23:39:35
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Hit, Tudomány
Téma: Mi az igazság ?
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. március 06. 19:48 | Sorszám: 159
Ezzel Ön (és, ha az Ön példáját követi, akkor az egész magyarországi KÉSZ is) azt kockáztatják, hogy eltűnnek
a történelem süllyesztőjében, mint a többi eretnekek.
küssszvágócsér
Olvasta: 4 | Válasz | 2015. március 06. 18:35 | Sorszám: 158
Semmivel NEM ÉRTEK EGYET azokban a dolgokban amiket itt a #154-#157-ig megjelölt hozzászólásokban írni tetszett. Egyrészt TÉNYSZERŰEN SEM IGAZAK(!!!) azoknak a megállapitásának néhánya, amiket írni tetszett, másrészt meg még ha tényszerűen igazak is itt-ott, azoknak a megállapitásainak a tartalma nem értékelhető negatívumként--szerintem legalábbis--amiket Ön valamiféle "főbenjáró bűnnek" vélelmez.
Ettől függetlenűl: Ön azt gondol és úgy gondol, ahogyan Önnek jólesik. Ez engem és környezetemet, pl. az egész magyarországi KÉSZ-t--annak hitünkről vallaott nézeeit-- EGY TAPODTAT SEM RENDITI MEG és egy tapodtat sem befolyásolja.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 15:58 | Sorszám: 157
Drága bácsi, nem figyelt jól dogmatika-órán, vagy éppenséggel farizeus dogmatikát tanult.
Jézustól a farizeusság olyan távol állt, mint Kapernaum Jeruzsálemtől.
A teológusok részéről becsületes dolog, hogy kimutatják önmagukban a farizeusságot.
Akkor pontosan tudják, mit kell magukból kigyomlálniuk ahhoz, hogy visszatérjenek Jézushoz.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 15:48 | Sorszám: 156
Erre később még visszatérünk: Pál apostol súlyosan sáros abban, hogy az Egyházat Jézus tanításától
eltérítette a farizeus irányba.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 15:44 | Sorszám: 155
Ez a szomorú eset vastagon aláhúzza, hogy milyen fontos volna tető alá hozni az unitus teológiát.
Egy igaz hitű iszlám hívőnek, amikor meghallja a kiáltást, hogy „Ya rabbi Yasu!”,
a karja le kellene hulljon, a kezéből a szablyának ki kellene forduljon, és az imént még halálra ítéltet
a keblére kellene ölelje, hogy "testvérem" !
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 15:24 | Sorszám: 154
Az a baj ezekkel a fajta nyilatkozatokkal, hogy a papok így cseszik el a renoméjukat.
Emiatt mondja azt a legkisebb fiam, hogy "a papok hazudnak".
Mert nem az igazságot (Jézus tanítását) hirdetik, hanem a dogmatikát.
Ha az igazság és a dogmatika összeütközésbe kerül, akkor nekik a dogmatikát kell
választaniuk, arra esküdtek fel.
mackó
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 11:47 | Sorszám: 153
Köszönöm szépen.
küssszvágócsér
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 11:38 | Sorszám: 152
Nem apokrif! Saulus ( a későbbi Paulus, azaz Szent Paja) ugyanis farizeus volt a kisázsiai Tarzuszban--meg persze "gebinbe" sátorkészítő kisiparos. Persze az előtt hogy a damaszkuszi úton megtörténtek volna azok a dolgok, amiknek megkölltt történnijök.
küssszvágócsér
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 11:33 | Sorszám: 151
Tökéletessen jaóó' heljen teccik járni. Mi még asztat is megtaníjjuk hogy hova köll szellenteni meg diszkréteni böfögni a fróanszia illem és etikett szerint. Úgyhogy el kéne téríteni Kiskegyedet innét mint egy Boeing 747-est, ha ettül a helytül jobb hellyet teccene akarna méltóztatni.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 11:32 | Sorszám: 150
Márhogy Szent Pál TAHÓPARASZTKA volt? Na, először hallom. Ez valami apokrif lehet...?
mackó
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 11:05 | Sorszám: 149
Tánc- és illemtanárt keresek. Nem tudom, jó helyen járok?
küssszvágócsér
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 11:01 | Sorszám: 148
Vigyázzon TAHÓPARASZTKÁM ott a tehénszarba'. Szent Pál is "az" vót basszameg!
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 09:17 | Sorszám: 147
Tökre igaza van RK-nak. Maga egy tőrőlmeccett farizeus.
küssszvágócsér
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 09:09 | Sorszám: 146
Ráadásul az, amit a #141-ben írtam TAPASZTALAT elsősorban, s nem MENTALITÁS. S ha Jézus ezt "ostorozta" volna--amit nem hinnék--akkor önmagát ostorozta, ami lehet--esetleg--de abban sincs semmi kivetendő.
Harmadrészt ÓSDI dolog a "farizeus" szóval "dorongolni", hisz' a legmodernebb teológia kimutatta: a jó teológusok MIONDANNYIAN FARIZEUSOK EGY PICIT, s ez nagyon jó hogy így van.
Ön is "az" én is, Páter Sajgó S.J. is...és sokan. Mondom: "egy picit". Ez valami olyasmi, hogy a jó gyógyszer kismértékben ORVOSSÁG, nagymértékben persze valóban MÉREG.
küssszvágócsér
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 07:25 | Sorszám: 145
Ön ezt mondja, más MÁST.
Én NEM ÖNNEK ADOK IGAZAT, s az én környezetemben sokan nem--akiket becsülök. Sajnos Önt NEM TUDOM becsülni, pedig Isten látja a lelkemet: szeretném.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 07:22 | Sorszám: 144
Pontos kórkép a farizeus lelkivilágról.
Jézus egész életében ezt a mentalitást ostorozta.
küssszvágócsér
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 07:21 | Sorszám: 143
"...az Úr Jézus élő egyházat alapított, majd tíz nappal később elküldte a Szentlelket azzal az üzenettel, hogy ő majd bevezet titeket a teljes igazságba. Szent Ágoston azt mondta, nem hinnék a négy szent evangéliumnak sem, ha nem az egyház adná a kezembe. Az élő egyház szerepe tehát vitathatatlan. Általa mutatja meg nekünk az Úr, hogyan kell értelmeznünk a szentírást. A Szentszék eddig huszonegy egyetemes zsinaton foglalkozott az Úr igéjével. A dogmákat újabb és újabb nyelvezettel, kortárs nyelven tudjuk előadni, de azok megváltoztatásáról nem lehet szó."
(Jakubinyi György erdélyi római katolkus érsek legfrissebb nyilatkozatából--a Magyar Kurir-nak)
küssszvágócsér
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 06. 05:28 | Sorszám: 142
Némiképpen indokolja talán az általam itt írottakat annak a 21 kopt keresztény embernek az esete is, akik "ajkukon Jézus Krisztus nevével" mentek a halálba. És akiket az Iszlám Állam végzett ki a 'napokban lefejezés révén, és akiket az Egyház "Subbito Santo" alapon AZONNAL SZENTTÉ avatott. Szóval: Jézus Krisztus--az Abszolut Igazság--nevével az ajkunkon, SZERETET-szellemiségével a szívünkben-lelkünkben nem történhet velünk baj. Még csak "nagyon" nem is tévedhetünk.
küssszvágócsér
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 05. 21:39 | Sorszám: 141
Háát ez a dolog attól függ, ki kinek ad hitelt.
Én a "terméssszeti népek lelkiismeretéről" hallottakat inkább a mese-mese-mesketék kategóriájába sorolnám--persze azt is elfogadom, hogy más 'oda meg vissza van értük.
Viszont azt gondolnám: ha valaki "Jézusnak a nevét akár csak hajtogatja is, abból valami jó mindég kisül"! Éppen azért talán mert Ő Isten Fia.
Ez a meggyőződésem abból forrásozik, hogy több atya imaiskolásjába járva és részt kérve ot ebben-abban, mind arra tanitottak: ne nagyon foglalkozzam ima közbe "formai" felszini dolgokkal csak imádkozzam lehetőleg Jézusra és a Bibliára gondolva. S még az sem tragédia, ha közbe' egy jó nő képe ugrik be....majd elmúlik. Szóval a lényeg: Jézust, mint az Abszolút Igazságot sem "átverni" nem lehet, sem Neki keveset adni nem lehet mert Ő olyannira jó és irgalmas. Fölültekint a mi gyengeségeinken és gyarlóságainkon.
Nekem egyrész EZT tanították, másrészt megtapasztaltam, hogy a dolog igaz, és IGY igaz.
Lényeg szerinem: Jézus nem lacafacázik azon, hogy letérdelek-e vagy sem vagy csúnyán beszélek-e vagy sem. Ha látja, hogy én őszintén jó akarok lenni, akkor végtelen irgalmával ÁTNÉZ GYARLÓSÁGAIMON és LESIMITJA HOMLOKOM VEREJTÉKÉT. Megtapasztaltam.
Persze vélekedhet más másképp... megengedem. DE nekem EZ, a fenti "jött be" a végtelen igazságról Jézusról.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 05. 19:59 | Sorszám: 140
Én azt olvastam Halász Lajos atya önéletírásában, hogy a természeti
népek lelkiismeretébe is bele van írva az igazság. Csak nem tudják az igazság nevét.
Jobban bele van írva, mint sokaknak, akik Jézusnak csak a nevét hajtogatják, de az igazságtól eltávolodnak.
küssszvágócsér
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. március 05. 16:28 | Sorszám: 139
Természetesen.
Abban--azt hiszem--már korábban egyetértettünk, hogy a legfőbb és abszolút IGAZSÁG maga JÉZUS KRISZTUS.
Az Ő élete, az Ő SZAVA-TANITÁSA és az Ő Mai Jelenléte a MA VILÁGÁBAN is. Mert Ő az Alfa és az Ómega.
Ezért nem tudom integrálni az ateizmust vagy a buddhizmust vagy az iszlámot az IGAZSÁGBA=Jézusba, mert ezek, a fenti gondolati rendszerek ha nem is negligálják teljesen AZ ÉLŐ JÉZUST, de nem a MEGFELELŐ HELYRE TESZIK. Mert nekem Jézus nem egy nagyszerű tanitó a sok nagyszerű tanitó, igehirdető és igazmondó próféta között, hanem Ő a Szentháromságos Isten MÁSODIK ISTENI SZEMÉLY-e akit az Első Személy az ATYA küldött.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 05. 14:04 | Sorszám: 138
Akkor most már beszélgethetünk az igazságról ?
küssszvágócsér
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 05. 13:22 | Sorszám: 137
Elnézést, EZ NINCS IGY, ahogy most legutóbb leíram. Az viszont úgy van, hogy az elsőként elküdött h.sz.-om KIEGÉSZITÉST igényelt.
küssszvágócsér
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 05. 13:20 | Sorszám: 136
Nem "fosom" a "szót", de amit leirtam az első h.sz.-omat, azután-- nekem AZUTÁN-- jött az Ön választ igénylő válasza. S nem azért írtam MÉG, mert minenáron beszélni akarnék.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. március 05. 12:45 | Sorszám: 135
Az előbb már annyiban maradt. Akkor most minek fossa még mindig a szót ?
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...