16:10:02
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Műhely
Téma: olvasmányok
... Elejére 1. lap 
hümér
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 07. 14:02 | Sorszám: 12
rintintin
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 07. 13:29 | Sorszám: 11
Egyik mellbevágó-lélekzetelállító ámulatból a másikba zuhan még a teljesen előítéletmentes, vagy talán nevezzük így: "iskolásan előítéletes" olvasó is, a Napló végigsilabizálása folyamán. Például akkor, amikor Fanni asszony "feldolgozza" költőóriás férje legifjabbkori szerelmének az "árja német" Klementine Tschiedel-nek újrabelépését a "képbe" 1937 koraőszén.Aki látogatást tesz egy "gazdag férfi barátjával" a forrongó szellemiségű Budapesten a jelzett időben, s az Astoriában megszállva nem feledkezik meg "megkeresni" náhány év előtti nagy-nagy szerelmét: a már több, mint 2 éve házas Radnóti Miklóst.És mely "villámlátogatás" révén ha pillanatokta is, de felvillan-újraéled a korábbi "Tini szerelem" a maga felszínes hamvasságában: az áltisztaságos romlottság szirénhangjaival és szivárványszíneiben. S ahogy mindehhez Fanni a Napló tanúsága szerint "asszisztál", nos az "alaposan "beteszi az ajtót" jelen sorok írójának: EZ SAJNOS NEM A KATOLIKUS NŐ-ASSZONY egészséges reakciója!Nagyon-nagyon nem! Ez egyfajta polgári-zsidós dekadencia a legjavából...bizony!
rintintin
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 01. 12:07 | Sorszám: 10
Ön Zácsek, nem Ciccwárek!Igy szereptévesztésbe' leledzik.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 01. 11:12 | Sorszám: 9
Nem.
rintintin
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 01. 11:00 | Sorszám: 8
"ZÁCSEK ÚRNAK MINDÉG IGAZA VAN". "IGAZ CICCVÁREK?"
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 01. 10:55 | Sorszám: 7
Drága bácsi, hosszasan próbáltuk meggyőzni Önt arról, hogy ne tettesse magát hülyének.
Hasztalan, Ön mindegyre arról próbál meggyőzni minket, hogy Ön nem tetteti a hülyeséget, hanem tényleg az.
Rabló olvtársból pont az hozta elő a kifakadást - éppen a Fanniról szóló beírást olvasván -, hogy kár Önért,
hiszen értékes mondanivalója van, csak a hülyesége meggátolja abban, hogy az értékes mondanivalóját szépen
megfogalmazza és előadja.
rintintin
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 01. 10:35 | Sorszám: 6
Én Önök szerint "hülye" vagyok, sőt az Ön "főpapi" egyetértésével "teljesen hülye" vagyok, vagy lennék.Ennélfogva Ön szerint akkor okkal-joggal "nem tehetek" a "mondanivalóm tartalmáról" meg a stílusról persze--egyrészt.
Mésrészt a LEGTELJESEBB JÓINDULATTAL beszámolni óhajtottam volna a Gyarmati Fanni Napló-ról, arról, mint hatalmasan megrendeitő olvasmányélményről, hogy Önök is részesedjenek ebben a KINCS-ben--erre Önök nekemesnek--MINT TÓT A 'ZANNYÁNAK.Nem érdemelnek meg önök engem....ez a végkonklúzió-"m".
Pedig még annyi szépet, jót, és okosat akartam volna idézni és földézni a könyv alapján.Dehát: ha nem kell, hát nem kell.Majd megírom a "kék Gondolá"-n.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 01. 10:02 | Sorszám: 5
A hajszínéről meg az orralakjáról nem tehet az ember, a mondanivalójának tartalmáról
és stílusáról viszont igen. Ha nem hülye.
rintintin
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. december 01. 08:32 | Sorszám: 4
Én lehet, hogy "teljesen hülye" vagyok, viszont OKTALANUL NEM SÉRTEGETEK.Egyrészt.
Másrészt Ön pedig sérteget, pedig én itt Önt nem bántottam és pláne nem bántottam meg
semmivel.
Harmadrészt: minden ember úgy és 'olymódon fejezi ki magát ahogyan akarja és ahogyan tudja.ÉN IGY! Ám bárhogyan is fejezi ki magát valaki-bárki ANNAKOKÁN SEMMIKÉPPEN nem bántható nem sérthető.Aminthogy például azért sem, hogy szőke a haja vagy nagy kampós az orra.
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 30. 13:45 | Sorszám: 3
Basszus! Ön nem lenne teljesen hülye, ha képes lenne kifejezni magát! Mivel nem képes értelmesen kifejezni magát, teljesen hülye!
rintintin
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 30. 09:52 | Sorszám: 2
"Semmi sem csak fekete és csak fehér....".Ez persze NAGYIGAZSÁG.Ámbátor a Gyarmati Fanni néni Napló-jának tanúsága szerint--aki a "színlelt ájtatoskodás"-nak még csak a szellője által SEM megérintett módon: csendes napi rózsafűzér imádkozóként, VÉRBŐ(!!!) NŐ A JAVÁBÓL(!)--szóval a Fanni néni itteni beállitásában a zsidajok MAJDHOGYNEM TELJESEN "FEKETÉK".Hogy az Ön által használt fekete-fehér szimbolikával érzékeltessem a "helyzetet"--melyben a "fekete" a NEGATIV tartalmat hordozó, természetesen.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. november 29. 17:35 | Sorszám: 1
Ha így igaz, ahogy írod, akkor "mi" is másképpen kellene néznünk Kertész Imre időnkénti kifakadását a magyarok felé....nem? Semmi sem csak fekete és csak fehér....
rintintin
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. november 29. 11:33 | Sorszám: 0
A héten "napvilágot látott" Dr.Radnóti Miklósné Gyarmati Fanni Napló-ja --az 1935-1946 közötti időszakban írott bejegyzésekkel.
ELKÉPESZTŐEN MEGRÁZÓ olvasmányélmény, persze valószínűleg kinek-kinek másféleképpen az.Jelen reagálósorok írójának megdöbbenése SOKIRÁNYÚ.De ami a leglényegesebb: Gyarmati Fanni egész lénye és gondolkodásmódja--született zsidófajúsága mellett és ellenére is--épp úgy SZUPERKATOLIKUS, mint férjéé Radnóti Miklósé.És hát szegény zsidók nem igazán "jó szívvel tehetik zsebre" mindazt az epésséget és kritikai vélekedéshalmazt róluk--mely nagyon negatív(!!!) töltetű irányukba--amit az idén év elején 102 éves korában elhunyt Fanni néni feléjük adresszál, már a 30'-as évektől kezdve.Ez az egyik nagyon megdöbbentő dolog számomra.A másik pedig az, hogy a "hitves"-sel való házastársi kapcsolatuk--"Mik"-nek és "Fif-nek" mennyire nem olyannyira problémamentesen "SZELIDSÉGES", mint azt pusztán a költőóriás Randnóti Miklós csodaverseiből--pl. a "Levél a hitves"-nek-ből--megismerhettük.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...