19:05:51
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Hit, vallás
... Elejére 1. lap 
panda
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. június 29. 11:30 | Sorszám: 380
Ne üvöltözz!
keresztkem
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. június 29. 09:21 | Sorszám: 378
A dán parlament és a dán kormány KÖTELEZTE(!!!) a DÁN EVANGÉLIKUS EGYHÁZAT a homoszexuális "férfipárok" ú.n. "egyházi házasságkötésének" A DÁN EVANGÉLIKUS EGYHÁZ PAPJAI ÁLTAL TÖRTÉNŐ
"MEGÁLDÁSÁRA" e "HÁZASSÁGKÖTÉS" EGYHÁZI LEGITIMÁCIÓJÁRA.
K.K.
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. június 22. 09:33 | Sorszám: 377
Meghalt Szöllősy-Csák Gedeon Gergely, az M1 Híradó munkatársa
Forrás: mon.hu
Tragikus hirtelenséggel elhunyt Szöllősy-Csák Gedeon Gergely, az M1 Híradó munkatársa. Leginkább humoristaként vált ismerté. A Híradóban új szerepben mutathatta meg tehetségét. A humorista-riportert az MTVA saját halottjának tekinti.

A legtöbben standup-comedysként ismerhették meg Szöllősy-Csák Gedeon Gergelyt. A humorista évek óta állt a színpadon és szórakoztatta vicceivel a közönséget.

Kevesen tudták róla, de korábban rendezőként, forgatókönyvíróként is alkotott. Munkatársa volt a Magyar Televízió Klipperek című sorozatának és kreatív szerkesztőként a Repeta című ifjúsági műsorban is segédkezett.

Szöllősy-Csák Gedeon Gergely új szerepben, többször is feltűnt a Híradóban. Ha kellett, akár egy elefánt hátáról is bejelentkezett, de komoly témákról is forgatott.

A humoristából lett riporter a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karán szerzett diplomát. Életében mindig kiemelt szerepet töltött be a vallás. A Magyar Nemzetnek adott interjúban így nyilatkozott arról, hogy fér meg egymás mellett a humor és a hit. „Sokan mondják, hogy milyen távol áll egymástól a stand-up és a vallás. Ez nem igaz. A kettő majdhogynem ugyanaz. Ahogy a Dogma című filmben is elhangzik: Istennek is van humora, lásd a kacsacsőrű emlőst."

„Biztos vagyok benne, hogy nemcsak sötét katakombákban, tömjénfüstös helyeken lehet jelen Isten, hanem például a színpadon is" – mondta.

Szöllősy-Csák Gergely Gedeon 37 éves volt. Az MTVA saját halottjának tekinti a humorista-riportert.
... http://erdely.ma/kultura.php?id=167113&cim=meghalt_szollosy_csak_gedeon_gerge ...
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. június 12. 16:09 | Sorszám: 376
Pusztinaiak a csíksomlyói búcsún
Sok készülődés és várakozás után, idén is elzarándokoltunk a csíksomlyói Szűzanyához. Péntek éjszaka három órakor indultunk, hajnali hat órakor már meg is érkeztünk Csíksomlyóra, majd egy kis pihenés után rögtön felvettük szép népviseleteinket és elindultunk gyalog a nyeregbe. Útközben zengett tőlünk az utca, szívet-lelket beleadva énekeltük szentes énekeinket: Nem vagyunk árvák, Mária tiszteletére, Angyaloknak királynéja, stb. Fölfele menet több zarándok csoporttal is találkoztunk, akik bekapcsolódtak az éneklésbe, vagy éppen tapsoltak, ezzel is kimutatva tetszésüket. Fáradságot nem érezve, boldogan érkeztünk fel a nyeregbe, ahol részt vettünk a pünkösdi szentmisén, imáinkba foglalva az itthon maradott szeretteinket és hálát adva a Szűzanyának, hogy megsegített abban, hogy idén is eljussunk Somlyóra.

A mise után rögtön siettünk le a hegyről, hogy elérhessünk a Szent Péter és Pál plébániához, ahol a csángó misén kellett részt vennünk. A csángó mise főcelebránsa Berszán Lajos papbácsi volt, a gyimesfelsőloki Árpádházi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnázium lelki vezetője. A pusztinai gyermekek olvasták az olvasmányt, szentleckét, könyörgéseket, illetve a mise énekeibe is bekapcsolódtak. Büszkék voltunk rájuk, mert nagyon szépen olvastak, énekeltek.

Köszönjük Berszán Lajos papbácsinak a prédikációban elhangzott biztató szavakat, sokunk arcára könnyeket csaltak szép szavai. Jó volt hallani azt, hogy mások is imádkoznak a megmaradásunkért, ugyanakkor tudjuk, hogy nekünk kell megtartani anyanyelvünket, nem szabad elfelejteni az imáinkat, énekeinket, hanem bátran és büszkén kell kiállnunk magyarságunkért. Bízom benne, hogy mindenkit megérintettek e szavak és nagyon remélem, hogy egyre több moldvai csángó testvérünk büszkén vállalja magyarságát, illetve egyre több szülő fogja bátran tanítani gyermekét magyarul.
... http://erdely.ma/hitvilag.php?id=166529&cim=pusztinaiak_a_csiksomlyoi_bucsun_ ...
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. június 09. 21:02 | Sorszám: 375
Magvető
Osváth Sándor földműves
Szatmári-síkság, Szatmár vármegye, 1938
Fotó: Osváth Gyula
Csizmadia Sándor gyűjteményéből
panda
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. június 09. 13:20 | Sorszám: 374
keresztkem
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. június 09. 10:06 | Sorszám: 373
Mint tudjuk Patmosz szigete az igen magas életkort megélt--talán 98 éves korában halt meg-- Szent János Apostol, az Evangelista élete utolsó éveinek szintere is. A helyiek a sírját ma is idegenforgalmi látványosságként "programozzák" a túristák számára.
Hölderlin a "késő- és vadromantikus" német lírikus,verse gyönyörű, mint az Ő majd' minden verse. Jómagam a "Gelben Birnen hangt..." -el kezdődő költői életképét vélem a legcsodálatosabbnak--az ősz, a fákról lehulló "sárga körték" és a víz fölé hajló "érett füzek" leírásával..melynek címét sajnos nem tudom.Nagy nagy fájdalma a világirodalomnak, hogy ez a költőzseni...viszonylag fiatalon megőrült, bár 70 valahány éves korág élt.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. június 09. 09:16 | Sorszám: 372
Friedrich Hölderlin: Patmosz

Közeli
s megfoghatatlan az Isten.
De ahol veszély fenyeget,
fölmagaslik a menedék is.
Sötétségben fészkelnek a sasok,
s félelmet nem ismerve járnak
a szakadék fölött az Alpok fiai
az ingatag fahídon.
Tehát, mivel körös-körül
az idő ormai tornyosulnak,
s közel élnek szeretteink,
tikkadva a legkülönállóbb csúcsokon,
adj ártatlan vizet nekünk,
adj szárnyat, hogy hűségesen
átjuthassunk és visszatérjünk.
... www.facebook.com/photo.php?fbid=10152895217518219&set=a.414082773218.211533.4 ...
keresztkem
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. június 09. 07:56 | Sorszám: 371
Mindenki őszinte és igaz ügy fölötti "tiszta" örömének örülök jómagam is--lettlégyen az őszinte öröm oka bármi is.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. június 09. 07:21 | Sorszám: 370
Örülök, hogy örül.
keresztkem
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. június 09. 07:02 | Sorszám: 369
Én is örülök annak, hogy fölismerte, hogy MIT mondtam--MINDIG UGYANAZT.Legföljebb nem mindig mindent tetszett--korábban és néha-- elolvasni abból, amit mondottam volt.
k.k.
panda
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. június 08. 23:55 | Sorszám: 368
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. június 08. 21:17 | Sorszám: 367
Igazán örülök, hogy nem azt mondta, amit mondott.
keresztkem
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. június 08. 17:10 | Sorszám: 366
"..Az Isten igazságosságába vetett hitünk és bizalmunk lábbal tiprása volna, ha
feltételeznők, hogy valami önkényes, számunkra átláthatatlan szempontrendszer
alapján bírálja el ez árnyékvilágbéli ténykedésünket."
EZ RÁADÁSUL MÉG IGAZ IS.
CSAK ÉPPEN AZ NEM IGAZ--DE "AZ" NAGYON NEM(!)-- HOGY ÉN ILYESMIT "FÖLTÉTELEZTEM"...VOLNA.
Mindezért áll fön: hogy NEM(!!!) azt mondom-állítom, amit--nézetemként-- vélelmezni tetszik, amit nekem tulajdonitani tetszik.
Mert az Isten KÜLÖNITÉLETÜNKKORI szuverenitása és misztériuma NEM JELENTI(!) "AZT", amit Ön mint az én nézetemet, mint a nekem tulajdonitott vélekedést--a föntiek szerint--ír.
k.k.

P.: "Igy" és nem másként van a dolog "megbeszélve".
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. június 08. 12:34 | Sorszám: 365
Hát akkor, ezt megbeszéltük.
keresztkem
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. június 08. 10:32 | Sorszám: 364
1.) Nem "az" amit írtam, "aminek" Ön gondolataimat vélelmezi, aminek--engem vérigsértve--gondolja.
2.) ÖNNEK SOKADSZOR--sajnos--EGYSZERŰEN NINCS IGAZA, ámde nincs Önben annyi erkölcsi erő, hogy mindezt elismerje.Kár.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 7 | Válasz | 2014. június 08. 06:52 | Sorszám: 363
Ez túlokoskodás, drága keresztkem bácsi.
Az Isten igazságosságába vetett hitünk és bizalmunk lábbal tiprása volna, ha
feltételeznők, hogy valami önkényes, számunkra átláthatatlan szempontrendszer
alapján bírálja el ez árnyékvilágbéli ténykedésünket.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 07. 22:46 | Sorszám: 362
1.) NEM "BONYOLITOK TÚL SEMMIT", legföljebb Ön úgy érzi vagy úgy vélelmezi.
Amit monddok egyszerű, és ez a következő:
a.) Egy dolog az Isteni tanítás, és annak ismerete, megismerhetősége; és:
b.) Másik dolog az, hogy' hogyan is DÖNT halálunk után sorsunkról az Úr.Aminek következtében:
c.) Az isteni tanitás MEGISMERHETŐ e foldi életben, az isteni DÖNTÉS különítéletünkkor NEM!
2.) Ezért én NEM ARRÓL BESZÉLEK amiről Ön a #358-ban is.Azt amit ott írni tetszik nem cáfolom nem erősitem meg: NEM FOGLALKOZOM OTT AZZAL.Amivel nem azt mondom, hogy amit ott
tetszett írni, az ne lenne fontos, de az egy MÁSIK TÉMA.
ENNYIRE EGYSZERŰ EZ A DOLOG, ÉS ÉN KÉPTELEN VAGYOK FÖLFOGNI, TEHÁT NEM ÉRTEM AZT: MIÉRT IS TETSZIK BONYOLULTNAK GONDOLNI?
3.) EGY MAGYARÁZATOM VAN: végzetesen különbözőek vagyunk.Mert meg kell állapitanom: ÉN NEM ARRÓL BESZÉLEK, amiről Ön itt "erősködik".Ha arról beszénék--amint hogy nem arról--akkor még igaza is lenne abban, hogy "bonyolult" vagyok.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 07. 21:47 | Sorszám: 361
Élőben a Csíksomlyói pünkösdi búcsú -- 2014
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 07. 20:50 | Sorszám: 360
Drága keresztkem bácsi, ha nincs medve, akkor nincs gond, ha van medve, akkor van.
Azért a legjobb hátranézni.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 07. 20:48 | Sorszám: 359
Ez korrekt. Soli Deo gloria.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 07. 20:48 | Sorszám: 358
Irgalmatlanul túl tetszik bonyolítani a dolgot, annyira, hogy már saját maga
sem igazodik el a saját gondolattekervényeiben.
Fel tudjuk ismerni az Úr akaratát.
Nem teljes mélységében, mert korlátozottak a képességeink.
Nem teljes mélységében, csak a korlátozott képességeink határáig.
Azon túl nem, de addig igen.
És az Úr nem kíván tőlünk többet, mint amennyire képesek vagyunk.
Többet nem, de annyit igen.
És azt kéri számon rajtunk.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 07. 18:59 | Sorszám: 357
P.s.:
Mint mondtam: a jóindulatért hálás vagyok.De a "medve metafora" valahogyan nem illik ide.Miért?
Mert nem tetszik számolni azzal, hogy az a bizonyos "medve" a hátam mögött VALÓJÁBAN NINCS IS OTT,csak esetleg ijesztgetni tetszik vele.Valamiféle jóindulatú tévedés vagy optikai csalódás okán.
Mert engem jó katolikus szüleim mindég arra tanitottak: NE HIGGYÉL SOHA ANNAK, aki azt mondogatja "jön a farkas", "jön a farkas", mert NEM JÖN! De ha sokat mondogatják, azt fogod KÉPZELNI(!) hogy mégiscsak jön, és meghalsz az ijedtségtől.NE HALLGASS AZ ILYENEKRE...PISTIKE--mondotta Édes JÓANYÁM!
k.k.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 07. 18:51 | Sorszám: 356
Köszönöm a figyelmeztetést, de talán kérném: TESSÉK SZIVES LENNI ELOLVASNI AZT--HA SZABADNA KÉRNEM--amit a #352-ben írtam.Mert számomra olybá tűnik, mintha "azt" ki tetszett volna hagyni--legalábbis az ott általam leirtakkal kapcsolatban fönnálló "reakciónélküliség" ezt sejteti.
Mert meggyőződésem nekem inkább az a jó, ha az Úr "figyelmeztet" jobbára--amikor egyáltalában figyelmeztet valaki--és nem az emberek.Ám a jóindulatú emberek jóindulatáért azért hálás vagyok és azt is köszönöm a jóindulatú embereknek--ha valóban IGAZI a jóindulatuk, mert sajnos nem mindég "az"--ámde azért többnyire "azt" is inkább az Úrnak köszönném meg.
k.k.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. június 07. 18:33 | Sorszám: 355
Akiket Isten Lelke vezérel
Forrás: tata.lutheran.hu
Textus: „Akiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai” (Róma 8:14).
Lekció: (Ap. Csel 2: 1-8).

Vannak akik azt hiszik magukról, hogy ők keresztények – mert megkeresztelték őket, mert Bibliát olvasnak, mert templomba járnak, mert részt vesznek a gyülekezet életében. Igen, jól gondolják – főleg formális szempontból jól gondolják, mert ezek mind feltételei egy keresztyén egzisztenciának. Mert látszólag úgy tűnik, hogy mindezek a külső ismertető jelek és jegyek azt jelzik, hogy ahol legalább ezek megvannak, ott egy keresztény személlyel van dolgunk.

Azonban alapigénk egy tartalmi, belső, és mindenek fölött érvényes meghatározást mond: Isten gyermekei azok, akiket Isten Lelke vezérel!

Egyszer az apostolok Keresztelő János tanítványaival találkoztak. A boldog összeborulás során megkérdezték őket: vajon vettetek-e Szent Lelket? Azok elcsodálkoztak, mert azt sem tudták van-e Szent Lélek! (Ap. Csel 19:1). Bizony így van ezzel sok mai keresztény is.

Ezért ma Pünkösd ünnepén legfontosabb és legsürgősebb dolgunk megkérdezni és megtudni: Ki vezet minket? Hogyan kaphatunk Szentlelket? És Mit jelen Isten gyermekének lenni?

1. http://erdely.ma/hitvilag.php?id=166223&cim=akiket_isten_lelke_vezerel
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...