15:10:01
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Felhasználónevem: 
Jelszavam:   [ Mégsem
Téma: Szánkhja
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. január 08. 23:20 | Sorszám: 17
Központosító módon kormányoz Ferenc pápa?
... http://kereszteny.mandiner.hu/cikk/20140107_ferenc_papa_centralizal
András Rácz: Az Egyház Krisztus teste. A decentralizációja egyértelműen dezintegráció lenne. A testületi kormányzás nem decentralizáció, hanem a centrumnak egy másféle működésmódja. A nemzeti egyházak pusztán kommunikációs szint: UGYANAZT az üzenetet más és másféleképpen kell tolmácsolni az egyes népeknek. Ez inkulturáció és nem decentralizáció. A püspökök autonómiája kb. annyi mint a bírói függetlenség: nem kérdőjelezi meg a központi jogforrást. Ad absurdum minden egyes keresztény hívő autonóm, hisz végsősoron, a végelszámolásnál majd egyesegyedül kell a Mennyei Atya színe elé állnunk !

Pallagi Erzsébet: Igazad van. Mégis decentralizációról beszéltek/beszélnek, méghozzá teológiai kérdésekben is! Ez viszont tényleg szétzilálná a Egyházat.

András Rácz: Ha jobban belegondolok: demokrácia és teokrácia közt nincs különbség (nem szabadna különbségnek lennie). A püspököknek, a pápának is, azt az EGYETLEN igazságot szabad, kell kimondaniuk, ami VALAMENNYIÜNK szívében megszületik. Ezt jelenti az, hogy EGYek vagyunk Krisztusban. Ezt jelenti az, hogy az Egyház SZENT. Ahogy Szent Ágoston roppant frappánsan megfogalmazta: igazság csak EGY van, az igazság közös, csak a tévedések a sajátjaink. Az ősegyházban ezt még annyira komolyan vették, hogy a prédikációra nem volt kötelező ÁMENt mondani: csak ha az valóban az Egyesítő Lélek szava volt. A demokrácia eszméje, ahogy Georges Simenon írja a Furnes-i polgármesterben, amikor a hódítók arra akarják kényszeríteni a polgármestert, hogy parancsolja meg a népének, hogy működjenek együtt velük, mire a polgármester válasza: ő nem parancsol a népnek, pusztán kimondja azokat a KÖZÖS gondolatokat, amelyeket bármelyikük kimondana az ő helyében, a hamis parancsról azonnal tudnák, hogy nem tőle származik ...

Pallagi Erzsébet: A demokrácia ilyen értelmezése utópia. Bár a könyvet nem olvastam, a tartalmát ismerve elég nehéz elképzelni, milyen kontextusban jelenhetett meg ez szöveg. (De felkeltette az érdeklődésemet. )

András Rácz: Kétségtelen, teo-demokratának lenni nem könnyű, de föl kell nőnünk a feladathoz. Czakó Gábor Titkos könyvét idézem: HAMVAS AZT MONDJA, hogy "Jézus úgy beszélt minden emberrel, mint egy másik Istennel". Ez bizony velejéig forradalmi meglátás !
Amikor ebből a mondásból kiindulva eljutottam oda, hogy 2 ember között nem "én-te", hanem "én-én" kapcsolat van, és ezt elmondtam Kunszt Györgynek (nyugodjék), akkor ő rábólintott: igen, és ennek neve is van: ez a szánkhja ...

... www.facebook.com/?ref=tn_tnmn
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. január 08. 23:04 | Sorszám: 16
Mivel a tao "életút", ezért lehet, hogy Jézus kínaiul csak annyit mondott volna, hogy "én vagyok az igazság és a tao".
Nagyon érdekes a fölvetés a beszélgetés miértjéről.
Apukám engem úgy tanított, hogy a beszélgetés célja a MEGÉRTÉS.
És, ha belegondolunk, a megértés maga a CSODA.
A megértés másik neve a BÉKE.
Tehát máris nagyon egyetérthetünk a japánokkal ...
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. január 01. 08:42 | Sorszám: 15
Mert ugye, ha valaki azt mondja, hogy: "Go Home!"--az jelent valamit.
De ha azt mondja, hogy:
"Szíveskedjék 'ELFÁRADNI oda, ahol született!"--ez is jelent valamit...talán.
VALYON UGYANAZT JELENTI-E A KÉT FELSZÓLITÓ MONDAT?
keresztkem
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. január 01. 08:32 | Sorszám: 14
"Mondhatta volna", ha Ő--Jézus--kínaiul beszélt és gondolkodott VOLNA! De "EZ"(!) már messzire és talán máshová vezet--mint akár a kereszténység, akár a taoizmus.Tudniillik a hermeneutika egyik alapkérdésére, hogy van-é a LÉNYEGET ÉRINTŐ, "AZT", TEHÁT A KÖZÖLT--vagy közölni szándékolt-- DOLGOK TARTALMÁT ÉRINTŐ KAPVSOLAT--VAGY ÖSSZEFÜGGÉS--a beszéd által közölt INFORMÁCIÓ és magának a beszédnek a geneológiája között? Hogy tudniillik: milyen, de főleg melyik nyelven mondja az ember--vagy az ISTEN(!?)--"azt", amit mond, közöl?
Ez már csak azért is érdekes és izgalmas kérdés, mert főleg JAPÁN NYELV-FILOZÓFUSOK HANGOZTATOTT TÉZISE az, hogy az emberi nyelvnek NEM(!!!) AZ A FŐ FELADATA(!), hogy információkat közvetítsen emberek között!!! "HÁT AKKOR MI MÁS?"--kérdezheti és kérdezi is egy 'magunkfajta.
"AZ EMBREK KÖZÖTTI (JÓ!?) kapcsolat megteteremtése"--így a japánok.
keresztkem
negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. december 30. 19:58 | Sorszám: 13
Idézet:
A taoisták úgy tartják, hogy nem kell ellenállni ennek a világot mozgásban tartó erőnek, hanem a cselekedeteinket kell hozzá igazítani, s harmóniában kell élni vele azért, hogy az életünk erőfeszítésektől és erőszaktól mentessé, építő folyamattá váljon.


Vágyott vágy.
Te is tudod, hogy ma nem így működik!
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. december 30. 17:39 | Sorszám: 12
De mondhatta volna
negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. december 30. 17:26 | Sorszám: 11
Nem ezt mondta!
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. december 30. 16:31 | Sorszám: 10
Igen !
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. december 30. 15:41 | Sorszám: 9
Hát "így" OK a "dolog"--meg ugye én is valami ilyesmit kapisgáltam....
keresztkem
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. december 30. 15:32 | Sorszám: 8
Á semmiség, korábban Bem apó voltam.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. december 30. 15:31 | Sorszám: 7
Te szegény
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. december 30. 15:20 | Sorszám: 6
Naná. Én meg SZJA vagyok.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. december 30. 15:15 | Sorszám: 5
Jézus azt is mondhatta volna magáról, hogy "én vagyok a tao, az igazság és az élet".
hulot
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. december 30. 15:10 | Sorszám: 4
http://mek.oszk.hu/00100/00191/00191.htm

keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. december 30. 14:50 | Sorszám: 3
Kedves jó Rendes Kis!

Nagyon-nagyon nem akarnám megbántani, de ezzel a :

"..Aki velem szembe jön az úton, az is velem egy irányba megy, mert mindketten ugyanazt a Tao-t járjuk. "-os mondattal az a nagy baj(-om), hogy nekem--szégyen nem szégyen--HALOVÁNY GŐZÖM NINCS ARRÓL, hogy ugyan mi a csuda az a "Tao"? Akkor sincs ha "ugyanazt járjuk" meg akkor sincs ha--netén neadjisten--mégsem. Oszt' igy nem tudom hogy mi a túró az amit "mindketten" járunk vagy netán-neadjisten mégsem járnánk ugyanazt mindketten.
Esetleg a "Tao" az magát az ÚT-at jelenti-jelentené? Gondolom, szégyellnem kéne magamat AZÉRT, hogy 67 éves, többdiplomás ember létemre halovány lila gőzöm nincs arról, hogy MI IS AZ A BIZONYOS "TAO", de az a nagybüdös igazság hogy tényleg nem tudom! EZÉRT: BOCSÁNATÁÉRT ESEDEZEM....meg persze furdal a kíváncsiság is.Dehát ez van.
Keresztényi szeretettel:
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. december 30. 08:41 | Sorszám: 2

... www.facebook.com/photo.php?fbid=10200702901928902&set=p.10200702901928902&typ ...
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2012. szeptember 02. 10:31 | Sorszám: 1
Aki velem szembe jön az úton, az is velem egy irányba megy, mert mindketten ugyanazt a Tao-t járjuk.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...