevezett izmust, megnevezést, saját maga vezette volna be! /Fura is lenne. De az biztos, hogy az egy hatalmas ember lehetne. /
- Azt sem mondtam, hogy Marx sáros abban, hogy izmust neveztek el róla. Pláne, következtetésként nem! )
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 16. 02:37 | Sorszám: 123
Ezt most direkt csinálod?? Lehetetlen ennyire féreérteni!!...
Egyáltalán nem mondtam olyasmit, amit te állítasz. Még csak megközelítőleg sem.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 16. 02:31 | Sorszám: 122
Mintha lett volna valami ilyen film is... aszem azt láttam, de nem emlékszem már rá... (Talán azért mert nem, mert lehet nem is volt ilyen film.. )
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 15. 16:41 | Sorszám: 121
Akkor most már ez kevésbé igaz.
Akár jó, akár rossz irányban.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 15. 16:40 | Sorszám: 120
Azt mondod, hogy Marx sáros abban, hogy izmust neveztek el róla ?
Szerintem ez hibás következtetés.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...