18:15:29
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Élet
... Elejére 1. lap 
gajo
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. március 18. 18:34 | Sorszám: 78
2011-es a videó, azt mondta "két éven belül megcsináljuk" Megcsinálták? Szegény fejünk, nem elég nekünk ez a migránshelyzet, választások, még új életet is csinálni teccenek.
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2018. március 18. 15:41 | Sorszám: 77
Szerintem a koma nem a nem-biológiai életet keresi, hanem csak a nem-szén alapú biológiát.
Az a definíció, hogy "az élet az evolúcióra képes anyag" sovány.
Nem.
Az élet: Jézus.
A Tudat.
Az Ige.
menta
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. március 16. 23:04 | Sorszám: 73
élet, élő, nem élő
https://www.ted.com/talks/martin_hanczyc_the_line_between_life_and_not_life/t ...
R.András
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. február 25. 17:35 | Sorszám: 72
Valóban, helytelen az, ha "köznyelv"-ről beszélünk.
Egy nyelv van, amelyet a "köznép" homályosan ért, a brahminok cizelláltan.
menta
Olvasta: 7 | Válasz | 2018. február 25. 13:49 | Sorszám: 71
Az, hogy máshol is van "élet" egy külön probléma- és nem is aktuális, mert lehet hogy van, csak épp a mai technikával 30 ezer évig kellene utazni hozzá, hogy felköszöntsük születésnapján.
Itt és most mi az "élő" - ez a gond. És tudati szempontból, nem tudományos definícióval, mert azzal megint nem jutunk előre "itt és most". Egy érdekes és itt szerintem fontos megfigyelés: a kicsi gyerek élőnek fogja fel magát a tapasztalás folyamatát - és élő is a tapasztalása. Élő lesz a kedvenc játékállata, babája, ő maga kelti életre. Egy pszichológus leírt egy esetet: egy kislány keservesen sírni kezdett az ebédlőasztalnál. Nagy sokára kiszedték belőle, mi a baja: az hogy az ebédlő sarkába állított szék olyan egyedül van, magányos. Ez közelebb visz és érthetővé válik a #64-ben írt: "az élet nem valami, hanem valaki". A tapasztaló tudat maga az élő.
Walaki
Olvasta: 7 | Válasz | 2018. február 25. 13:34 | Sorszám: 70
Nem biztos. Az "élet" kapcsán például nehezen elképzelhető a 'közeledés'... mert pl. az ún. természettudományok mindig is (valamennyire) másként fogják értelmezni, mint bármely vallás .... Szvsz.
Ott van pl. a ""szilícium-alapú"" 'élet' elképzelés.
Mai ismereteink szerint, hacsak nem tévedünk túlságosan nagyot, valami elképzelhetetlenül irdatlan mennyiségű bolygó van az általunk némiképp' már megismert univerzumban.. Nehezen tudom elképzelni, hogy ne lenne olyan bolygó valahol, ahol a mi elgondolásunk szerint is, ne lenne bonyolult "élő" szervezet.... Legfeljebb az a "gond", hogy évmilliárdos eltérések lehetnek az időben... sz'al, lehetséges, hogy mi már csak azt csípjük el, hogy épp' kihal egy bolygó.. :-( s.o.s jeleket küldve a zűrbe ....
Walaki
Olvasta: 7 | Válasz | 2018. február 25. 12:53 | Sorszám: 69
Szerintem, itt nem arról van szó, ahogy te értelmezed a hozzászólásomat.... Gyakorlatilag, "minden" szó 'köznyelvi' szó!! Tehát nincs olyasmiről szó, hogy mi szűrődik le a 'poor' 'köznéphez'. Pont fordítva van.
A todomány, meg más 'terület', sokszor nem is talál ki új szavakat a "pontosított" értelemre, mert többnyire nincs is szükség rá!!... Csak éppen tudni kell, hogy egy adott todományon belül mely szavak azok amelyek 'pontosítva'/értelmezve lettek - az adott todományterületnek megfelelően. ( Terminológia, axiómák, satöbbi... Nem teljesen jó példa ide, de azért felhozom: atom. Már tudjuk, hogy igazándibul nem is "oszthatatlan", de azért mégsem találunk ki rá újabb szót csak azért hogy szaporítsuk )
És/de emiatt, arról a tudományok nem tehetnek, hogy némely szavakat nem mindig azonosan ""pontosítják""! Legalábbis, többnyire nem tehetnek róla, mert adódik az adott szemszögből...
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2018. február 25. 12:15 | Sorszám: 68
Hát igen, érdekes dolog ez a "köznyelv".
Most éppen a Gyűrűk Urát olvasom és talán a legérdekesebb benne az, hogy érzékelteti a
beszéd-értés "rétegeit": hogy a főszereplők beszélgetéséből mi szűrődik le a köznéphez.
menta
Olvasta: 7 | Válasz | 2018. február 25. 10:35 | Sorszám: 67
igen, pedig ez nagyon fontos lenne
Walaki
Olvasta: 7 | Válasz | 2018. február 25. 09:31 | Sorszám: 66
A probléma abból fakad, hogy a nyelvek tele vannak olyan szavakkal (fogalmakkal), amelyeknek nincs egyértelmű ""definíciója"". Mert ügye, egy szónak általában van egy köznyelvi értelmezése - amivel sokszor nincs is 'baj' -, de vannak tudomány- és hitbéli értelmezések is, melyek ugyan esetleg "pontosítják" a köznyelvit, de viszont nem mindig van pontos átfedés az egyes területek terminológiája között sem! .... Na, szvsz, az "élet" is pont egy ilyen kritikus szó! )
Walaki
Olvasta: 7 | Válasz | 2018. február 25. 04:32 | Sorszám: 65
http://aztadom.co/fun/3167150



R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2018. február 24. 20:58 | Sorszám: 64
Én pontosan tudom, mert Ő (Jézus) megmondta, hogy az élet nem valami, hanem valaki.
Ő (Jézus) az.
Én akkor élek ha Őbenne (az Életben) vagyok és Ő (az Élet) énbennem van.
Az élet az, amikor azt mondom (ha igazat mondok), hogy "én vagyok".
És ez az élet célja, hogy ezt mondjam (és igazat mondjak).
És ehhez képest egyáltalán nem mindegy, hogy élő-e vagy halott vagyok ...
menta
Olvasta: 6 | Válasz | 2018. február 24. 15:09 | Sorszám: 63
Ki/mikor/hol mondta, hogy "halottnak gondol"? Az Ő gondolata az, ami élő
Úgysem tudjuk - noha sok kísérletezés folyt már ez ügyben - pontosan definiálni, mi az hogy ÉLŐ. ÉLET.



R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2018. február 24. 00:32 | Sorszám: 62
Ez a halálpropaganda adekvát volt mindaddig, amíg azt hittük, hogy meghalnunk kötelező.
De most már tudjuk: Isten nem halottnak gondol minket, hanem élőnek.
menta
Olvasta: 6 | Válasz | 2018. február 23. 23:04 | Sorszám: 61
Isten gondol öröktől fogva téged,
elméjében léted mint szikla áll.
Mi ehhez mérve habfodornyi élted?
és mit változtat rajtad a halál?


(Weöres Sándor: Prae-existentia)
Felkesz Deneverr
Olvasta: 8 | Válasz | 2017. július 26. 17:14 | Sorszám: 60
Idézet:
A halálhoz fűződő viszonyom változatlan. Erősen ellenzem.
Woody Allen
R.András
Olvasta: 8 | Válasz | 2017. július 20. 21:01 | Sorszám: 59
"aki talán tényleg hívőnek gondolja magát"

Nagyon ravasz kérdés !
Honnan tudjam, hogy "aki talán tényleg hívőnek gondolja magát", az mihez mit szól ?
negyven rabló
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. július 19. 20:53 | Sorszám: 58
Idézet:
"Az élet: szenvedésre alkalmas állapot"


No, igen! A ma magát hívőnek gondoló, aki talán tényleg annak gondolja magát, mit szól a szenvedéshez?
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. július 15. 08:16 | Sorszám: 57
"Az élet: szenvedésre alkalmas állapot"

Ezt a mondást, úgy emléxem, valakitől hallottam.
Mégis, a net szerint ezt rajtam kívül senki sem írta le:
... https://azeletvendegkonyve.blogspot.hu/2017/07/az-elet-szenvedesre-alkalmas-a ...

hümér
Olvasta: 10 | Válasz | 2014. október 24. 10:45 | Sorszám: 56
hümér
Olvasta: 10 | Válasz | 2014. október 24. 10:38 | Sorszám: 55
hümér
Olvasta: 10 | Válasz | 2014. október 24. 10:00 | Sorszám: 54
hümér
Olvasta: 10 | Válasz | 2014. október 17. 01:46 | Sorszám: 53

http://www.youtube.com/watch?v=xw2I0jAJqcI
South Park evolucio elmélet - Paulicius.wmv
hulot
Olvasta: 10 | Válasz | 2014. augusztus 28. 22:52 | Sorszám: 52
Nocsak...

panda
Olvasta: 10 | Válasz | 2014. augusztus 28. 19:59 | Sorszám: 51
Published on May 13, 2012

A video of Conway's Game of Life, emulated in Conway's Game of Life.
https://www.youtube.com/watch?v=xP5-iIeKXE8
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...