18:23:19
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Ki vagyok "én" ?
... Elejére 1. lap 
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2019. január 12. 10:03 | Sorszám: 28
Az vagy amit nézel

Egészen másképp vélekednek a párkapcsolatokról azok a fiatalok, akik romantikus
tévésorozatokat néznek, mint azok a tinik, akik krimi műfajt választanak - előbbiek a
tradicionális férfi-női szerepekben hisznek, utóbbiak számára az egyenjogúság fontos.
... https://divany.hu/eletem/az-vagy-amit-nezel/
negyven rabló
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. szeptember 24. 21:54 | Sorszám: 27
Te nem az vagy akinek én gondollak, én nem az vagyok akinek te gondolsz.
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. szeptember 18. 12:42 | Sorszám: 26

... www.facebook.com/photo.php?fbid=1382497601799425&set=a.286415714740958.64444. ...
Rendes Kis
Olvasta: 10 | Válasz | 2014. november 04. 08:18 | Sorszám: 25

... www.facebook.com/HamvasBela?fref=nf
Rendes Kis
Olvasta: 10 | Válasz | 2014. szeptember 23. 08:16 | Sorszám: 24
"Az vagy amit megeszel" - mondja az ókori bölcselő.
Téved.
Ez vulgármaterialista tévtanítás.
Ennek a tanításnak pontosan az ellenkezője igaz.
Nem a test a válasz a "ki vagyok én" kérdésre.
Az ember nem azonos a porhüvelyével, csak lakik benne.
A test az "enyém", de "én" láthatatlan lélek vagyok.
Az Apukám elrettentő példaként emlegette azt a Jézus-
ábrázolást, ahol az "én vagyok" önvallomást illusztrálva
Jézus a saját testére mutat.
Nem.
Az "én"-t nem lehet lerajzolni, legföljebb valami galamb
vagy égő csipkebokor képével szimbolizálni.
Az egyszeri rossz pap is félremagyarázta a szamáriai asszony
történetét (Jn 4,25-26), amikor Jézus úgy nyilvánítja ki
magát, hogy "Én vagyok az, aki veled beszélek", amit a pap úr
úgy próbált a nép számára "érthetővé" tenni, hogy "Én vagyok
az, aki előtted állok".
Nem.
Én, Jézus, láthatatlan vagyok, én a beszédemben vagyok jelen.
Én nem az vagyok, amit megeszem.
Én az vagyok, aki veled beszélek.
Rendes Kis
Olvasta: 10 | Válasz | 2014. szeptember 14. 19:52 | Sorszám: 23
“Én csak akkor van, ha nincs és akkor nincs, ha van.”

Hamvas Béla
... www.facebook.com/HamvasBela?fref=nf
keresztkem
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. április 15. 07:56 | Sorszám: 22
"..„Ki vagyok én a szenvedő Jézussal szemben? Kihez hasonlítok? Olyan vagyok, mint az akkori vezetők, papok, farizeusok, törvénytudósok, akik eldöntötték, hogy megölik Jézust, és csak az alkalomra vártak, hogy elfogják?"
Azért Ferenc pápa--virágvasárnap a Szent Péter téren Rómában-- nem(!) "azt" kérdezte "úgy általában", hogy "KI VAGYOK ÉN"? Hanem azt: "Ki vagyok én a szenvedő Jézussal szemben? Kihez hasonlítok?" A "Hozsánna Dávid Fiának"-ot vagy a "Feszítsd meg!"-et kiáltó TÖMEGTAG vagyok?
És azért az NEM IGAZ, hogy Ferenc Pápa a "Feszítsd meg"-et kiáltók egyike...lenne.Ebben biztosak lehetünk.
k.k.
negyven rabló
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. április 14. 00:52 | Sorszám: 21
Minden tiszteletem tudatában: Nem ő az első, aki ezt megkérdezi és nem ő az utolsó, aki nem tud válaszolni!
Ez klasszikus szubjektívum!
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. április 13. 15:27 | Sorszám: 20
Ferenc pápa: Az a kérdés: „Ki vagyok én?”
... http://erdely.ma/hitvilag.php?id=162772&cim=ferenc_papa_az_a_kerdes_ki_vagyok ...
Békáscity
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. március 30. 08:42 | Sorszám: 19
életút http://www.youtube.com/watch?v=TpaQYSd75Ak
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. március 27. 18:08 | Sorszám: 18
Bohumil Hrabal: Ki vagyok
... www.facebook.com/photo.php?fbid=10152709365368219&set=a.414082773218.211533.4 ...
negyven rabló
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. március 06. 22:51 | Sorszám: 17
Ha mindenki te vagy és mindenki panda, akkor legalább ketten nem veszitek észre, hogy én vagyok mindenki!
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. március 06. 18:36 | Sorszám: 16
Kontroll csoport - Nem én vagyok
... www.facebook.com/tony.takacs
Pali baba
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. február 24. 23:08 | Sorszám: 15
Vagyok aki vagyok, az Alfa és az Omega, a kezdet és vég.
panda
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. február 24. 00:21 | Sorszám: 14
Az lehetetlen, hisz' én vagyok mindenki. Tehát, te nem lehetsz én. Csak én lehetek te.
Lajos bácsi
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. február 23. 23:27 | Sorszám: 13
Ezen a fórumon mindenki én vagyok.
(Persze másut is...)
negyven rabló
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. február 21. 00:14 | Sorszám: 12
Idézet:
Isten tudja ki vagyok

Én sem!
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. január 21. 20:52 | Sorszám: 11
Isten tudja ki vagyok
... www.facebook.com/bori.fazekas.5
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2013. december 12. 13:30 | Sorszám: 10
Uppsz, attól tartok, összekevertem a két prédikációt, ezt a lelkész úr mondta,
a szerzetes testvér a türelemről beszélt !
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2013. december 11. 08:42 | Sorszám: 9
Ezt mondta a Tuck barát termetű ferences atya is, aki fél kézzel mutatja föl az Urat:
"én"-magunkban mohó a vágy, hogy fölfigyeljenek ránk, ezzel bizonyítva a fontosságunkat,
a figyelemfölkeltés leggyorsabb módja a rosszalkodás.
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2013. december 11. 08:36 | Sorszám: 8

“Az angyalok azt üzenik neked, hogy nagyon fontos vagy az Istennek! Nemcsak magadnak, Neki is létfontosságú, hogy vagy!”
(Müller Péter)
... www.facebook.com/gizella.szecsei
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2013. november 19. 22:36 | Sorszám: 7
"...Ezután következik az első lépés a vidja – az éberség felé. A három kába fokozat, a mély alvás, az álom és az ébrenlét utáni következő fok: a negyedik (turijam). Ez a negyedik fok az éberség. Az első háromtól tökéletesen különböző világos, tiszta látás. Ez a „felébredt álmodó”, ez a buddhi. Ez a mahatma – nagy lélek –, a lélek elérhető legnagyobb és legmagasabb állapota. Ez az igazi látás, az igazi tudás, nem a vidnya, amely anyagi és értelmi tudás, hanem a vidja, amely az éberség.

Az éberség első jele, hogy az emberben homályos gyanú ébred: a májá, az érzéki világ varázslat. Mé on, ahogy Platón mondja. Nemlétező. Az érzéki világ olyan álmosság varázslata, amely minden élő emberével közös. Aki elkezd az érzékeken túl látni, az meta ta phüszika, a természeten túl kezd valamit sejteni. A metafizikai érintés az éberség első állomása.

Ezután következik a két fontos állomás, amikor a leglényegesebb álomkép, az individuális Én álomképe foszlik szét. A Véda ezt a két állomást úgy jelöli meg, hogy: etad vai tat és tat tvam aszi. Az előbbi azt jelenti, hogy: ez nem más, mint az; az utóbbi pedig: ez vagy te. „Aki az élőlényeket mind önmagában tudja látni, mint Énjének részeit, és önmagát mindabban, ami él.” Az ember elkezdi látni és tudni, hogy a világban meg nem változtatható azonosság van. Ez nem más, mint az, és ez vagy te. Az individuális Ének érzékileg tapasztalható sokasága és sokszerűsége álom. A valóság az, hogy ez nem más, mint az, és ez vagy te. Aki a sötétségből, amely a világot takarja, kilép, az a sokaság varázslatszerűségét felismeri."

HamvasBéla.org - A pácban mindenki benne van.
... http://hamvasbela.org/szavak/eberseg.html
... www.facebook.com/tony.takacs
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2013. január 09. 12:29 | Sorszám: 6
Karácsony után mersz szeretetből mások számára megtestesülni? Újból útra kelni? Mosolyogva az emberek kérdéseire, kéréseire, megnyugtató válasz lenni?
Egyetlen dolgot kívánok az új esztendőbe: Merj ezekre a kérdésekre bátran IGENT mondani.
Szeretettel,
Csaba testvér
Gondolatok egy új év hajnalán
www.magnificat.ro
Csodálom Jézus Krisztust, ahogyan a földre jön, és saját kezébe veszi a dolgokat. Nem mást küld, hogy Ő fáradt cinizmussal a mennyei trónusán ülve szemlélje és ...
... http://www.magnificat.ro/portal/index.php?option=com_content&view=article&id= ...
... www.facebook.com/magyarorszag.kereszteny
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2013. január 05. 14:25 | Sorszám: 5
Az emberek nagyobb mértékben változnak, mint gondolják

Az emberek nagyobb mértékben változnak, mint ők maguk hiszik – derül ki azokból a tanulmányokból, amelyeket tudósok személyiségjegyekről, emberi értékekről és preferenciákról készítettek.

Összesen 19 ezer embert kérdeztek meg. Az átlagot tekintve a résztvevők jóval kevesebb és jelentéktelenebb változásra számítanak a következő tíz évben, mint amilyen mértékű átalakuláson keresztülmentek saját elmondásuk alapján a megelőző évtizedben. A Harvard Egyetem tudósai a jelenséget „a történetnek vége" illúziónak nevezték el, amelynek lényege, hogy sokan úgy gondolják: személyiségfejlődésük során már célba értek, a formálódási folyamat elérte a tetőpontját.

A Science című tudományos folyóiratban megjelent tanulmány szerzői szerint az eredmény minden korcsoportra érvényes 18 és 68 év között. Ezzel együtt az emelkedő korral párhuzamosan csökken mind a már bekövetkezett, mind a még csak megjósolt változások valószínűsége, különösen ami a vonzódásokat és értékeket illeti.

A szakértők az érzés kialakulását részben azzal magyarázzák, hogy a legtöbb ember rokonszenvesnek tartja az „aktuális állás szerinti", éppen kiformálódott személyiségét, nagyszerűnek ítéli értékeit, és meg van győződve arról, hogy az előnyben részesítések terén is okosan cselekszik.

... http://erdely.ma/tudtech.php?id=133456&cim=az_emberek_nagyobb_mertekben_valto ...
Rendes Kis
Olvasta: 7 | Válasz | 2012. december 26. 20:54 | Sorszám: 4
Dicsőség Istennek,
békesség Neked és minden jóakaratú embernek !
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...