00:15:21
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Ki vagyok "én" ?
R.András
Olvasta: 1 | Válasz | 2024. február 24. 19:58 | Sorszám: 61
"Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes."

(Carl Jung)
R.András
Olvasta: 2 | Válasz | 2024. február 24. 09:12 | Sorszám: 60
There is only one way to avoid criticism: do nothing, say nothing, and be nothing.
(Aristotle)
R.András
Olvasta: 2 | Válasz | 2024. február 23. 07:06 | Sorszám: 59
Egy közkeletű tévedés:

... www.facebook.com/photo/?fbid=915287960226606&set=a.405908747831199
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2024. február 22. 13:53 | Sorszám: 58
The individual has always had to struggle to keep from being overwhelmed by the tribe.
If you try it, you will be lonely often, and sometimes frightened. But no price is too high to pay for the privilege of owning yourself.
(Rudyard Kipling)
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2024. február 17. 18:08 | Sorszám: 57
"Az vagy, amire figyelsz."
(Epiktétosz)
R.András
Olvasta: 5 | Válasz | 2024. február 10. 18:59 | Sorszám: 56
"We don't see things as they are, we see things as we are."

(Anaïs Nin)
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2023. augusztus 31. 22:17 | Sorszám: 55
ONLINE tanfolyam | 2024. március 9 - 11.
Sorsfordító, és mélyen felszabadító találkozás önmagaddal.

Érzelmi jóllét, gyógyulás a szorongásból, testi egészség, virágzó emberi kapcsolatok, stresszmentes élet és még sok más...

Sorsfordító és felszabadító 3 napos Belső Utazás hétvége magyar nyelven, a módszer kidolgozójának, Brandon Bays-nek videós tanításaival és a tanfolyam házigazdájával, Domján Ibolyával.

A gondosan tervezett és az elmúlt 15 év tapasztalatai által tökéletesített program célja, hogy találkozzunk belső gyógyító erőnkkel, és felszabadítva azt életünk kiteljesedjen. A napok során feloldódnak mély érzelmi blokkok, negatív hiedelmek, korlátozó fogadalmak, és más egészségtelen berögződések. Megtanulhatod, hogy a múltbéli traumák miatt kialakult negatív "sejt szintű emlékeket" hogyan oldhatod fel és gyógyulhatsz meg teljesen természetes módon. Ezt a módszert utána bármikor használhatod, akár barátaiddal is!
...
Árak:
- Early bird kedvezmény (február 25-ig) 95.000 Ft
- Teljes ár: 110.000 Ft
... www.thejourneyhungary.com/online-tanfolyam/
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2023. augusztus 28. 09:51 | Sorszám: 54
If AI becomes conscious: here’s how researchers will know
Many researchers say that AI systems aren’t yet at the point of consciousness, but that the pace
of AI evolution has got them pondering: how would we know if they were?
... www.nature.com/articles/d41586-023-02684-5
gajo
Olvasta: 5 | Válasz | 2022. október 19. 19:11 | Sorszám: 53
Legalábbis gondolod!

"Annyi a világok száma, ahány lény él a világon..." /Spengler/
R.András
Olvasta: 5 | Válasz | 2022. október 19. 00:24 | Sorszám: 52

... www.facebook.com/PhilosophyPoetryAndArt/photos/a.576425682424918/575455541794 ...
negyven rabló
Olvasta: 5 | Válasz | 2022. október 06. 16:21 | Sorszám: 51
Ma már többet tud, de még kevés. Ezért van ma is Isten!
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2022. szeptember 15. 21:02 | Sorszám: 50
Miért? Most megtud? Mennyit tud? 0,000001 százalékot? Egyébként is, tudásunk nagy része feltételezés!
R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2022. szeptember 15. 16:10 | Sorszám: 49

... www.facebook.com/photo/?fbid=569773084948699&set=a.565048088754532
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2022. július 16. 10:45 | Sorszám: 48
"Az vagy, aki lát."

... http://forum.vectrix.hu/?f=10&t=151&m=32
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2021. december 09. 05:17 | Sorszám: 47
marx gazdasági-filozófiai kéziratok 1844-ből
DOC
... hogy maga a munka tevékenysége, cselekvése az ő számára személyiségének önélvezete-e, természeti adottságainak és szellemi céljainak megvalósítása-e.
... www.google.com/search?q=%22szem%C3%A9lyis%C3%A9g%C3%A9nek+%C3%B6n%C3%A9lvezet ...
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. január 03. 20:57 | Sorszám: 46
Ámen !
menta
Olvasta: 8 | Válasz | 2020. január 03. 10:17 | Sorszám: 45
hogy működik a marxizmus-leninizmus ma is! - ezt tanultuk valóban, "megmagyarázta a tüzet, villámot, mindent istenekkel az oktondi ember", mindig gyorsan tovább hajtottak minket, nehogy az Eredetről, az Örökről, a Végtelenről az idő-tér nélküliről, az Emberről, az Emberfiáról kérdés merüljön fel. Csak a villám, a dörgés, a tűz. Széles és kényelmes út ahhoz, amit Weöres ír:

Valaha én is úr akartam lenni;
ó bár jó szolga lehetnék!
De jaj, szolga csak egy van: az Isten,
s uraktól nyüzsög a végtelenség.

*
Miért is a kifejezés: Emberfia?
*
A Kezdet Embere Adam Quadmon - Ádám, a természeti ember ebből deriválódott. Aki felkiált: a tudomány majd megmondja, miért is az egész, és több dolgom nincs is itt, megyek is, hogy testi vágyaim betöltsem, vagy szomorkodjak, hogy életemnek, és semminek semmi értelme.
*
Ki vagyok én? Miért, hogy "én"-t egyet tapasztalok? A lassan nyolcmilliárd is. Én=1
*
Az EGY a régieknél istenszinonímia volt. Ma miért nem? "Legyetek Egyek!" "Én és az Atya Egy vagyunk"
*
Aquinói Szent Tamás így ír A Létezőről és a lényegről című tanulmányában:

"Nyilvánvaló tehát, hogy a létezés különbözik a mibenléttől [lényegtől], hacsak nincs olyan dolog, melynek mibenléte azonos magával a létezésével. Ez a dolog csak egy lehet és első, mivel nem lehetséges valaminek a sokszorozódása, csak valami differencia hozzáadásával, ahogy a genusz természete sokszorozódik a speciesben, vagy azáltal, hogy a formát különböző materiák fogadják be, ahogy a species természete sokszorozódik a különböző individuumokban [...] Az a lehetőség marad tehát, hogy ami azonos a létezésével, csak egy lehet. Ezért szükségszerű, hogy rajta kívül bármely más dologban más legyen a dolog létezése és más a mibenléte vagy formája, azaz természete. [...]
Mármost mindazt, ami egy dologhoz járul, vagy eme dolog természetének [lényegének] princípiumai okozzák ‐ miként azt, hogy nevetni képes, az ember természetének princípiumai okozzák ‐, vagy valami külső princípium, ahogy a fényt a levegőben a Nap. De az nem lehetséges, hogy a dolog létezését maga a dolog formája vagy mibenléte okozza, úgy értem, mint ható ok, mert akkor így egy dolog önmaga ható oka lenne, és önmagát hozná létre, ami lehetetlen. Tehát szükségszerű, hogy minden olyan dolog, amelynek létezése más, mint a természete, mástól nyerje létezését. És mivel minden, ami más által van, visszavezethető mint első okra, arra, ami maga által van, ezért szükségszerű, hogy legyen egy dolog, amely minden dolog létoka, mivel ő maga csak létezés; egyébként az okok sorozatában a végtelenbe kellene mennünk, mert minden olyan dolognak, ami nem csak létezés, kell hogy legyen egy létoka, miként azt mondottuk"


negyven rabló
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. október 13. 23:33 | Sorszám: 44
Ezzel egyet kell értenem!
Szükségszerűen teremtette az ember az Istent, mert szinte semmilyen természeti eseményt nem tudott megmagyarázni. Nem értette, tehát kellett valaki, aki mindent teremtett és megoldott. Ma sem értünk mindent, ezért ma is van Isten!
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. október 09. 16:08 | Sorszám: 43
Szerintem egyezzünk ki egy döntetlenben !
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. október 09. 13:14 | Sorszám: 42
Nem Isten "teremtette" az embert, hanem az ember "teremtette" Istent.
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. szeptember 07. 10:01 | Sorszám: 41
Megszabadulni a pszichére ragadó sablonoktól
Az öröklött családi mintáink: az a múlt. Viszont a jelen helyzetben és pillanatban
bármikor, bárhogy dönthetünk, úgyhogy ennek a felelősségét és szabadságát felismerve
tudjuk alakítani az életünket úgy, ahogy nekünk megfelelő.
... https://gondola.hu/cikkek/114183-Megszabadulni_a_pszichere_ragado_sablonoktol ...
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. augusztus 30. 06:51 | Sorszám: 40
Van 1 jó (gyurcsányisták számára rossz) hírem: az embert Isten a saját képére és
hasonlatosságára teremtette: az ember is univerzum-méretű pont.
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. augusztus 30. 00:03 | Sorszám: 39
Én magam, egyébként, senki vagyok, de ezt itt persze senki sem érti. ..
Mer' ügye, az ember, na ügye, az aztán valaki!! Mármint, a mérhetetlenül nagyképű emberek szerint.

https://www.csillagaszat.hu/tudastar/kozmologia/a-sotet-anyag-idosebb-lehet-a ...
Hehe, még egy gumicsont, amin majd az "intelligens tervezésben" hívő (új jezsuiták!?) evolúcióselmélet-utálók rágcsálódhatnak ...
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. augusztus 29. 23:17 | Sorszám: 38
Perszehogy. Egy, azaz 1, irányban.
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2019. augusztus 28. 15:34 | Sorszám: 37
Ez nagyon nehéz mondat, ebben a mondatban több évtizednyi munka van.
Ezt a tudományt én az Apukámtól 43 éven át, 10 éves koromtól 53 éves koromig, az Ő haláláig
tanultam.
Az a tervem, hogy a következő évtizedekben írok egy könyvet, amit 100 éves koromban fogok
megjelentetni, annak ez lesz az első fejezete !
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...