01:25:34
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Műhely
Téma: Magyar Unitus Teológiai Intézet !
... Elejére 1. lap 
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 18. 20:22 | Sorszám: 315
"..magának nincs saját véleménye."
Én pedig azt állítom, hogy VAN! Nagyonis van.
Csak Ön a "saját vélemény" fogalmát nagyon sajátságosan mereven értelmezi.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 18. 20:01 | Sorszám: 314
Drága bácsi, magának nincs saját véleménye.
Kérem, kérdezze meg az egri teológián valamelyik professzort, hogy miért szűnt meg a Szent Offícium.
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 18. 19:49 | Sorszám: 313
"Azon csodálkozom, hogy mi a csudának ír ide a fórumra."
Én pedig azon "csodálkozom", hogy Ön EZEN csodálkozik. Hisz' miért NE írnék olyasmit ami IGAZ. Vagy legalábbis szerintem IGAZ!
Mellesleg én senkinek a véleményén NEM CSODÁLKOZOM csak azért, mert valamilyen kérdést nem úgy lát mint én. S főleg: azt nem kifogásolom, hogy hogyan és miért MERÉSZEL IDE(!)--a nagy I-DE(!!!)--írni. Az egri telógián ajánlanám Dr.Dolhai Lajos rektor urat, dogmatikaprofesszort, kiváló szakembert.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 18. 19:28 | Sorszám: 312
Ezen, ismerve eddigi írói munkásságát, csöppet sem csodálkozom.
Azon csodálkozom, hogy mi a csudának ír ide a fórumra.
Ha majd kíváncsiak leszünk a maga véleményére, akkor megkérdezzük az egri teológiát.
schlempe
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 18. 19:18 | Sorszám: 311
1.)Ölég rossz a szemem már valóban, ugyan miért higgyek neki.
2.) A pápai hatalomnak--és magának a Szentatyának a -- tévedhetetlensége NEM "AZ", amit az Egyház ellenségei belemagyaráznak.
Megtanultuk hogy mi az--Egerben a teológián.De had' ne kezdjem el "ismertetni" ha egy mód van rá.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 18. 19:14 | Sorszám: 310
Maga azért eléggé különleges eset.
A katolikusok, ha másnak nem is, azért a pápának szoktak hinni ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 18. 19:11 | Sorszám: 309
Valóban.
Hisz a bácsi még a saját szemének sem hisz.
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 18. 19:05 | Sorszám: 308
Valószinűleg ugyanabból a könyvből NEM UGYANAZT A TARTALMAT olvasnánk ki. De mégha ugyanazt is olvasnánk, miért lenne kötelező a "Józsival" egyetérteni? Csak azért, mert rosszat ír az Egyházra?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 18. 18:08 | Sorszám: 307
Drága bácsi, többek között Ratzinger József említett könyvéből gondolom.
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 18. 17:59 | Sorszám: 306
"Az egyház is ilyen."
Ugyan már: milyen?
Miért tetszik azt gondolni, hogy PONT OLYAN, amilyennek Ön szeretné látni?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 18. 15:53 | Sorszám: 305
Az egyház is ilyen.
Majd tessen szíves elolvasni Ratzinger József visszaemlékezését arra, hogy hogyan és miért
szűnt meg a Szent Offícium.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 18. 14:19 | Sorszám: 304
Na igen, így vagytok ti ezzel a moslékkal is...
Nem baj, legyetek vele boldogok!
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 18. 14:10 | Sorszám: 303
Nekem ez a szó, hogy "függelemsértés" valahogy olyan K.u.K-s "katonaság ízű". Olyan szó, mint az "elvágólag" meg az "írnok". Kicsit Jaroslav Hasek Svejk-jének hangulatait idézi, s nem a valóságot--legalábbis nem az én személyes valósáGOMAT. Még a korábbi ancienne regieme-k valóságához is atavisztikus és anakronisztikus. Lehet hogy azért, mert én magam nem voltam katona, s istennek hála: rendőrséggel sem volt ügyem soha, sőt még a tűzoltósággal sem. Az egyenruhások világából nekem a vasutas és a postás az élő, emberszabású kapcsolat.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 18. 13:08 | Sorszám: 302
Bion-bion.
Ezt hívják más néven kontraszelekciónak.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 18. 13:06 | Sorszám: 301
Nemcsak ott. Bármilyen hierarchiában.
A függelemsértés magát a hierarchiát fenyegeti.
Ha valaki egyszerűen csak hülye, azzal semmi baj sincsen, elmegy a többi közt. De mihelyst magát a rendszert kérdőjelezi meg, annak határait feszegeti, megszabadulnak tőle, ha százszor zseni is.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 18. 12:26 | Sorszám: 300
A diktatúrákban 1 megbocsáthatatlan vétek van: a függelemsértés.
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 18. 11:59 | Sorszám: 299
MI ZSENIK MÁN' CSAK ILYEN KÓROSSAN SZERÉNYEK VAGYUNK....UGYI.
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 18. 11:57 | Sorszám: 298
Még ha 10 vagy 20 papot is elbocsájtottak vóna, még az is semmi(!), ahhoz képest, ami az egész Katolikus Világegyház. Gromont elbocsájtották az 1 db kirúgott pap. És a sokmillió hívő, aki megcsalja a feleségit, hazudozik összevissza, lop meg csal? Vét a 10 parancsolat ellen oszt' mégis lehet katolikus, mer' megbocsájtnak néki, és jól teszik.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 18. 11:56 | Sorszám: 297
Dehogy!! Éppenhogy TE vagy AZ, aki MINDIG gondolkodik, és HALKAN a nagyérdemű elé helyezi virágos MAGVAIT
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 18. 11:34 | Sorszám: 296
Gromon Andrást elbocsátották a papi szolgálatból.
Nekem nem esett ilyesfajta bajom, mert az egzisztenciám nem függ az egyháztól, de ha lett
volna onnat valami jövedelmem, azt alighanem már megvonták volna.
Van annyi önuralmam, hogy a templomban visszafogom az unitus gondolataimat, ezért a papunk
megáldoztat.
Szóval, gondolkozni nem tilos, csak fölösleges.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 18. 11:29 | Sorszám: 295
Pl. RK-t bántották a szomszéd topikban.
schlempe
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. január 18. 11:21 | Sorszám: 294
Ám tisztelettel mégegyszer kérdem: KONKRÉTAN KIT, MIÉRT ÉS MIVEL SÚJTOTTAK-BÜNTETTEK AZÉRT, mert valamit nem úgy magyarázott--önként és saját meggyőződéséből--mint ahogyan a DOGMATIKÁBAN VAGYON LEIRVA. Még Bulányi Gyurka Bá' kiközösítését is VISSZAVONTÁK(!!!), egyéb Hozzá hűen tévtanokat hirdető papjával együtt. Vagy Lefebvre püspök liturgiája is "működik" a vasárnaponta délután 4-kor a Váci utcai Angolkisasszonyok templomában kezdődő szentmisén--SZÖGESEN SZEMBEMENVE a II. VATICANUM tanításával: lépcsőimával, latinul?
Ugyanmá, hol bántottak valakit is ilyesmiért--MOSTANSÁG?
schlempe
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 18. 11:13 | Sorszám: 293
Nem! ÉN SOHA NEM GONDOLKODOM SEMMIN! Gondolkodik helyettem a Jóisten. Nekem "az" ölég.
Csak nagynéha úgy csinálok, mintha gondolkodnék, de az csak "az ellenség megtévesztésére 'szógáló" oldalazó félrevezető manőver. ISTEN ŐRIZZEN MEG ATTÓL, HOGY ÉN GONDOLKOZZAM--NETÁN!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 18. 11:09 | Sorszám: 292
A katolikusok szabadon gondolhatják azt, ami le van írva a dogmatikában.
A pap annyit gondolkodhat, hogy ma milyen hónap hanyadika van, mert abból már következik,
hogy aznapra rendelve milyen olvasmány van.
A jónép még ennyit sem gondolkozhat, mert ha megnézi a naptárt, és látja hogy a pap rosszul
lapozott, akkor sem szólhat, mert a papnak akkor is igaza van, ha téved.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. január 18. 11:05 | Sorszám: 291
Papa. Lehet, hogy aki gondolkodik, nem mint katolikus gondolkodik, hanem civil mivoltában.
Ha maga azon gondolkodik, mit is főzessen a feleségével szombatra, vagy hogy mennyi pénzt adjon az unokájának a szülinapjára, akkor nemigen katolikusként gondolkodik.
Vagy magácska a hitélet nagy kérdésein szokott szabadidejében gondolkodni?
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...