18:04:46
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Ki vagyok "én" ?
... Elejére 1. lap 
Békáscity
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. március 30. 08:42 | Sorszám: 19
életút http://www.youtube.com/watch?v=TpaQYSd75Ak
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. március 27. 18:08 | Sorszám: 18
Bohumil Hrabal: Ki vagyok
... www.facebook.com/photo.php?fbid=10152709365368219&set=a.414082773218.211533.4 ...
negyven rabló
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. március 06. 22:51 | Sorszám: 17
Ha mindenki te vagy és mindenki panda, akkor legalább ketten nem veszitek észre, hogy én vagyok mindenki!
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. március 06. 18:36 | Sorszám: 16
Kontroll csoport - Nem én vagyok
... www.facebook.com/tony.takacs
Pali baba
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. február 24. 23:08 | Sorszám: 15
Vagyok aki vagyok, az Alfa és az Omega, a kezdet és vég.
panda
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. február 24. 00:21 | Sorszám: 14
Az lehetetlen, hisz' én vagyok mindenki. Tehát, te nem lehetsz én. Csak én lehetek te.
Lajos bácsi
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. február 23. 23:27 | Sorszám: 13
Ezen a fórumon mindenki én vagyok.
(Persze másut is...)
negyven rabló
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. február 21. 00:14 | Sorszám: 12
Idézet:
Isten tudja ki vagyok

Én sem!
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. január 21. 20:52 | Sorszám: 11
Isten tudja ki vagyok
... www.facebook.com/bori.fazekas.5
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2013. december 12. 13:30 | Sorszám: 10
Uppsz, attól tartok, összekevertem a két prédikációt, ezt a lelkész úr mondta,
a szerzetes testvér a türelemről beszélt !
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2013. december 11. 08:42 | Sorszám: 9
Ezt mondta a Tuck barát termetű ferences atya is, aki fél kézzel mutatja föl az Urat:
"én"-magunkban mohó a vágy, hogy fölfigyeljenek ránk, ezzel bizonyítva a fontosságunkat,
a figyelemfölkeltés leggyorsabb módja a rosszalkodás.
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2013. december 11. 08:36 | Sorszám: 8

“Az angyalok azt üzenik neked, hogy nagyon fontos vagy az Istennek! Nemcsak magadnak, Neki is létfontosságú, hogy vagy!”
(Müller Péter)
... www.facebook.com/gizella.szecsei
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2013. november 19. 22:36 | Sorszám: 7
"...Ezután következik az első lépés a vidja – az éberség felé. A három kába fokozat, a mély alvás, az álom és az ébrenlét utáni következő fok: a negyedik (turijam). Ez a negyedik fok az éberség. Az első háromtól tökéletesen különböző világos, tiszta látás. Ez a „felébredt álmodó”, ez a buddhi. Ez a mahatma – nagy lélek –, a lélek elérhető legnagyobb és legmagasabb állapota. Ez az igazi látás, az igazi tudás, nem a vidnya, amely anyagi és értelmi tudás, hanem a vidja, amely az éberség.

Az éberség első jele, hogy az emberben homályos gyanú ébred: a májá, az érzéki világ varázslat. Mé on, ahogy Platón mondja. Nemlétező. Az érzéki világ olyan álmosság varázslata, amely minden élő emberével közös. Aki elkezd az érzékeken túl látni, az meta ta phüszika, a természeten túl kezd valamit sejteni. A metafizikai érintés az éberség első állomása.

Ezután következik a két fontos állomás, amikor a leglényegesebb álomkép, az individuális Én álomképe foszlik szét. A Véda ezt a két állomást úgy jelöli meg, hogy: etad vai tat és tat tvam aszi. Az előbbi azt jelenti, hogy: ez nem más, mint az; az utóbbi pedig: ez vagy te. „Aki az élőlényeket mind önmagában tudja látni, mint Énjének részeit, és önmagát mindabban, ami él.” Az ember elkezdi látni és tudni, hogy a világban meg nem változtatható azonosság van. Ez nem más, mint az, és ez vagy te. Az individuális Ének érzékileg tapasztalható sokasága és sokszerűsége álom. A valóság az, hogy ez nem más, mint az, és ez vagy te. Aki a sötétségből, amely a világot takarja, kilép, az a sokaság varázslatszerűségét felismeri."

HamvasBéla.org - A pácban mindenki benne van.
... http://hamvasbela.org/szavak/eberseg.html
... www.facebook.com/tony.takacs
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2013. január 09. 12:29 | Sorszám: 6
Karácsony után mersz szeretetből mások számára megtestesülni? Újból útra kelni? Mosolyogva az emberek kérdéseire, kéréseire, megnyugtató válasz lenni?
Egyetlen dolgot kívánok az új esztendőbe: Merj ezekre a kérdésekre bátran IGENT mondani.
Szeretettel,
Csaba testvér
Gondolatok egy új év hajnalán
www.magnificat.ro
Csodálom Jézus Krisztust, ahogyan a földre jön, és saját kezébe veszi a dolgokat. Nem mást küld, hogy Ő fáradt cinizmussal a mennyei trónusán ülve szemlélje és ...
... http://www.magnificat.ro/portal/index.php?option=com_content&view=article&id= ...
... www.facebook.com/magyarorszag.kereszteny
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2013. január 05. 14:25 | Sorszám: 5
Az emberek nagyobb mértékben változnak, mint gondolják

Az emberek nagyobb mértékben változnak, mint ők maguk hiszik – derül ki azokból a tanulmányokból, amelyeket tudósok személyiségjegyekről, emberi értékekről és preferenciákról készítettek.

Összesen 19 ezer embert kérdeztek meg. Az átlagot tekintve a résztvevők jóval kevesebb és jelentéktelenebb változásra számítanak a következő tíz évben, mint amilyen mértékű átalakuláson keresztülmentek saját elmondásuk alapján a megelőző évtizedben. A Harvard Egyetem tudósai a jelenséget „a történetnek vége" illúziónak nevezték el, amelynek lényege, hogy sokan úgy gondolják: személyiségfejlődésük során már célba értek, a formálódási folyamat elérte a tetőpontját.

A Science című tudományos folyóiratban megjelent tanulmány szerzői szerint az eredmény minden korcsoportra érvényes 18 és 68 év között. Ezzel együtt az emelkedő korral párhuzamosan csökken mind a már bekövetkezett, mind a még csak megjósolt változások valószínűsége, különösen ami a vonzódásokat és értékeket illeti.

A szakértők az érzés kialakulását részben azzal magyarázzák, hogy a legtöbb ember rokonszenvesnek tartja az „aktuális állás szerinti", éppen kiformálódott személyiségét, nagyszerűnek ítéli értékeit, és meg van győződve arról, hogy az előnyben részesítések terén is okosan cselekszik.

... http://erdely.ma/tudtech.php?id=133456&cim=az_emberek_nagyobb_mertekben_valto ...
Rendes Kis
Olvasta: 7 | Válasz | 2012. december 26. 20:54 | Sorszám: 4
Dicsőség Istennek,
békesség Neked és minden jóakaratú embernek !
szalonna
Olvasta: 7 | Válasz | 2012. december 26. 17:42 | Sorszám: 3
Boldog, áldott Karácsonyt!
Rendes Kis
Olvasta: 6 | Válasz | 2012. december 25. 11:33 | Sorszám: 2
"Mi nem birtokoljuk az igazságot, az igazság birtokol minket.
Krisztus, aki az igazság, kézenfog bennünket."
(XVI. Benedek)

"We do not possess the truth, the truth possesses us.
Christ, who is the truth, takes us by the hand."
(Benedict XVI.)



... www.facebook.com/theolepist?ref=stream
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2012. október 07. 11:57 | Sorszám: 1

... https://www.facebook.com/zynga.org?ref=stream
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...