13:17:39
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Műhely
Téma: Magyar Unitus Teológiai Intézet !
... Elejére 1. lap 
dejszen
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. február 13. 17:13 | Sorszám: 551
Ezt csak az értheti aki maga is hisz!
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 12. 17:45 | Sorszám: 540
Első helyen említeném az igazságérzéket.
Ha azt mondják nekem, hogy "Esse est Deus", abból kapom ehhez az evidenciaérzetet.
Második a szépérzék.
Ez már homályosabb, nem tudjuk pontosan elmondani, hogy miért érezünk valamit szépnek,
de ez is ugyanolyan erős evidenciaérzet.
Aztán az erkölcsi érzék: hogy valami jó-e vagy sem.
Ez még homályosabb, a tudatalattinak a mélyebb rétegéből.
Azután jönnek még homályosabb érzelmek: düh, harag.
És legalul a vegetatív érzelmek: az ösztönök.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 12. 08:22 | Sorszám: 539
Na és mi az a tudás, amit a tudatalattiból merítünk? ha nem is konkrétan, de legalább kategória szintjén?
schlempe
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 12. 07:23 | Sorszám: 538
P.s.:
Akkoriban, amikor Japánban volt szerencsém megfordulni, igen nagy meglepetéssel hallottam ottani kollegáktól azt megfogalmazva, hogy: AZ EMBERI NYELV NEM(!!!!) A INFORMÁCIÓÁTADÁS-KÖZLÉS ESZKÖZE--nekik és szerintük. "Hát akkor mi a csuda?"--kérdeztük értetlenűl és meglepetten. "AZ EMBERI NYELV, A BESZÉD AZ EMBEREK KÖZÖTTI SPIRITUÁLIS LÉGKÖR KIALAKITÁSÁNAK-JAVITÁSÁNAK ESZKÖZE--ELSŐDLEGESEN"--HANGZOTT A VÁLASZ. "És csak mellesleg csak másodlagosan információátadó médium." A Hit és Megismerés kontextusában is valami hasonló a helyzet.
schlempe
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. február 12. 07:11 | Sorszám: 537
"Ez nekem tetszik."
Meg: "Beszéljünk 1 kicsit magáról a hitről."--tetszik mondani. Hát én "beszélnék" egy (1) "kicsit", ha már kérni tetszett.
Szóval hogy a "megismerés".....
Mondandóm lényege: nem mindenki becsüli oly' nagyra és sokra a "megismerést", mint Ön. És nem azért nem, mert lenézNÉ! Hanem azért, mert tudja--Önnel ellentétben--és egyfajta élettapasztalat és kor miatti ÉLMÉNYEK okán, hogy AZ EMBERI MEGISMERÉS MINDÉG ÉS MINDENKOR TÖRVÉNYSZERŰEN TÖKÉLETLEN! Ahogyan a mikrofizikában rájött pl. Heisenberg is , hogy úgymond:
"A megfigyelt jelenség NEM AZONOS MAGÁVAL A JELENSÉGGEL"! Szóval ugyanúgy általában is igaz:
az önmagát a megismerés természetes és érthető örömével "kábító" ember ÖNHITT és PÖKHENDI akkor, ha azt hiszi, hogy a megismerés--LENNE(?!)-- a legfőbb jó. Mert NEM "AZ"! A LEGFŐBB JÓ A SZERETET! A megismerésen "innen" és "túl"!
Ami nem jelenti, hogy ne kellene TÖREKEDNÜNK a megismerésre, de mindig kellő szerénységgel és kritikával-önkritikával. Szerintem "így" áll az meg valamennyire, amit a kedves kislánya állit, ls hogy az "nekem NEM(!) tetszik", ill. csak részlegesen tetszik! Persze attól még a hit valóban HOZZÁSEGIT(!) a megismeréshez--ez igaz. (mint ahogyan a vers, vagy a zene a művészet, a tudomány is ugyanezt teszi!) DE NEM AZ(!) a HIT LÉNYEGE! A HIT LÉNYEGE AZ EMBER "JÓ"-VÁ (de legalábbis "JOBB-bá") VÁLÁSÁNAK segítése! 'Annak útja, módja, eszköze. A megismerés, az szerintem....de inkább nem is mondom, hogy mi! "AZ"!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 11. 21:30 | Sorszám: 536
Beszéljünk 1 kicsit magáról a hitről.
A lányom hittanár, tőle kaptam ezt az igét: "A hit a megismerés egy eszköze".
(Nem ő találta ki, Luigi Giussani könyvében olvasta).
Ez nekem tetszik.
A hitről az a téves elképzelés terjeng, hogy az (a tudáshoz) képest bizonytalanabb valami.
Pedig nem: a hit a (holtbiztos) tudás megszerzésének egy másik útja.
A tudást nem gondolati úton érjük el, hanem a tudatalattiból merítjük: a szívből vagy a
veséből.
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. február 11. 15:10 | Sorszám: 535
Orbán György: Mundi renovatio
Közzététel: 2013. máj. 25.

A felvétel 2013. május 18-án készült a 23. Pécsi Nemzetközi Kamarakórus Versenyen, a pécsi ferences templomban.

Tutti Cantabile, 1. versenynap, egyházi versenyműsor
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 10. 17:09 | Sorszám: 534
MER' ÉN HALLOM, ÉS NEM MÁS.És az van amit én és csak én hallok, amit más hall az nincs.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 10. 14:02 | Sorszám: 533
Na. Oszt ménem?
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 10. 13:55 | Sorszám: 532
NEM "ÜVÖLTÖZÖM".
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 10. 11:30 | Sorszám: 531
Tisztelt Olvtársak, kérem, hogy személyeskedő bájcsevejüket helyezzék át valamék szaktopikba.
Előre is köszönöm.
Omniscient
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 10. 11:18 | Sorszám: 530
Hiába üvöltözöl. :-)
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 10. 11:13 | Sorszám: 529
MINDEZT JÓMAGAM IS CSAK AZÉRT KEZDEMÉNYEZTEM, HOGY ELLENŐRIZZEM, KELLŐ FIGYELEMMEL ÉS TISZTELETTEL OLVASSE-E ZSENIÁLIS SZAVAIM GYÉMÁNTKEMÉNY ARANYFEDEZETÉNEK UTÓLÉRHETETLENŰL ÉRTÉKES IGAZGYÖNGYFÜZÉREIT. EGYÉBIRÁNT: ÖN OLYAN MINT HA ITT SEM LENNE, VEGYE ÚGY, ÖN NINCS IS, ÉS NEM IS SZÁMIT SEMMIT--TERMÉSZETESEN...UGYE.
Omniscient
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 10. 09:38 | Sorszám: 528
( 1. Nem is neked írtam ezeket a hozzászólásokat. Úgyhogy nem is vonatkozott rád semmi. Valamint a bábuska sem Tolsztoj elvtársra...
2. Járj iskolába, talán akkor kevesebb nehézséged lesz itt.
3. Küldj mindenkit az anyjába, ahogy szoktad. )
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 10. 09:25 | Sorszám: 527
Talán "túlélem" azt a "bajt". De azért az értetlenség az marad ami: érthetetlenség.
Omniscient
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 10. 09:11 | Sorszám: 526
Naprimér: 'Anyám, anyám, add el a házat!...'
Omniscient
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 10. 09:09 | Sorszám: 525
Az a te bajod.
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 10. 08:56 | Sorszám: 524
"AZ" lehet! De akkor viszont NEM ÉRTEM, hogy mit akart írni ezzel a "nagymamázással".
Omniscient
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 10. 08:52 | Sorszám: 523
Nem, nem. Én pontosan azt akartam írni, amit írtam! :--)
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 10. 07:54 | Sorszám: 522
Inkább talán: "bátyuska"...
Mer' a "bábuska" az NAGYMAMá-t jelent, s az férfiként nehezen lennék....
Omniscient
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 09. 14:01 | Sorszám: 521
Hú, meg a Nyikolaj Nyikolajevics Romanov orosz nagyherceg is...
Hejj, bábuska, bábuska ...
Omniscient
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 09. 13:54 | Sorszám: 520
hümm, Tolsztoj volt a Nyikolajevics ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 09. 13:17 | Sorszám: 519
Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij (Фёдор Михайлович Достоевский, kiejtése: )
... http://hu.wikipedia.org/wiki/Fjodor_Mihajlovics_Dosztojevszkij
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 09. 13:07 | Sorszám: 518
Dosztojevszkij (DÁSZTÁJJÉÉVSZKIJ!) nem Nyikoláj Fjodorovics, vagy Fjodor Nyikolájevics?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. február 09. 10:47 | Sorszám: 517
135 éve, 1881. február 9-én született Fjodor Mihajlovics DOSZTOJEVSZKIJ orosz író.
A világirodalom és az orosz irodalom mindmáig legnevesebb képviselőinek egyike, a
19. századi orosz irodalom felemelkedésének kulcsfigurája, az ún. filozófiai-ideológiai
regény vagy eszme-regény műfajának megalkotója, a lélektani regény mestere.
"A szeretet Isten adománya, benne van a mindenségben és minden egyes homokszemcsében.
Szeress minden levelet, Isten világosságának minden sugarát. Szeresd az állatokat,
szeresd a növényeket, szeress mindent. Ha mindent szeretsz, fel tudod fedezni a dolgokban
az isteni rejtélyt. Amint egyszer felfedezted, napról napra jobban meg fogod érteni.
Végül eljutsz odáig, hogy szeretetedben magadhoz öleled az egész világot."
... www.facebook.com/ArsSacraAlapitvany/photos/a.218378298175262.66330.1298627470 ...
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...