15:21:01
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: "Az élet értelme: a buli"
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. április 12. 07:08 | Sorszám: 4
Ameddig a pedagógia--szerte a Világon--nem fog tudni EMÓCIONÁLISAN RÁMUTANI ARRA az ŐRÜLT elvre és gyakorlatra,ráadásul a gyerekek-diákok számára érzékelhető és elfogadható mődon, melynek lényege az "alábbiakban" következő.Arra, hogy tudnillik hibás és helytelen--ráadásul a pusztulásba visz(!)-- a "NEKEM EZ A JÓ, EZÉRT "EZT" ÉS "IGY" CSINÁLOM", MERT ÉN(!!!)--CSAKIS ÉN(!) a SZENT "ÉN"-- "EZT" IGY "ÉRZEM" JÓNAK" elv és gyakorlat, hiszen "MINDEZ": elfogadhatatlan és rossz, addig igenis "hedonista tulkokat" fogunk nevelni.Már ahol, és már akik...persze.
keresztkem
onodij
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. január 06. 19:11 | Sorszám: 3
Sajnos nálunk is már 6.osztályban "felvételiznek" az unokáim a gimibe - a nagyobbiknak nem sikerült... Most aztán mi lesz ? meg sem fordult a szülei fejében, hogy netán valami szakközépiskolába gondolkozzanak. Én terelgetem a gyereket hogy legyen varrónő onnan menet akár iparműv.főiskolára (ez az irány érdekelné). De miért kell egy 12 éves gyereknek ilyen fiaskót átélni, mikor még fogalma sincs miért is kell már most versenyeznie, tanulnia ? A tánc az megy - magas, sudár, jó modell is lehetne, vagy éppen jelmeztervező (szereti a színházat). A kicsi februárban fog felvételizni a gimibe, azt hiszem vele nem lesz gond.
Gyöngy
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. szeptember 20. 12:36 | Sorszám: 2
Ilyenkor természetesen a szülő az egyedüli "tettes". Annak a társadalmi környezetnek, amely körülveszi a családot semmi, de semmi része abban, hogy milyen életfelfogás alakul ki a gyerekben. Valószínűleg a napi nyolc óránál jóval többet dolgozó szülő az, aki mindent elront a vezérigazgató úr szerint is, akinek a cége valószínűleg nem kevés adófizetői pénzből működik, nem kevés jövedelmet biztosítani neki és munkatársainak, miközben a szülők többsége nyilván jóval kevesebb nettó jövedelemből gazdálkodva próbál a felszínen maradni, olyan pluszmunkák elvállalásával, amelyek mind a családra fordítható időt rövidítik meg, a normális családi életvitelre fordítandó energiákat csapolják meg. Ehhez jön még az az iskolai "szolgáltatás", melynek keretében nem a gyerekből indul ki a tananyag-szervezés és válogatás, hanem valamiféle ködös, senki által alá nem támasztott pedagógiai "követelményrendszerből"+, amely jobbára fütyül a gyerek természetes fejlődésére. Nos, ezekkel az ilyen újságcikkek nem foglalkoznak, és a tudós "szakértők" is gondosan másfelé nézegetnek, csakhogy ne kelljen az ilyen realitásokkal szembe nézniük.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2012. szeptember 20. 07:40 | Sorszám: 1
Hedonista tulkokat nevelünk? – Az érettségi eredmények ára

... http://erdely.ma/oktatas.php?id=126969&cim=hedonista_tulkokat_nevelunk_az_ere ...
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...